Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до читального залу гуманітарного профілю


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділусічень 2023 року

Б51780 004.5

Д26

Деан С. Як ми вчимося. Чому мозок навчається краще, ніж машина... Поки що / С. Деан ; пер. з англ. Ю. Костюк. – Київ : Лабораторія, 2021. – 288 с.

Як узагалі людина вміє читати, лічити, розпізнавати предмети; які зони мозку включаються в роботу, коли ми вчимося; чи зможе штучний інтелект колись і справді досягти нашого рівня розвитку – усі ці питання постійно звучать в наукових дослідженнях, ЗМІ та в буденних розмовах. Ця книжка охоплює надзвичайно широкий спектр інформації про особливості нашого розуму – від того, як у дітей зароджується базова свідомість, до експериментів з переведення алгоритмів роботи мозку в програмний код. Читач дізнається, як він взагалі навчився сприймати цей світ та що насправді відбувається всередині черепної коробки. А також – чому так довго навчити машину елементарних дій, які може виконувати навіть немовля.


А45919 070(477)

Ж92

Журналісти на війні. Документальні дослідження, хронікальний літопис, аналітика / упоряд. М. Сорока. – Харків : Фоліо, 2022. – 446 с.

Автори цього видання – відомі в Україні журналісти, які, починаючи з весни 2014 року, ведуть літопис трагічних подій у Криму й на Донбасі. До недавнього часу якщо й бували журналістські відрядження на війну, то тільки в далекі від України гарячі точки планети. А нині через російську агресію такі точки з’явились і на карті України, і багато українських журналістів, зокрема й ті, хто долучився до створення цієї книги, добровільно стали військовими кореспондентами, вважаючи своїм професійним і патріотичним обов’язком безпосередньо з місця подій із ризиком для життя розповідати нашому суспільству, всьому світу про цю нав’язану нам жахливу, руйнівну війну.

Журналістські хроніки, щоденники, спогади, документальні дослідження доповнено світлинами з передової й фотопортретами героїв цієї війни – українських воїнів.


А45927 305(477)

М29

Марценюк Т. О. Гендерна рівність та недискримінація на практиці / Т. Марценюк. – Київ : Комора, 2021. – 176 с.

Простою мовою про гендерну нерівність у нашому суспільстві та протидію їй, про міжнародні зобов’язання України в цій царині й українське законодавство, а також про впровадження гендерної й недискримінаційної політики в організаціях – із прикладами документів. Нова книжка Тамари Марценюк буде цікава для всіх, хто стикається з окресленими питаннями в роботі, досліджує цю тематику чи просто хоче знати більше, щоб захистити за потреби власні права та гідність.


Б51776 821.161.2

М48

Мельниченко В. Ю. Михайло Грушевський: "Шевченко – святий національний прапор". 100 історій і розповідей про двох українських геніїв / В. Ю. Мельниченко. – Київ : Либідь, 2017. – 440 с.

Уміщені в книзі 100 історій і розповідей надають рідкісну інформацію про те, що Тарас Шевченко, кажучи словами Михайла Грушевського, є святим прапором нашої національної одності, одним з найвизначніших символів української спільності, одноцільності України й українського життя…» Уперше розкрито величезну дослідницьку й популяризаторську роботу Грушевського, спрямовану на прославлення й ушанування Шевченка в ім’я українського слова, українського народу, всієї України, та історичну заслугу вченого в глибокому вживленні та справи Великого Кобзаря в українську національну ментальність.

Для широкого читацького загалу.


Б51784 316.4

Ф43

Феррацці К. Ваш надійний тил. Як налагодити зв`язки, що приведуть до успіху / К. Феррацці ; пер. з англ. Д. Кушніра. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 с.

Кейт Феррацці знає все про нетворкінг. Він вважає, що ви не зможете домогтися гарних результатів на професійній ниві і в особистому житті, без допомоги інших людей. Тому, ви повинні створити навколо себе невелике коло друзів, яким будете довіряти, розповідати про свої плани і які будуть мотивувати рухатися вперед. Ці люди будуть вас підтримувати на шляху до вашої самореалізації, тому, що без сторонньої підтримки реалізувати весь свій потенціал не представляється можливим.


Б51785 316.4

Ф43

Феррацці К. Ніколи не їжте наодинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств / К. Феррацці, Т. Рез ; пер. з англ. І. Грипи. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 400 с.

«Ніколи не їжте наодинці», – одна з порад, яку він дає у своїй книзі, що стала бестселером 2005 року за версією The New York Times. Ставитися до знайомств як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя, але найголовніше – будувати стосунки щирі, відверті та не боятися дати більше, ніж можеш отримати, – таке перше правило нетворкінгу. Як будувала свою політичну кар’єру Гілларі Клінтон та як Катерина Ґрехем зі звичайної домогосподарки перетворилась на успішного редактора Washington Post, як навчання на власних помилках зробило Авраама Лінкольна президентом, а величезне коло особистих контактів Вернона Джордана – найуспішнішим чорношкірим адвокатом Америки? Кейт Феррацці навчить спілкуватися, а спілкування – перетворити на успіх. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com