Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу виробничої літератури


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуквітень 2021 року

Усе про бджіл ... і не тільки

В6183

638.1

Г 51

Гішар, Жак. Усе про бджіл ... і не тільки : енциклопедія / Ж. Гішар ; худож. К. Ксенар ; пер. з фр. Г. П. Кирієнко. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Велика енциклопедія про бджіл та все, що їх оточує. Гадаєте, це нудно? Але не з книжкою «Усе про бджіл … і не тільки». Адже її автори «загорнули» всі наукові факти у веселі історії та «прикрасили» їх кумедними ілюстраціями. Завітайте до центру зайнятості, де бджолам пропонують змінити за життя дев`ять професій, або дізнайтеся, як бджолині «агенти з нерухомості» заманюють клієнтів до нового вулика. Така інформація запам`ятається надовго!


Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів

Б51289

314.1

Г 54

Глодзь, Галина. Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів : наук.- попул. вид. / Г. Глодзь ; худож. О. Старанчук. – Київ : Портал, 2020. – 144 с. – (Державна програма – 2020).

Демографічна наука має чим здивувати і захопити. За статистичними даними про населення світу криються глобальні зв`язки та процеси, що визначають життя кожної людини. Як географічні відкриття впливають на тривалість життя, а освіта – на кількість дітей у сім`ї? Ця книжка дає змогу відчути себе частиною величезного людства й тривалих історичних перетворень – і зрозуміти, яким саме шляхом ми прийшли в нинішню точку розвитку.


Хочу стати айтішником

В6182

004

М 31

Маслова, Тетяна. Хочу стати айтішником : посібник / Т. Маслова ; худож. Н. Болдирєва. – Харків : Ранок, 2020. – 32 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Хочу стати).

Ця книга буде цікава всім, хто хоче йти в ногу з часом. Щодня ми користуємося комп`ютерами та смартфонами, слухаємо новини про безпілотні автомобілі та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть? Прочитавши енциклопедію «Хочу стати айтішником», діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми. Школярі дізнаються, як працює інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий стіл.


Усе, що треба знати про науку і транспорт

Б51285

001

Б 24

Барзотті, Іларія. Усе, що треба знати про науку і транспорт : енциклопедія / пер. з італ. Я. О. Головченка. – Харків : Віват, 2020. – 92 с. – (Державна програма – 2020).

Мандруючи сторінками цієї корисної енциклопедії, молодші школярі дізнаються про визначні наукові відкриття, історію і передумови винайдення технологій, які нині панують у нашому світі. Як з`явилася електрика, коли виникла перша камера, хто створив телефон і на якому транспорті люди подорожують суходільними, морськими, повітряними та навіть космічними шляхами – ці захопливі факти про науку і транспорт відкриють дітям світ геніальних технічних досягнень. Книжка допоможе розвинути пам`ять, увагу й критичне мислення, що стане у пригоді маленьким розумахам під час навчання у школі.


Діти проти пластику

Б51290

628

Д 69

Дорі, Мартін. Діти проти пластику : наук.-попул. вид. / М. Дорі ; пер. з англ. Т. Євлоєвої. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Дитячий нонфікшн).

Хочеш стати супергероєм? Супергероєм, який рятує океани, який дбає про майбутнє – і своє, і цілої планети? Тоді ця книжка саме для тебе.

Письменник і активіст Мартін Дорі розповідає, як піклуватися про планету, і радить, як щодня боротися з шкідливим пластиком у побуті.

Тож виконуй цікаві і легкі Мартінові рекомендації – і ти станеш справжнім супергероєм, а на планеті буде менше пластикового сміття!


Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками

В6195

001.894

Т 41

Тіммеш, Кетрін. Дівчата думають про все на світі. Розповіді про винаходи, зроблені жінками : дослідження / К. Тіммеш ; пер. з англ. Т. В. Марунич ; худож. М. Світ. – Харків : Ранок, 2020. – 56 с. : кольор. іл. – (Державна програма – 2020).

Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузників для дітей до найтривкішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки бралися за створення геніальних винаходів і кожна по-своєму успішно справлялася з поставленою задачею. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх до створення речей, яким і досьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?


100 фактів про їжу

Б51293

641.1

С 81

100 фактів про їжу : наук.- попул. вид. / С. Бер, Р. Фірт, Р. Голл ; пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : Книголав, 2020. – 128 с. – (Державна програма – 2020) (Дитяча полиця).

Світ їжі – це дивовижне розмаїття харчових продуктів, споживання яких стало для нас буденною справою. А скільки насправді в ньому є цікавих речей. Квадратні кавуни, диво-ягоди, фіолетова морква, бургери, вирощені в лабораторії. Хутчіш читай цю книжку та дізнавайся багато іншого.


100 фактів про числа, комп’ютери і програмування

Б51294

004

С 81

100 фактів про числа, комп`ютери і програмування : наук.-попул. вид. / Е. Джеймс, Е. Рейнолдс, М. Лейсі. – Київ : Книголав, 2019. – 128 с. – (Державна програма – 2020) (Дитяча полиця).

Чи знаєш ти, що людина здатна розпізнавати числа лиш завдяки крихітній ділянці в мозку? Або що першими комп`ютерними багами були справжні комахи? А один глюк у програмі міг спричинити Третю світову війну. Ця книжка розповість тобі й інші, не менш неймовірні, факти про числа, комп`ютери та програмування.


Дивовижні птахи

В6197

598.2

Т 60

Торджман, Наталі. Дивовижні птахи : енциклопедія / Н. Торджман ; пер. з фр. О. Ларікова ; худож. Ж. Гейф`є. – Харків : Віват, 2019. – 74 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Енциклопедія).

Як упізнати птаха? Чому він співає? Яке насіння полюбляє щиглик? Хто з птахів визнаний майстер занурення? Як рибалочка зачаровує свою обраницю? Із яких матеріалів ластівка будує гніздо? Де краще повісити шпаківню? Яких пташенят годують і мамуся, і татусь?

Вивідати всі пташині таємниці тобі допоможе ця книжка з яскравими реалістичними малюнками, які виконали професійний орнітолог і художник, і докладною оповіддю, що містить багато цікавої, ба навіть дивовижної інформації.


Моя перша велика книжка про світ

В6179

030

К 24

Карні, Елізабет. Моя перша велика книжка про світ : енциклопедія / Е. Карні. – Харків : Віват, 2019. – 128 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Моя перша велика книжка).

Мерщій розгортай цю книжку і вирушай у навколосвітню подорож! Ми здолаємо з тобою великий шлях – від Америки до Австралії, від Європи до Антарктиди, – і ти познайомишся з новими людьми, відвідаєш незвичайні місця, дізнаєшся багато цікавого про природу та клімат нашої планети. А допоможуть тобі яскраві світлини, що оздоблюють кожну сторінку, і ціла купа дивовижних фактів про далекі краї й тамтешні визначні місця.


Розповіді про тварин та їх назви

Б51291

59

Б 90

Булаховський, Кирило. Розповіді про тварин та їх назви : наук.-попул. вид. / К. Булаховський, М. Гаврилюк. – Львів : Література та мистецтво, 2020. – 272 с. – (Державна програма – 2020).

Скільки ніг у восьминога, чи існують комахи-відьми, у яких комах ідеальна талія, хто такий монстр з дев`ятьма очима, які рептилії плачуть гіркими сльозами за своїми жертвами, чи реальний птах із країни чудес, у якого звіра заборонена назва – про все це та багато іншого ти прочитаєш на сторінках цієї цікавої та захопливої книги.


Програмування для дітей

Б51286

004.42

В 54

Вітні, Девід. Програмування для дітей. HTML, CSS тa JavaScript : посібник / Д. Вітні ; ред. О. С. Кандиба ; пер. Я. О. Головченко. – Харків : Віват, 2019. – 208 с. – (Державна програма – 2020).

Майстерний гід із програмування для початківців. Із ним ти створиш власний сайт, прикладну програму та гру, розів`єш реальні навички майбутнього програміста.

Вчись, виконуючи крок за кроком докладні інструкції до шістьох карколомних місій. А потім перевір свої знання й навички, створивши власний проект.


Дитяча енциклопедія планети Земля

В6099

523.4

Г46

Гібберт, Клер. Дитяча енциклопедія планети Земля : енциклопедія / К. Гібберт, Г. Гед ; пер. з англ. Я. О. Головченко. – Харків : Віват, 2019. – 128 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Енциклопедії).

Відкрий для себе наш неймовірний світ і все, що його сформувало, – від вулканів і землетрусів до вітрів і дощу, а також діяльності людини. Наповнена несподіваними фактами і приголомшливими фотографіями, ця книга досліджує континенти, їх клімат і людей, що живуть там. Вона стане справжнім гідом по планеті Земля і проведе нас від часів зародження Сонячної системи до наших днів.


Дивовижна наука

В6186

167

Б 66

Бітті, Роб. Дивовижна наука : наук.-попул. літ. / Р. Бітті ; пер. з англ. Т. Кузьменко. – Київ : Книголав, 2019. – 96 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Дитяча полиця).

Пінисті фонтани, летючі іскри та невидиме чорнило – ось лише декілька з 70 захопливих експериментів, які чекають усередині! Приготуйся до дивовиж від приголомшливих фізики, біології, хімії та конструювання.

Експериментуй просто вдома зі звичайнісінькими предметами. У твоїх руках вони робитимуть фантастичні речі. На старт, увага, експеримент!


Історія роботів

В6192

004.5

Р 22

Ран, Юліта. Історія роботів : довідкове вид. / Ю. Ран ; худож. О. Гордієнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Познайомся з історією роботів від найдавніших механічних пристроїв до сучасних найскладніших машин.


Життя тварин

В6191

591.5

Л 49

Лервілл, Бен. Життя тварин: 50 неймовірних тварин, які потрапили в історію : попул. вид. / Б. Лервілл ; худож. С. Волш. – Харків : Ранок, 2020. – 112 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

У цій книзі зібрані історії з життя 50 неймовірних тварин, які в різний спосіб прославили себе та свій вид. Дехто з них рятував життя людей; дехто виявляв неабиякий розум, навчившись, наприклад, говорити мовою жестів; інші стали останніми представниками свого виду, нагадуючи нам про те, як важливо оберігати світ природи.

Книжка вчить, що тварини – не розвага для людей, а рівноправні мешканці планети, здатні на вражаючі вчинки.


Усе про коней

В6193

636.1

Д 29

Делілль, Антуанетта. Усе про коней ... і не тільки : енциклопедія / А. Делілль, Г. Мабір ; пер. з фр. Г. Кирієнко. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Велика енциклопедія про коней та все, що їх оточує. Гадаєте, це нудно? Але не з книжкою «Усе про коней…і не тільки». Адже її автори «загорнули» всі наукові факти у веселі історії та «прикрасили» їх кумедними ілюстраціями. Дізнайтеся, як народжуються, чого навчаються та в яких саме місцях полюбляють, коли їх чухають, коні. Станьте експертом у найвідоміших мастях та переконайтеся, що коні – надзвичайні тварини!


Світ природи. Візуальна збірка див природи

В6194

59

В 88

Вуд, Аманда. Світ природи. Візуальна збірка див природи : наук.-попул. вид. / А. Вуд, М. Джоллі ; пер. з англ. М. Пухлій ; худож. О. Дейві. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 112 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

За мільйони років із часу появи життя на Землі всі тварини й рослини у процесі еволюції набули такого вигляду, поведінки та способу розмноження, які дають їм найкращі шанси на виживання: кожен листок кожного дерева, кожне пташине перо створене саме для певної мети, а також для гармонійної взаємодії з відповідним середовищем. І ця книжка покликана допомогти вам дослідити та зрозуміти цю взаємодію, а також оцінити надзвичайну винахідливість і гнучкість світу природи.


Моя перша велика книжка ЧОМУ

В6178

030

Ш 58

Шилдс, Емі. Моя перша велика книжка ЧОМУ : енциклопедія / Е. Шилдс ; National Geographic Kids. – Харків : Віват, 2019. – 128 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Моя перша велика книжка).

ЧОМУ? Саме це запитання батьки повсякчас чують від своїх дітей. Перша велика книжка для маленьких «чомучок» від National Geographic допоможе батькам не обмежуватися відповіддю ТОМУ ЩО, а надати дитині зрозумілі і, головне, цікаві відповіді. Понад 300 яскравих кольорових малюнків нададуть можливість малечі побачити світ, який вона уявляє, задовільнити свою допитливість і розважитись. Запитання, подані після кожного розділу, сприяють закріпленню матеріалу, а поради батькам допоможуть надати дитині ще більше інформації. До того ж інтерактивні завдання дозволять дітям перевірити власні знання!


Моя перша велика книжка ЯК

В6177

030

Е 81

Есбаум, Джилл. Моя перша велика книжка ЯК : енциклопедія / Дж. Есбаум ; National Geographic Kids. – Харків : Віват, 2019. – 128 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Моя перша велика книжка).

ЯК? Здається, це запитання дітлахи не втомляться ставити ніколи. Звісно, всі батьки бажають давати своїм малюкам правильні, дотепні, а головне – вичерпні відповіді, і чудовим помічником у цій справі стане книжка від National Geographic! Понад 300 яскравих ілюстрацій, що напевне зацікавлять вашу дитину. А захопливі досліди, ігри та поради допоможуть розширити світогляд малюка і забезпечать усій родині приємне дозвілля!


ПтахАбетка. Українські пернаті

В6196

598.2(477)

П 16

Панаріна, Ірина. ПтахАбетка. Українські пернаті : наук.-попул. вид. / І. Панаріна. – Харків : Віват, 2019. – 72 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

В Україні можна зустріти 436 видів птахів. Багато з них – рідкісні, занесені до Червоної книги України, захищені європейським законодавством з охорони природи. Художниця Ірена Панаріна обрала 33 пташки, які проживають чи залітають в Україну, та створила унікальну пташину абетку. За нею можна не тільки вчити літери, а й познайомитися з пернатими, дізнатися цікаві історії про пташаче життя, що покращить запам`ятовування абетки. Книжка ілюстрована в оригінальній авторській техніці ниткових зображень. Це видання – не лише для маленьких опановувачів грамоти, а й для широкого кола поціновувачів рідної природи.


Фантастичні сили і неймовірні машини

В6185

62

А84

Арнольд, Нік. Фантастичні сили і неймовірні машини : попул. вид. / Н. Арнольд ; худож. Х. Бачинські. – Харків : Талант, 2020. – 80 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (КВЕСТ STEM).

Вражаючі наукові факти і понад 30 цікавих експериментів! Разом із командою STEM – вченими та їхніми роботами-помічниками – ти спроєктуєш різні машини та механізми. Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів…

А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.


Велика книга «Чому?»

Б51312

030

Велика книга «Чому?»: енциклопедія / пер. з англ. – Київ : РІДНА МОВА, 2020. – 496 с. : іл. – (Державна програма – 2020) (Енциклопедія для допитливих).

У цій енциклопедії юний читач знайде відповіді на багато своїх запитань – про таємниці природи і стародавні цивілізації, про історичні події та знамениті постаті, про тваринний і рослинний світ і про місце людини у Всесвіті та на Землі. Видання щедро ілюстроване і стане настільною книжкою для школярів. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com