Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



липень 2021 року

Академія мистецтв

В6231 85.103(4УКР)

А38

Академія мистецтв = Academy of arts : альбом / Нац. акад. мистецтв України ; кер. та упоряд. проекту А. Мельник. – Київ : Майстер книг, 2015. – 288 с. : іл.

У представленому альбомі презентовано творчі здобутки дійсних членів, членів-кореспондентів, почесних та іноземних членів Національної академії мистецтв України. Вміщено вступну статтю Олександра Федорука, опубліковано репродукції робіт, зокрема презентовані не лише живопис, графіка і скульптура, а й меблі з дерева та металу, вироби зі скла та ін. Наприкінці видання вміщено біографічний довідник, що містить інформацію про кожного митця.


Самоорганізація культури

Б51337 71

Б74

Богуцький Ю. П. Самоорганізація культури: онтологія, динаміка, перспективи : монографія / Ю. П. Богуцький ; Ін-т культурології АМУ. – Київ : Веселка, 2008. – 199 с.

Монографію присвячено аналізу еволюційного процесу розвитку культури, закономірностям та особливостям історико-культурного руху людства, осмисленню процесів цивілізаційних трансформацій.

Досліджується природа генезису самоорганізації культури та її місце у цілісній картині суспільної історії. Розглянуто проблему методологічних засад раціонально-осмисленого підходу до аналізу наявних парадигм перспективного розвитку культурно-історичного процесу. Висвітлено найважливіші альтернативні науково-теоретичні концепції феномена культурогенезу та визначено шляхи його подальшого наукового дослідження.

Для науковців, фахівців у галузі філософсько-естетичної науки, мистецтвознавства, історії та теорії культури, студентів, аспірантів, усіх, хто цікавиться проблемами сучасної культурології.


Життя. Р. S. : драматургія, проза

А45123 821.161.2(477.43)

Б77

Бойцов О. Ф. Життя. Р. S. : драматургія, проза / О. Ф. Бойцов ; Хмельниц. міськрада. – Житомир : Євенок О. О., 2020. – 308 с.

Відомий український театральний режисер Олександр Бойцов у книзі «Життя. P. S.» представлений як драматург і прозаїк. До книги увійшли вибрані твори, над якими Олександр Федорович працював до останнього подиху. Автор не встиг при житті завершити роботу над книгою, тому ця місія випала його донці, яка стала упорядником цієї книги. В пам`ять про батька.


З глибин народної мудрості

А45125 82.3(4УКР- 4ХМЕ)

З-11

З глибин народної мудрості : зб. усної нар. творчості / під ред. А. Г. Дудника. – Летичів : Синтез, 2005. – 122 с.

Збірка фольклорної творчості попередніх поколінь наших земляків, що пропонується шанувальникам усного слова, ознайомить вас з найрізноманітнішим станом людської душі: тут і радість щирим сімейним взаємовідносинам і неприйнятність зради, і моральних збочень, тут і бажання добра та злагоди, здоров`я та миру рідним, татові і мамі, дітям, сусідам і близьким, тут і кохання, туга за милим, тут і кмітливість та глибина роздуму, і всього, що хвилювало, збуджувало роздуми, викликало захоплення, тут і радість життя…


Музично-пісенна творчість митців Хмельниччини

А44078 85.313(4УКР-4ХМЕ)

К83

Кропивницький В. І. Музично-пісенна творчість митців Хмельниччини / В. І. Кропивницький. – Хмельницький : Поділля, 1997. – 270 с.

Це видання містить в собі об`ємний, цікавий і цінний музично-пісенний та історичний матеріал композиторів-сучасників Хмельниччини. Ним можуть користуватися шкільні та дошкільні установи, мистецькі колективи і навчальні заклади, музиканти, співаки-професінали та любителі, всі хто любить пісню, музику, свій рідний край і Батьківщину.


Проскурів : графіка Неллі Павлової

В3990 85.15(4УКР-4ХМЕ)

П12

Павлова Н. М. Проскурів : графіка Неллі Павлової / Н. Павлова. – Хмельницький : Хмельниц. міськ. друк., 2002. – 24 с.

Місто, в якому живеш, можна любити, можна милуватись ним, а можна віддати йому розум, серце, душу…всього себе, без остачі. Саме таким було відношення до рідного міста його голови Михайла Костянтиновича Чекмана.

Пам`яті цієї яскравої особистості присвячується альбом «Проскурів».


Знищені шедеври української дерев`яної сакральної архітектури

Б51334 726(477)

Т19

Таранушенко С. А. Знищені шедеври української дерев`яної сакральної архітектури : кн. з доповненою реальністю / С. А. Таранушенко ; Укр. культ. фонд. – Харків : Олександр Савчук, 2021. – 125 с. : фото + 15 листівки.

У книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка, присвячені п`ятьом знищеним шедеврам української сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесеньській церкві 1759-1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. У 20-30-і рр. автор встиг їх обміряти та зафотографувати перед процесом тотального нищення пам`яток сакрального мистецтва совєцькою владою.

У виданні в кінці кожної розвідки розміщено qr-код, скануючи який, читач зможе ознайомитися із 3d-моделями знищених храмів і скласти вичерпне уявлення про шедеври української дерев`яної сакральної архітектури, які ми не зберегли.

Особливістю книги є елементи доповненої реальності: в кінці кожного розділу є, скануючи який можна побачити – модель кожної з 5 церков.


Фразеологія перекладів Миколи Лукаша

Б33461 81.411.1

Ф82

Фразеологія перекладів Миколи Лукаша : слов.-довід. / НАН України, Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України ; уклад. О. І. Скопненко. – Київ : Довіра, 2003. – 735 с.

Словник-довідник – перша в історії вітчизняної лексикографії спроба якнайповніше описати індивідуально-авторські вживання фразеологічних одиниць, приказок, примовок, прислів`я та ін. в мові перекладів видатного українського перекладача, літературознавця, лексикографа другої половини ХХ ст. Миколи Лукаша. До словникового реєстру увійшло понад 6 тисяч фразеологізмів, паремій, усталених порівнянь тощо. Призначений для широкого кола читацького загалу – мовознавців, перекладачів, студентів, усіх шанувальників рідного слова.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com