Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.лютий 2024 року
Щорічно 20 лютого ми відмічаємо День Героїв Небесної Сотні. День, приурочений пам`яті загиблих у подіях Революції Гідності у 2014 році. Революція Гідності стала важливим етапом у новітній історії України: вона була проявом масового громадського протесту проти корупції, авторитаризму та несправедливості, підкреслила важливість громадянського суспільства, роль громадян у формуванні політичної системи, посилила українську національну самосвідомість та національну гордість. Революція Гідності виражала бажання більшості українського народу бачити свою країну в Європейському Союзі. В цілому вона визначила майбутнє України як шлях до демократії, прав людини та європейської інтеграції.

У цьому випуску «Бібліогурмана» ми звертаємось (і повертаємось) до тих подій вже десятилітньої давності і пропонуємо книги, які не лише допомагають зберегти пам`ять про Революцію Гідності, але й сприяють її глибокому розумінню та вивченню.


Гамбіт надії. Україна

А39663

84(4УКР)6

С47

Слабошпицький, М. Ф. Гамбіт надії. Україна: констатації, матеріали, виклики, сподівання / М. Ф. Слабошпицький. - Київ : Ярославів Вал, 2014. - 256 с.

Це книжка про Майдан. Про неможливість перемогти режим Януковича. І про нашу перемогу над режимом Януковича. І про подвиг Небесної сотні. І про те, як у війні з російськими найманцями гартується наша нація.


Я з Небесної Сотні

Б46650

84(4УКР)6

Р83

Рудневич, М. Я з Небесної Сотні : повість / М. Рудневич; ред. О. Унгурян, І. Малкович, К. Харченко. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 183 + 192 с. - укр., рос. - Книга-перевертень.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам`ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...


Кохання, розстріляне снайпером

Б46760

84(4УКР-4ХМЕ)6

Б81

Бондарчук, Т. В. Кохання, розстріляне снайпером / Т. В. Бондарчук ; Всеукр. об-ня "Свобода". - Хмельницький : Поліграфіст-2, 2014. - 320 с. : фото.цв. + 1 эл. опт. диск (CD-ROM).

Увазі читачів пропонується книга Тетяни Бондарчук «Кохання, розстріляне снайпером», до якої ввійшли спогади автора про коханого чоловіка, Героя Небесної Сотні, Героя України, патріота, голову Старокостянтинівської міської організації ВО «Свобода», націоналіста, члена виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, вчителя фізики Старокостянтинівської гімназії, почесного громадянина міста Старокоснянтинова – Сергія Боднарчука, та спогади побратимів, свободівців, друзів, однодумців, соратників, колег, учнів, громади міста Старокостянтинова про Людину, яка віддала своє життя за майбутнє України, загинула на вул. Інститутській у Києві, рятуючи поранених, 20 лютого 2014 року.


Небесна сотня

В5068

63.3(4УКР)6

Н39

Небесна сотня / К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова [та ін.]; упоряд. О. Трибушна, І. Соломко. - Харків : Фоліо, 2014. - 207 с. : фото.

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні.

Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі... Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об`єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам`ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.


Небесна сотня

Б47792

84(4УКР)6

Н39

Небесна сотня : антологія майданівських віршів / упоряд., передм. Л. Воронюк. - 2-ге вид., доп. - Чернівці : Букрек, 2014. - 400 с. : іл.

До неї увійшли вірші, написані як поетами-аматорами, так і відомими авторами. Серед них – Дмитро Павличко, Мар`яна Савка, Іздрик, Олексадр Ірванець та інші. Як повідомила упорядник книги Леся Воронюк, на оголошення у соцмережах та ЗМІ про пошук поезій на тему Майдану, відгукнулось дуже багато людей. Вони надсилали свої поезії, а також вірші друзів, знайомих. Автори деяких з них й досі не відомі. Книга оформлена малюнками, які художники розповсюджували на теренах всесвітньої павутини. Обкладинкою книги послужила картина художниці Марії Федюк, що якнайкраще змалювала бойовий дух героїв на Майдані.


Янголи Небесної Чоти

Б48493

66.3(4УКР)6

Д21

Дацюк, Г. І Янголи Небесної Чоти : нариси / Г. І. Дацюк. - Чернівці : Букрек, 2016. - 320 с. : фото. - (Державна програма - 2016).

Під цією назвою зібрані імена людей, яких ми називаємо моральними авторитетами суспільства. Усіх їх об’єднує й те, що вони були гостями передач на Радіо Культура. Розмови у прямому ефірі - це миттєвості, до яких згодом не повертаються. Оприлюднені ж у книжці інтерв’ю дають можливість ще й ще раз звертатися до слова письменника Анатолія Дімарова, художника Миколи Стороженка, філософа Євгена Сверстюка. Їхні голоси звучать уже на небесах. Частина книжки присвячена митцям, які стали героями і героїнями Революції гідності й сьогодні стоять на кордоні української культури. Серед них - Ольга Богомолець, Євген Нищук, Леся Горова, Марина Соченко, Олександр Мельник, Катерина Ткаченко, Оксана Гордієць та багато інших.


Менталітет Майдану

Б48512

66.3(4УКР)6

С83

Стражний, О. С. Менталітет Майдану: хроніка подій - свідчення очевидців / О. С. Стражний. - Нове вид. - Київ : Дніпро, 2016. - 250 с. - (Програма "Українська книга").

Шок, який пережили учасники й свідки Революції гідності, породив велику кількість книжок, що розбурхують чуттєву сферу читача. Та стрес минає, емоції заспокоюються й виникає не лише бажання, а й потреба раціонального осмислення Майдану, як непересічного суспільно-політичного й громадянського явища. Таку спробу робить психіатр Олександр Стражний у виданні «Майдан. Події – свідчення – менталітет». «Які саме риси української ментальності під час екстремальної ситуації виявили себе найбільшою мірою, а які – залишилися «незадіяними»… Яким чином змінилося світосприйняття українців після Майдану і що може чекати на Україну в майбутньому?» — запитує автор. О. Стражний подає події за хронологією, причому рівнозначно вважає фактами і реальні дії, і чутки-страхи, і принагідні судження як пересічних громадян, так і обізнаних із залаштунковим життям політиків. (Костянтин Родик). 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com