Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулистопад 2022 року

Мелодії фанфар: твори з репертуару дитячого зразкового духового оркестру Шарівської дитячої музичної школи

785.12(477.43)

Г 45

Гжегожевський В. Е. Мелодії фанфар: твори з репертуару дитячого зразкового духового оркестру Шарівської дитячої музичної школи / В. Е. Гжегожевський, Є. Є. Гжегожевський. – Житомир : Видавничий дім «Бук-Друк», 2021. – 164 с.

Репертуарна збірка «Мелодії фанфар» розрахована на аматорські духові оркестри, в тому числі учнівські. Твори, що увійшли до збірки, переважно спрямовані на патріотичне виховання підростаючого покоління та молоді, виховання в них почуття любові до рідної Батьківщини – України. Разом з тим, у збірці вміщено твори, доступні для виконавців шкільного віку, а також подано вправи та гами для колективної гри.

Ця збірка стане добрим посібником для керівників дитячих духових оркестрів.


З любов`ю до України

784.1(477.43)

Г 81

Гречківський М. З любов`ю до України : зб. хорових творів для нар. хорів / М. Гречківський, М. Гречківська. – Житомир : Видавничий дім «Бук-Друк», 2021. – 96 с.

Дана збірка містить 10 авторських хорових творів подружжя Миколи та Марії Гречківських. Твори написані для виконання хорами народної манери співу простою і зрозумілою музичною мовою. Виразне голосоведення з внутрішньою логікою розвитку, природне фразування, ясна гармонічна функціональність, широта і розспівність мелодій, вдале примінення автором своїх неповторних засобів музичної виразності, підбір фактури, цікаве гармонічне оформлення, присутність оркестрового мислення та глибоке знання можливостей голосу та музичного інструменту – це і є основні характеристики творчості Миколи Гречківського. В творах передано атмосферу любові до рідного краю, прославлення свободолюбивості українського народу, світлих образів неповторної рідної природи. Музика творів органічно поєднується з поезією.

Ця збірка буде корисною для широкого кола керівників аматорських хорових колективів, творчих колективів мистецьких навчальних закладів і шанувальників хорової музики.


Традиційний одяг українців Поділля

В6380

391(477-89Под)

І-18

Іваневич Л. А. Традиційний одяг українців Поділля (друга половина ХІХ – початок ХХІ ст.): історія, класифікація, конструктивно-художні та регіонально-локальні особливості : монографія / Л. А. Іваневич; НАН України, Ін-т мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. – Хмельницький : Мельник А. А., 2022. – 800 с. : фото.

У монографії здійснена спроба репрезентувати регіонально-локальну специфіку традиційного вбрання українців Буковинської, Західної, Східної та Центральної зон Поділля другої половини ХІХ – початку ХХІ століття. Подано класифікацію народного одягу регіону за його конструктивно-художніми й функціонально-вжитковими характеристиками.

Видання розраховане на істориків, етнографів, краєзнавців, культурологів і мистецтвознавців, усіх тих, кому небайдужа українська історія та культура.


Хорові обробки українських народних пісень

784.4.(477.43)

С 17

Самолюк В. Хорові обробки українських народних пісень / В. Самолюк. – Житомир : Видавничий дім «Бук-Друк», 2021. – 148 с.

Твори, які увійшли до збірки, були виконані та записані Хмельницьким академічним муніципальним камерним хором (художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмур) у 2021 році.

Видання розраховане на істориків, етнографів, краєзнавців, культурологів і мистецтвознавців, усіх тих, кому небайдужа українська історія та культура.


Самчиківський розпис

В6378

7.016.4(477.43)

С 76

Стан Т. С. Самчиківський розпис : навч.-метод. посіб. / Т. С. Стан, В. Г. Раковський; Хмельниц. обл. наук.-метод. центр культури і мистецтва. – Житомир : Видавничий дім «Бук-Друк», 2021. – 60 с. : фото.

Даний навчальний посібник інформує про діяльність відомого в Україні осередку традиційного розпису, що сформувався у с. Самчики Старокостянтинівського району на Хмельниччині, про особливості його орнаментики, застосування кольору та символіки; розкриває технічні прийоми розпису, використання матеріалів.

Посібник буде корисний для учнів та викладачів мистецьких шкіл, дошкільних закладів та позашкільних навчальних закладів, учнів та вчителів загальноосвітніх шкіл, а також широкого кола любителів декоративного розпису.


Анатолій Калитко

А45874

75.071(477.43)

Т 66

Трембіцький А. М. Анатолій Калитко: мистець, педагог, особистість... : монографія / А. М. Трембіцький. – Хмельницький : Стрихар А. М., 2022. – 316 с.

У монографії розкрито життєві шляхи, педагогічну діяльність та охарактеризовано мистецьку творчість талановитого українського мистця-живописця Гуцульського краю, члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України, досвідченого педагога, доцента кафедри образотворчого мистецтва Львівської національної академії мистецтва, подолянина Анатолія Миколайовича Калитка.

Видання розраховане на мистців, мистецтвознавців, істориків, краєзнавців, усіх тих, хто цінує і цікавиться творчою спадщиною українських мистців. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com