Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу виробничої літератури


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



січень 2025 року

Хліб, що приносить свято

Б52355 664.66=161.2

С36

Сіль, Катя. Хліб, що приносить свято : . / К. Сіль ; худож. О. Снімщікова. - Київ : Моя кн. полиця, 2024. - 56 с. : іл. - (Державна програма - 2024) (Кольорові світи) : 236.69 грн.

Хліб супроводжує нас щодня: він є на кожному українському святі, він точно є в хлібниці у вас удома. Як часто ми снідаємо канапкою чи обідаємо пиріжком? Скільки імен має український хліб і в які країни він подорожує? І чому старші люди кажуть, що хліб не можна викидати? На всі ці запитання відповість книжка, яку ви тримаєте в руках і надихне вас спекти домашні коржики всією родиною. І тоді ви переконаєтесь, що український хліб дарує свято. Він сам і є свято.


Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі

В6594 641.5=161.2

С53

Снігур, Оксана. Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі : . / О. Снігур; худож. Ю. Несміянова. - Київ: Портал, 2024. - 104 с.: іл. кольор. - (Державна програма - 2024): 257.72 грн.

Це динамічний і дотепний екскурс в історію їжі від появи перших людей до сучасності. Поринаючи у смачний світ минулого, читачі дізнаються, як наші предки навчилися готувати, які страви та харчові продукти споживали в різні історичні епохи. Книжка розповідає, що їли перші племена, які населяли українські землі, як бенкетував Володимир Великий, що готували в походах козаки, коли винайшли борщ, чому монастирі були законодавцями гастрономічної моди, чим ласувала українська шляхта, які випробування пережила українська кухня у XX столітті, а також чим ми смакуватимемо у майбутньому.


Уроки ЕКО-мислення маленької По

В6605 504

О-56

Ольховська, Олена Михайлівна. Уроки ЕКО-мислення маленької По : . / О. М. Ольховська, Ю. Єрьоменко ; худож. Є. Мякотіна. - Харків : Ранок, 2024. - 80 с.: іл. - (Державна програма - 2024): 149.91 грн.

Ця книжка про допитливу й енергійну дівчинку Полінку (По), її родину та друзів, які вирішили зробити свій внесок у захист природи. Разом діти вчаться піклуватися про довкілля: сортувати сміття, вирощувати рослини та допомагати тваринам. У захопливій і доступній формі маленькі читачі дізнаються про важливість екологічного мислення та роль кожної людини в збереженні нашої планети. Цікаві пригоди, корисні поради і завдання допоможуть дітям усвідомити: ми всі відповідальні перед природою і мусимо зробити щось на її користь.


Дитяча енциклопедія сонячної системи

В6614 523

М29

Мартін, Клаудія. Дитяча енциклопедія сонячної системи : . / К. Мартін; пер. з англ. С. Орлової. - Харків: Віват, 2024. - 128 с.: іл. кольор.

Центром Сонячної системи є Сонце — зірка, що дарує нашій планеті світло й тепло. Навколо неї обертаються вісім планет і понад 200 супутників, а ще безліч інших космічних об’єктів: від астероїдів до комет. Ця книжка є чудовим гідом по Сонячній системі, а ще містить розповіді про найновіші астрономічні дослідження та приголомшливі світлини.

Вміст книги охоплює не лише факти про планети, але й про космічні місії, дослідження космосу та історію астрономічних відкриттів. Клаудія Мартін уміло поєднує наукові знання з цікавими історіями, які здатні захопити уяву маленьких читачів.


Дитяча енциклопедія наукових експериментів

В6615 001

К19

Канаван, Томас. Дитяча енциклопедія наукових експериментів : . / Т. Канаван; пер. з англ. Я. Головченко. - Харків: Віват, 2024. - 128 с.: іл. кольор.

Ця книга познайомить тебе з основними законами хімії, біології та фізики, які ти зможеш перевірити на практиці. Які найзахопливіші досліди та експерименти? Звісно ж, ті, які можна провести вдома! Є докладні інструкції, а також малюнки та фотографії.


Жали, дзижчи, кусай. Навіщо нам комахи

Б52380 595.7

С24

Свердруп-Тігесон, Анне. Жали, дзижчи, кусай. Навіщо нам комахи : . / А. Свердруп-Тігесон; пер. з англ. І. Бодак. - Рівне: Вид. Тетяна Кідрук, 2024. - 40 с: фот. кольор.

Це захоплива подорож у світ комах, що розкриває їхню важливість для нашого існування. Авторка, досвідчена ентомологиня, майстерно поєднує наукові факти з цікавими історіями про дивовижних створінь, які живуть поруч із нами. Від жужелів і бджіл до метеликів і мурах — кожен вид виконує свою унікальну роль у підтримці екосистеми.

Книга пояснює, як комахи впливають на наше життя, забезпечуючи запилення рослин, розкладаючи органічні речовини та навіть допомагаючи у створенні нових ліків, що без цих маленьких трудівників людство зіткнеться з численними проблемами. Вона закликає до збереження біорізноманіття та підкреслює, як важливо поважати та захищати комах.

Розповідає на стільки шокуючі факти з життя комах, що змушує замислитись на скільки мало ми знаємо про тих, хто нас оточує.

Ця книга буде цікава всім, хто цікавиться природою, біологією та екологією.

Вона допоможе глибше зрозуміти світ навколо нас і переосмислити наше ставлення до маленьких, але надзвичайно важливих створінь. «Жали, дзижчи, кусай. Навіщо нам комахи» надихає на новий погляд на комах і їхню роль у підтримці життя на Землі, розповідає на стільки шокуючі факти з життя комах, що змушує замислитись на скільки мало ми знаємо про тих, хто нас оточує.


Загублений світ Полісся. Природа та люди великих боліт

А47274 502.51(477.41/.42)

С13

Сагайдак, Андрій Васильович. Загублений світ Полісся. Природа та люди великих боліт : . / А. В. Сагайдак. - Київ: Віхола, 2024. - 256 с.: іл.

Болота Полісся вражають. Безкрайні драговини й непролазні хащі, недоступні для людей та сповнені численних таємниць.

Тисячолітні торфовища зберігають рештки давніх істот. Тут квітнуть рослини-хижаки й рідкісні орхідеї, рододендрони та верес. Одвічні володіння бобра, лося й сірого журавля. І, звісно ж, неймовірний світ традиційних поліських промислів: збір ягід, вилов в’юнів, лозоплетіння, архаїчне бджільництво-бортництво — про все це розповість досвідчений гід у дику природу Андрій Сагайдак.

Автор поділиться інформацією, що стане в пригоді туристам: від календаря природи і правил безпеки до секретів виживання — як на болоті добути питну воду та знайти їжу, як розкласти багаття серед драговин чи вибратися самотужки із трясовини.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com