Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуберезень 2024 року

Зоряний замок

В6496-1 741.5(44)

А50

Аліс А. Зоряний замок : комікс. Т. 1. 1869 : Підкорення космосу / А. Аліс ; пер. з фр. Л. Дяченко. – Київ : АРТБУКС, 2020. – 72 с. : іл. кольор. – (Мій комікс) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

«Зоряний замок. 1869: Підкорення космосу. Том 1» – це занурення у неймовірний альтернативний всесвіт, створений французьким ілюстратором Алексом Алісом. Сам автор ще з дитинства захоплювався науково-чарівними романами, добою великих відкриттів і стрімкого прогресу цивілізації. Фантастична історія, що перехоплює подих! Світ сповнений дивовижних речей та незбагненних можливостей... І є люди, які шукають шляхи до його висот, до неозорого космосу. Клер Дюлак відправляється повітряною кулею до стратосфери на пошуки загадкового джерела енергії – ефіру – та зникає.

Для кого ця книжка? Для сміливих мрійників та майбутніх підкорювачів Всесвіту! Тих, хто любить закручений сюжет, хоче отримати візуальну насолоду та цінує круті комікси з нагородами.

У «Зоряному замку» є все: переслідування, королівські змови та небезпечні перегони, таємничі зникнення, шпигуни та боротьба за трон. Головний герой, Серафін, рушає у ризиковану подорож на пошуки матері. Чи вдасться йому розв’язати загадки і, зрештою, підкорити космос?!

Ця історія для усіх, хто бажає зануритися в атмосферу епохи парових машин, великих наукових відкриттів і на додачу пережити захопливу пригоду! Книга, натхнена наукою та мріями, вона гарантовано захопить читачів пригодницьким сюжетом та неймовірними акварельними ілюстраціями


Михайло Андрійчук

В6505 75(477)

А65

Михайло Андрійчук: графіка, живопис = Mykhailo Andriichuk: graphics, painting : альбом / упоряд. Т. Андрійчук. – Хмельницький : Сторожук О. В., 2016. – 204 с. : фот. кольор., іл. кольор.

Видання знайомить читачів з творчим і життєвим шляхом Михайла Андрійчука, містить світлини з сімейного архіву художника. У альбомі всебічно розкрито основні напрямки творчості митця у жанрі живопису та графіки.

Книга адресована широкому загалу користувачів та усім, хто цікавиться мистецтвом рідного краю.


Маленький ослик, схожий на нас із тобою

Б52129 741.5(44)

Г46

Гібер Е. Аріоль. Маленький ослик, схожий на нас із тобою / Е. Гібер, М. Бутаван ; пер. з фр. М. Марченко. – Київ: Час майстрів, 2021. – 128 с. : іл. кольор. – (Комікс-книжка) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

АРІОЛЬ – звичайний маленький ослик в окулярах. Він мешкає у передмісті з мамою й татом. Його найкращий друг – порося РАМОНО. А ще він закоханий у свою однокласницю-теличку. Його класний керівник – великий пес, а фізкультурник – кремезний півень.

Словом, АРІОЛЬ в усьому схожий на нас із тобою.


Лицар Лошак

Б52130 741.5(133.1)

Г46

Гібер Е. Аріоль. Лицар Лошак / Е. Гібер, М. Бутаван ; пер. з фр. М. Марченко. – Київ : Час майстрів, 2021. – 136 с. : іл. кольор. – (Комікс-книжка) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Знаєте пісеньку Лицаря Лошака? Ні? А слова в ній такі: «Лицар Лошак – космічний слідак! Лицар Лошак – то зоряний знак! Лицар Лошак – славетний вожак! Лицар Лошак – визволитель бідак!» АРІОЛЬ їх напам`ять знає. Попросіть його вам заспівати. Так у вас буде ще й музичний супровід.


Балакухи

Б52132 741.5(133.1)

Г51

Гіяр А. Балакухи. Т. 1. Замовкніть! / А. Гіяр ; пер. з фр. О. Колесникова. – Дніпро : Наша Ідеа, 2022. – 52 с. : іл. кольор. – (Балакухи) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Дівчатка, які тримаються разом та постійно про щось шепочуться. Такі є у кожній школі. Чи навіть у кожному класі. Можливо, у вашому. Можливо, ви одна із них?

Знайомтесь: Аґнеса, Марі-Елен та дві Анни – разом вони балакухи, які невтомно вигадують прізвиська для однокласників та вчителів, шукають вирішення для своїх найбільших у світі проблем, дають відсіч хуліганам (з цим не надто успішно, та вони намагаються).

Подружки-торохтушки хихочуть у кутку. Вони завжди мають, що обговорювати: то плечі однокласника, які раптово стали широкими, то власну недосконалість, то нав’язливі знаки уваги, то відвертий бешкет. Разом вони – непереможна команда, з якою не варто задиратись, адже стоять одна за одну горою.

Хто б не хотів таку подружку? А краще одразу чотирьох.


Під деревами

А46713-1 741.5(44)

Д13

Дав. Під деревами: комікс. Т. 1. Совине літо / Дав ; пер. з фр. О. Макарової. – Київ : Видавництво, 2023. – 32 с. : іл. кольор. – (Серія «для дітей») (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Надворі літо, а отже, гарно і тепло. У лісі старі пан сова і пан жаба хочуть насолодитися відносною прохолодою своїх домівок і подрімати, зачинивши віконниці. Але перед їхніми хатинками є невеликий ставок, понтон і троє молодих гризунів, які чудово проводять час, пірнаючи у воду і закидаючи м’ячик у кошик…

«Совине літо» – пасторальна пригода, в якій футбольний м’яч може дратувати, а може й об’єднувати.

Ця яскрава книжка захопить усіх читачів, починаючи з наймолодших.


Фріжель і Флаффі

В6500-1 741.5(44)

Д36

Дерр`єн Ф. Фріжель і Флаффі. Т. 1. Таємниця загублених кавунів / Ф. Дерр`єн, Ж.-К. Дерр`єн ; худож. Мінт; пер. з фр. А. Лісовської. – Дніпро : Наша Ідеа, 2023. – 48 с. : іл. кольор. – (Фріжель і Флаффі) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Фрiжель та його друзi вирушають до Фамуза – мiста можливостей та розваг, у якому дозволено все.

Там юнак бере участь у славетному Турнiрi зірок, а згідно з його умовами, переможець отримує золоту статую на свою честь! Aле щоб здобути першiсть i завоювати симпатii глядачiв, Фрiжелю доведеться змагатися з найвинахiдливiшими авантюристами, шахраями й хитрунами зi всього свiту. Oднак за цим змаганням, можливо, криється щось вкрай загадкове й неймовiрно жахливе?..


Колись я стану фантастикологинею!

В6497-1 741.5(44)

Д81

Дуе С. Чароліна. Т. 1. Колись я стану фантастикологинею! / С. Дуе ; пер. з фр. В. Галичиної ; худож. П. Антіста. – Дніпро : Наша Ідеа, 2021. – 48 с. : іл. кольор. – (Чароліна) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Знайомтесь, Чароліна. Вона тільки почала вчитись у школі криптозоології і стільки цікавого може нам розказати. Наприклад, що таке ця криптозоологія? Це вивчення легендарних тварин. Таких як грифони чи дракони, вампіри і феї. Чароліні подобається у школі, але й важко вчитись, адже криптозоологія – не для ледащ, тут треба добряче працювати, щоб не вилетіти і здобути-таки омріяну освіту. В Чароліни є друзі, а є й суперники, які тільки й прагнуть, щоб більше не побачити її в стінах школи. Тож, коли стається дещо непояснюване, Чароліна не знає, кого підозрювати. І головне – як виправити цю халепу?


Дівчинка, що любить звіромонстрів

В6497-2 741.5(44)

Д81

Дуе С. Чароліна. Т. 2. Дівчинка, що любить звіромонстрів / С. Дуе ; пер. з фр. В. Галичиної ; худож. П. Антіста. – Дніпро : Наша Ідеа, 2022. – 48 с. : іл. кольор. – (Чароліна) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Чаролінине навчання криптозоології триває. Вона так про це мріяла, та й професор переконаний, що дівчинка надзвичайно обдарована, адже як ніхто вміє відчувати магію тварин. На таємничому острові Чароліна та її одногрупники дізнаються все більше про звіромонстрів та те, як лікувати їхні недуги.

Тільки їй все важче зосереджуватися на навчанні. Ціла галерея скляних скульптур мучить Чароліну. Це ж вона зробила їх такими… Чи ні? Що вона взагалі таке? Чудовисько? Хто може відповісти на це запитання?

Здається, Мерод підозрює її. Що робити? Залишити школу, щоб більше нікому не нашкодити? Чи спробувати знайти відповіді на запитання, які привели її сюди?


Довгий Джон Сілвер

В6503-1 741.5(44)

Д68

Дорісон К. Довгий Джон Сілвер : графіч. роман. Т. 1 / К. Дорісон ; пер. з фр. В. Губарева ; худож. М. Лоффре. – [б. м.] : Ланцута Д. І., 2021. – 120 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Мальована історія, від майстрів франко-бельгійської школи сценариста Ксав`є Дорісона та художника Матьє Лоффре, є справжнім діамантом з колекції бандесіне та буде цікава усім шанувальникам гостросюжетного пригодницького жанру. А також надасть змогу читачам оцінити неперевершений європейський малюнок.

Леді Вів’єн, молода англійка, довгих три роки не мала жодних новин від свого чоловіка. Востаннє вона бачила лорда Гастінґа, свого чоловіка, коли він відправлявся на дослідження Нового світу, де, вочевидь, і зник. Але одного дня вона отримує повідомлення, де її чоловік хоче, аби вона приєдналася до нього. Глибоко всередині території Інків він знайшов загублене місто Ґайянакапак. І він сподівається вивезти його приховані скарби, але йому потрібна її допомога.

Леді Вів’єн вирішує приєднатися до свого чоловіка разом з групою безпринципних шукачів пригод. Серед них є такий собі Довгий Джон Сілвер, дуже небезпечний пірат. Їхня мандрівка пролягатиме крізь далекі краї, річку Амазонку та хащі джунглів...

Над перекладом піратського БД «Long John Silver» працює перекладач «Острова Скарбів», український письменник-мариніст, афорист, кандидат історичних наук, автор двох десятків енциклопедій, науково-популярних і художніх книжок, фахівець з історії піратства – Віктор Губарев.

Ця пригодницька історія розрахована на аудиторію 12+.


Довгий Джон Сілвер

В6503-2 741.5(44)

Д68

Дорісон К. Довгий Джон Сілвер : графіч. роман. Т. 2 / К. Дорісон ; пер. з фр. В. Губарева ; худож. М. Лоффре. – [б. м.] : Ланцута Д. І., 2022. – 122 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Лорд Байрон Гастінґс у нетрях недосліджених земель Амазонії відкрив казково багате місто Уайна-Капак. Щоб перевезти скарби до Англії, він відряджає тубільця Мохтечіку, відомого як Мок, з листом, у якому просить свою дружину, леді Вів’єн Гастінґс, фінансувати другу експедицію.

Вів’єн виношує дитя і знає, що її чоловік відречеться від неї – або вчинить щось страшне, – коли дізнається, що вона вагітна. Тому вона переконує доктора Лівсі допомогти їй зустрітися з піратом Довгим Джоном Сілвером та його «береговими братами», щоб укласти з ними договір. Усі сідають на корабель «Нептун» лише з однією метою – заволодіти скарбами інків.

Під час переходу через океан Сілвер вчиняє заколот і захоплює корабель. Моряки та пірати тепер вільні, але геть розгублені, бо наближаються до невідомих берегів, які сповіщають, що це нарешті... Новий Світ.

Мальована історія, від майстрів франко-бельгійської школи сценариста Ксав`є Дорісона та художника Матьє Лоффре, є справжнім діамантом з колекції бандесіне та буде цікава усім шанувальникам гостросюжетного пригодницького жанру. А також надасть змогу читачам оцінити неперевершений європейський малюнок.

Ця пригодницька історія розрахована на аудиторію 16+.


Космічний курятник

А46718 741.5(44)

Ж79

Жолібуа К. Космічний курятник / К. Жолібуа ; худож. К. Хайнріш ; пер. з фр. А. Лісовської. – Дніпро : Наша Ідеа, 2018. – 48 с. : іл. кольор. – (Відважні курчата) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Серія книг «Відважні курчата» відправить читачів разом із маленькими героями в незабутню й непередбачену подорож. Безстрашним курчаткам занадто нудно в затишному курятнику, тому милі пташенята жодної хвилини не сидять на місці й відправляються за своєю мрією.

Вони потрапляють у неймовірні ситуації, зустрічають космічних курочок, голодних їжачків і рятують одне одного від небезпеки, водночас роблять чудові відкриття.

Книга захоплює з перших рядків, а інтрига зберігається протягом усієї оповіді. Митецька гра слів, перетинання з відомими сюжетами зі світової культури, знайомство дитини з історичними фактами, яскраві ілюстрації й тонкий французький гумор – секрет успіху цієї серії.

Разом зі своєю дитиною ви стежитимете за подорожами улюблених героїв, сміятиметеся, дивуватиметеся, переживатимете й чекатимете продовження цієї захопливої історії про маленьких курчат, яка полюбилася вже мільйонам дітей з усього світу.


Святе перо! Хтось украв сонце

А46719 741.5(44)

Ж79

Жолібуа К. Святе перо! Хтось украв сонце / К. Жолібуа ; худож. К. Хайнріш ; пер. з фр. О. Колесникова. – Дніпро : Наша Ідеа, 2019. – 48 с. : іл. кольор. – (Відважні курчата) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

У курнику відбувається щось неладне: Петруньйо не вдається розбудити сонце! Як і кожного ранку, тато Кармен і Кармеліто звернув до неба свій заклик «Кукуріку!» Однак нічого не сталося. Небесне світило зникло. Але курчат цим не злякати: Кармен, Кармеліто і Беліно відшукають сонце! Іменем курника!


День, коли має з`явитися на світ мій братик

А46720 741.5(44)

Ж79

Жолібуа К. День, коли має з`явитися на світ мій братик / К. Жолібуа ; худож. К. Хайнріш ; пер. з фр. І. Олешко. – Дніпро : Наша Ідеа, 2018. – 48 с. : іл. кольор. – (Відважні курчата) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Том третій серії книг «Відважні курчата» відправить читачів разом із маленькими героями в незабутню й непередбачену подорож. Безстрашним курчаткам занадто нудно в затишному курятнику, тому милі пташенята жодної хвилини не сидять на місці й відправляються за своєю мрією. «Чому у мене досі немає маленького братика?» – думав Кармеліто. Він мріяв пограти в «курячу чехарду» або «витягни черв`ячка» зі своїм братиком, як його друзі... Але поки він думав, як здійснити свою мрію, у баклана Педро виникла одна геніальна ідея... Митецька гра слів, перетинання з відомими сюжетами зі світової культури, знайомство дитини з історичними фактами, яскраві ілюстрації й тонкий французький гумор – секрет успіху цієї серії. Разом зі своєю дитиною ви стежитимете за подорожами улюблених героїв, сміятиметеся, дивуватиметеся, переживатимете й чекатимете продовження цієї захопливої історії про маленьких курчат, яка полюбилася вже мільйонам дітей з усього світу.


Кроляча родина. Зірковий час

В6408 821.133.1(44)

Ж83

Жуанніго Л. Кроляча родина. Зірковий час : казка / Л. Жуанніго ; пер. з фр. О. Ларікової. – Харків : Віват, 2022. – 72 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні) (Світ чарівних казок).

Знову зустрітись або тільки-но познайомитися з кролячою родиною та її світом, сповненим неймовірних історій, – справжня насолода для юних читачів!

У родині Пасифлорів тітонька Майорина допомагає татусю Онисиму виховувати п’ятьох кумедних кроленят: Розмаринчика, Сироїжка, Піруетту, Гостролистика й Кульбабка. І дня не минає без пригод, адже малюки разом готуються до святкової суперкрольної вечірки й до концерту улюбленого співака, допомагають дорослим, збирають цілющі рослини та підтримують одне одного у скруті.

З меткими й дружніми кроленятами ви не засумуєте, адже за ними доведеться уважно пильнувати на сторінках цієї книжки.


Заливаха

В6506 75(477)

З-23

Опанас Заливаха / упоряд. М. Аронець. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2016. – 120 с. : фот. кольор.

Твори Опанаса Заливахи збагатили українську образотворчу культуру ХХ ст. глибиною образного бачення української теми, її філософським трактуванням. Базується воно на знанні історії боротьби українського народу за свою незалежність, яка явила на світ національних героїв. Їх самопожертва і заклала міцний фундамент нової самостійної держави Україна.

Підготовка цього альбому зайняла близько 5 років.


Карбон. Музична скринька

В6508-1 741.5(44)

К21

Карбон. Музична скринька. Т. 1. Ласкаво просимо в Пандорію / Карбон ; пер. з фр. Г. Кирієнко ; худож. Жіже. – Дніпро : Наша Ідеа, 2023. – 56 с. : іл. кольор. – (Музична скринька) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

На свій восьмий день народження Нола отримує чудовий подарунок: музичну скриньку, яка належала її мамі, Анні.

Яка чарівна мелодія!

Але якщо придивитися, всередині видно дівчинку, яка розмахує руками й кличе на допомогу…

Нола виконує її поради, зненацька зменшується й потрапляє в музичну скриньку. Так вона відкриває для себе Пандорію – фантастичний, однак небезпечний світ…


Карбон. Музична скринька

В6508-2 741.5(133.1)

К21

Карбон. Музична скринька. Т. 2. Таємниця Кипріяна / Карбон ; пер. з фр. Г. Кирієнко ; худож. Жіже. – Дніпро : Наша Ідеа, 2021. – 56 с. : іл. кольор. – (Музична скринька) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Після недавнього знайомства з Пандорією Нола не може побороти бажання туди повернутися. На жаль, для цього вона обрала невдалий день!

Народу на вулицях Пандорії – аж кишить: сьогодні відзначають 350-річчя короля Гекторіана І! Їй буде складно прослизнути непоміченою. На щастя, Антон – неймовірний чудодій. Однак не час святкувати!

На Нолу, Ігоря й Адріану чекає розслідування: чи розкриють вони таємницю Антонового сина – Кипріяна? І чи вдасться їм завадити жахливій змові, яку нишком затівають зловмисники?


Світотворення від Марії

Б52138-1 821.161.2(477.43)

Л63

Лисенко Л. О. Світотворення від Марії : роман у 3 кн. Кн. 1 : Переддень / Л. О. Лисенко. – Київ : Ярославів Вал, 2023 – 575 с.

Дивовижна доля інваліда з дитинства Марії Приймаченко (в розвитку роману – видатної української народної малярки, відомої у мистецькому світі алегорично-казковими картинами в стилі «наївного» живопису) охоплює весь спектр психологічно-філософського поняття й парадоксальної метафори «перемога слабкого».

Розпочавши шлях у надскладних соціально-політичних умовах колгоспного села, в атмосфері фольклорних традицій древлянської Київщини та пізніше – в соціокультурному контексті майже всього буремного ХХ століття, – мисткиня піднялася у творчості до найвищого рівня філософського узагальнення національного та народного буття й побуту українців, створивши власний декоративний стиль, власний авторський світ і його яскраву високохудожню мову для зображення «озвірілих людей та олюднених звірі», які населяли її життя в перехідні епохи від жовтневого перевороту 1917 року до літочислення Незалежної України.

Сповнена драматизму та творчих злетів історія життя Марії розвивається на широкому історичному тлі, серед десятків яскравих народних типажів і представників мистецької еліти України 30-х і 70-90-х років минулого століття й має вияв у понад тисячі прекрасних картин у музеях України та світу.


Світотворення від Марії

Б52138-2 821.161.2(477.43)

Л63

Лисенко Л. О. Світотворення від Марії : роман у 3 кн. Кн. 2 : Введення / Л. О. Лисенко. – Київ : Ярославів Вал, 2023 – 567 с.

Доля приготувала Марії несподіваний поворот у житті. Дівчину запрошують на навчання у Центр експериментальних курсів майстрів українського народного мистецтва у Києво-Печерській лаврі при Всеукраїнському державному музеї. Перед Марією відкривається широкій світ мистецтва, знайомство з представниками художньої еліти в країні. На Республіканській виставці, разом з іншими, вона отримує звання «Майстер народної творчості УРСР». Зазнає і слави, й заздрощів, і доносів. А також розуміння, що середина 1930-х рр. – це «собаче врем`ячко», бо надто багато в словах і справах тодішньої держави облуди. По закінченні навчання курсантів працевлаштовують, але Марія повертається в Болотню, бо має пройти обстеження й готуватися до складної операції…


Світотворення від Марії

Б52138-3 821.161.2(477.43)

Л63

Лисенко Л. О. Світотворення від Марії : роман у 3 кн. Кн. 3 : Об`явлення / Л. О. Лисенко. – Київ : Ярославів Вал, 2023 – 526 с.

Середина 1930-х років приносить Україні, після Голодомору, нові тяжкі випробування – гоніння на передову інтелігенцію, власне, винищення найкращих її представників.

Одужуючи після трьох операцій, Марія важко сприймає навколишню дійсність, охоплену тотальним страхом і недовірою – підозри, доноси, арешти… Проте підтримка небайдужих і рідних людей, теплі спогади про місця дитинства, глибоке знання фольклору й народних традицій, її власні фантазійні видива дають поштовх до створення нових і нових картин. Марія знайшла свій стиль творчості, не схожий ні на який інший. Принаймні так сприймають її твори вчителі та митці. Її «олюднені звірі та озвірілі люди» завойовують культурне середовище в СРСР і в світі.

Для Приймаченко жити – значить малювати. Її доля й творчість, все її життя стали символом висоти людського духу, символом незламності суті творчої людини.


Уроки під старим деревом

В6501-1 741.5(44)

Л87

Лучані Б. Уроки під старим деревом. Т. 1 / Б. Лучані ; пер. з фр. А. Поритко ; худож. Е. Тарле. – Львів : Ірбіс Комікси, 2023. – 96 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

«Уроки під старим деревом. Том 1» – це захопливий дитячий комікс, завдяки якому дітки дізнаються багато нового про емоції, дерева та життя у злагоді. Героями цієї книжки стають лісові звірята: Борсук і Лисиця вчать маленьких звірят корисних речей, що знадобляться їм для життя у лісі.

Ця книжка допоможе вашим дітям зрозуміти, які емоції вони переживають, чому так важливо мати почуття і розрізняти їх, а також що робити зі своїми різними емоційними переживаннями. Форма коміксу якнайкраще підходить для цього психологічного уроку, адже дітки можуть не лише прочитати визначення різних емоцій, а й побачити на картинках ситуації і вирази мордочок різних звірят під час того, як вони переживають страх, злість чи радість.

«Уроки під старим деревом. Том 1» Брижіт Лучані та Ев Тарле допоможе дітям навчитись взаємодіяти зі світом навколо. Разом із цим коміксом на вас чекає більше дитячих мальописів про побудову стосунків «Історії старого дерева.


Історії старого дерева

В6502-1 741.5(44)

Л87

Лучані Б. Історії старого дерева. Т. 1. Як жити дружно / Б. Лучані ; пер. з фр. А. Поритко ; худож. Е. Тарле. – Львів : Ірбіс Комікси, 2023. – 64 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Лисичці Руді з мамою довелося залишити власну нору, яку зруйнували мисливці. На щастя, сім’я борсуків готова потіснитися і прийняти лисиць до себе. От тільки сусідство виявилося зовсім не простим: борсукам та лисицям важко ужитися разом. Адже лисиці полюбляють безлад, а борсуки понад усе цінують порядок. Лисиці – швидкі та метушливі, а борсуки – повільні та розважливі. Тож чи вдасться їм порозумітися?

Цей комікс – про дружбу між дітьми, про бажання співпраці та порозуміння, про те, як важливо не лише залишатися собою, а й уміти почути інших.


Історії старого дерева

В6502-2 741.5(44)

Л87

Лучані Б. Історії старого дерева. Т. 2. Разом ми сім`я / Б. Лучані ; пер. з фр. А. Поритко ; худож. Е. Тарле. – Львів : Ірбіс Комікси, 2023. – 64 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Життя, за великим рахунком, складається з постійного діалогу. Ми постійно намагаємося про щось домовитися, знайти компроміс і розуміння. От і Лисичці Руді з мамою довелося шукати нове житло після того, як їхню нору зруйнували мисливці. На щастя, їх прийняла до себе сім`я борсуків. Проте сусідство виявилося зовсім непростим: занадто багато незручностей приносять одне одному борсуки і лисиці. Порядок і безлад, спокій і постійний рух, розважливість і емоції – все це дуже сильно впливає на співмешкання.

Комікс Брижіт Лучані та Ев Тарле «Історії старого дерева. Том 2. Разом ми сім`я» розповідає про важливість взаємодії між героями, навіть якщо вони зовсім різні. І про те, що у будь-якій ситуації завжди можна знайти вихід, просто щиро поговоривши. Дане видання адресоване дітям молодшого шкільного віку. Воно має виховну та розвиваючу функції, допомагає малюкам краще усвідомити специфіку родинних взаємовідносин.


Історії старого дерева

В6502-3 741.5(44)

Л87

Лучані Б. Історії старого дерева. Т. 3. Як важливо бути собою / Б. Лучані ; пер. з фр. А. Поритко ; худож. Е. Тарле. – Львів : Ірбіс Комікси, 2023. – 64 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Лисичка Рудя та її мама Маргарита, а також борсученята Кусь, Гризь і маленька Ягідка та їхній тато Едмон живуть однією сім’єю після того, як лисячу нору зруйнували мисливці. Разом вони долають довгу й сувору зиму, влаштовують карнавал і знаходять нових друзів. А ще – вчаться розуміти та поважати одне одного. Хоча це іноді й непросто – адже лисиці та борсуки дуже різні. Одного разу Рудя навіть замислилася: а чи справжня вона лисичка, якщо живе з мамою у норі з борсуками? Вона вирушає на пошуки подібних до себе…

Добрий, неймовірно гарно намальований, цікавий повноколірний комікс для дітей.


Курча з чорносливом

Б52133 741.5(44)

С21

Сатрапі М. Курча з чорносливом : комікс / М. Сатрапі ; пер. з фр. О. Макарової. – Київ : Видавництво, 2023. – 88 с. : іл. – (Серія «коміксів») (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

«Курча з чорносливом» – це неймовірна подорож у світ музики, кохання та життєвої філософії, яку в найкращих традиціях розповідає Маржан Сатрапі, відома своєю комічною та проникливою творчістю. Ця книга – це не лише розповідь про величезне кохання до музики, але й глибока рефлексія над сенсом життя.

Однією з найвизначніших рис книги є майстерність Сатрапі у створенні образів та розвитку сюжету. «Курча з чорносливом» – це справжній майстер-клас у наративній винахідливості. Авторка тонко тасує часові лінії, переплітаючи минуле, теперішнє та майбутнє, даруючи читачеві емоційний та інтелектуальний заряд.

Особливу увагу слід приділити глибині персонажів. Нассер Алі Хан, головний герой, вражає своєю складністю та внутрішньою суперечливістю.

Його відданість музиці та коханню вражає, а рішення відмовитися від світу через поламаний тар створює неповторний образ, який залишається в пам`яті читача.

Поетичність та глибина тем, які порушуються в книзі, роблять її винятковою. Маржан Сатрапі вправно досліджує теми втрати, самопошуку та визначення сенсу в житті.

«Курча з чорносливом» – це не просто книга, а витвір мистецтва, що об`єднує в собі майстерність наративу, глибину персонажів та філософські роздуми.


Слово про митця

А46729 792(477.43)

С51

Володимир Смотритель. Слово про митця / авт.-упоряд. Н. Полянська. – Хмельницький : Пролісок, 2003. – 200 с. : фот. – (Мистецька еліта Поділля).

Збірник присвячений 50-річчю відомого українського актора, барда, діяча Володимира Петровича Смотрителя.

Адресується широкому колу шанувальників вітчизняного театрального мистецтва, бардівської пісні, національної культури.


Усе нявмально!

Б52134-1 741.5(44)

Т18

Тан М. Аякс. Т. 1. Усе нявмально! / М. Тан, Д. ле Феєр ; пер. з фр. Г. Кирієнко. – Дніпро : Наша Ідеа, 2021. – 64 с. : іл. кольор. – (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

«Аякс. Том 1. Усе нявмально!» Містера Тана та Діан Ле Феєр, це дитячий комікс, який розповідає про пригоди кота Аякса, який живе в сім’ї з маленькою дівчинкою Аделею. Аделя дуже любить свого котика, але часто ставить його в незручні та небезпечні ситуації. Аякс мусить розв`язувати різні проблеми, які створює йому дівчинка, а також витримувати її пестощі та настрої. Комікс написаний з гумором та іронією, а малюнки Діани Ле Феєр дуже яскраві та милі.

Комікс сподобається тим, хто любить тварин та смішні історії про їхнє життя. Комікс також показує, що коти не такі прості, як здається, і що вони мають свої характери та емоції. Комікс «Аякс. Том 1. Усе нявмально!» – це чудовий спосіб розважитися та посміятися з перипетій котика Аякса та його господині Аделі.


Аліса в Країні Мавп

В6509-1 741.5(44)

Т30

Тебо. Аліса в Країні Мавп. Т. 1 / Тебо ; пер. з фр. Л. Дяченко ; худож. Н. Керамідас. – Київ : АРТБУКС, 2021. – 56 с. : іл. кольор. – (Мій комікс) (Передано Французьким інститутом в Україні 2024).

Приголомшливий дует харизматичного сценариста Тебо і всесвітньо відомого художника-коміксиста Ніколя Керамідаса, який багато років працював у Disney. Поєднання їхніх талантів відкриває завісу над новим пригодами Аліси, яку всі звикли уявляти тільки в Країні Чудес.

Але з цим коміксом стереотип зникне назавжди!

Аліса опиняється у дуплі дерева посеред джунглів і втрачає пам`ять. Розгублена та збентежена, вона зустрічає мавп, які приймають її за Тарзана… На щастя, Алісу попереджає про небезпеку новий друг. Щоб уникнути зубів тигра – володаря країни мавп – Алісі потрібно терміново тікати. І тут несподіванки тільки починаються...


Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису

А46725 75(477)

Ц62

Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису = The Price of Freedom. Artresidence on contemporary painting / О. Михайловська, О. Долінська та ін. ; фото.: О. Нікітіна, А. Іванов ; Укр. культ. фонд ; Хмельниц. обл. худож. музей. – Київ : Huss, 2023. – 88 с. : іл. кольор.

У книзі висвітлюється творча діяльність 14 митців з різних регіонів України, з різними життєвими історіями, з різним мистецьким почерком, які упродовж двох тижнів навчалися та навчали, переймали досвід і ділилися власним у Малієвецькому обласному історико-культурному музеї. Частину створених робіт планується відібрати для фондових колекцій Хмельницького обласного художнього музею, Донецького обласного художнього музею (2015 року перереєстрованого у м. Краматорськ) та Малієвецького обласного історико-культурного музею.

Міжрегіональний проєкт «Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису» має на меті сприяти підтримці й відновленню діяльності митців і музейних інституцій, які під час війни були змушені обмежити, переформатувати або припинити свою діяльність. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com