Закрити
фото
logo

 
Електронна бібліотека Хмельницької ОУНБ
Бібліотека українського воїна
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library.ounb.km@gmail.com Хмельницька ОУНБ
 
X

Пошук по сайту


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділусічень 2021 року

Україна й українці : ім`я як поле битви

Б51054

94(477)

Б87

Брехуненко В. Україна й українці : ім`я як поле битви / В. Брехуненко. – Київ : ПП Брехуненко Н. А., 2020. - 272 с. – (Державна програма – 2020).

У книзі в науково-популярному форматі розглянуто походження самоназви «Україна» та її перетворення на єдине ім`я українського світу, простежено появу ідентичності «українці», «український народ». За допомогою наукових аргументів спростовано маніпулятивні версії родоводу та смислового наповнення поняття «Україна». З`ясовується природа іншої нашої самоназви – «Русь» та похідних від неї понять: «Росія», «Мала Русь» / «Мала Росія», «Велика Русь» / «Велика Росія», «російський народ», «малоросійський народ». Показано як Московія привласнювала ім`я «Русь» та його грецький відповідник «Росія», видаючи світові за нібито свою природну самоназву.


Чорна рада

Б51053

94(477)

К78

Кралюк П. М. Чорна рада / П. М. Кралюк ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. - Харків : Бібколектор, 2019. – 201 с. – (Державна програма – 2020).

У книзі розповідається про події, які передували Ніжинській чорній раді 1663 року, а також про її наслідки. Особливо звертається увага на діяльність таких гетьманів і козацьких проводників, як Іван Виговський, Юрій Хмельницький, Яким Сомко та Іван Брюховецький. Автор намагається показати, яку роль відіграла означена подія в контексті козацької революції середини ХVII століття. У виданні також розглянуто, як Ніжинська чорна рада знайшла відображення в козацькому літописанні та романі П. Куліша «Чорна рада».


Патріотичне виховання : теорія і практика

А44790

37.035

К61

Коломоєць С. Патріотичне виховання : теорія і практика / авт. та уклад. : С. Коломоєць, С. Пєтков, О. Притула. – Київ : Професіонал, 2020. – 224 с. – (Державна програма – 2020).

У книзі розглядаються питання, що пов`язані із створенням та діяльністю різнопланових, але разом з тим, однаково спрямованих на патріотичне виховання підліткових та молодіжних організацій.

Варіативність у підходах до формування та організації діяльності подібних об`єднань, які пропонують автори посібника, дають читачу можливість обрати для себе більш прийнятний особисто варіант, спробувати реалізувати на практиці уже здобутий авторами досвід. В праці розглянуто ряд проблем, пов`язаних з організацією молодіжних та підлітково-молодіжних патріотичних товариств та організацій і їх вплив на формування особистості. Робота підготовлена на основі сучасної законодавчої бази та системного аналізу багатолітнього історичного досвіду українського народу.


Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій

Б51049

159.9

К39

Кілбі Е. Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій / Е. Кілбі ; пер. з англ. Р. Ладохіної. - Київ : КМ-БУКС, 2019. - 248 с. – (Державна програма – 2020).

В останнє десятиліття комп`ютери перетворилися на невід`ємну частину повсякденного життя, заполонивши не лише заклади, які ми відвідуємо, а й наші помешкання. Тож не дивно, що сучасні дітлахи практично від народження починають користуватися досягненнями новітніх технологій – комп`ютерами, планшетами, айфонами тощо. Однак як це може позначитися на їхньому здоров`ї та розвитку? На які небезпеки наражає? А чи дає використання комп`ютерів якісь переваги дітям дошкільного та раннього шкільного віку? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши розумну і дуже корисну книжку британського психолога, доктора наук Елізабет Кілбі. Автор висвітлює тему не лише як досвідчений фахівець, а й як мати трьох дітей, яка добре знає, про що говорить.


Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи

Б51043

398.22(477)

К67

Корній Д. Чарівні істоти українського міфу. Домашні духи / Д. Корній ; худож. А. Канкава. – Харків : Віват, 2021. – 352 с. (Оберіг) (Державна програма – 2020).

Книжка поведе вас у дивовижний і самобутній світ українських вірувань. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь про поважного домовика, надійного захисника роду, познайомитесь із добрим покутнім, який нашепче вам своє благословення, зазирнете на гостину до справедливого хлівника, який доброму господареві в усьому сприяє, а ледацюг карає. А якщо поталанить, привабите духа щастя з удатною сприйєю, які підуть пліч-о-пліч з вами. Однак стережіться роздоріжжя, бо там духи-перевертні заманюють у потойбіччя стомлених мандрівників. Перед вами постане величний шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.


Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання : практичні рекомендації для батьків і педагогів

Б51050

376

Б87

Брембаті Ф. Специфічні розлади розвитку дитини та процес навчання : практичні рекомендації для батьків і педагогів / Ф. Брембаті, Р. Доніні. – Харків : Ранок ; Кенгуру, 2019. – 160 с. – (Державна програма – 2020).

Книжка призначена для батьків і вчителів, які дбають про підтримку дітей із труднощами у виконанні домашніх завдань. Автори надають елементарні знання про учнів зі специфічними розладами шкільних навичок, аналізують процес оцінювання їхніх навичок виконання домашніх завдань і підкреслюють важливість постійної співпраці школи і дому з використанням практичного інструменту, що визначає стратегії втручання для кожного учня: індивідуального плану навчання. Особлива увага приділяється особі тьютора, який супроводжує дитину на шляху до знань.


У нас дитина з аутизмом. Допомога сім`ям із дітьми з аутизмом : практичні рекомендації для батьків і педагогів

Б51048

376

В43

Вікарі С. У нас дитина з аутизмом. Допомога сім`ям із дітьми з аутизмом : практичні рекомендації для батьків і педагогів / С. Вікарі. – Харків : Ранок ; Кенгуру, 2019. – 112 с. – (Державна програма – 2020).

Книга адресована батькам, учителям і вихователям. Використовуючи досвід лікарні Bambino Gesu в Римі й дослідження науково-дослідних центрів Італії, автор намагається пояснити природу розладів аутистичного спектра, дає слушні поради і, головне, – надію на те, що багато які з порушень можна скоригувати, покращити поведінку дитини й адаптувати її до соціуму. Автор стверджує, що не слід впадати у відчай: аутизм – це не вирок.

Дитина з аутизмом завдяки належній терапії із часом зможе нормально взаємодіяти з іншими людьми, здобути освіту, працювати і створити сім`ю. Книга також допоможе не заблукати в морі різних теорій, програм і методів, що їх сьогодні пропонує сучасна наука.


Маленькі непосиди. Гіперактивні діти

Б51047

376

С91

Сухіна І. В. Маленькі непосиди. Гіперактивні діти / І. В. Сухіна. – Харків : Ранок ; Кенгуру, 2020. – 32 с. – (Державна програма – 2020) (Поради батькам і педагогам).

Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують гіперактивних дітей і дітей з дефіцитом уваги. Автор розповідає про причини і прояви гіперактивності, сучасні методи та технології корекції поведінкових порушень.


Труднощі навчання. Дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія : практичні рекомендації для дітей, батьків і педагогів

Б51051

376

Т46

Тихонова К. С. Труднощі навчання. Дислексія, дисграфія, диспраксія, дискалькулія : практичні рекомендації для дітей, батьків і педагогів / К. С. Тихонова. – Харків : Ранок, 2020. – 152 с. – (Державна програма – 2020).

У виданні надається огляд сучасної літератури, зокрема зарубіжної, що присвячена проблемам навчання дітей із дислексією, дисграфією, диспраксією і дискалькулією. Видання містить головні діагностичні ознаки і пропонує підходи та сучасні методики, що їх можуть використовувати вчителі і батьки для допомоги дітям зі специфічними труднощами в навчанні. Книга буде корисна батькам, учителям, асистентам учителів і фахівцям в галузі корекційної педагогіки, особливо в контексті інклюзивного навчання.


Ми поруч. Діти з порушеннями інтелектуального розвитку

Б51046

376

Т67

Трикоз С. В. Ми поруч. Діти з порушеннями інтелектуального розвитку / С. В. Трикоз, Г. О. Блеч. – Харків : Ранок ; Кенгуру, 2020. – 32 с. – (Державна програма – 2020) (Поради батькам і педагогам).

Книжка містить методичні рекомендації і поради для батьків, які виховують особливу дитину. У виданні описуються характерні якості дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, надається корисна інформація щодо розвитку і навчання такої дитини в умовах повсякденного життя родини і підготовки дитини до самостійної життєдіяльності.


Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна

Б51052

376

Ч-34

Чеботарьова О. В. Сонячні діти. Діти із синдромом Дауна / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко. – Харків : Ранок ; Кенгуру, 2020. – 32 с. (Державна програма – 2020) (Поради батькам і педагогам).

Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із синдромом Дауна. Автори розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.


Дитяча енциклопедія тіла людини : енциклопедія

В6090

611

Г46

Гібберт К. Дитяча енциклопедія тіла людини : енциклопедія / К. Гібберт. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. – (Державна програма – 2020) (Енциклопедії).

Енциклопедія стане у пригоді допитливим дітлахам, адже відкриє найцікавіші таємниці людського тіла – від найдрібніших елементів клітини до тканин і систем органів. Діти дізнаються безліч захопливих наукових фактів про те, як працює мозок, що таке гени і ДНК, з чого складається людське тіло й чому так злагоджено працює.

Ця книжка – справжній гід з анатомії та фізіології, допоможе розширити кругозір маленьких розумників й урізноманітнити знання, здобуті на шкільних уроках.


Про Всесвіт коротко

Б51045

524.8

Г59

Гокінг С. Про Всесвіт коротко / С. Гокінг ; пер. з англ. Я. Лебеденка. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 192 с. – (Державна програма – 2020).

Ученим, дослідникам космічного простору й тим, хто тільки зачаровано дивиться в зіркове небо, намагаючись збагнути походження Всесвіту. На вас чекають: карколомні таємниці світобудови; супергравітація і суперсиметрія; квантова теорія і М-теорія; теорія Ейнштейна і правила Фейнмана; прогноз майбутнього для планети Земля. Наукова розвідка та водночас фантастична пригода від Стівена Гокінґа. Крізь простір-час, мембрани і струни, що рухаються в одинадцяти вимірах, до чорних дір, які ховають у собі безліч таємниць про наш величезний незбагненний Усесвіт.


Шевченко. Сучасна біографія

А44788

821.161.2.09

Р74

Росовецький С. Шевченко. Сучасна біографія / С. Росовецький. – Київ : Дух і Літера, 2020. – 472 с. – (Постаті культури) (Державна програма – 2020).

Для шанувальників Тараса Шевченка ця книжка стане джерелом щирих співпереживань, несподіваних біографічних відкриттів, а також – естетичної насолоди від доторку до творів митця, від його своєрідного гумору. Для нешанувальників, у кого неприязнь до українського генія викували радянська й пізніша школи, буде приємно побачити іншого Шевченка: в ситуаціях, хоч і вельми сумнівних із погляду моралі, але таких, що виявляють його пронизливу житейську відвертість і руйнують численні стереотипи культу поета. І ще – уважний читач зможе переконатись – як не далека миколаївська Росія від нинішньої, усе те, що відбувалося з українцями в середині XIX століття, відлунює і в столітті XXI-му.


Український переклад і перекладачі : між літературою і націєтворенням

А44792

81`25

С85

Стріха М. В. Український переклад і перекладачі : між літературою і націєтворенням / М. В. Стріха. – Київ : Дух і Літера, 2020. – 520 с. – (Державна програма – 2020).

У книзі дано розгорнуту панораму розвитку українського перекладу від Княжої доби й до нашого часу. Особливу увагу приділено перекладові й перекладачам ХІХ – ХХ ст., чия діяльність, окрім літературного, мала й виразне націєтворче спрямування, сприяючи проведенню чіткої межі між українцями і панівними націями імперій, до складу яких входили українські землі. Така роль українського перекладу не була унікальна: подібну функцію виконував німецький переклад другої половини XVIII ст., за часів домінування серед вищих верств розділеної Німеччини французької мови й культури, чи каталонський переклад ХХ ст., за часів здійснення урядом Франко примусової «кастилізації» Каталонії. Проте саме історія українського перекладу наповнена найбільшою кількістю драматичних сюжетів, і саме доля провідних українських перекладачів складалася значно трагічніше, аніж в їхніх колег з інших країн, які також зазнавали чужоземного політичного чи культурного панування.

Врешті-решт, саме роль українського перекладу в процесах сучасного націєтворення виявилася в силу низки історичних обставин вищою, аніж націєтворча роль перекладу в Німеччині чи Каталонії.


Я вивчу українську мову. Я учу украинский язык

Б51044

811.161.2

Ю98

Ющук І. П. Я вивчу українську мову. Я учу украинский язык : навч. посіб. / І. П. Ющук. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 320 с. – (Державна програма – 2020).

Посібник містить відомості та практичні завдання з фонетики, лексики, словотвору, морфології, правопису, синтаксису і стилістики української мови, а також загальні відомості з української літератури.

Мовні явища української мови розглядаються в ньому в зіставленні з відповідними мовними явищами російської мови, постійно вказується на їхні подібності та розбіжності між ними, причому враховується також частота вживання їх у кожній з мов.


Скіфська одіссея : поема-балада

Б51042

821.161.2

К72

Костенко Л. В. Скіфська одіссея : поема-балада / Л. В. Костенко ; [авт. Енциклопедії «Скіфської одіссеї» Я. Ф. Барб`єрі, О. Пахльовська ; авт. статті О. Пахльовська] ; іл. В. Бахрова. – Київ : Либідь, 2020. – 256 с. – (Державна програма – 2020).

Герой поеми-балади Ліни Костенко «Скіфська одіссея» – молодий Грек з Ольвії – два з половиною тисячоліття тому рушив у плавання Дніпром-Борисфеном у напрямку майбутнього Києва, пізнаючи грецький і скіфський світи Припонтиди. У поемі, написаній іскрометно й іронічно, постає багатостолітня – реальна й міфічна – стихія творення України на стику західної і східної цивілізацій, а сама Україна бачиться як невід`ємна частина середземноморської культури. Історичні і культурологічні аспекти поеми коментуються в Енциклопедії «Скіфської одіссеї».


Маркетер : коротка проза

А44784

821.161.2

С31

Сенцов О. Г. Маркетер : коротка проза / О. Г. Сенцов ; пер. з рос. С. Осоки. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 376 с. – (Державна програма – 2020).

«Маркетер» - збірка малої автобіографічної прози Олега Сенцова. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів`я – звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев`яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес... Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом.


Слов`янськ. Початок війни

А44804

355.48(477.62)

Ш37

Шевченко А. Слов`янськ. Початок війни / А. Шевченко. – Харків : Фоліо, 2020. – 431 с. – (Хроніка) (Державна програма – 2020). – (Державна програма – 2020).

Свідоцтва, викриття та сповіді… «Слов`янськ. Початок війни» – це документальне дослідження та хронікальний літопис найважливіших епізодів битви за місто Слов`янськ Донецької області, захоплення якого загоном бойовиків Гіркіна-«Стрєлкова» 12 квітня 2014 року стало початком гібридної збройної військової агресії РФ на українському Донбасі. Кожен розділ книжки має символічну назву зі словом «перший», яка відбиває суть того, що відбувалося навесні 2014 року: «Перша кров», «Перша зрада», «Перша страта», «Перший бій», «Перша перемога»… У книжці використано архівні фото й записи інтерв`ю з ключовими військово-політичними керівниками України, які ухвалювали головні рішення в ті буремні часи. Також у кожному з епізодів з`являються спогади героїв, що безпосередньо брали участь у тих драматичних, героїчних і трагічних подіях.


Межигір`я: сторінки історії

А44810

908(477)

Г37

Герасименко Н. Межигір`я: сторінки історії / Н. Герасименко. – Київ : Кліо, 2018. – 232 с. – (Державна програма – 2020).

У книжці розповідається про Межигір`я, мальовничу місцевість недалеко від Києва. Про його величну історію, яка сповнена легенд, переказів і драматичних подій.

Детально описується функціонування Києво-Межигірського монастиря, починаючи від оповитого легендами заснування у XII ст. Значне місце відведене періодові, коли він був «військовим» храмом Запорозької Січі. Розглянуто діяльність фаянсової фабрики, відкритої на території монастиря після його ліквідації наприкінці XVIII ст., знову відновлення монастиря та його закриття після встановлення в Україні радянської влади і, врешті, руйнування монастирських приміщень та церков, знищення культурних надбань українського народу і побудови державної дачі.


Якщо з дитиною складно

А44807

37.081.1

П30

Петрановська Л. В. Якщо з дитиною складно / Л. В. Петрановська; пер. з рос. О. Рибки. – Харків : Віват, 2020. – 160 с. – (Актуальна тема) (Державна програма – 2020).

Книжка відповідає на одвічні запитання батьків про особливості виховання дітей. Дуже часто виявляється, що саме незгоди у взаєминах змушують дитину поводитися не найкращим чином, а батьків – дратуватись і вдаватись у відчай. Дорослі не розуміють потреб і захоплень власних дітей, а діти не слухаються, нехтують правилами і брешуть. Експертка у сфері виховання допоможе знайти з дитиною спільну мову, розв`язати конфліктні ситуації, зберегти терпіння та віднайти розуміння й мир у сім`ї.


75 успішних стратегій виховання

А44806

37.081.1

Р18

Райшер Е. Супербатьки. 75 успішних стратегій виховання / Е. Райшер ; пер. з англ. Т. Заволоко. – Київ : КМ-Букс, 2020. – 208 с. – (Державна програма – 2020).

«Супербатьки» – повний посібник з виховання, побудований на дотриманні 75 досить простих, однак по-справжньому ефективних правил. У ньому ви знайдете безліч корисних практичних порад стосовно розв`язання проблем, з якими батькам доводиться стикатися мало не щодня. Йдеться, зокрема, про аналіз можливих сценаріїв поведінки, приклади розподілу обов`язків в родині, принцип визначення основних пріоритетів. Досить докладно розповідається про такі ключові у справі виховання дітей техніки, як переосмислення, емпатія, повторення, справедливе попередження, припинення дії, винагорода, тренування емоцій. Загалом мета цього видання – допомогти вам створити сімейне життя своєї мрії. Для сучасних батьків, які постійно прагнуть до самовдосконалення.


Пам`ять без обмежень

Б51058

159.9

Г70

Горслі К. Пам`ять без обмежень. Потужні стратегії запам`ятовування / К. Горслі ; пер. з англ. О. Кацанівської. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2020. – 128 с. – (Державна програма – 2020).

Автор цієї книжки все дитинство та юність страждав на дислексію. Та вже за 10 років після закінчення школи побив світовий рекорд із запам`ятовування перших десяти тисяч цифр числа Пі. У цій книжці Горслі пропонує власну методику тренування уваги та зосередженості, що дасть змогу перетворити безлику інформацію на добре структуровані дані, які залишаться у вашій голові надовго.

За допомогою пропонованих інструментів, стратегій і вправ із тренування пам`яті ви не лише працюватимете ефективніше та креативніше, а й підвищите рівень своєї ерудованості.


Прогулянка Місяцем з Ейнштейном

А44794

159.95

Ф74

Фоєр Дж. Прогулянка Місяцем з Ейнштейном. Мистецтво запам`ятовування / Д. Фоєр ; пер. з англ. Є. Ніколаєвої. – Харків : Віват, 2020. – 304 с. – (Саморозвиток) (Державна програма – 2020).

Майже сорок днів на рік більшість людей витрачають у спробах пригадати те, про що забули. Джошуа Фоєр колись теж був таким. Проте лише за один рік тренувань він потрапив у фінал чемпіонату США із запам`ятовування і – на власний подив – здобув перемогу.

Ця книжка змінить ваші уявлення про те, як працює людська пам`ять. Автор поведе читачів у дивовижну мандрівку: ви дізнаєтеся безліч цікавого, від класичних методів, що їх застосовував Цицерон, до сучасних технік «інтелектуальних спортсменів». Книжка Фоєра – це заклик відродити мистецтво запам`ятовування, яке навіть нині, у добу смартфонів, стає дедалі актуальнішим.


Суперстудент. Як навчатися легко і з задоволенням, просто змінивши підхід

Б51055

159.95

Ш37

Шеве У. Суперстудент. Як навчатися легко і з задоволенням, просто змінивши підхід / У. Шеве ; пер. з англ. Б. Превіра. – Київ : КМ-Букс, 2019. – 240 с. – (Державна програма – 2020).

Чимало хто вважає, що не здатен учитися краще, бо високих результатів досягають тільки найрозумніші. У своїй книжці Улаф Шеве переконливо доводить, що це не так. Автор, який від самої молодшої школи не ловив зірок з неба, завдяки своєму унікальному підходу до навчання перетворився на суперстудента, який зміг вступити одразу в декілька найкращих університетів світу. У своєму посібнику він розповідає про всі техніки, які застосовував з таким чудовим результатом: як читати і як запам`ятовувати, як складати усні й письмові іспити, як підвищити мотивацію і продуктивність, як покращити дисципліну й відповідальність, а головне – як знаходити в навчанні баланс, щоб отримувати від нього справжнє задоволення! Якщо ви хочете покращити свої оцінки й стати найкращим студентом, при цьому не жертвуючи своїм вільним часом, ця книжка саме для вас.


Мазепа. Історичні картини

Б51038

94(477)

Є 63

Єнсен А. Мазепа. Історичні картини : монографія / А. Єнсен. – Харків: Фоліо, 2020. – 183 с. – (Державна програма – 2020).

Книжка «Мазепа. Історичні картини» – це переклад історичної монографії Альфреда Єнсена, створеної в 1912 році. Постать Івана Мазепи і досі є надзвичайно суперечливою, по-різному переосмислюється й викликає різноманітні дискусії не лише в українській, але і в європейській спільнотах. Окрім цього, особистість та вчинки гетьмана постійно міфологізуються та романтизуються, овіюються численними теоріями, припущеннями і вигадками такою мірою, що навіть досвідченим науковцям важко відділити істину від вимислу. Дослідження Альфреда Єнсена не позбавлене суб’єктивних оцінок та висновків, проте в той же час становить неабияку вартість для українців, оскільки, по-перше, дозволяє поглянути на себе і свою історію очима видатного європейця, а по-друге, містить багато фактичного матеріалу, спогадів та листування, які можуть засвідчити невідомі моменти з життя Івана Мазепи та відкрити широкому загалу його об’єктивний портрет.


Булава проти скіпетра. Україна у Великій Північній війні 1700 – 1721 років

А44825

944(477)

Ч 96

Чухліб Т. В. Булава проти скіпетра. Україна у Великій Північній війні 1700 – 1721 років / Т. В. Чухліб. – Київ : Арій, 2019. – 352 с. – (Державна програма – 2020).

У книзі розкрито міжнародне та воєнно-політичне становище Українського гетьманату на чолі з І. Мазепою, І. Скоропадським та П. Орликом під час загальноєвропейської Північної війни 1700 – 1721 років. Особливу увагу звернуто на спотворення пам’яті про ці події за наказом та участі царя Петра І в історіографії Російської імперії XVIII століття. Політичну ситуацію на Правобережній, Лівобережній та Запорозькій Україні схарактеризовано у зв’язку з воєнними діями та дипломатичними відносинами між Шведським королівством і Московським царством, а також Річчю Посполитою, Османською імперією та Кримським ханством. Проаналізовано українсько-шведські взаємини, а також джерела написання під час згаданої війни визначної пам’ятки політико-правової думки – «Пактів та Конституцій законів і вольностей Війська Запорозького» 1710 року.


Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з інтелектуальними порушеннями : науково-популярне видання

Б51065

376

П 86

Психолого-педагогічний супровід навчання дітей з інтелектуальними порушеннями : науково-популярне видання / О. В. Чеботарьова та ін. – Харків : Ранок; Кенгуру, 2020. – 256 с. – (Державна програма – 2020).

У виданні висвітлюються особливості психолого-педагогічного супроводу та корекційно-розвиткової роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями. Розкриваються актуальні питання організаційно-методичного забезпечення, реалізації інноваційних педагогічних технологій та надаються рекомендації щодо впровадження їх у практику. Наводяться результати експериментальних досліджень з реалізації трудового виховання, розвитку мовленнєвої, ігрової, соціально-побутової діяльності. Репрезентуються авторські адаптивні технології навчання дітей з інтелектуальними порушеннями.


Метелики в обладунках. Діти з ДЦП

Б51062

376

Ч34

Чеботарьова О. В. Метелики в обладунках. Діти з ДЦП / О. В. Чеботарьова, І. В. Гладченко. – Харків : Ранок; Кенгуру, 2020. – 32 с. – (Державна програма – 2020).

Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей із ДЦП. Автори надають важливу інформацію про церебральні паралічі, розповідають про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.


Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра

Б51061

376

Я 75

Ярмола Н. А. Діти дощу. Діти з розладами аутистичного спектра / Н. А. Ярмола. – Харків : Ранок; Кенгуру, 2020. – 32 с. – (Державна програма – 2020).

Книжка містить методичні рекомендації й корисні поради батькам, які виховують дітей з розладами аутистичного спектра. Автори надають важливу інформацію про аутизм, розповідають про особливості розвитку дитини з РАС, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.


Я змішаю твою кров з вугіллям. Зрозуміти український Схід

Б51064

323.2 (477.61/.62)

М 69

Михед О. Я змішаю твою кров з вугіллям. Зрозуміти український Схід / О. Михед. – Київ : Наш Формат, 2020. – 368 с. – (Державна програма – 2020).

Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Проте найважливіше для автора — почути голоси місцевих жителів. Розкопуючи пласти історії та нашарування міфів, письменник розповідає дивовижну історію Сходу, приборкати який намагалися британські й бельгійські інвестори, імперські та радянські правителі. Як одна з найстаріших черепах у світі пов’язана із заснуванням Донецька? Якою ціною дається кожна тонна видобутого вугілля? І які історії заховано у вільних степах Дикого поля? Олександр Михед ділиться унікальними розмовами з відомими письменниками, митцями, істориками, які народилися на Сході: Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком та Оленою Стяжкіною. Людьми, які від часу війни допомагають осмислювати жах нової повсякденності та зрозуміти багатоголосся українського Сходу. Для широкого кола читачів, для всіх, хто хоче пізнати історію і сьогодення українського Сходу.


Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати

А44823

159.9

Б 89

Брювер Дж. Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати / Дж. Брювер. – Харків: Віват, 2018. – 288 с. – (Державна програма – 2020).

Наші залежності керують нашим життям – чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com