Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуберезень 2024 року

Актуальні питання корекційної освіти

П1124-21( 2023) 376

А43

Актуальні питання корекційної освіти (педагогічні науки): зб. наук. пр. Вип. 21 / М-во освіти і науки України, Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова, Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка ; гол. ред.: М. К. Шеремет, О. Гаврилов. - Кам`янець-Подільський : Ковальчук О. В., 2023. - 190 с.

У збірнику висвітлюються питання спеціальної і інклюзивної освіти, представлено широкий спектр наукових пошуків та практичних доробок вітчизняних дослідників. Показані особливості організації та проведення навчально-виховної, корекційно-розвивальної та реабілітаційної роботи з різними віковими групами дітей з особливими освітніми потребами як в умовах закладів дошкільної, шкільної та позашкільної освіти, так і в процесі інклюзивного навчання та сімейного виховання.


Одна істинна королева

Б52136-1 821.112.2

Б46

Бенкау Дженніфер Одна істинна королева. Т. 1. Коронована зорями / Д. Бенкау ; пер. з нім. І. Савюк. – Київ : ВИДАВНИЦТВО РМ, 2023. – 336 с. – (Фантастичні світи).

Це перший том нової фентезі-дилогії від Дженніфер Бенкау. Зворушливий. Епічний. Захопливий.

Темрява. Відчуття падіння. А потім – нічого. Щойно Мейлін була вдома в Ірландії, аж раптом опиняється в химерному світі. Тут, у королівстві Ляскі, все і всі прагнуть позбавити її життя – крім таємничого незнайомця, який рятує Мейлін зі смертельної пастки. Він здається небезпечним, але захищає, не розповідає, ким є насправді. Потрапивши у королівський замок, Мейлін дізнається, що опинилася тут не просто так. Вона має стати королевою, а в Ляскі це – смертельний вирок.


Вісник Кам`янець-Подільського національного університету

П1039-28(3)(2023) 796.01

В53

Вісник Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка : наук. вид / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка; гол. ред. Г. А. Єдинак. - Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2008 - .

У віснику висвітлюються результати наукових досліджень з актуальних проблем, що пов’язані з педагогічними аспектами фізичного виховання різних груп населення, валеології, ерготерапії, підготовки спортсменів та менеджменту у фізичній культурі.


Спалах! Сила несвідомих думок, або Як не заважати мозку приймати рішення

Б52137 159.9

Г52

Гладуелл Малколм. Спалах! Сила несвідомих думок, або Як не заважати мозку приймати рішення / М. Гладуелл ; пер. з англ. І. Савюк. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 240 с.

Теж переконані в тому, що чим більше інформації має людина, яка приймає рішення, тим краще вона впорається? Це не так! Найважливіші рішення ми приймаємо у перші 2 секунди – на підставі мимовільного погляду та інтуїції! Саме ця здатність нашого мозку діяти блискавично дала людству шанс на виживання. А чи можна використати її, аби й сьогодні досягати успіху? Сила таких бліцрішень допомогла здобути перемогу керівнику масштабних навчань армії США, кардіологам у лікарні екстреної допомоги, торговцю автомобілями та дизайнеру офісних меблів, а також ледь не коштувала мільярдних прибутків компанії Coca-Cola. Обрати собі пару на все життя, виважено віддати свій голос на виборах, з першого погляду оцінити бізнес-партнера допоможе сила несвідомих думок – не дар обраних, а вміння, яке можна розвинути!


Створення спеціальних умов для навчання і виховання дітей дошкільного віку зі складними порушеннями розвитку

А46684 376

Г54

Олександр Петрович Глоба. Створення спеціальних умов для навчання і виховання дітей дошкільного віку зі складними порушеннями розвитку (порушення мовлення та функцій опорно-рухового апарату): навч.-метод. посіб. для здобувачів ОПП; спец. освіта (Логопедія) / О. П. Глоба ; М-во освіти і науки України, Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка. - Кам`янець-Подільський : Ковальчук О. В., 2023. - 170 с. - Бібліогр.: С. 134-146 .

Актуальність роботи обумовлена недостатньою розробкою науково-методичних засад впровадження інноваційних технологій у процес навчання та виховання дітей зі складними формами порушень розвитку. Розроблено практичні рекомендації щодо навчання та виховання дітей з комплексними порушеннями опорно-рухового апарату та мовлення.


Державно-церковні та суспільно-релігійні відносини в умовах війни Росії проти України

Б52120 322:2(477)

Д36

Державно-церковні та суспільно-релігійні відносини в умовах війни Росії проти України В аналітичній доповіді висвітлено специфіку державно-церковних і суспільно-релігійних процесів в умовах відкритої повномасштабної воєнної агресії Росії проти України. З’ясовано особливості структури та основні тенденції розвитку релігійної мережі в контексті війни. Проаналізовано політико-правові механізми системної протидії підривній антиукраїнській діяльності УПЦ МП в національному просторі, а також динаміку сприйняття та оцінки громадянами України діяльності УПЦ МП. Показано, як політичний істеблішмент Росії через УПЦ МП впливає на українське суспільство в період війни. Акцентовано на загрозах національній безпеці України з боку УПЦ МП, серед яких: співпраця з окупаційним режимом у Криму й на інших тимчасово окупованих українських територіях, підтримка російського тероризму, політичного шантажу та експансії «руского міра» в українському гуманітарному й політичному просторі, що є детонатором внутрішньосуспільної напруги, загрозою єдності українського суспільства, генерує релігійну ворожнечу, дискредитує державну владу та Української держави загалом. Йдеться про масові факти порушеннях свободи совісті та свободи релігії на тимчасово окупованих українських територіях.

Розроблені інноваційні підходи щодо можливостей децентралізації державної політики стосовно свободи совісті та свободи релігії в Україні. Сформульовано пропозиції для реалізації державної політики у сфері свободи совісті та свободи релігії задля зміцнення національної безпеки й захисту національних інтересів Української держави.


Військове капеланство УГКЦ XIX-XX століть у біографіях

А46792 355.098(477)

З-12

Михайло Забанджала (отець) Військове капеланство УГКЦ XIX-XX століть у біографіях: . / М. Забанджала ; ред. І. Петрович-Мартин ; уклад. М. Забанджала. - Львів : Свічадо, 2018. - 312 с.

У різні часи з українськими воїнами, які боролися за свободу і державність України, пліч-о-пліч ішли їхні духовні наставники – капелани. Саме вони підтримували борців, додавали їм сили духу і разом із ними жертвували найдорожчим – життям.

Автор цієї книжки - капелан сучасності у російсько-українській війні о. Михайло Забанджала.

Для широкого кола читачів


Останній лицар гетьмана

А46748 821.161.2

З-56

Зененко Оксана. Останній лицар гетьмана : роман / О. Зененко. – Київ : Український пріоритет, 2020. – 272 с.

Чи мають вплив події історії на наше сьогодення? Чи їх зовсім не варто згадувати й жити просто тут і зараз? Шукаючи правильну відповідь, Богдан випадково відкриває для себе таємниці визвольної війни гетьмана Дорошенка, й робить невтішний висновок: історія України ходить по колу...Неймовірне кохання крізь прірву часів до красуні Олесі спонукає його віднайти себе справжнього на новій спіралі життя й зробити непростий вибір: продовжувати жити, ніби нічого не сталося, або прийняти виклик долі й ступити на шлях свого справжнього призначення...


Незборима Україна

А46728 94(477)

І-19

Іванишин Володимир. Незборима Україна / В. С. Іванишин. – 2-ге вид., доп. – Львів : Корпан Б. І., 2022. – 252 с.

У роботі наведено матеріали багатьох дослідників і державних діячів історії та культури розвитку українського етносу (народу), становлення та утвердження Української держави протягом тисячоліть, а також наші стосунки із сусідами. За науковими дослідженнями історії, мови, культури показано різні корені походження і формування українського і російського народів – слов’янського та угро-татарського етносів.


Вибір князя Аскольда

А46737-1 821.161.2

К30

Качковський Лесь. Вибір князя Аскольда : історичний роман / Л. Д. Качковський. – 4-те вид. – Київ : Український пріоритет, 2023. – 592 с.

В романі розгортається широка панорама бухливих історичних подій 60 – 80 рр. ІХ століття в Києві, Візантії та Болгарії, у маджар. Дійовими особами є видатні історичні постаті: київські князі Аскольд і Дір, візантійські царі Михайло ІІІ та Василь І, кесар Варда, болгарські князі Борис і Симеон, патріарх Фотій, брати Костянтин і Методій, маджарські вожді Алмош та Арпад. Саме в цей час роси здійснюють свої перші зафіксовані походи на Царгород. Хрещення Болгарії Борисом призводить до громадянської війни з язичниками, які звертаються за допомогою до язичників-росів... Після невдачі в Болгарії й смерті сина князь Аскольд приймає хрещення – від римських єпископів Формози і Павла, одначе Дір навідріз відмовляється зректися старих богів. Це приводить до драматичного конфлікту. В боротьбі за княжий стіл Дір запрошує на допомогу маджарів.


Ігор – володар Руси

А46735 821.161.2

К30

Качковський Лесь. Ігор – володар Руси : роман / Л. Д. Качковський. – Київ : Український пріоритет, 2022. – 624 с.

Роман Леся Качковського «Ігор – володар Руси» охоплює не тільки останні роки княжіння першого Рюриковича на київському столі (941 – 945), а й до повноліття Святослава, коли той перебрав владу від матері-регентки – княгині Ольги й «закінчились часи Ігореві». Отримавши від Олега владу над русами, полянами, сіверянами й древлянами, Ігор зумів стати володарем Руси – держави, яка об’єднала ці та інші слов’янські племена в силу, здатну протистояти Степу й Візантії, здійснювати походи на Каспій. За роки свого правління (912 – 945) він не допустив жодного вторгнення на Русь степовиків, двічі ходив на Царгород, змусивши Візантію підписати Договір «Про мир і вічну любов»... Проте для слов’янських племен він так і залишився захланним варягом, свідченням чому є його люта смерть в Іскоростені. Не менш лютою була й помста його дружини Святої Ольги…


Олег – імператор русів

А46726 821.161.2

К30

Качковський Лесь. Олег – імператор русів : історичний роман / Л. Д. Качковський. – 3-тє вид. – Київ : Український пріоритет, 2023. – 664 с.

В літо 882-го року величезна флотилія вікінгів і русів непомітно підкралася до Києва. Хто були ті руси? Адже і в Києві, і на Дунаї також були племена з такою назвою. Хто допоміг їм безборонно пройти до Києва? Чому не піднявся Київ проти зайд, коли ті вбили обох київських князів – і хрестатого Аскольда, й вірного Даждьбогу Діра? Що приніс норвежець Олег в Київ, окрім малолітнього нащадка данських конунгів Ск’єльдунгів, аби об’єднати полян, древлян, русів, сіверів і вікінгів в боротьбі проти Степу? Що таке заповіданий Одином Мідгард? Як за 33 роки Київська держава перетворилася в імперію русів? Чому її творець Київський князь Олег Віщий – союзник Візантії, Болгарії й Хозарії – добровільно передав владу своєму племіннику Ігорю Рюриковичу?

Для всіх, хто прагне знати власну історію без мітів.


Рюрик із роду Ск`єльдунгів

А46737-2 821.161.2

К30

Качковський Лесь. Рюрик із роду Ск`єльдунгів : роман / Л. Д. Качковський. – 3-тє вид. – Київ : Український пріоритет, 2023. – 608 с.

Історичний роман «Рюрик з роду Ск`єльдунгів» продовження теми становлення Києво-руської держави, початого Лесем Качковським в попередній книзі «Вибір князя Аскольда». В центрі оповіді легендарний Новгородський князь Рюрик – син данського конунга і ободритської князівни, маркграф Фрісляндії, вікінг, пірат. Автор чудово руйнує імперський міф норманської теорії походження київської Русі, показуючи Рюрика сильним лідером, який лише мріяв створити загальнослов’янську державу за зразком імперії франків, але не створив її навіть на Північних землях. Насправді між Новгородом і Києвом за часів Рюрика не було жодних контактів. Натомість Аскольд збирав данину з Царгорода. Та саме Рюрик став засновником династії Рюриковичів.


Ліна Костенко: тексти та їх інтерпретація

А45929 821.161.2.09

К72

Ліна Костенко : тексти та їх інтерпретація : навчальний посібник-хрестоматія / упоряд. Г. Клочек. – Київ : Український пріоритет, 2019. – 648 с.

Своєрідність посібника, що обумовлює його значний освітній потенціал, полягає в тому, що він побудований за принципом паралельно-послідовного читання, а саме: читач спочатку знайомиться з твором поетеси, а потім з його інтерпретацією, здійсненою відомим літературознавцем професором Григорієм Клочеком. Окремі розділи присвячені біографії Ліни Костенко, її вибраним поезіям, що розподілені за тематичними спрямуваннями: «Пам’ять», «Філософія життя», «Творчість», «Любов», «Природа», історичним романам у віршах «Маруся Чурай» та «Берестечко». Значна увага приділена афористиці, якою позначена вся творчість поетеси. Методичні матеріали, що містяться у книзі, – це запитання і завдання, тематика письмових творів та їх орієнтовні плани, а також система тестів для перевірк знань. Посібник стане в нагоді викладачам та студентам філологічних факультетів, учителям-словесникам, учням-старшокласникам і просто читачам, які люблять поетичне слово і прагнуть розвинути свою літературну освіченість.


 Початки вищої школи в Україні

А46746 378.4(477)

К78

Кралюк Петро Початки вищої школи в Україні. Острозька та Києво-Могилянська академії / П. М. Кралюк. – Київ : Український пріоритет, 2023. – 184 с.

Традиційно вважається, що один із перших вищих навчальних закладів на теренах України, Києво-Могилянська академія, бере свій початок у 1615 р., коли виникло Київське братство й школа при ньому. Але Могилянка мала своїх предтеч. Велику роль у її становленні відіграла Острозька академія. Фактично її можемо вважати першим православним вищим навчальним закладом на українських теренах, оскільки тут здійснювалася не лише мовна підготовка, а й вивчалися «сім вільних мистецтв» і теологічні студії.


Українська мова

Б52114 811.161.2

К 93

Олена Віталіївна Куриліна. Українська мова: діагностика освітнього рівня. 6 клас: . / О. В. Куриліна, Л. І. Пастух. - Кам`янець-Подільський : Сисин О. В., 2023. - 84 с. - (Нова українська школа).

Посібник призначено для підсумкового (тематичного, семестрового, річного) оцінювання навчальних досягнень учнів/учениць 6 класу з української мови НУШ.

Навчальне видання орієнтовано на тематичне формування завдань до відповідних національних і народних символів України, звичаїв, традицій, уподобань, захоплень тощо: розроблено з урахуванням сучасних методик та моделі 3HO/HMT. Для учнів/учениць 6 класу закладів загальної середньої освіти, вчителів української літератури, батьків.


Цивільно-правовий захист особистих немайнових прав військовослужбовців

А46707 347.12(477)

Л37

Левицький Максим. Цивільно-правовий захист особистих немайнових прав військовослужбовців : монографія / М. О. Левицький ; Хмельниц. ун-т упр. та права ім. Л. Юзькова. – Хмельницький : Мельник А. А., 2021. – 226 с.

Монографія присвячена визначенню специфіки правового регулювання цивільних відносин за участю військовослужбовців, правової природи особистих немайнових прав військовослужбовців та особливостей їх цивільно-правового захисту.

Охарактеризовано військовослужбовця як суб’єкта особистих немайнових прав. Визначено поняття, види та зміст особистих немайнових прав військовослужбовців як об’єктів цивільно-правового захисту. Розкрито поняття, визначено форми та охарактеризовано способи цивільно-правового захисту особистих немайнових прав військовослужбовців. Визначено особливості цивільно-правового захисту окремих видів особистих немайнових прав військовослужбовців (права на особисту свободу та недоторканість; прав, що забезпечують індивідуалізацію; права на честь і гідність; права на життя та охорону здоров’я). Розроблено науково-теоретичні пропозиції для вирішення проблемних питань у сфері правового регулювання особистих немайнових відносин за участю військовослужбовців.


Сенна vs Прост

А46691 796.71

М 60

Миленко Володимир Олександрович (Олесь Дзига). Сенна vs Прост. Велике десятиліття "Формули-1": . / В. О. Миленко. - Кам`янець-Подільський : Абетка, 2023. - 432 с.

У своїй новій книжці Володимир Миленко розкриває зовсім нову тему - тему головної автоспортивної серії світу, «Формули-1». Протистояння двох легенд автоспорту, француза Алена Проста та бразильця Айртона Сенни, історія кожної спільної гонки цих пілотів - про це, а також про загальну ситуацію у Королівських гонках 80-90-х йдеться у виданні «Сенна vs Прост. Велике десятиліття «Формули-1».


Стратегічна панорама

П1225- 1(2023) 327(477)

С83

Стратегічна панорама. № 1`2023 / Нац. ін-т стратег. дослідж. ; гол. ред.: О. В. Богомолов, Д. В. Дубов. – Київ : НІСД, 2023. – 104 с.

«Стратегічна панорама» – науковий журнал Національного інституту стратегічних досліджень. Видання публікує результати наукових досліджень з проблемних питань національної безпеки держави, міжнародних відносин. Розраховано на широке коло вітчизняних і зарубіжних фахівців, які цікавляться цією проблематикою.


Сучасні технології початкової освіти

А45794-9 373.2

С91

Сучасні технології початкової освіти : реалії та перспективи: зб. наук. пр. Вип. 9 / Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, Пед. ф- т, М-во освіти і науки України ; редкол.: Н. В. Бахмат, Н. В. Гудима, О. В. Ковальчук та ін. - Кам`янець-Подільський : Ковальчук О. В., 2023. - 104 с. - Бібліогр. в кінці ст.

У збірнику наукових праць уміщено матеріали, які стали результатом науково-дослідної та пошукової діяльності науковців, викладачів, учителів і здобувачів закладів вищої освіти. Досліджено актуальні проблеми впровадження сучасних технологій в освітній процес дошкільної, початкової та вищої школи.


Професійне становлення особистості

П1069-12 (2023) 378(477.43)

П84

Професійне становлення особистості : проблеми і перспективи = Profesional Development of Personality: Problems and Perspectives : матеріали доп. XIІ міжнар. наук.-практ. конф., 19-20 жовт. 2023 року, м. Хмельницький / М-во освіти і науки України, Нац. акад.пед. наук України, ХНУ ; редкол.: Н. Г. Ничкало, В. О. Радкевич, І. В. Андрощук та ін. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 399 с. - укр., пол., англ. мовами. - Бібліогр. в кінці ст.

Наведені доповіді XII міжнародної НПК з проблем професійного становлення особистості, кар’єрного розвитку і підготовки вчителя трудового навчання та технологій, педагога професійного навчання, андрагога в умовах воєнного стану і повоєнної відбудови України.


Історико-географічна візія українських теренів

Б46692 910.3(477)

Т77

Сергій Васильович Трубчанінов. Історико-географічна візія українських теренів: від Гомера до Вольтера: монографія / С. В. Трубчанінов ; Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка, М-во освіти і науки України. - Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2023. - 134 с. - Імен. покажч.: С. 126-133 .

Книга адресована всім, хто цікавиться історією історичної науки, історією України, історичною географією, історією ідей та історичної свідомості, історичною міфологією.


Чомусикам про все на світі у запитаннях і відповідях

В6517 087.5

Ч-75

Чомусикам про все на світі у запитаннях і відповідях / Ю. Кулікова, Ю. Данчук. – Харків : Пегас, 2019. – 256 с. : іл. кольор. – (Подарункова енциклопедія).

Універсальна енциклопедія, яку можна порівняти з великим кораблем Знань, що вирушає досліджувати острови Наук. Подорожуючи разом із книгою, ти дізнаєшся про відоме і маловідоме, просте і складне, про Всесвіт, зірки і планети, про скарби в надрах Землі, дивовижний світ тварин і рослин, про різні винаходи, дивні відкриття і людей, які їх здійснили, і багато-багато іншого. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com