Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.грудень 2018 року
Нічниця

А43224 84(4УКР)6 К96

Куява, Жанна. Нічниця [Текст] : роман / Ж. Куява. - Луцьк : Твердиня, 2013. - 244 с.

Цей роман називають «жіночим романом», «сільським трилером» та «любовною драмою». Головна ознака дебютного роману «Нічниці» – інтригу витримано до самого фіналу, а композиційно якісний, живий, із дбайливо виписаним тлом та невимушеною гнітючою атмосферою сучасного українського села сюжет, історія пристрасті, маніакальної закоханості, з цілком логічним фіналом «словом, усі померли» – залишає місце для читацьких переживань, роздумів та висновків. Роман отримав спеціальну відзнаку за ексклюзивний жіночий твір Міжнародного літературного конкурсу «КОРОНАЦІЯ СЛОВА».


Гніздо горлиці

Б49893 84(4УКР)6 О-53

Олендій, Леся. Гніздо горлиці [Текст] : роман / Л. Олендій. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2017. - 240 с.

Леся Олендій – українська письменниця та публіцистка, яка народилася і виросла на Львівщині, працювала у львівській журналістиці, а згодом вийшла заміж за італійця й переїхала жити до Італії. Леся мешкає там з 2011 року. За цей час вийшло кілька окремих книжок авторки: ”Шляхами академіка волі”, написана ще в роки її роботи в Україні, “Мia Italia”, “Італія під мікроскопом” та “Гніздо горлиці”. Коротка проза авторки побачила світ у спільних збірках з іншими авторами – “Україна в мені”, “Львів Кава Любов”, “Придивитись до життя”. Видавнича група КМ-Букс (Київ) готує до друку збірку “Заведи мотоцикл” з серії “Дорожні історії”, до якої ввійшло два оповідання Лесі Олендій і її верлібр, що дав назву книзі. Фільм та книга “Гніздо горлиці” зараз є нероздільними для читачів та глядачів. Леся Олендій адаптувала кінофільм у роман, який вийшов у видавництві "КСД" (Харків).

Режисер фільму – Тарас Ткаченко. Сценарій отримав перемогу на Міжнародному літературному конкурсі "Коронація слова" у 2012 році. Фільм став сенсацією Odessa International Film Festival та здобув Золотого Дюка за кращий український фільм. Актриса головної жіночої ролі Римма Зюбіна отримала Special Achievement Award на Internationales Filmfestival Mannheim-Heidelberg.

"Гніздо горлиці"- історія про українську заробітчанку Дарину, що повертається з Італії до родини, та чужа країна її так просто не відпускає і дарує сюрприз, від якого життя не стає легшим, але набуває нового значення. В основі сюжету - любовний трикутник, особиста драма у житті героїні.

«Своєрідної екзотики додають книзі розповіді про звички та кулінарні уподобання італійців. Є навіть декілька рецептів приготування італійських страв. Загалом, книга - про внутрішню силу наших жінок, що їдуть на заробітки, зносять знущання і нерідко побої для кращого життя своєї родини, а, повертаючись, буває, застають пустку і, виявляється, їхні страждання на чужині були марні».


Дівчина у потягу

Б49711 821.111(410) Г74

Гоукінз, Пола. Дівчина у потягу [Текст] : роман / П. Гоукінз; пер. з англ. і. Паненко. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 320 с.

Дівчина у потягу (англ. The Girl on the Train) — психологічний трилер. Опублікований 2015 року. Роман британки Поли Гоукінз буквально одразу вирвався у топ списку бестселерів "Нью-Йорк Таймс" на 13 тижнів. Студія DreamWorks першою екранізувала цю історію. Неабияка популярність книжки стала плацдармом розкрутки кіноверсії. «Дівчина у потягу» – це історія про Рейчел Ватсон – 32-річну розлучену жінку, в якої проблеми не тільки з особистим життям, а й з алкоголем. Рейчел щодня о 8:04 сідає на той самий потяг і кожен день долає той самий маршрут. День-у-день, через вікно потяга, вона спостерігає за подружньою парою з будинку №15 та заздрить їхньому щастю. Ще зовсім недавно й вона жила неподалік, на тій самій вулиці, та була одружена з Томом, який покинув її заради своєї коханки — Анни. Самотня та втомлена, день за днем вона спостерігає одні й ті ж щасливі моменти чужих сімей, аж поки не дізнається що Меган Гіпвелл зникла. І було б нічого, якби напередодні на подвір’ї ідеальної пари, Рейчел дещо не побачила. Забуваючи про власне життя, тепер вона хоче дізнатися, що ж насправді сталося. Але, як відомо, чуже життя сповнене таємниць.


Софія

А43191 84(7КАН) Л24

Лапена, Шарі. Подружжя по сусідству [Текст] : роман / Ш. Лапена; пер. з англ. Ю. Максимейко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2017. - 288 с.

Шарі Лапена – відома канадська письменниця. Трилер «Подружжя по сусідству» приніс їй світове визнання. Головні герої роману - Анна й Марко з донькою Корою живуть у престижному районі Нью-Йорка. Одного разу їхні сусіди — Синтія і Грем — запрошують до себе на вечірку. Молоді батьки не хочуть залишати немовля, однак усе ж таки погоджуються прийти в гості. Вечірка не приносить радості Анні, до того ж вона помічає, що Синтія неприховано фліртує з Марко. Вдома на пару чекає жахлива картина: двері відчинені, речі розкидані, а маленької Кори немає в ліжечку… Хто викрав їхню доньку, завдавши сім’ї такого болю? Детектив Ресбак підозрює, що до справи причетні самі батьки…


Оповідь служниці

Б49901 84(7КАН) Е88

Етвуд, Маргарет. Оповідь служниці [Текст] : роман / М. Етвуд; пер. з англ. О. Оксенич. - Харьков : Клуб Семейного Досуга, 2017. - 272 с.

«Оповідь служниці» (англ. The Handmaid`s Tale) - роман-антиутопія 1985 року канадської письменниці Маргарет Етвуд. Роман отримав Премію генерал-губернатора (1985) і Премію Артура Кларка (1987); його також номіновано на премію Неб`юла 1986 року, Букерівську премію 1986 року та премію Прометей 1987 року. На основі роману знято фільм (1990), оперу (2000) та серіал (2017).

Дія роману відбувається в майбутньому у вигаданій тоталітарній державі під назвою Республіка Гілеад, що знаходиться на території нинішніх США. У Гілеаді вся влада і всі права належать військовим. Інші громадяни республіки є їхніми слугами (фактично рабами). На жаль, через забруднення, в державі лише одна із сотні жінок можуть народжувати. Тому для виношування потомства насильно зганяються з усієї Республіки жінки відповідного віку, які здатні до дітородіння, і під постійним наглядом живуть в спеціальному приміщенні, що охороняється, поки проходять курс підготовки. Після чого їх вибирають дружини офіцерів як коханок для своїх чоловіків. Таких жінок називають служницями, вони повинні носити одяг червоного кольору і виконувати ряд релігійних обрядів. Ці жінки не мають права володіти власністю, працювати, любити, читати і писати. Вони не можуть бігати вранці, влаштовувати пікніки і вечірки, їм заборонено вдруге виходити заміж. Їм залишена лише одна функція — дітородження.

У центрі сюжету - колишня бібліотекарка Кейт, яка після невдалої спроби втекти з країни виявляється в таборі для майбутніх служниць. Її чоловіка вбивають прикордонники, а їхня дочка заблукала в лісі. Вона стає служаницею Командора. Господарі дають їй ім`я Фредова, бо вона тепер належить Командору на ім`я Фред. Один раз в день вона може вийти за покупками, але ні читати, ні згадувати їй не можна. Раз на місяць вона кохається зі своїм господарем і молиться, щоб народити здорову дитину. Згодом Кейт закохується у водія Командора Ніка, від якого вона вагітніє.

У кінці роману за нею приїжджає поліція та забирає її. Але це виявляється перевдягнений загін повстанців, до якого належить Нік. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com