Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



січень 2022 року

Жіноча компанія

В6288

005.342

Б81

Грейс Б. Жіноча компанія. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць : інтерв`ю / Г. Бонні ; пер. з англ. О. Журавльової. – Київ : ArtHuss, 2020. – 360 с. : фото. – (Державна програма – 2021).

Бестселер New York Times!

Понад 100 виняткових жінок, які зробили вагомий внесок кожна у своїй царині, розповідають, як вони повірили у власний творчий дух і здолали негаразди та виклики глобального підприємництва. Медіатитанеси та керамістки, готельєрки та художниці тату, комікеси й архітектори – усі разом вони витворюють прекрасну картину того, що буває, коли йдеш за своєю пристрастю і мрією.

«Жінки, яким присвячено цю книгу, віком від дев`ятнадцяти до дев`яносто чотирьох років, – яскравий приклад того, ким можна стати, наполегливо працюючи та підтримуючи одна одну. Їхній бізнес також вражає розмаїттям: молоді чимраз дужчі стартапи, компанії з багатолітнім досвідом, індивідуальні бізнес-ініціативи, більші корпорації з сотнями співробітників… Історія кожної жінки унікальна, проте червоні нитки жіночих шляхів практично однакові: долати труднощі, самотужки дертися на вершину й усвідомлювати потужність спільної роботи для здійснення мрій. Як часто жінки надихали одна одну і ставали взірцями для майбутніх поколінь! Будь-яка з цих жінок здатна надихнути на зростання в улюбленій справі, а разом вони – потужний і беззаперечний чинник впливу».


Спалах перед світанком

А45605

7.071.1(477)

Г70

Горська А. Спалах перед світанком : біографія / упоряд. О. Лодзинська. – Київ : Кліо, 2019. – 136 с. : фото. – (Державна програма – 2021).

Видання присвячене 90-річчю з дня народження видатної української художниці Алли Олександрівни Горської.

Алла Горська – активна учасниця українського шістдесятницького руху спротиву тоталітарній системі в СРСР. Її називали душею українського шістдесятництва, вона була люблячою жінкою і матір`ю з ніжним, вразливим серцем митця. Її вбили, і обставини смерті Алли Горської досі оповиті таємницею. А її безкомпромісність і мужність в обстоюванні власних переконань, жертовність і патріотизм досі лишаються взірцем для кожного небайдужого серця.

До книжки увійшли світлини з родинного альбому Зарецьких із фондової колекції Музею шістдесятництва та архіву онуки художниці Олени Зарецької.


Мальовнича Україна

Б51569

75.047(477)

М18

Малаков Д. В. Мальовнича Україна = Picturesque Ukraine : альбом / Д. В. Малаков; вступ. ст. В. М. Кузьменка, фото А. Л. Прибєги та ін. – Київ : Мистецтво, 2019. – 208 с. : фото. кольор. – (Державна програма – 2021).

Альбом розповідає про багатовікову культуру та мальовничу природу держави Україна. Храми і монастирі, замки та фортеці, палаци й маєтки та сучасні споруди характеризують творчий злет народних майстрів і професійних митців, які від часів Київської Русі до сьогодення створили неоціненну спадщину нашого народу. Видання знайомить із різноманітними чарівними куточками всіх регіонів країни – від Карпатських гір на заході до донецьких степів на сході, від голубоплесого озерного Полісся на півночі до сонячних берегів Криму й Одеси на півдні. Альбом зачарує кожного читача неповторною красою природи України, її давніми архітектурними пам’ятками і новобудовами.


Художній образ української книги

В6286

75.056(477)

Н56

Нестеренко П. В. Художній образ української книги ХХ- ХХІ століть : збірник / П. В. Нестеренко. – Київ : Самміт-книга, 2021. – 268 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2021).

Книжка пропонує читачеві дослідження Петра Нестеренка, яке стосується не тільки ілюстрації та книжкової графіки ХХ-ХХІ століття, а й інших компонентів естетичного образу книги – формату, паперу, форзаців, фронти списів тощо.

Читач знайде тут дуже цікаві міркування автора щодо інших елементів мистецтв книги – від обкладинки й титула – до футляра як декоративно-графічного засобу презентації коштовних мистецьких видань – монографій чи альбомів.

Збірник розрахований на мистецтвознавців, студентів художніх вишів, широкого кола любителів образотворчого мистецтва.


Нова радість стала

Б51570

398.3(477)

Н72

Нова радість стала. Улюблені колядки та щедрівки : збірник / упоряд. та заг. ред. І. А. Малковича ; худож. А. Потурайло та ін. – 3-тє вид., доп. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. – 38 с. : іл. – (Державна програма – 2021).

Книга «Нова радість стала. Улюблені колядки та щедрівки» містить п`ятнадцять українських народних колядок та щедрівок з нотами.

Її можна не лише читати, а й слухати.

У даній збірці Ви знайдете найпопулярніші народні колядки, тексти до них та ілюстрації українських художників.

Кожну колядку і щедрівку можна прослухати за допомогою смартфона, навівши його на QR-код.


Ви зможете малювати за 30 днів

Б51586

741.02

К44

Кістлер М. Ви зможете малювати за 30 днів: простий і веселий спосіб швидко навчитися малювання : посібник / М. Кістлер ; пер. з англ. М. Коваленко. – Харків : Моноліт, 2021. – 300 с. : іл. – (Державна програма – 2021).

Уміння малювати – навичка, а не вроджений талант, як вважають багато. Будь-хто може навчитися красиво малювати! Все, що вам для цього потрібно – олівець, листок паперу і готовність відкрити в собі справжнього художника. Про все інше ви дізнаєтеся з цієї книги. У ній розкрито всі секрети створення складних тривимірних зображень.

У книзі ви знайдете: швидкі та легкі покрокові інструкції малювання будь-яких предметів: від простих сфер до яблук, дерев, будівель і людей; необхідні поради, техніки і невеликі хитрощі, які допомагають у створенні об`ємних малюнків; 9 основних законів малювання, за допомогою яких ви зможете створити ілюзію глибини в будь-якому зображенні.

Приділяючи всього 20 хвилин в день протягом місяця, ви навчитеся малювати все, що захочете. Беріть свій олівець і починайте сьогодні!


Леонід Биков

А45618

791.635

К61

Коломієць Р. Г. Леонід Биков : біографія / Р. Г. Коломієць. – Харків : Фоліо, 2020. – 123 с. – (Державна програма – 2021) (Знамениті українці).

Ім`я кіноактора і кінорежисера Леоніда Бикова (1928–1979) не потребує додаткової реклами. У 60–80-ті роки ХХ століття в СРСР він був улюбленцем мільйонів, його пізнавали на вулицях і радо вітали: «Привіт, Максиме!..», «Моє шанування, Маестро!», його фільми («Максим Перепелиця», «В бій ідуть самі "старики"», «Ати-бати, йшли солдати») збирали багатомільйонну глядацьку аудиторію, стаючи рекордсменами річного кінопрокату. Сама лише згадка про Леоніда Бикова викликала у людей добру посмішку. Й недарма відомий актор Михайло Ульянов так висловився про нього: «Є люди, в яких живе сонячне світло...»


Микола Леонтович

А45619

78.071.7(477)

К62

Коляда I. А. Микола Леонтович : біографія / І. А. Коляда. – Харків : Фоліо, 2021. – 120 с. : фото. – (Державна програма – 2021) (Знамениті українці).

Микола Леонтович (1877–1921) – український композитор, хоровий диригент, громадський діяч та педагог. Перу Леонтовича належать широковідомі хорові обробки українських народних пісень «Дударик», «Козака несуть», «...Ой, з-за гори кам`яної » та інших. Його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».

Музику Леонтовича можна чути під час державних заходів, святкових концертів, чи взагалі десь на вулиці. Вона звертається до душі народу, спілкується з нею, збагачує її. Це не просто духовна музика, це відображення чарівної, мудрої та поетичної душі українського народу.

Це розповідь про те, як нікому невідомий народний учитель із Поділля став одним із найяскравіших композиторів ХХ століття – Подільським Орфеєм – і залишив нащадкам музику криничної води та зелених дібров, високого неба та пшеничної ниви. Музику, якій належить чудодійна влада пробуджувати у людській душі найблагородніші поривання і почуття.


Святині княжої України

В6289

7.04(477)

К63

Комарницький А. Святині княжої України = Sacred Religs of Princely Ukraine : альбом / А. Комарницький, Б. Зятик ; пер. на англ. В. Лужняк. – Львів : Свічадо, 2019. – 208 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2021).

Альбом знайомить з національними реліквіями Княжої України (Київської Руси) – монументальним мистецтвом, книжною мініатюрою та іконописом, мощами, – які дійшли до нашого часу та які формують цілісне бачення києво-руської сакральної традиції Х–ХІІІ ст.

Видання є наслідком наукового дослідження святинь до монгольського періоду, яке зробили українські мистецтвознавці впродовж останніх десятиліть. Автори по-новому осмислюють весь сакральний спадок Київської Руси, відходячи від хибних стереотипів щодо нього як неукраїнського набутку.

В альбомі простежено долю пам`яток києво-руського періоду від їхнього створення до сьогоднішнього місця знаходження, подано опис святинь та окреслено їхнє мистецьке значення в українській культурі.


Український театр. Видатні діячі та менеджмент

Б51588

792.07(477)

Л97

Лягущенко А. Г. Український театр. Видатні діячі та менеджмент : дослідження / А. Г. Лягущенко. – Київ : Мистецтво, 2021. – 496 с. : фот. – (Державна програма – 2021).

Книжку присвячено видатним діячам українського театру, в яких дар творчості гармонійно поєднувався з умінням ефективно організовувати процес колективної художньої творчості. Вперше в українському театрознавстві в широкому контексті суспільно-культурної ситуації розглядається менеджерська діяльність Івана Штейна, Людвіга Млотковського, Марка Кропивницького, Михайла Старицького, Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського, Панаса Саксаганського, Івана Мар`яненка, Леся Курбаса, Гната Юри, Василя Василька. Значну увагу приділено аналізу організаційно-правових форм функціонування вітчизняного сценічного мистецтва. Розглянуто історичний процес формування та розвитку моделі сценічного колективу, яка залишається актуальною й до сьогодні. Проаналізовано багаторівневі стосунки українського театру із владою і процес становлення державного менеджменту в галузі виконавського мистецтва.

Видання розраховане на практиків, теоретиків театру, а також на усіх тих, хто цікавиться історією українського театру, культури й мистецтва. Видання можуть використовувати студенти профільних творчих закладів вищої та фахової передвищої освіти, які вивчають історію організаційних форм, менеджмент і продюсерство виконавського мистецтва.


Георгій Нарбут

А45620

76.071.1(477)

Н16

Нагорна О. Георгій Нарбут : біографія / І. А. Коляда. – Харків : Фоліо, 2021. – 121 с. : фото. – (Державна програма – 2021) (Знамениті українці).

Автор перших українських державних знаків, один із засновників та ректор Української Академії мистецтв, Георгій Нарбут належить до когорти найвизначніших українських графіків та художників-ілюстраторів. Він став дизайнером поштових марок УНР, творцем українських шрифтів Нарбута і стилю української графіки. Створював моделі одягу, проєктував меблі, конструював іграшки, малював етикетки до різноманітних виробів та був магнітом мистецького Києва початку ХХ століття: справжнім майстром перформансу, відчайдушним модником та неперевершеним стилістом своїх робіт і свого, хоча й короткого, але такого захопливого та яскравого життя.


Воїн в українському фольклорі

В6290

7.031.2(477)

Н20

Найден О. С. Воїн в українському фольклорі семантичні та образні аспекти : дослідження / О. С. Найден. – 2-ге вид – Київ : Стилос, 2020. – 224 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2021).

Мета цієї книги полягає у висвітленні тієї царини українського менталітету, у якій співвідносяться історичні й фольклорні фактори основних онтологічних питань буттєвості, у якій історична й фольклорна пам`ять творять образ сьогодення в його реальних та уявних рисах. Щодо цього образ воїна найбільш поширений, значимий і показовий, йому немає альтернативи як в усному, пісенно-поетичному фольклорі, так і в народному малярстві. Однак якщо матеріал усного фольклору, у якому фігурує воїн, давно вже зібраний і принаймні поданий описово, то образотворчий матеріал – масова аматорська народна картина – майже зовсім не збирався й не досліджувався. Тому ще одним завданням автора було вироблення стратегії й пошуки методологічних принципів розгляду творів усного, пісенно-поетичного та образотворчого фольклору в національно-історичному й загальнокультурному контекстах.

Для істориків, етнологів, фольклористів, мистецтвознавців та широкого кола читачів.


 Ілюстратор «Кобзаря» Василь Седляр та його доба

Б51587

75.05(477)

Р83

Рудзицький А. Й. Ілюстратор «Кобзаря» Василь Седляр та його доба : біографія / А. Й. Рудзицький. – Київ : Мистецтво, 2019. – 240 с. : іл., фото. – (Державна програма – 2021).

Перше видання про художника Василя Седляра (1899–1937) за авторством історика мистецтва Артура Рудзицького розповідає про одного із найяскравіших представників бойчукізму, видатного українського майстра першої третини ХХ століття, творча та життєва доля якого склалася трагічно.

У книзі з максимальною повнотою репродукуються живописні та графічні роботи художника, зокрема, шедеври української книжкової графіки – ілюстрації Василя Седляра до «Кобзаря» Тараса Шевченка 1931 та 1933 років, які майже вісім десятиліть залишалися невідомими та недоступними любителям мистецтва. Видання «Ілюстратор «Кобзаря» Василь Седляр та його доба» побудоване на використанні широкого кола архівних документів, авторських замальовок, ескізів, фотографій, листів, які зберігаються в державних та приватних збірках.

Великий масив матеріалів та документів оприлюднюється вперше.


Леся Українка на театральній сцені

Б51572 792.09(477)

У45

Леся Українка на театральній сцені. 1899–2020 : бібліогр. довід. / Публ. б-ка ім. Лесі Українки. м. Київ ; упоряд. В. Шкарабан ; наук. ред. Л. Криворучко. – Київ : Мистецтво, 2021. – 143 с. : іл. – (Державна програма – 2021).

Видання подає бібліографічний літопис вистав, створених за драматургією Лесі Українки на українській та світовій драматичній, оперній і балетній сценах від першої постановки до останніх прем`єр сьогодення. Враховано також вистави про Лесю Українку.

Довідник адресовано мистецтвознавцям, режисерам, акторам, сценографам, завідувачам літературних частин театрів, викладачам і студентам мистецьких вузів, працівникам видавництв, редакцій, музеїв і бібліотек, усім, хто вивчає українську культуру.


Українське народне мистецтво

В6301

7.031.2(477)

У45

Українське народне мистецтво : альбом- каталог / Т. Лозинський, Я. Винницька ; упоряд. О. Лозинський ; Укр. культ. фонд, ІКУМП при НТШ, Музей етнограф. та худ. промислу ін-ту народознав. НАН України. – Львів : Коло, 2021. – 432 с. : фото, іл. кольор. – (Ковчег «Україна»).

Видання вмістило найкращі зразки української традиційної спадщини – усе те, що заслуговує на статус «Бренду України».

Це книга-ініціація, книга-мандрівка століттями української історії та культури.

Проект здійснено культурною платформою Ковчег «Україна» та Інститутом колекціонерства за підтримки Українського культурного фонду.


«Цифрова колекція художнього музею. Порцеляна»

А45629

069.3: 738.1(477.73)

Ц75

«Цифрова колекція художнього музею. Порцеляна» у музейному зібранні Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна : альбом-каталог / Укр. культ. фонд, Миколаїв. обл. худож. музей ім. В. В. Верещагіна ; упоряд. Є. Гомонюк. – Миколаїв : [б. в.], 2021. – 120 с. : фото.

Даний каталог презентує музейне зібрання групи обліку «Декоративно-ужиткове мистецтво: порцеляна», яка є складовою частиною колекції Миколаївського обласного художнього музею ім. В. В. Верещагіна.

В рамках проекту «Цифрова колекція художнього музею: фарфор» музей надав для оцифрування 302 одиниці порцелянових виробів. Для друкованого каталогу було відібрано 121 експонат.

Видання підготовлено за підтримки Українського культурного фонду.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com