Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.листопад 2023 року
Цей випуск «Бібліогурмана» зосереджений на літературі про війну… Читання такої літератури відкриває різні грані цього явища, викликає певні думки щодо устрою світу, міжнаціонального співжиття та цінностей. Такі твори можуть бути інструментом для вивчення та розуміння того, як уникнути конфліктів і прагнути до мирного співіснування. Крім того, читання літератури про війну розширює світогляд і спонукає до важливих роздумів про людську природу та суспільство.

Одним словом, - читайте, думайте.

На жаль, не можемо сказати «насолоджуйтесь»…


24. 02

А46011

821.161.2

М52

Мероник, А. 24. 02/ А. Мероник. - 2-ге вид. - Чернівці : Книги - ХХІ, 2022. - 328 с. : фото.

«24.02» – це щоденник війни. Книжка розповідає невигадану історію про компанію молодих людей, які опинилися посеред війни без власного на те бажання. Про те, як кожного з них «морозило» чи то від страху, чи то від холоду, коли десь поруч влучала ракета й лунав потужний вибух, який вибивав шибки та вмикав сигналізації. Як кожен із них намагався бути корисним країні, як розвивалися їхні страхи та сумніви. Про що говорили, про що думали й у що вірили. Ця книжка про таких самих людей, як і ви. Книжка про наших із вами сучасників


Катастрофа і тріумф

Б47832

66.3(4УКР)6

К29

Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв : нариси / заг. ред. Л. Івшина, упоряд. М. Семенченко. - Київ : Укр. прес-група, 2015. - 296 с. : фото. - (Бібліотека газети "День").

У новій серії публіцистики газети "День" - книжка про українських військових, медиків, капеланів, які борються за перемогу України просто на передовій. Це видання - про війну без романтичних вигадок і пафосу. Це -досвід і думки бійців, які журналісти "Дня" збирали понад рік. Серед героїв -"кіборги" і ті, хто вирвався з Іловайського котла. А історії деяких героїв автори дізнавалися від їхніх родичів і друзів, бо бійців назавжди забрала війна...


Незламні. Книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками

Б51830

355.01(477)

П48

Покатіс, В. Незламні. Книжка про спротив українських жінок у війні з російськими загарбниками / В. Покатіс. - Київ : Yakaboo Publishing, 2023. - 336 с. : фото.

«Незламні» — книга про українок, про силу українського духу, про жіночу єдність, про стійкість, коли треба покинути домівку й рятувати сім`ю, а потім країну, про якості, які українки відкрили в собі з початком війни, про те, як вони допомагають армії та мріють відновлювати країну. До збірки увійшло 30 історій жінок-­військових, парамедикинь, волонтерок, засновниць фондів і притулків, адвокаток, які представляють права українського народу в різних країнах, про жінок, які організовують марші, щоб голос України почули всюди. Видання має привернути увагу світової спільноти до всеохопної діяльності українських жінок, які пішли до лав ЗСУ чи тероборони, збирають гуманітарну допомогу, а потім під кулями її розвозять, рятують з-під завалів поранених, надають медичну допомогу, ціною власної безпеки евакуюють дітей, літніх людей, тварин. Українки відкрили в собі такі риси, про які навіть не думали. Інтерв`ю взято в героїнь упродовж лютого—вересня 2022 року під час повномасштабного вторгнення рф. Інформацію про події подано на момент інтерв`ювання героїнь.


Війна Путіна проти України

А43848

327.8(477+470)

К89

Кузьо, Т. Війна Путіна проти України. Революція, націоналізм і криміналітет / Т. Кузьо; пер. з англ. А. Павлишина ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.", Центр європ. гуманіт. досліджень. - Київ : Дух і Літера, 2018. - 560 с.

Ця книга є ґрунтовним дослідженням причин та витоків російської агресії проти незалежної України, історії формування специфічного імперського ставлення російських еліт до України та українців, російсько-українських відносин після розпаду СРСР, а також російської гібридної війни проти України. Публікація є підсумком трирічного дослідницького проекту: у 2013–2016 роках автор 15 разів відвідував міста і села на півдні та сході України, зокрема у зоні бойових дій, де записав близько 300 інтерв’ю. В основу книги покладено результати цього польового дослідження, його обговорення з українськими та західними експертами.


Книга про війну

А46354

821.161.2(477.43)

О-55

Олуйко, В. М.. Книга про війну / В. М. Олуйко. - Хмельницький : Мельник А. А., 2023. - 416 с.

«Свою книгу я назвав просто — «Книга про війну». Чи знали ми, що путін розв`яже війну? Чи готувалися? Чи правильними були дії влади? Як українці відреагували на страшну звістку? Про те, що побачив я на війні. Про свої відчуття. Про побратимів. Про все це та інше, надзвичайно важливе, хотів розповісти читачам у цій книзі. Ми стали свідками подій, які увійдуть в історію. Але вони, нинішні події, швидко змінюються. Дещо зітреться з пам`яті, дещо з часом сприйматиметься по-іншому. Тому в моїй книзі максимально відображена правда. Правда у різних ситуаціях, правда у спілкуваннях, правда переживань, правда роздумів. Правда очевидця війни».

Автор – наш земляк, доктор наук з державного управління, професор; депутат Хмельницької обласної ради (з 2006); голова Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Почесний доктор наук Хмельницького національного університету.


Час відважних

Б51974

821.161.2(477.43)

Р67

Ролдугін, Є. О. Час відважних / Є. О. Ролдугін ; Укр. ветеранський фонд. - Київ : О. Бешуля, 2023. - 96 с.

Книга хмельничанина чесно і щиро розкаже, як і навіщо він проміняв спортивне кімоно на бронежилет, а навколофутбольні бійки – на бої сучасної російсько-української війни.

ПРО АВТОРА

Учасник Революції Гідності. У 2014 році у віці 18 років добровольцем пішов захищати цілісність країни. Мав позивний «Тунгус».

Був професійним спортсменом. Мав пурпурний пояс із бразильського джиу-джитсу. Дуже любив цей вид спорту і віддав йому багато років.

Під час АТО/ООС воював під Маріуполем, у Пісках, Авдіївці, Опитному. Був учасником боїв за район шахти «Бутівка». Наприкінці березня 2022 року отримав поранення під Києвом, попри це контролював евакуацію поранених військових й хоробро вів бій. Тоді командував підрозділом добровольчого батальйону «Братство». Пізніше став військовослужбовцем та бойовим медиком 54 окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи.

Загинув 11 вересня 2022 року на Харківщині, рятуючи з поля бою пораненого побратима.


Привид Києва

В6384

355.4(477.411)

М36

Мацуда, Д. Привид Києва : комікс / Д. Мацуда ; пер. з яп. Т. Сандровича. - Харків : Ранок, 2022. - 16 с.

Відомий автор манґа Мацуда Джюко надихнувся подіями лютого 2022 року, коли під час жорсткої ескалації російсько-української війни небо над Києвом героїчно боронили українські пілоти 40-ї бригади тактичної авіації. Подвиг українських асів породив легенду про Привида Києва, пілота МіГ-29, який за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув шість повітряних перемог у небі над столицею: збив два Су-35, два Су-25, Су-27 і МіГ-29. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com