Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділуквітень 2022 року

Академік Петро Тронько

В6326 908(477)

А 38

Академік Петро Тронько – видатний оборонець національної спадщини : зб. ст. / упоряд. О. Повякель ; А. Сєриков. – Київ : ВД журналу «Пам`ятки України», 2021. – 608 с. : фот. – (Бібліотека жуpналу «Пам`ятки України»).

Золоті Ворота, ансамбль Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенський собор Києво-Печерської лаври, Національний музей народної архітектури та побуту України, палац мистецтв «Україна». Це дещиця унікальних історико-культурних об`єктів лише у Києві, безпосередньо пов`язаних із подвижницькою діяльністю Героя України, Академіка Петра Тронька (1915 – 2011). Збереження і примноження національної спадщини – незмінна мета і головний обов`язок Українця з великої літери, який невпинно і незмінно рятував предківські старожитності в часи тоталітаризму і застою.


Chocim: коротка історія тривалої битви

В6324 94(477)

Б 90

Буйновська Є. В. Chocim: коротка історія тривалої битви : артбук до 400-річчя Хотинської битви / Є. В. Буйновська, Д. В. Позняков, І. І. Криворук ; худож. А. Андреєва. – Чернівці : Букрек, 2021. – 96 с. : іл.

Ця подія, яка трапилася 400 років тому, стала непересічною в українській історії. Незаперечне її значення як для буковинського краю, так і для всієї Європи. В артбуці вміщено інформацію про битву в контексті європейської історії: історичні свідчення, архівні документи, репродукції відомих українців та світових художників, фотоматеріали. Хотинську битву висвітлено не як локальну подію. Вона зачепила найбільші країни того часу.


Історія України. Знакові події та особистості

Б51647 94(477)

Д 69

Дорошко М. С. Історія України. Знакові події та особистості : дослідження / М. С. Дорошко. – Київ : Основа-Принт Плюс, 2021. – 472 с.

Відомий український історик Микола Дорошко висвітлює ключові події в історії української держави з найдавніших часів до нашого часу, а також вимальовує літературні портрети видатних діячів у контексті історії України.


Я хочу собою возвеличити українське...

В6315 821.161.2.09

Ж 87

Жулинський М. Г. Я хочу собою возвеличити українське... Володимир Винниченко: повернення в Україну : біографія / М. Г. Жулинський. – Київ : Мазур А. В., 2021. – 640 с.

У книжці представлено матеріали з американського архіву УВАН, які автор опрацював у 1980-х рр. Ідеться про висвітлення світоглядної позиції Володимира Винниченка, його філософських інтенцій, які зафіксовано в листах та інших документах. У 1980-х рр. Жулинський мав можливість працювати в архівах В. Винниченка у фондах УВАН. Монографія має інноваційне значення з огляду на те, що вперше українському читачеві запропоновано реконструкцію життєвого й творчого шляху знаного українського письменника на основі вивчення листування, коментарів, приватних архівних матеріалів. У книжці розглядається концепт любові у творчості В. Винниченка, філософія моменту, сприйняття соціалізму, інші філософські концепти, які мали важливе значення у філософсько-естетичній концепції В. Винниченка. Проаналізовано ілюстративний матеріал, який візуалізує малярську спадщину письменника (м. Мужен, Франція). Представлено історико-літературне осмислення праць, які досі не були об`єктом філологічного вивчення і вперше потраплять до читачів. Подано спробу проаналізувати мистецько-філософські настанови В. Винниченка в контексті теорії інтермедіальності.


Від Русі до Галицького князівства

Б51584-2 94(477)

І-90

Історія цивілізації. Україна. Т. 2 : Від Русі до Галицького князівства (900 – 1256) : наук. вид. / М-во інформ. політики України; упоряд. О. Є. Черненко ; авт. кол. О. Б. Бубенок ; О. П. Моця, А. М. Домановський [та ін.]. – Харків : Фоліо, 2021. – 590 с. : іл.

Другий том «Історія цивілізації. Україна» присвячено періоду від Русі до Галицького князівства (кінець Х ст. – 1256). Зміст видання розроблено з метою висвітлення найважливіших аспектів історико-культурного процесу, що відбувався на землях сучасної України у цей час. До створення книги були залучені як провідні фахівці в галузі середньовічної історії та археології, так і молоді дослідники. Завдяки цьому у виданні вдалося поєднати теоретичні розробки, що є базовими для вітчизняної історичної науки та результати новаторських досліджень, які вперше представлені у такому обсязі. Під однією обкладинкою зібрано відомості про історію, господарство, мову, релігію, культуру (літературу, зображальне та музичне мистецтво, архітектуру), побут (одяг, ігри та розваги тощо) та військову справу середньовічного населення земель сучасної України. Упорядником цього видання є археолог, кандидат історичних наук Олена Черненко, яка понад тридцять років займається дослідженням археологічних пам`яток та історії України часу середньовіччя


Майдан і КПІ

В6313 323.2(477.411)

К 43

Киричок П. Майдан і КПІ : фотоальбом / П. Киричок. – Київ : АртЕк, 2021. – 176 с. : фот.

Це документальна книга про київських політехніків, які боролися за свободу і незалежність України, про київських політехніків, які віддали найцінніше своє життя – заради того, аби Україна була вільною, незалежною, демократичною країною. Герої цього видання – КПІшники, студенти і викладачі. Книгу було створено заради того, аби пам`ять про величезну самопожертву Героїв Небесної Сотні, воїнів АТД назавжди залишилася в серцях українців. Вона – нагадування всім нам про те, якою ціною здобувалася свобода та новий шанс для нашої країни стати справжньою європейською державою. В книзі використані фотографії та документи з архівів КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також співробітників та студентів.


Крута історія України

В6330 94(477):

К 56

Ковалишена І. Крута історія України. Від динозаврів до сьогодні : есеї / І. Ковалишена ; худож. Г. Чепурна. – Київ : Моя книжкова полиця, 2021. – 144 с. : іл.

Історія – це нудно і незрозуміло? Герої цієї книги спершу теж так думали. Але всього одна цікава знахідка може підштовхнути до того, щоб познайомитися з історією ближче – і виявити, що вона може бути захопливою, яскравою і такою близькою до кожного з них. Четверо друзів беруться дослідити нашу історію, дізнатися про всю правду: які динозаври жили на наших землях, хто боровся за незалежність, яку маємо зараз, чому українці саме такі. Виявляється, історія може бути цікавою та вкрай важливою, навіть, якщо це було ще за динозаврів.


Право на шаблю

Б51649 94(477)

К 93

Курико В. Мазепа. Право на шаблю : біографія / В. Курико. – Київ : Портал, 2021. – 144 с. : іл.

Визначний козацький діяч, романтизований у європейській культурі: його образом надихалися Вольтер, Гюго, Ліст, Байрон. Ще за гетьманового життя російський цар розв`язав проти Мазепи інформаційну війну, і ось уже четверте століття Москва його проклинає, а українці – славлять. Хто він? Герой своєї батьківщини, зрадник, романтичний коханець? Ця книжка – спроба ще раз поглянути, що ми знаємо про Мазепу, його чималу роль в історії Європи, непрості рішення та яскраве життя.


UAспорт

В6334 796.07(477)

К 95

Кучерявий О. UAsports/UAспорт : біографії / О. Кучерявий, А. Лемиш. – Київ : Мазур А. В., 2021. – 208 с.

Пропонована книга – приваблива та зрозуміла вітрина для сучасної України. Про її історію та культуру автори розповідають через універсальну та цікаву призму спорту. Ця книга – зібрання історій видатних спортсменів-українців та їх приголомшливих досягнень на світових спортивних аренах.


Коли ріки були богами

В6317 94(=161.2)

Л 19

Лакизюк В. Коли ріки були богами : дослідження / В. Лакизюк. – Київ : Основа-Принт Плюс, 2021. – 648 с.

Книга відомого історика-лінгвіста розкриває тему походження української мови та етносу в цілому, указує нові напрямки дослідження коренів українців як нації.


Всесвітня спадщина ЮНЕСКО

В6347 908(477)

Л 64

Литовченко В. В. Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні : огляд / В. В. Литовченко. – Київ : Ваш автограф, 2021. – 180 с.

Захист культурних та історичних цінностей від знищення і руйнувань під час воєнних дій, захист та підтримка належного збереження унікальних історико-культурних, природних та архітектурних пам`яток світового значення – саме таку благородну місію впродовж десятиліть здійснює ЮНЕСКО. У цій книжці авторка окреслює історію організації, акцентуючи на участі у ній України, яка є членом ЮНЕСКО з 12 травня 1954 року. Співпраця ЮНЕСКО і України відіграє надзвичайно важливу роль для нашої держави, спрямовану на збереження історичної, культурної, духовної спадщини та природних багатств України. Станом на 2021 рік у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено 1154 об`єкти, котрі уособлюють творчі можливості людського розуму та багатство природи і вважаються надбанням усього людства. З вересня 2008 року ЮНЕСКО почала формувати Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини. До нього вже внесено три елементи від України. З ними також можна ознайомитися на сторінках цієї книжки. Видання адресоване широкому читацькому загалу, усім тим, хто цікавиться міжнародними відносинами, історією та культурою України.


Україна має жіноче обличчя

В6314 32(477)

М 15

Макаревич М. Україна має жіноче обличчя : есеї / М. Макаревич. – Київ : ІРІО, 2021. – 132 с. : портр.

Україна як жінка – вродлива та багата, незалежна, у розповні свого творчого потенціалу постать. У цій книжці представлено 30 есеїв про непересічних українок, знакових представниць науки та культури на основі інтерв`ю журналістки-письменниці Мирослави Макаревич. З лайфхаками від художниці-керамістки, громадських діячок, біологині, математикині, актрис, психологині, балерини, дизайнерки, оперної діви й балерини. Для широкого кола читачів.


30 років незалежності

Б51646 342.2(477)

М 29

Марусик Т. П. 30 років незалежності: мовні акти, які змінюють Україну : дослідження / Т. П. Марусик. – Київ : КЛІО, 2021. – 464 с.

Мовне питання в бездержавній Україні було завжди питанням політики. Не став винятком і дуже важливий для творення нової України період останнього 30-річчя, починаючи від боротьби за державний статус української мови напередодні розвалу СРСР і закінчуючи нашими днями. За 30 років Україна пройшла тернистий шлях від ухвалення закону «Про мови в Українській РСР», відповідно до якого українська мова стала єдиною державною, до ухвалення першого закону власне про українську мову – «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Боротьба за українську мову – це боротьба за повну незалежність України, що означає боротьбу проти Російської імперії в її історичних різновидах.


Гетьман Іван Мазепа

В6320 94(477)

П12

Павленко С. О. Гетьман Іван Мазепа. Перше п`ятиріччя правління : дослідження / С. О. Павленко. – Київ : Мистецтво, 2021. – 320 с. : іл., фото.

У книзі опрацьовано практично не вивчений пласт джерел щодо перших років правління гетьмана Івана Мазепи. Згідно з ними правитель Гетьманщини постає як енергійний державник, який формував довкола себе команду однодумців, жорстко боровся із тими, хто мріяв розбудовувати промосковську Україну. Уже з перших місяців свого правління володар булави пішов на введення в оману царського уряду в поділі фінансів скинутого І. Самойловича та в налагодженні потаємних дипломатичних контактів з Варшавою. Книга дає змогу читачу по-новому переосмислити ранній період гетьманування володаря булави, деталізує реалії приходу його до влади на Коломаку, показує рейментаря як талановитого організатора військових дій.


Міська геральдика старої України

В6341 929.6(477)

П 16

Панченко В. О. Міська геральдика старої України : енциклопедія / В. О. Панченко ; наук. ред. Я. С. Калакура. – Київ : Веселка, 2021. – 599 с. : іл., герби, карти.

Ця книга – своєрідна енциклопедія міської та містечкової геральдики України періоду XIV – початку XX ст. Вона знайомить читачів з основами геральдики, містить огляд символіки 1111 населених пунктів на території сучасної України, які в минулому (до першої третини XX ст.) мали статус міста або містечка (чи наближалися до нього за багатьма ознаками), а також кольорові реконструкції гербів цих поселень та докладні автентичні ілюстративні матеріали з історії їхньої символіки. Унікальне за змістом науково-популярне видання в подарунковому оформленні розраховане на істориків, краєзнавців, студентів, старшокласників – усіх, хто цікавиться історією та історичним краєзнавством України.


Княгиня Ольга

Б51651 94(477)

П29

Пєтков С. В. Княгиня Ольга: наріжний камінь церкви і держави : нариси / С. В. Пєтков. – Київ : АртЕк, 2021. – 120 с. : фото.

До книги увійшли твори, присвячені життєпису святої рівноапостольної княгині Ольги: опис прийому великої княгині зі сторінок твору «Про церемонії» імператора Костянтина Багрянородного; оповідання про життя і діяльність великої княгині, наведені Нестором Літописцем на сторінках «Повісті минулих літ»; праця митрополита Дмитра Ростовського «Преставлення блаженної княгині Ольги, в святому хрещені Єлени». Для вірян надано молитви святій рівноапостольній Ользі. Вони відображають шану, з якою люди завжди ставились і ставляться до правительки Русі.


Українські предвічні вірування

Б51650 394.2(477)

П 82

Просяник І. Українські предвічні вірування: ключі від Раю-Ирію : дослідження / І. Просяник. – Львів : Апріорі, 2021. – 208 с.

Іван Просяник з Чернігівщини – не лише митець, автор фольклорно-художніх картин на тему язичницьких свят, а й письменник, етнограф, краєзнавець, філософ, казкар і, окрім цього, ще й цілитель-травознавець. Його альбом-оповідь містить живописні твори, що колоритно висвітлюють давні вірування, традиції та обряди українців. Власне ними народний митець закликає шанувати Рідну Землю і Рідні Небеса, берегти незначну первинну філософію, яка існувала на найрозвинутішому щаблі стародавнього світу, ті набутки і знання наших пращурів, що й надалі слугуватимуть їх нащадкам на грядуще.


Євангеліє від Марії

В6346 821.161.2

Р 69

Романюк П. М. Євангеліє від Марії. Пролог Незалежності України : есеї / П. М. Романюк. – Львів : Меморіал, 2021. – 608 с.

Павло Романюк – відомий український журналіст, публіцист, культуролог та громадський діяч. Народився 1940 року, виріс у Косові на Гуцульщині. Чверть століття працював власним кореспондентом газети «Культура і життя». Його нова книга есеїв присвячена опису й аналізу передісторії здобуття країною Незалежності та сучасної ситуації в Західній Україні, насамперед на Гуцульщині.


Митрополит Андрей Шептицький

А45777 271.4(477)

С 19

Сапеляк О. А. Митрополит Андрей Шептицький – дітям і батькам : поради / О. А. Сапеляк. – Львів : Апріорі, 2021. – 112 с.

Пропонована читачам книжка допомагатиме пізнавати многотрудну працю і творчість Митрополита Андрея Шептицького. Цей Великий Чоловік, як про нього сказав святий Іван Павло ІІ, постає перед нами не тільки як історична постать – насамперед як богослов, український патріот, учитель, філософ у сучасному економічному, культурному, духовному житті народу. Його поради незмінно актуальні, не втратили і не втратять свого значення, адже вони є живлющим джерелом Божої життєвої мудрості.


Чорнобиль

А45778 338.48(477.41-21 Чорнобиль)

С 40

Сирота О. Чорнобиль : живий альбом / О. Сирота. – Київ : Основа-Принт Плюс, 2021. – 80 с.

Сьогодні Чорнобильська зона – це територія легенд, похмурих пейзажів і торжества природи. Водночас – це потенційний музейний комплекс міжнародного рівня, пам`ятка величезної техногенної катастрофи. Відвідати це місце хоча б один раз варто всім, переконані деякі колишні жителі Прип`яті. Відвідати й жити далі так, щоб на землі не з`явилося нових мертвих міст… Книга-альбом про історію і сучасне життя Чорнобильської зони. Унікальні портрети людей, подій та природних ландшафтів зібрані однією обкладинкою і оживають завдяки новітнім ІТ-технологіям.


Володимир Мономах

Б51659 94(477)

С 47

Сліпушко О. М. Володимир Мономах – державник і книжник : біографія / О. М. Сліпушко. – Київ : АртЕк, 2021. – 104 с. : іл.

Видатний вітчизняний державний діяч, великий київський князь Володимир Мономах все своє життя присвятив консолідації князівств і створенню коаліції для боротьби з зовнішньою загрозою. Через століття до нас дійшли його твори, в яких правитель закликав до єдності. Донині його думки актуальні і затребувані.


Шева

В6335 796.332(477)

С 49

Случевський С. О. Шева : біографія / С. О. Случевський. – Київ : Мазур, 2021. – 160 с. : фот.

За всю багатовікову історію України, ймовірно, саме знакове прізвище, яке прославила не одна людина, а двоє – Шевченко. І це завдяки Тарасу Григоровичу і через півтора століття – Андрію Миколайовичу. Не кожен готовий повірити, що футболіст може стати національним героєм. Тоді подібний Фома невіруючий не матиме рації. І доказ тому слова зовсім не футбольного фаната, не романтика, а висновок цілком ґрунтовного аналітика, сучасного французького політолога, радника президента Франції Паскаля Боніфаса. Він заявив: «Сьогодні футбол не менш ефективний «маркер» держави, ніж політична, економічна або військова могутність. Футбол впливає на популярність країни, на уявлення про неї».


Крим Керіма

В6348 821.161.2

С 50

Смирнова Н. Крим Керіма : повість / Н. Смирнова. – Київ : Портал, 2021. – 96 с.

Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня усе це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином – вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще тяжчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити і віру в людей?


Цю державу я вистраждав...

В6333 929

С77

Теодозій Старак: «Цю державу я вистраждав...» : зб. ст. / упоряд., авт. передм. О. Старак-Повякель. – Київ : ВД журн. «Пам`ятки України», 2021. – 480 с. – (Бібліотека жуpналу «Пам`ятки України»).

У запропонованому виданні вміщено статті, промови, інші документи й матеріали про Теодозія Старака. У наведених спогадах сучасників висвітлюється життєвий подвиг Видатного Українця. Упорядник та автор передмови – його донька Оксана Старак-Повякель, заслужений працівник культури України.


Непереможний : біографія

В6311 796.4(477)

С 79

Степурін І. Віктор Чукарін. Непереможний : біографія / І. Степурін ; ред. П. Коробчук. – Київ : Ваш автограф, 2021. – 224 с.

Нашого співвітчизника зі Львова Віктора Чукаріна в 1950-х роках ХХ століття називали найкращим гімнастом світу. Це він у 1952-му на ХVІ Олімпійських іграх уперше в історії України завоював золото і здобув звання абсолютного олімпійського чемпіона. Заслужений майстер спорту СРСР і заслужений тренер, двічі чемпіон Олімпійських ігор, чемпіон світу, викладач, доцент, завідувач кафедри гімнастики Львівського інституту фізичної культури, постійний лектор товариства «Знання», депутат міської та обласної рад та ін. – це «лицьова» сторона медалі його життя. А на звороті – син «ворога народу», 17 концтаборів, голод і повне фізичне виснаження, розбомблений дім, убитий брат і батько, а згодом – несамовиті навантаження на тренуваннях. Та чоловік не падав духом, коли, ослаблений, не міг навіть підтягнутися на турніку. Він працював із такою наполегливістю, що здивував своїми результатами весь світ. «Ніколи не забувайте це ім’я!», – якось сказала відома олімпійська абсолютна чемпіонка Лариса Латиніна. І чому саме – на сторінках цієї книжки.


Благословенне жіноче ім`я

В6332 929

Т 19

Тарасенко О. Благословенне жіноче ім`я – Україна (жіночі портрети країни) : біографії / О. Тарасенко. – Київ : Поліпринт, 2021. – 240 с.

Українська жінка – це особливий та унікальний феномен, який не має аналогів у світі. Своїм талантом українські жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, науку, політику, літературу та інші сфери життя рідної країни та світу. «Благословенне жіноче ім`я – Україна (жіночі портрети країни)» – це книга, що створена як образ країни в портретах 30 видатних жінок, таких як Леся Українка, Катерина Білокур, Софія Окуневська, Ліна Костенко, Лілія Подкопаєва та ін.


Книга-мандрівка

В6350 323.22(477)

Т 19

Тараненко І. Книга-мандрівка. Незалежність : хроніка / І. Тараненко. – Київ : Green Penguin, 2021. – 68 с. : іл.

Ніби ще вчора купували долар по 8 і піддягали рейтузи на морозний Євромайдан, а сьогодні – це вже історія. І ти – її невід`ємна частина. Кожен розгорт книги – «щоденник» одного року, те, чим переймався і чому радів наш народ. Помандруймо в часи, коли снікерси й кока-кола тільки снилися, коли направо й наліво роздавали «наколоті апельсинки». Згадаємо рекорди і провали, покращання і зради, культові пісні, книжки, фільми… Все те, що зробило нас нами. Це – книга-ностальгійка. Ти розгорнеш її через рік-два, глянеш на пережиті меми й локдауни і похвалиш себе за мужність. Це не просто суспільно-політичне видання, це захоплива книжка і для сімейного читання, і для дітей. Ця Незалежність, як маленька дівчинка, росла й міцніла на очах.


Квітуча Україна

В6328 908(477)

Т 66

Третяк А. Квітуча Україна : путівник / А. Третяк. – Київ : АВІАЗ, 2021. – 280 с.

Віковічні гори та швидкоплинні ріки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки… Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Подорожі – це можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Подорожуючи з цією книжкою, ви побуваєте у багатьох куточках України та дізнаєтеся, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам`яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі.


Україна. Історія великої Держави

В6321 94(477)

У 31

Удовік С. Л. Україна. Історія великої Держави : фотоальбом / С. Л. Удовік. – Київ : Основа-Принт Плюс, 2021. – 146 с.

У книзі читачам вперше пропонується ілюстрована історія Русі-України з прадавніх часів і до наших днів в контексті геополітичних подій. Історія Русі-України розглядається з позиції становлення міського (буржуазного) демократичного суспільства і боротьби міської християнської цивілізації з архаїчним сільським традиційним світом. Велика увага приділяється мультикультурним і мультиетнічним основам становлення Русі-України.


Незалежні. 100 найвизначніших фотографій сучасної України

В6349 323.22(477)

Ч-49

Чернов М. А. Незалежні. 100 найвизначніших фотографій сучасної України : фотохроніка / М. А. Чернов. – Київ : Ваш автограф, 2021. – 240 с.

Автор поставив перед собою завдання показати шлях незалежності очима кількох поколінь талановитих українських репортерів та документалістів і зробити його цікавим як для широкого кола читачів, так і для фахівців. Ви не знайдете тут вичерпного списку імен та історичних подій, для цього б не вистачило 240 сторінок, проте фото, зібрані у книзі, – не просто відбитки свого часу. Вони – символи, важливий історичний та культурний багаж, який має силу змінювати громадську думку, тим самим впливаючи на історію.


Світоглядний всесвіт українців

В6316 392(477)(=161.2)

Ч-90

Чумарна М. І. Я є Україна. Світоглядний всесвіт українців : дослідження / М. І. Чумарна. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. – 304 с.

Книжка вводить читача у світоглядний всесвіт давньої України, знайомить із звичаєвою та матеріальною культурою нашого народу, що зароджувалась і відроджувалась з покоління в покоління під дахом «солом`яного храму», яким була українська хата. Автор розглядає скарби народної культури не як архаїчний спадок, а як генетичне джерело духовної пам`яті і сили для наступних поколінь. Україна – не зовні, вона – в кожному з нас. Для найширшого кола читачів.


Тарас Шевченко та його сучасники

В6310 929 Шевченко

Ш 37

Шевченківська енциклопедія. Тарас Шевченко та його сучасники : енциклопедія / гол. ред. М. Г. Жулинський ; О. В. Боронь ; М. П. Бондар. – Київ : Ліра-К, 2021. – 608 с. : портр.

Книжка складається зі стислих біографій друзів і знайомих Шевченка, його сучасників загалом, прямо чи опосередковано з ним пов’язаних. Реконструюються широке коло Шевченкового спілкування з однодумцями і близькими товаришами, контакти поета з посадовцями та іншими особами. В основу видання покладено відповідні статті шеститомної «Шевченківської енциклопедії» (2012 – 2015). Том містить 941 статтю. Розраховано на літературознавців, викладачів, студентів і школярів.


30 років незалежності

М1109-1 323.22(477)

Щ 87

Щирба О. Україна. 30 років незалежності : хроніка. Кн. 1. 1991 – 2000 / О. Щирба, О. Ільїних. – Київ : Саміт-книга, 2021. – 200 с.


30 років незалежності

М1109-2 323.22(477)

Щ 87

Щирба О. Україна. 30 років незалежності : хроніка. Кн. 2. 2001 – 2010 / О. Щирба, О. Ільїних. – Київ : Саміт-книга, 2021. – 200 с.


30 років незалежності

М1109-3 323.22(477)

Щ 87

Щирба О. Україна. 30 років незалежності : хроніка. Кн. 3. 2011 – 2021 / О. Щирба, О. Ільїних. – Київ : Саміт-книга, 2021. – 200 с. : фот.

«Україна. 30 років незалежності» – унікальна книга в трьох томах про події, що відбулися в Україні з 1991 по 2021 рік. Видання присвячене тридцятиріччю Незалежності України. Кожна глава – розповідь про один рік життя країни. У книзі йдеться про політичні, економічні, соціальні, військові, культурні, освітні та інші умови, в яких перебувала країна в той чи інший рік.


Історія українського фемінізму

Б51657 316.34(477)

Я 15

Ябченко М. Історія українського фемінізму. Графічна адаптація : мальопис / М. Ябченко ; худож. І. Кипібіда. – Київ : Видавництво, 2021. – 84 с. – (Серія «мальописів»).

Фемінізм – це завезена з Заходу ідеологія, геть не актуальна на теренах неньки-України! У нас завжди був матріархат, і навіть якщо чоловік голова, то жінка, як відомо – шия, яка ним керує! І це правда! Хоч і не вся. Книжка покаже вам, хто заніс фемінізм на територію України, хто підтримував і поділяв феміністичні погляди. Власне, тут про все на тему за останні півтори сотні років. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com