Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділутравень 2023 року

Абетка-загадка

А46097 821.161.2(477.43)

А65

Андрійчук М. О. Абетка-загадка / М. О. Андрійчук ; Хмельниц. обл. худож. музей. – Житомир : Бук-Друк, 2021. – 40 с. : іл.

Як данина пам`яті таланту видатного митця Хмельницький обласний художній музей презентує доробок, над яким Михайло Омелянович працював два останніх роки життя, будучи майже незрячим, – абетку для дітей. Автор із щирим захопленням розробляв ілюстрації й власноруч створював вірші-загадки.

Абетка Михайла Андрійчука – щирий, непідробний світ, який повертає нас до теплих дитячих спогадів. Його розповідь відзначається цікавим і майстерним поєднанням узагальненості форми зі зворушливим ліризмом, яким наповненні авторські ілюстрації.


Видатні архітектори Поділля XIX ст.

Б51847 725(477.43/.44)

В42

Видатні архітектори Поділля XIX ст. / М-во культури та інформ. політики України ; Нац. іст.-архітектур. заповідник «Кам`янець» ; упоряд.: В.В. Фенцур, Л. Рудюк. – Кам`янець-Подільський : [б. в.], 2023. – 45 с. : фото.

У виданні зібрано інформацію про архітекторів, які здійснили вагомий вклад в розбудову міст та містечок Поділля у ХІХ ст. Опубліковані матеріали розраховані на науковців, архітекторів, реставраторів та всіх, хто цікавиться біографістикою та історією рідного краю.


Квітка

А46069 929 Цісик

В58

Власенко І. В. Квітка / І. В. Власенко. – Харків : Фоліо, 2022. – 158 с. – (Мистецькі біографії).

Вона народилася в Америці і була б справжньою американкою, якби не одне «але» – її батьки-музиканти були емігрантами, походили з України і двох своїх доньок виховали у любові до своєї батьківщини. В родині завжди звучали українські пісні.

Голос відомої співачки Кейсі Цисік був голосом всесвітньо відомих компаній, корпорація «Ford» дарувала їй останні моделі автомобілів, вона співала на бек-вокалі у Майкла Джексона, Вітні Г`юстон та у інших відомих співаків, її спів хоч раз та почули понад 20 мільярдів людей, що майже втричі більше за все населення планети... Але у неї була одна мрія – щоб українські пісні звучали по всьому світу.

Квітка Цісик... Маленька, тендітна, завжди усміхнена... Голос цієї співачки не можна забути – він має якусь містичну силу, заворожує і лікує...

Звідки ж взялася на чужині, в самому центрі Нью-Йорка, чарівна українська квітка, яка знала таємний код української душі?


Журавлиная криниця

Б51840 784.3(477)

Г93

Губерначук С. Г. Журавлиная криниця : зб. пісень (тексти, ноти) / С. Г. Губерначук. – Київ : Тропеа, 2022. – 160 с.

Пісенник є результатом праці відомих митців – українського поета й пісняра Сергія Губерначука та композитора, заслуженого працівника культури Володимира Чернявського.

Для шанувальників пісенного мистецтва зібрано низку патріотичних та ліричних пісень і романсів, що вирізняються багатою образно-тематичною палітрою. Ці пісні сповнені глибокими переживаннями та щирими почуттями любові до України, рідного краю, людей, усього навколишнього світу. Вони випромінюють тепло, ніжність, мудрість, високе почуття кохання. Зібрані музично-поетичні твори відображають безмежну красу та досконалість природи, безцінність кожної миті життя людини, наповненого радощами та печалями, злетами та падіннями. Усі вони наповненні прагненням до гармонії та духовної краси. Деякі з пісень пронизані тонким та добрим гумором.

Збірка розрахована на широке коло шанувальників поезії та музики.

Представлені вірші та нотний матеріал стануть у нагоді співакам та творчим колективам.


Киянченки. Життя. Творчість

В5626 85.143(4УКР)6

К46

Киянченки. Життя. Творчість : спогади; альбом / авт. спогадів, упоряд. Д. Г. Киянченко. – Київ : Успіх і кар`єра, 2008. – 128 с. : фото.

Видання містить короткий огляд життєвого шляху та творчості родини українських художників-живописців Георгія Васильовича, Надії Дмитрівни і Дмитра Георгійовича Киянченків, у книзі також подані у хронологічній послідовності репродукції їхніх творів.

А на завершення – відгуки друзів і шанувальників мистецтва сім’ї Киянченків, у якій із покоління в покоління передавалася любов до естетичного сприйняття навколишнього світу і його художнього відтворення.


Крокуємо у світ бандури

85.956.9

К56

Ковбасіста М. О. Крокуємо у світ бандури: реперт. зб. для бандуристів-початківців / М. О. Ковбасіста. – Хмельницький : Сторожук О. В., 2022. – 72 с.

Збірка містить авторські перекладення творів сучасних композиторів для бандури, власні невеликі пісні та п`єси, аранжування.

Видання стане в нагоді для бандуристів-початківців, адже за принципом викладеного матеріалу є методичним посібником, укладеним з урахуванням вікових особливостей, розрахованим на поступове ускладнення матеріалу та на самостійне опрацювання учнями деяких творів.


фотоальбом

В6406 75.054(477.43)

Н63

Михайло Ніколаєв : фотоальбом / авт. текстів: Л. Тимофєєва, С. Михайленко. – Житомир : Бук-Друк, 2021. – 42 с. : іл.

Фотоальбом знайомить з живописними творами театрального художника, живописця, головного художника Хмельницького академічного обласного театру ляльок «Дивень», лауреата премії в галузі сценографії ім. Владислава Клеха, обласної премії імені Т.Г. Шевченка – Михайла Ніколаєва.


35 шедеврів з колекції ХОХМ.

А46098 069.5(477.43)

Т67

35 шедеврів з колекції ХОХМ. До 35-річчя першого державного музею сучасного українського мистецтва / Хмельниц. обл. худож. музей ; авт.-упоряд., ред. О. Михайловська. – Житомир : Бук-Друк, 2022. – 80 с. : фото.

Мистецьке видання, присвячене 35-річчю з дня заснування Хмельницького обласного художнього музею, першого державного музею сучасного українського мистецтва.

Альбом зі статтями про історію музею та формування його колекції, біографічними довідками митців, мистецтвознавчими есеями про їх творчість та живописні полотна з музейної колекції. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com