Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



липень 2021 року

В6258

796.032(477)

Б90

Бубка С. Н. Олімпійський рух в Україні: історія і сучасність : дослідження / С. Н Бубка, М. М. Булатова ; НОК України. – Київ : Перша Друкарня, 2021. – 304 с. : фото, іл. кольор.

Видання пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійських змагань на праукраїнських територіях і дослідити становлення і розвиток олімпійського спорту в Україні. У книзі хронологічно розповідається про поступ олімпійського руху на українських землях. Висвітлено особливий внесок українських громадських діячів у національний і міжнародний олімпійський рух. Наведено інформацію про участь українських спортсменів в Олімпійських іграх. Особливу увагу приділено знаковим олімпійським подіям, які відбулися на українських теренах ( Перша Російська Олімпіада, Ігри ХХІІ Олімпіади 1980 р.). Відмінною особливістю книги є органічне поєднання тексту з численними фотографіями й олімпійською символікою, що істотно доповнює викладене і дозволяє поринути у час описаних подій.


В6261

796.032

Б90

Булатова М. М. Олімпійський спорт у системі гуманітарної освіти : навч. посіб. / М. М. Булатова, С. Н Бубка, В. М. Платонов ; НОК України. – Київ : Перша Друкарня, 2019. – 912 с. : фото. кольор., іл.

У книзі «Олімпійський спорт у системі гуманітарної освіти» викладено історію зародження, розвиток і занепад Олімпійських ігор у Стародавній Греції, спроби їх відновлення у XVII – XIX ст., що завершилися відродженням Олімпійських ігор і формування міжнародного олімпійського руху. Представлено відображення олімпійського спорту в літературі та мистецтві різних історичних періодів. Обґрунтовано і проаналізовано періодизацію олімпійського руху сучасності, розглянуто структуру міжнародної олімпійської системи, найважливіші положення Олімпійської хартії, основи діяльності Міжнародного олімпійського комітету, національних олімпійських комітетів, міжнародних спортивних федерацій. Охарактеризовано вид спорту, що входить до програм Ігор Олімпіад і зимових Олімпійських ігор. Розглянуто критерії формування програм Ігор, порядок їх організації та проведення, олімпійську символіку й атрибутику, олімпійські церемонії та ритуали. представлено економічну і гендерну політику МОК, місце спортсмена і антураж в олімпійському спорті та інше. Весь зміст книги представляє Олімпійські ігри і олімпійський рух в органічному взаємозв`язку з історичними процесами і різними сторонами життя суспільства. Це відкриває широкі можливості для використання її змісту не лише для олімпійської освіти, але й для вирішення різних завдань і гуманістичного виховання.


В6260

797.26

Б90

Булатова М. М. Стрибки у воду. Енциклопедія в запитаннях і відповідях : енциклопедія / М. М. Булатова ; МОК, НОК України. – Київ : Олімп. літ., 2021. – 656 с. : фото. кольор., іл. – (Енциклопедії олімпійських видів спорту).

Книга пропонує здійснити екскурс у витоки зародження олімпійського виду водного спорту – стрибків у воду. У книзі висвітлено зародження та багатовікову історію розвитку стрибків у воду у різних культурах, історію виникнення та розвитку споруд і спорядження для стрибків у воду. Особливе місце відведено висвітленню цього виду водного спорту. Відмітною особливістю книги є органічне поєднання тексту з фотоілюстраціями творів різних видів мистецтва, що істотно доповнює викладене і дозволяє поринути у час описаних подій.


В6032

37(477.43)

В51

Випускниці школи "Лідерські курси": Хмельницький 2018 – 2019 – Хмельницький : 2019. – 16 с. : фото.

Видання знайомить з випускницями лідерських курсів в рамках проєкту «Школа лідерства» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США.


А45227

94(477)

Г83

Григорчук М. І. Свобода на барикадах : публіцистика / М. І. Григорчук. – Київ : Укр. письменник, 2021. – 322 с. : фото. – Імен. покажч.: С. 306 – 319 .

Книжка присвячена висвітленню деяких пам`ятних для українців подій недалекого минулого та історичних постатей, з ними пов`язаних. Добре відомо, скільки зусиль доклали українці у спробах людства підкорити небесний простір і космос. Менш або мало відомо про досягнення наших земляків у створенні атомної бомби. Йдучи слідами твору Івана Корсака «Вибух у пустелі», зроблена спроба заглянути в історію створення цієї грізної зброї. До цього великого проекту в США був причетний киянин Георгій Кістяківський, який знайшов спосіб приводу диявольської машинерії і дію. В іншому розділі, услід за героями роману Юрія Щербака «Зброя останньої надії», автор розмірковує над розробкою такої зброї на сучасному етапі розвитку нашої держави. Знайшло відображення у книжці й лихо від ядерної енергетики, зумовлене невмілим використанням складних технологій. Для України воно обернулося аварією на 4-му блоці Чорнобильської АЕС. Докладно обговорюються можливі причини аварії та шляхи її подолання. На прикладі життєвої дороги митрополита Андрея Шептицького показано всю складність боротьби Галичини за свої релігійні переконання та за автономію краю, де стикались інтереси Австрії, Польщі і Росії. На іншому прикладі, постатей Нестора Махна та його дружини Галини Кузьменко видано, які процеси відбувалися у ті самі часи в Центральній Україні, окупованій більшовиками. На конкретному свідченні очевидці показані й трагічні сторінки, пов`язані з депортацією населення Західної України в Сибір та умовами їхнього тамтешнього перебування. Приділено увагу також культурній сфері. Оглядаючи життєві шляхи та творчий доробок таких наших талантів, як Віра Вовк та Святослав Гординський, продемонстровано, яку духовну силу несуть наші співвітчизники, навіть втративши зв`язок з рідною землею.


В6259

67.9(4УКР)3

Д58

Довідник майбутньої депутатки : громад.-політ. вид. – Кам`янець-Подільський : Сисин О. В., 2015. – 81 с.

Посібник ознайомлює з термінологією та суттю виборчих прав і виборчих систем; ґендерними аспектами стратегій політичних партій щодо політичної участі жінок; інформацією, яка буде використана для планування та реалізації виборчої кампанії; особливостями проведення фандрейзингової кампанії та роботи зі спонсорами; особливостями роботи з виборцями та ЗМІ; параметрами цілісності політичного лідерства.


В6262

352.075.1(477.43)

Ж72

Жіночі обличчя нової історії України : альманах / Нац. демократ. ін-т, Посольство Великої Британії в Україні. – Хмельницький : 2020. – 16 с. : фото.

Видання знайомить з депутатками-керівницями міжфракційних груп «Рівні можливості», які створені в обласній раді, районних, міських радах та радах об`єднаних територіальних громад Хмельниччини.


Б51448

17

Л64

Литвиненко Ю. М. Громадянське суспільство і держава: ідея рефлексу (Основи теорії гуманізму) : дослідження / Ю. М. Литвиненко. – Київ : КВІЦ, 2020. – 528 с. – Бібліогр.: С. 516 – 520.

Ця Книга про те, як влаштований Світ, який ми можемо спостерігати: (1) в цілому, (2) та його частина, яка є живою, а також (3) та жива частина, яку називають людством. Ще ця Книга про сенс життя Людини, який я бачу в тому, щоб зробити кожного з нас максимально живим. І про те, як його досягти. Про те, які відносини між людьми знищують їхнє життя, а які навпаки – посилюють їхню волю до нього. Ця Книга про те, як захистити життя кожного безвідносно до його ознак, властивостей або здібностей. Ця Книга – теорія гуманізму.


В6126

355.48(477.43)

С77

Старостіна С. Л. Нездоланні герої – "Кіборги" Хмельниччини. Книга мужності та відваги – 242 дні героїзму : біографії / С. Л. Старостіна. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2020. – 130 с.

У виданні мова йде про героїв-подолян, які захищали Донецький аеропорт. Розповідається і про загиблих, і про живих «Кіборгів», які живуть серед нас. Про те, яку ціну платять наші захисники-патріоти, виконуючи професійний обов`язок, і чому день, прожитий на війні, – це ЩАСТЯ. Нариси про «Кіборгів» зворушливі та хвилюючі до сліз. А ще ця книга містить досить цінний історичний матеріал.


Б51445

94(477)

У45

Українські націоналісти в боротьбі проти нацизму: збройне протистояння, спротив у німецьких тюрмах і концтаборах, діяльність на еміграції : докум. та матеріали / НАН України. Ін-т українознавства ім. І. Крип`якевича ; упоряд. і відп. ред. М. Романюк. – Львів : 2020. – 904 с. : фото. – Предм. покажч.: С. 887 – 895.

До збірника увійшли документи й матеріали, які відображають участь українських націоналістів у боротьбі проти нацизму. Публіковані тексти ілюструють різні етапи розвитку українського визвольного руху: період збройного протистояння нацизму, на який оунівці стали одним з перших в Європі – відразу ж після початку Другої світової війни; спротив окупаційному режиму в Україні та боротьбу за виживання у нацистських тюрмах і концтаборах; а також державотворчу діяльність на еміграції, у лавах Світової ліги українських політичних в`язнів (СЛУПВ). В основі видання – організаційні звіти, спогади колишніх в`язнів гітлерівських тюрем і концтаборів, документи з життя та діяльності СЛУПВ періоду 1985 – 2019 рр., списки загиблих націоналістів у боротьбі проти нацизму та тих політичних в`язнів, які вижили і продовжували самовіддану працю в лавах УПА та збройного підпілля ОУН, а також у місцях компактного розселення українців за кордоном.


Миттєвості харківської весни

А45199

323.27(477)

А18

Аваков А. Б. 2014. Миттєвості харківської весни : хроніка, факти, документи / А. Б. Аваков. – Харків : Фоліо, 2020. – 286 с.

Одна ніч тривожної весни надважкого 2014-го року, яка врятувала Харків від трагічної долі Донецька, Луганська, багатьох і багатьох інших міст та сіл Донбасу, що їх сьомий рік розорюють сепаратисти і російські найманці. Арсен Аваков розповідає про події ночі з 7 на 8 квітня 2014 року в Харкові як керівник АТО в Харківській області і звільнення Харківської обласної державної адміністрації, захопленої сепаратистами. Разом із ним співавторами цієї книги є харків`яни, кожен із яких розповідає свою особисту історію тих тривожних днів. Унікальність цієї книги в тому, що читач за QR-кодами отримує можливість послухати аудіозапис розмов сепаратистів. Неспростовні та шокуючі свідчення злочинних планів захоплення Харкова та інших великих міст, вбивства людей, розорення України. Ця книга – жива історія подій: хроніка, факти, документи, пряма мова. А ще – аналіз і філософське осмислення автором процесів в Харкові та країні, про майбутнє, про долю України та її людей.


доброчесність: практичний досвід

А45204-1

378

А38

Академічна доброчесність: практичний досвід : зб. наук. праць. Вип. 1 / Хмельниц. ін-т МАУП ім. Блаженнішого Володимира ; гол. ред. Л. Г. Білий. – Хмельницький : Вид-во МАУП, 2021. – 178 с. – Бібліогр. в кінці ст.

У збірнику наукових праць вміщено статті та тези виголошені на науково-практичному семінарі «Академічна доброчесність: практичний досвід», що відбувся у Хмельницькому інституті МАУП 8 квітня 2021 року.


Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні

П1240-10(2021)

342.7(477)

А43

Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні : зб. наук. праць за матеріалами наук. засідання. Вип. 10 / Хмельниц. ін-т МАУП ім. Блаженнішого Володимира ; гол. ред. Л. Г. Білий та ін. – Хмельницький : Вид-во МАУП, 2021. – 288 с. – Бібліогр. в кінці ст.

У збірнику наукових праць вміщено статті за матеріалами інтернет-конференції студентів та молодих вчених «Актуальні питання державотворення та захисту прав людини в Україні». Авторами статей розкрито такі питання: служба в органах місцевого самоврядування; правовий статус суб`єктів господарювання; інструменти примирення сторін в цивільному судочинстві; сучасні досягнення криміналістики; шляхи вдосконалення законодавства України та проблеми його адаптації до правової системи Євросоюзу; питання діяльності правоохоронних органів в Україні.


Ювенологія. Культура молодіжного творення себе в суспільному дискурсі

А45200

340.12

Б 79

Болтівець С. Ювенологія. Культура молодіжного творення себе в суспільному дискурсі : монографія / С. Болтівець, О. Галушко. – Київ : Кондор, 2021. – 136 с. – Біблиогр.: С. 116 – 135.

У монографії представлено основні методологічні й теоретичні засади ювенології як синтетичної галузі наукового пізнання суспільного розвитку в його віковій суб`єктності, об`єктом вивчення якого є молодь. Розкрито методологію молодіжних досліджень, теоретико-історичну парадигму ювенологічної науки, теорію цілепокладання та застосування різних методологічних підходів, методологем і методів у ювенологічному дослідженні. Обґрунтовано тенденції розвитку молодіжної культури та субкультури, моделі соціалізації молоді. Наведено антропологічно-інституційні виміри молодіжної культури та лінгвокультурологічні особливості репрезентації себе молодіжними субкультурами. Узагальнено основні моделі молодіжної політики, а також здійснено аналіз молодіжної політики Європейського союзу. Систематизовано культурно-правовий контекст досліджень прав дітей та молоді в глобалізованому світі.


Бунтівні міста. Від права на місто до міської революції

А45202

316.4

Г 20

Гарві Д. Бунтівні міста. Від права на місто до міської революції : дослідження / Д. Гарві. – Київ : Медуза, 2021. – 295 с.

«Бунтівні міста» відомого англо-американського економічного географа та антрополога Девіда Гарві – це корпус концептів та ідей, що назавжди змінили урбаністику. Ключовим поняттям книжки стало «право на місто», яке акумулює весь комплекс людських прав. Місто є соціальним та фізичним простором, де переплітаються конфлікти за економічні та символічні блага – виборюється гідна праця чи гендерна рівність. Місто – це парадоксальний простір утопічних експериментів містян та прагматичного планування девелоперів, тут вкорінюється нерівність і виробляється культура спротиву. Коли ж міста бунтують? Глобальна фінансова криза 2008 року стала поштовхом для самоорганізованих протестних рухів, які, на думку Гарві, по-новому вимагають права на місто та надихають об`єднуватися заради соціально-економічних змін.


Український досвід Другої світової війни

А45187

94(477)

Є45

Єкельчик С. Український досвід Другої світової війни : дослідження / С. Єкельчик ; пер. з англ. О. Камишникової та Л. Кульчинської. – Київ : Медуза, 2020. – 272 с.

"Український досвід Другої світової війни" – це гуманістичний погляд на складну історію останньої глобальної війни, в першу чергу, її українського виміру. Досліджуючи постання міфу "Великої Вітчизняної", Сергій Єкельчик веде діалог із нашим сьогоденням і наголошує на необхідності нової історії та нової пам`яті, без міфотворчості радянського зразка. У час, коли питання минулого залишається гострим і політичним, ця книжка пропонує нову систему координат, в якій людиноцентрична пам`ять може стати обіцянкою кращого майбутнього.


2014: початок російсько-української війни

А45207

355.48(470+477)

К 90

Кулик Р. 2014: початок російсько-української війни : дослідження / Р. Кулик, М. Майоров ; Укр. ін-т нац. пам`яті, 2020. – 40 с. : фот. цв., карти.

Брошура «2014: початок російсько-української війни» – це проєкт, який приурочений до 5-річчя від початку збройної агресії Російської Федерації проти України. Напрацьовані матеріали можна поділити на два наративні боки: перший – це історичний контекст і передумови російської агресії 2014 року. Другий – хронологія початку російсько-української війни, від окупації Криму до підписання так званого «Мінську-1». Брошура – спроба дати лаконічні й комплексні відповіді на всі питання.


Подробиці Шевченкового життя

Б51439

821.161.2.09

М48

Мельниченко В. Ю. Подробиці Шевченкового життя. 370 історичних мініатюр, есеїв і начерків : есеї / В. Ю. Мельниченко. - Київ : Либідь, 2021. – 560 с. : фото. – Бібліогр. в кінці розд.

У 370 історичних мініатюрах, есеях і начерках доповнюється сучасний портрет Тараса Шевченка новим подробицям й штрихами, збагачує яскравими барвами й глибокими психологічними характеристиками. За словами самого історика й шевченкознавця В. Мельниченка, «це той портрет, який не тиражується для вивішення на стінах, він обігріває прохололі людські душі». Відомий літературознавець Сергій Гальченко оцінює книгу як «новий творчий внесок у сучасне шевченкознавство».


Пам`ятка учасникам протидії збройній агресії Російської Федерації проти України

Б51438

364.3(477)

П 15

Пам`ятка учасникам протидії збройній агресії Російської Федерації проти України. Права, обов`язки та гарантії соціального захисту : пам`ятка / Громад. орг. "Юридична сотня", М-во оборони України, М-во у справах ветеранів України. – Київ : Міжнар. фонд соціальної адаптації, 2021. – 222 с. : іл.

Ця пам`ятка розроблена громадською організацією «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Міністерства оборони України та Генерального Штабу Збройних Сил України з метою забезпечення військовослужбовців базовою інформацією щодо пільг, прав і соціальних гарантій, а також – надання рекомендацій щодо порядку дій в певних ситуаціях.


Психологія XXI століття

А42532-13(2020)

159.92

П86

Психологія XXI століття: теоретичні та практичні дослідження : зб. наук. праць. Вип. 13 / Хмельниц. ін-т МАУП ім. Блаженнішого Володимира ; гол. ред. Л. Г. Білий та ін. – Хмельницький : Вид-во МАУП, 2021. – 283 с. – Бібліогр. в кінці ст.

У збірнику наукових праць «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження» висвітлено актуальні соціально-психологічні проблеми: сучасні завдання і тенденції розвитку психології; актуальні проблеми психології особистості та індивідуальності; правова соціалізація особистості: соціально-психологічні аспекти; політичні процеси в політико-психологічному вимірі; трансформація сучасного українського суспільства: філософсько-психологічний аналіз; економічна сфера суспільства: психологічний аспект; практична психологія освіти ХХІ століття: сучасне бачення.


Психологія

А42532-12(2020)

159.92

П86

Психологія XXI століття: теоретичні та практичні дослідження : зб. наук. праць. Вип. 12 / Хмельниц. ін-т МАУП ім. Блаженнішого Володимира ; гол. ред. Л. Г. Білий та ін. – Хмельницький : Вид-во МАУП, 2020. – 194 с. – Бібліогр. в кінці ст.

У збірнику наукових праць «Психологія ХХІ століття: теоретичні та практичні дослідження» висвітлено актуальні соціально-психологічні проблеми: сучасні завдання і тенденції розвитку психології; актуальні проблеми психології особистості та індивідуальності; правова соціалізація особистості: соціально-психологічні аспекти; політичні процеси в політико-психологічному вимірі; трансформація сучасного українського суспільства: філософсько-психологічний аналіз; економічна сфера суспільства: психологічний аспект; практична психологія освіти ХХІ століття: сучасне бачення.


30 років свободи

А45210

316.4(4)

Т68

30 років свободи: повернення до Європи. Сценарії революцій Центрально-Східної Європи кінця 80-х - початку 90-х років XX століття : дослідження / Л. Крупник, В. Бака, Ю. Перга ; Укр. ін-т нац. пам`яті, Нац. мемор. комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності. – Київ, 2020. – 42 с. : фото, карти.

Виставка присвячена революціям, які об`єднали Європу та знищили східно-європейську тоталітарну імперію.


Україна у сучасному геополітичному просторі

А45205-1

32(477)

У45

Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді (до 25-річчя Хмельницького інституту МАУП) : зб. наук. праць. Вип. 1 / Хмельниц. ін-т МАУП ім. Блаженнішого Володимира ; гол. ред. Л. Г. Білий. – Хмельницький : Вид-во МАУП, 2021. – 268 с. – Бібліогр. в кінці ст.

У збірнику наукових праць «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді» представлено узагальнені тези доповідей та виступів учасників XVIII Всеукраїнського конкурсу студентських та учнівських наукових робіт «Україна у сучасному геополітичному просторі: погляд молоді» (до 25-річчя Хмельницького інституту МАУП). Конкурс тривав з 14 жовтня 2020 року до 14 квітня 2021 року. 14 травня 2021 року відбулася підсумкова звітна конференція.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com