Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.грудень 2022 року
Коти-вояки       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

Неділя 18 грудня

А43641-3 821.111(410) Г19

Гантер, Ерін. Коти-вояки / Е. Гантер, К. Кері, Ч. Болдрі, В. Холмс. - Харків : АССА, 2019 - 2020. - (Державна програма – 2019) (Державна програма-2020).

Коти-Вояки (англ. Warriors) — серія пригодницьких романів - фентезі для підлітків. У центрі сюжету — клани диких котів, які потрапляють у неймовірні пригоди, намагаючись захистити свою територію і своє життя.

Створена в 2001 р. британськими письменницями під загальним псевдонімом Ерін Гантер, , але насправді за ним ховається ціла творча група: письменниці Кейт Кері, Черіт Болдрі, Тай Сазерленд та Вікторія Холмс. Серія розпочалася у 2003 році. Всі книги серії про котів-вояків розповідають про котів, які ведуть постійні війни. Усього є п’ять племен – плем’я вітру, річкове плем’я, грозове плем’я (головне в цій історії), плем’я тіней та зоряне плем’я. Почалося все з кошеня на ім’я Рижик, який одного разу втік від «двоногих». З часу виходу з друку, книги стали бестселерами.


Чарівні істоти українського міфу

Б50060 398.22(477) К67

Корній, Дара (Замойська Мирослава). Чарівні істоти українського міфу : Духи природи / Д. Корній. - Харків : Віват, 2018. - 320 с. : цв.ил. - (Оберіг) (Державна програма - 2018).

Дара Корній - українська сучасна письменниця, журналістка, волонтерка. Пише і для дітей, і для дорослих, гармонійно вплітаючи в сучасний світ елементи слов`янської дохристиянської міфології, майстерно використовуючи для цього народні казки, легенди, обряди й замовляння. Ця книжка - чарівна. Ви не просто погортаєте її сторінки - ви поблукаєте стежками правічного лісу, почуєте його дихання, подивитесь в очі старенькому лісовикові, послухаєте чугайстрову сопілку. Може, вам щось прошепоче мавка або побалакає з вами поважний цар Ох... Ви постоїте біля річки - заскочите русалок за їхніми пустощами, а звідти недалеко й на гостину до суворих болотяника й болотяниці. А далі - прогулянка полем і луками, де вас зустрінуть і польовик, і спориш, і луговик... Та й вітри з повітрулями супроводжуватимуть вас під час мандрівки. І насамкінець свої таємниці відкриють духи пір року. Перед вами постане величезний і дуже цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний світ чарівних істот праукраїнської міфології, досліджений і опрацьований Дарою Корній.


Дивовижні пригоди в лісовій школі. Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк

Б49336-3 821.161.2 Н56

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі. Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / В. З. Нестайко ; худ. В. Харченко. - Харків : Школа, 2017. - 128 с. : фото. колор... - (Державна програма - 2016 ) (Дитячий бестселер). - ISBN 978-966-429-012-5

– один з кращих дитячих письменників України, автор багатьох дитячих повістей та оповідань. «Дивовижні пригоди в лісовій школі» серія книг яка стала дитячим бестселером. Серія складається з 4 книг. Книги легкі , життєрадісні, сповнені гумору і розповідають про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання, а також про новостворений пташиний лісей. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку, але цікаво буде почитати і батькам. Книги для сімейного читання.


Часодії

Б50049-1 821.161.2 Щ61

Щерба, Наталія. Часодії : у 6 т. Т. 1. Часодії : роман / Н. Щерба. - Харків : Школа, 2019. - 352 с. - (Державна програма - 2018).

Часодії цикл книг в стилі дитяче фентезі та фантастика - надзвичайно популярного в Україні і деяких інших країн. Серія складається з 6 книг, що стали знаковими в підлітковій літературі. Автор Наталія Щерба — українська письменниця походженням з Білорусі, авторка підліткового фентезі. Володарка заохочувальної премії Європейського конвенту наукової фантастики (2010), гран-прі конкурсу «Нова дитяча книга», відзнаки фестивалю «Зоряний міст». Найпопулярніша серія — «Часодії» (2011-2015) про пригоди дівчинки-підлітка Василини. Звичайна дівчинка-підліток Василина несподівано дізнається, що її рідний батько, якого вона ніколи ще не бачила, — впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Батько забирає доньку до себе, і дівчинка опиняється в самому серці небезпечної гри часодіїв, фей і лютів. Книга написана жваво і тримає в напрузі до останньої сторінки.


Велика книжка кролячих історій

Б50149 821.133.1 Ю67

Юр`є, Женев`єва. Велика книжка кролячих історій : проза / Ж Юр`є; пер. з фр. В. Герман, худ. Л. Жуанніго. - Київ : Рідна мова, 2018. - 352 с. - (Державна програма - 2018) (Шедеври дитячої літератури рідною мовою). - ISBN 978-966-917-048-4 :

Широко відома французька письменниця, автор популярних у всьому світ і дитячих казок, Женев’єви Юрьє - щаслива мати і бабуся. Автор ніколи не мріяла стати професійною письменницею, вона просто розповідала своїм онукам історії власного створення, які згодом принесли їй всесвітню популярність.

Книга «Велика книга кролячих історій» автора Женев’єви Юрьє обов’язково стане перлиною вашої домашньої бібліотеки, адже вона не тільки цікава, але й гарна. Яскраві ілюстрації, від яких неможливо відвести очей і, звичайно, добрий зміст, який доповнить запас нових слів для вашої дитини. Не дивлячись на вікові рекомендації, ці твори сподобаються як малечі, так і дорослим.В одному кролячому сімействі підростають милі, але дуже спритні кроленята — четверо синів і дочка. Вони ні хвилинки не можуть всидіти на місці і весь час потрапляють в дивні історії.Якщо ви ще не знайомі з цим чудовим сімейством — швидше відкривайте книжку. Вас чекають неймовірні пригоди разом з маленькими кроленятами, до речі, їх буде п’ятеро — чотири хлопчики та одна дівчинка.


Втеча від свободи

A44399 159.9 Ф91

Фромм, Еріх. Втеча від свободи : дослідження / Е. Фромм; пер. з англ. М. Яковлєва. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2019. - 288 с. - (Державна програма - 2019). - ISBN 978-617-12-457

Еріх Селіґман Фромм – соціальний психолог. Він розглядає феномен свободи і досліджує його в своїй книзі. Основоположник психоаналiзу Зигмунд Фройд говорив: «Бiльшiсть людей насправдi не хочуть свободи, тому що вона передбачае вiдповiдальнiсть, а вiдповiдальнiсть лякае людей». Може, тому втеча вiд свободи цiлком прийнятна для бiльшостi? Ерiх Фромм розкривае перед читачем саму суть свободи, чим вона е для сучасноi особистостi. Чи iснуе зв’язок мiж авторитарними режимами та втечею вiд свободи? Як пояснити той факт, що деякi люди добровiльно вiдмовляються вiд незалежностi, вiддаючи перевагу рабству й обираючи конформiзм? Чому свобода може спричиняти почуття самотностi, страху та безсилля? І чи справдi свобода мае двi форми – хорошу й погану?


Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем: поради

Б50297 159.9 М50

Менсон, Марк. Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем: поради / М. Менсон; пер. з англ. А. Ящук. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2018. - 160 с. - (Державна програма - 2018). - ISBN 978-617-7552-24-5

Марк Менсон — американський підприємець, письменник, блогер. Засновник і гендиректор компанії Infinity Squared Media LLC. Автор двох книжок, власник сайту markmanson.net, на якому ділиться порадами про стосунки, саморозвиток і культуру. Близько семи років подорожував світом. Мешкає в Нью-Йорку. Бетселер, що переконає вас: позитивного мислення може бути забагато. Книжка навчить конструктивно сприймати негативний досвід та допоможе відшукати надійне підґрунтя для щасливого життя. Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.


Людина у пошуках справжнього сенсу.

А43005 159.9 Ф83

Франкл, Віктор Еміль. Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі : науково-популярна література / В. Франкл; пер. з англ. О. Замойської. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 160 с. - ISBN 978-617-12-0452-

Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. У 1942 році він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в`язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описавши у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.


Чудовий ранок. Як не проспати життя поради

Б50113 159.92 Е55

Елрод, Гел. Чудовий ранок. Як не проспати життя поради / Г. Елрод; пер. з англ. Т. Заволоко. - 2-ге вид. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2018. - 176 с. - (Державна програма - 2018). - ISBN 978-617-7513-22-2

Гел Елрод — американський бізнесмен, коуч та автор серії бестселерів «Чудовий ранок» для представників різних професій. У 20 років потрапив в автомобільну аварію, де зламав 11 кісток і впав у кому. Лікарі казали, що він навряд колись зможе ходити, однак згодом Гелу вдалося навіть пробігти ультрамарафон. Сьогодні Елрод виступає з промовами по всьому світу, веде подкаст «Досягни своїх цілей» та записує музику в стилі хіп-хоп.У книжці «Чудовий ранок» Гел Елрод пояснює, чому кнопка вимикання будильника небезпечна: щоразу натискаючи її, ви фактично визнаєте, що не хочете прокидатися й жити власне життя. Серед книг про продуктивність «Чудовий ранок» вирізняється по-справжньому дивовижною біографією самого автора. Він – аж ніяк не звичайний спікер, що одного дня зненацька вирішив вчити інших мотивації. Книжка пройнята невичерпним, заразним натхненням, і натренувати читача вчасно підводитися з ліжка — це найменше, що вона здатна зробити. Насправді ж ця праця вчить куди більш масштабних речей: вона розкриває секрети про те, як кардинально змінити своє повсякдення і як знайти в собі сили розпочати омріяне життя.


7 звичок надзвичайно ефективних людей.

Б49752 316.6 К56

Кові, Стівен Р. 7 звичок надзвичайно ефективних людей. Потужні інструменти розвитку особистості: поради / С. Р. Кові; пер. з англ. О. Любенко. - 3-тє вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 383 с. : рис. - ISBN 978-966-14-2945-0

Книга «7 звичок надзвичайно ефективних людей» вперше вийшла друком у далекому 1989 році і до сьогодні залишається бестселером: вона в топах усіх можливих рейтингів, в списках mustread найуспішніших людей планети, має величезну кількість перекладів та перевидань. Ось лише декілька фактів:З першої публікації книги у світі продано понад 25 мільйонів екземплярів. В 2011 році журнал «Time» назвав цю книгу однією з 25 найбільш впливових бізнес-книг. Ця книжка — світовий супербестселер, праця №1 у темі росту особистості! Вона позитивно вплинула на життя мільйонів людей в усьому світі, серед яких Білл Клінтон, Ларрі Кінг, Стівен Форбс! Видання навчить краще розуміти себе, визначати пріоритети, формулювати життєві цілі й досягати їх.Це книжка для тих, хто хоче стати кращим у професійній діяльності, максимально реалізувати свій творчий потенціал та назавжди змінити своє життя на краще.


Думати, як Стів Джобс       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

Субота 17 грудня

А43773 005.3 С50

Сміт, Деніел.Думати, як Стів Джобс / Д. Сміт; пер. з англ. О. А. Чупи. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 208 с. - (Державна програма - 2018).

Титан технологічних інновацій, Стів Джобс думав інакше, ніж усі інші. Він мав ртутну здатність знати, що хотіли люди, перш ніж самі це знали, і, навіть більше, він вмів продавати цю ідею. Його вплив у Силіконовій долині змінив спосіб, яким світ замислювався над технологією. Але як він досяг такого успіху? Якими були його методи? "Думати, як Стів Джобс" розкриває філософію та ретельно відпрацьовані навички, які Джобс використовував в його подорожі до вершини та у консолідації унікального місця Apple у суспільній свідомості. З його думками про інновації, порадами: як знайти натхнення чи представити ідею, рекламу та багато іншого. Ви можете зануритися у розум майстра.


Дикі тварини. 50 найвідоміших видів

Б48609 28.6 Д45

Дикі тварини. 50 найвідоміших видів: пер. з англ. - Київ : КМ-БУКС : Країна мрій, 2016. - 56 с. : колор. іл. - (Міні-енциклопедія) (Державна програма - 2016).

Гарна пізнавальна міні-енциклопедія для дошкільнят та молодших школярів, яка познайомить маленьких читачів із хребетними тваринами, зокрема, найвідомішими видами ссавців, птахів, земноводних, плазунів й риб. Ви дізнаєтеся про їхній спосіб життя та особливості будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид. Кожна сторінка видання присвячена окремому виду диких тварин і знайомить із зовнішнім виглядом, головними характеристиками та особливостями. Більша частина книги розповідає про ссавців, розділ "Птахи" знайомить читачів із колібрі, орлом, пінгвіном, совою та туканом, розділ "Земноводні та плазуни" знайомить із алігатором, жабою, ігуаною, коброю, вараном, крокодилом, пітоном, ропухою, саламандрою, черепахою, а останній розділ "Риби" знайомить із акулою, морським коником, скатом та чудернацьким хауліодом.


Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків

В5934 658 Б59

Біденко, Сергій.Книга юного підприємця. 9 детальних планів своєї справи для підлітків / С. Біденко, І. Золотаревич. - Харків : Основа, 2019. - 144 с. - (Державна програма - 2019).

Ця книга — важливий крок підлітка в організації власної прибуткової справи. Адже в ній ідеться про реальні способи заробітку, наведені корисні поради щодо подієвого плану створення своєї справи. Книга юного підприємця допоможе організувати свою роботу та роботу команди; знайти спільну мову з партнерами, замовниками, клієнтами; відстежувати доходи і витрати; зрозуміти, як влаштований великий і маленький бізнес, і головне — заробити свої перші гроші!

Створювати та розвивати власну справу — це цікаво! Переконайся в цьому сам!


Ілон Маск: біографія окремої особи

Б50666 929 С32

Сердюк, Марія.Ілон Маск: біографія окремої особи-Літературний матеріал / М. Сердюк. - Київ : Агенція "ІРІО", 2019. - 144 с. : іл. - (Державна програма - 2019) (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книжка «Ілон Маск» – це біографія винахідника сьогодення. Саме Ілон Маск створює майбутнє вже сьогодні. Це історія генія, що може надихнути дітей та дорослих на будь-які мрії та цілі. Біографія Маска вчить ніколи не здаватися, вірити в себе та бути впевненим у можливості неможливого. Він мільярдер, винахідник і його життя схоже на історію супергероя з голівудського фільму. У 12 років Ілон Маск заробив свої перші гроші, створивши комп’ютерну гру. Вже тоді Ілон мислив неординарно та розумів, що навіть, якщо він буде створювати найкращі комп’ютерні ігри, то світ це аж ніяк не врятує. Ілон Маск вчить мислити ширше, глибше та замислитися над долею світу.

На своєму прикладі всесвітьовідомий інженер доводить, що врятувати світ реально. Адже кожен з нас має захищати, оберігати свою землю та відчувати відповідальність за неї. Історія Ілона Маска вчить ніколи не здаватися, вірити в себе та бути впевненим у можливості неможливого. Адже все, що існує зараз, колись було неможливим. Та головне почати з правильних думок у своїй голові та віри у серці, тоді все вийде. Ілон Маск доводить, що перший крок – зрозуміти, що всі ваші мрії цілком досяжні! Можливості для їх втілення обов’язково з’являться.


IT-енциклопедія для дітей: енциклопедія

Б51164 004.38 М 13

Маєвський, Євген.IT-енциклопедія для дітей: енциклопедія / Є. Маєвський. - Київ : Саміт-книга, 2020. - 260 с. : іл. - (Державна програма - 2020).

Книжка допоможе з’ясувати основні поняття, пов’язані з комп’ютерами, та дізнатися, як розвивалася та наука і технологія, котра на сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших в світі. Вона дасть інформацію, необхідну, щоб розуміти, як влаштовані великі і малі комп’ютери, і яким чином вони працюють, допомагаючи людям.


Привид з минулого

Б50645 821.161.2 К82

Крижанівський, Роман.Привид з минулого/ Р. Крижанівський; худ. Д. Волощук. - Гайсин : Крижанівський Р. П., 2018. - 48 с. : іл. - (Державна програма - 2019) (Орден лицарів).

Привиди, загадки, карколомні пригоди "Ордену Лицарів"... Шестеро кроликів-героїв та їхні духи-охоронці раз-за-разом рятують світ. Узп, Намхерн, Вась, Ла-Крун, Рекстоун та Савамура. Запам`ятайте ці імена, адже невдовзі вони увійдуть в історію.

Уявіть собі світ, у якому замість людей живуть кролики. Він такий, як наш. Майже. Але людей тут немає взагалі. Лише кролики. Ні, звісно, тут є й інші тварини. І вони такі самі, як у нас. Окрім кроликів. Ми знайомимось із майбутніми захисниками світу. Кожен є експертом у своїй сфері: дещо божевільний хакер-винахідник Вась, шпигун на службі її Високості Джеймс Уїльям Рексстоун ІІІ, дослідник-археолог стародавніх загадок Узп, справжній ніндзя Акутагава Савамура, найвідоміший злодій сучасності Франс Ла-Крун та досвідчений лицар Мойчик.


Людина-павук. Світ очима супергероя

Б50629 821.111(73) В67

Воллес, Данієль.Людина-павук. Світ очима супергероя / Д. Воллес; пер. з англ. М. Восковнюк, худ. М. П`єрфедерчі. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 64 с. : іл. - (Державна програма - 2019).

Життя супергероя і так нелегке, а тут ще й проблеми з дівчиною та на роботі... У книжці «Світ очима супергероя. Людина-павук» дотепний герой розповість, як йому вдається балансувати у подвійному житті, не втрачаючи почуття гумору навіть тоді, коли доводиться стикнутись із доктором Восьминогом чи Зеленим Гобліном. Секрети догляду за костюмом, веселі афоризми, труднощі професії – все це стане предметом розмови Павучка з героями-початківцями, які хочуть почути корисні поради, щоб теж досягти успіху.


Смурфи і яйце: комікси

В6164 821.133.1 Д29

Дельпорте,І.Смурфи і яйце: комікси / І. Дельпорте, Пейо ; пер. з фр. А. Поритко. - Харків : Ірбіс Комікси, 2020. - 64 с. : іл. - (Державна програма - 2020).

"Смурфи і яйце" - збірка з трьох історій про смурфиків. У першій з них, "Смурфи і яйце", смурфи знаходять яйце, яке виявляється чарівним: якщо його стукнути, воно виконує будь-яке бажання. Все почалося з того, що одного смурфика воно перетворило на сардельку! Та з`ясовується, що здійснення бажань - доволі небезпечна річ, і коли чарівного яйця все-таки вдається позбутися, всі зітхають з полегшенням. Ну, майже всі... "Несправжній смурфик" - історія про те, як лихий чаклун Гаргамель прийняв подобу смурфика, щоб вивідати смурфські секрети, передусім розташування смурф`ячого селища - Смурфидола, а також поквитатися зі смурфиками за давні образи. Але виявляється, що бути смурфиком нелегка справа, коли насправді ти - злий чаклун. "Сотий смурфик" - у цій історії на Тата Смурфа звалюється несподіваний клопіт. Наближається Свято Місяця, яке буває лише раз на 654 роки і під час якого рівно 100 смурфиків мають танцювати особливий місячний танець. Та от халепа - скільки би Тато Смурф не перелічував, а смурфиків разом із ним самим лише 99! Де ж узяти ще одного смурфика?


Володимир, князь київський

В5815 94(477) В17

Ванаселья, Лі.. Володимир, князь київський : графічний 16+ роман / Л. Ванаселья; худ. Б. Йованович, пер. х англ. А. Поритко. - Харків : Ірбіс Комікси, 2018. - 64 с. : цв. іл. - (Державна програма - 2018).

Ця книга про Володимира Великого (959-1015), сина князя Святослава та внука княгині Ольги. Нам, українцям, дуже важливо знати про його життя та про його час. Зараз ми всі переживаємо за успіх змін, що відбуваються в нашій країні, проходимо через непрості, але важливі реформи, прагнучи долучитися до спільноти передових країн. Тисячу років тому на нашій землі, центр якої знаходився в Києві, відбувалися такі самі, а можливо, й радикальніші зміни. Внаслідок їх Київська Русь перетворилася на одну з найуспішніших та найавторитетніших країн світу, де дерев’яні будови замінювалися кам’яними, виростали церкви, школи, будувалися дороги. Важливі зміни відбувалися і в духовному житті людей. На чолі цих змін стояв Володимир. Головне, за що пам’ятають Володимира, — перехід з язичництва до християнства. Прий¬няття християнської віри означало вибір країною прогресивного шляху розвитку. Але як же бути з вірою батьків, якій він доти був так вірний? Як пережити цей болючий розрив? Тільки сильна людина могла піти на це і повести за собою інших. І для того, щоб змінити країну, він мав змінитися сам! Пропонуємо в цікавій формі — у форматі графічного роману — ознайомитися з життям людини, яка провела одні з найуспішніших реформ на українській землі, зрозуміти неординарність та внутрішні переживання цієї доленосної особистостості.


Хто викрав Мону Лізу?

В5722-6 821.131.1 Д16

Джеронімо Стілтон.Хто викрав "Мону Лізу?" : з історичними фактами. Кн. 6 / Е. Дамі ; пер. з англ. А. Поритко. - Харків : Ірбіс Комікси, 2017. - 48 с. : іл. - (Державна програма – 2017.

Друзі, це новий шостий комікс «Хто викрав Мону Лізу?» про пригоди Джеронімо Стілтона та його друзів! Неймовірний сюжет, і знову коти-пірати проти команди Стілтонів, а під загрозою – метр Леонардо да Вінчі! Читачі не тільки з затамуванням подиху слідкуватимуть за розвитком подій, а й дізнаються про епоху Ренесансу, Францію 16 століття, шедеври Леонардо та його життя!


Симфонія пекторалі       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

П`ятниця 16 грудня

В6337 7.031.1(477.63) С 37

Симфонія пекторалі: альбом / Ю. Білан, Є. Величко, І. Вітрик ; відп. ред., упоряд. Ю. Полідович ; М-во культури та інформ. політики України, Нац. музей історії України , Музей іст. коштовностей України, Ін-т археології НАН України. – Київ : Мистецтво, 2021. – 183 с. : іл.

Видання присвячене 50-річчю знайдення шедевра давнього мистецтва – золотої пекторалі у скіфському кургані Товста Могила на Дніпропетровщині. Короткі розвідки дають можливість дізнатися про неперевершене відкриття Бориса Мозолевського, який очолював археологічну експедицію, а також про історію дослідження Товстої Могили, технологію виготовлення пекторалі, пошуки науковців у розгадуванні її таємниць і сучасне сприйняття образу унікального твору мистецтва. Тексти супроводжуються фото, схемами, об`ємним переліком літератури та словником-довідником. В альбомній частині вміщено фото окремих сцен та деталей пекторалі.


Енциклопедія української пісні

Б50615 784.4(477) Л 63

Лисенко І. М.Енциклопедія української пісні : довідник / І. М. Лисенко. – 2-ге вид., доп. та випр. – Житомир : Рута, 2019. – 603 с.

Це перше в Україні енциклопедичне видання, де висвітлюється історія українських народних пісень, широкий їхній діапазон у світі, а також подається інформація про численні музичні організації та відомих діячів української музичної культури, які сприяли пропаганді нашої пісні.


Знищені шедеври української дерев`яної сакральної архітектури : книга з доповненою реальністю

Б51334 726(477) Т 19

Таранушенко С. А./Знищені шедеври української дерев`ної сакральної архітектури : книга з доповненою реальністю / С. А. Таранушенко ; Укр. культ. фонд. – Харків : Олександр Савчук, 2021. – 125 с. : фото + 15 листівки.

У книзі зібрано розвідки Стефана Таранушенка, присвячені п’ятьом знищеним шедеврам української дерев’яної сакральної архітектури: Троїцькій церкві 1710 року в селі Пакуль на Чернігівщині, Покровській церкві 1759 року в місті Зіньків на Полтавщині, Вознесенській церкві 1759–1761 років в містечку Березна на Чернігівщині, Введенській церкві 1761 року в селі Артемівка на Харківщині, Миколаївській церкві 1760-х років в селі Нові Млини на Чернігівщині. У 1920–30-і рр. автор встиг їх оглянути, сфотографувати, задокументувати первісні плани й перебудови та детально їх описати перед процесом тотального нищення пам’яток сакрального мистецтва радянською владою.

У виданні в кінці кожної розвідки розміщено qr-код, скануючи який, читач зможе ознайомитися із 3D-моделями знищених храмів і скласти вичерпне уявлення про шедеври української дерев’яної сакральної архітектури, які ми не зберегли.


Богдан Ступка

А41571 85.334.3(4УКР)6 З-14

Загребельний М. П. Богдан Ступка/ М. П Загребельний. – Харків : Бібколектор, 2016. – 121 с. – (Державна програма).

Написана у форматі «біографічного роману», біографія актора захоплює з перших розділів, а інколи навіть змушує задуматися, чи справді це життя реальної людини, а не сценарій до гостросюжетного фільму з елементами драми.

Чесний, працьовитий, сильний, безмежно талановитий – таким був Богдан Ступка й таким він залишиться в пам`яті своїх прихильників та всього народу.


Зваблення їжею з українським смаком

Б51552 641.55(=161.2) К50

Клопотенко Є.Зваблення їжею з українським смаком / Є. Клопотенко. – Київ : Книголав, 2021. – 176 с. : фото. – (Полиця нон-фікшн) (Державна програма – 2021).

«Зваблення їжею з українським смаком» – друга книжка відомого шеф-кухаря, кулінарного експерта та телеведучого Євгена Клопотенка, яка виходить у видавництві Книголав.

Автор протягом кількох років досліджував історію національних страв, вивчав кулінарну літературу різних часів, мандрував всією країною, спілкувався з істориками, щоб сформувати власне розуміння української кухні. У книзі – 70 авторських рецептів давніх страв, які розділено на 9 розділів. Ви дізнаєтесь як приготувати супи та юшки, страви з м’яса, риби, овочів та грибів, каші, напої, закуски, випічку та солодке.

Окрім рецептів, книга містить чимало цікавих фактів про українські продукти – як їх споживали раніше, чим вони корисні, у який спосіб їх найкраще готувати. А ще кулінарний експерт згадує про свою дослідницьку експедицію та міста, які вразили його своєю кулінарною традицією.


Рейс : роман-трилер

Б49258 84(4УКР)6 Л 72

Лойко С.Рейс : роман-трилер / С. Лойко. – Київ : Брайт Стар Паблішінг, 2017. – 432 с.

В основі роману-трилера Сергія Лойка «Рейс» лежать реальні події. Посеред кривавої війни, розв’язаної Росією, головний герой Сергій Альохін спочатку самостійно, а потім із допомогою американської журналістки розслідує обставини загибелі своєї родини – дружини і двох маленьких доньок, що летіли в пасажирському «Боїнгу», збитому над Донбасом.

Альохін, який був опером, свого часу викрав общак бандитів і затаївся в Лос-Анджелесі на своїй яхті. Він не цікавився політикою, нічого не знав про війну в Україні, поки сам не став її жертвою. Під час свого приватного розслідування Сергій опиняється в самому пеклі війни на сході України серед «ополченців» і російських солдатів, що підступно вторглися в суверенну державу.

Слідами втікача йдуть бандити, чекісти, добровольці і серійний убивця. Альохіну треба вижити за всяку ціну, щоб довідатися, хто й чому вбив його родину. Він не чекатиме закінчення міжнародного розслідування та трибуналу. Утікач сам тепер і слідчий, і прокурор, і адвокат, і суддя, і кат. І він не завагається, коли знайде злочинців і доведе для себе їхню провину.


Не озирайся і мовчи : роман

А43571 821.161.2 К 38

Кідрук М.Не озирайся і мовчи : роман / М. Кідрук. – 2-ге вид. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 513 с. – (Державна програма – 2018).

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.

Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий – ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ.


Франкенштейн, або Сучасний Прометей

А43670 84(4ВЕЛ) Ш 44

Шеллі М.Франкенштейн, або Сучасний Прометей : роман / М. Шеллі; пер. з англ. Г. Гнедкової. – Київ : Знання, 2017. – 255 с. – (Державна програма – 2018) (English Library).

Герой роману – молодий студент-науковець Віктор Франкенштейн, закоханий в науку і від природи наділений яскравим талантом та невгамовною жагою знань створює штучний організм, подібний людині.

Створений ним могутній велетень входить в світ з надією послужити людям, здружитися з ними, але, не знайшовши собі серед них місця, стає ворогом людства і перші свої удари спрямовує на свого творця. Геніальне відкриття Франкенштейна обертається проти нього, оскільки гинуть найближчі йому люди. На власному досвіді він переконується, що всесилля розуму таїть в собі не тільки благо, але і зло. Витративши чимало часу на створення штучної людини, своє подальше життя Франкенштейн присвячує її знищенню, сподіваючись таким чином спокутувати свою провину перед людством.

Цей роман справив значний вплив на літературу та масову культуру, пройшов через сотні модифікацій та адаптацій у різних історіях жахів, фільмах та п`єсах.


Керрі

А43677 821.111(73) К 41

Кінг С. Керрі : роман / С. Кінг; пер. з англ. В. Ракуленка. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. – 224 с. – (Державна програма – 2018).

Вона була з тих, кого називають аутсайдерами, «непопулярними» підлітками. Кпини однокласників, глузування та знущання стали частиною її життя. Коли інші тінейджери зустрічалися, ходили на вечірки та поступово дорослішали, вона жила в справжньому пеклі, яке створила схиблена на релігії мати-фанатичка. Здавалося, світ ненавидів розгублену дівчину й не хотів помічати її страждань. Покинута всіма, вона несвідомо виплекала в собі силу, здатну знищити кривдників. Силу, яка одного дня змусить всіх назавжди запам`ятати її ім`я. «Керрі» – останнє, що вони встигнуть сказати перед смертю…


Лавкрафт Г. Ф. Повне зібрання прозових творів : проза

Б51123-2 821.111(73) Л 13

Лавкрафт Г. Ф.Повне зібрання прозових творів : проза. Т. 2 / Г. Ф. Лавкрафт ; пер. з англ.: О. Українця, К. Дудки. – Київ : Вид-во Жупанського, 2020. – 456 с. – (Державна програма – 2020) (Майстри світової прози).

Другий том повного зібрання прозових творів видатного майстра літератури «загадкового та потойбічного» Г. Ф. Лавкрафта охоплює його прозу, написану у період з 1926 по 1928 роки, і містить такі класичні і переважно розлогі твори як: «Поклик Ктулху», «Сновидні пошуки незвіданого Кадата», «Справа Чарльза Декстера Ворда», «Барва з позамежжя світу», «Жахіття Данвіча».

Саме у цих повістях остаточно розкривається талант Лавкрафта, як майстерного оповідача неймовірно загадкових і химерних історій, а також автора багатьох самобутніх і досить оргінальних міфогенних та містичних концепцій.


>Опівнічна бібліотека       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

Четверг 15 грудня

А45562 821.111(410) Г 29

Гейг, Метт. Опівнічна бібліотека : проза / М. Гейг ; пер. з англ. Г. Яновської. - Харків : Жорж, 2021. - 416 с. - (Державна програма - 2021).

Переможець «GOODREADS CHOICE AWARD-2020» в номінації «Художня література». Бестселер «THE NEW YORK TIMES» та бестселер «THE SUNDAY TIMES». Десь між життям і смертю існує бібліотека з незліченними книгами. І кожна з них – це історія паралельної реальності. В одній книзі викладена історія вашого життя таким, яким воно є; в інших – історії життів, які ви могли б прожити, якби в певний момент наважилися щось змінити. Уявіть, що у вас з’явилася можливість піти в таку бібліотеку і переглянути всі варіанти…

Нора Сід – одна з тих, хто отримав такий шанс. Обираючи книги в Опівнічній бібліотеці, Нора проживає свої нові життя – ті, в яких зробила інший вибір: стала науковицею, спортсменкою, рок-зіркою, вірною дружиною… Та чи виявиться хоча б одне з цих життів кращим за те, яке вона має?


Код да Вінчі

Б39526 84(7СПО) Б87

Браун, Ден. Код да Вінчі : роман / Д. Браун. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2007. - 480 с.

Інтрига, навколо якої розгортаються події роману, пов’язана з одвічною загадкою людства: походження, особистість, родина Ісуса Христа. Відповіді на цю загадку активно, але з ризиком для власного життя шукають герої книги – гарвардський учений Роберт Ленґдон та його супутниця криптограф Софі. Дивні, часом неймовірні відкриття чекають героїв на їхньому небезпечному шляху до істини.


Зоряний пил

А43688 821.111(410) Г29

Гейман, Ніл (Ґейман). Зоряний пил : роман / Н. Гейман; пер. з англ. Д. Кушніра. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 240 с. - (Державна програма - 2018).

Трістран пообіцяв принести зірку, що впала з неба. Він вирушає у подорож, щоб здійснити бажання коханої, прекрасної Вікторії Форестер – і опиняється у зачарованому світі, що лежить за муром простого англійського селища. «Зоряний пил» - безмір пригод і магії, прекрасна казка справжнього майстра художнього слова.


Спитайте Мієчку

А45511 821.161.2 К89

Кузнєцова Є. Спитайте Мієчку: роман / Є. Кузнєцова. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2021. - 272 с. - (Державна програма – 2021).

Що робити сестрам, яким так легко загубитися у власних думках і бажаннях у великому місті? Все наче й добре, але хочеться поставити життя на паузу, хоча б до вересня, та повернутися у місце свого дитинства. Заплетені стіни старого будинку відгороджують від усього світу з його безліччю питань, а бабуся Тея нічого не запитує, зате завжди поруч.

Але літо час не спиняє: на порозі будинку з`являються люди з колишнього, теперішнього і майбутнього життя. Всі у цьому домі – і самі сестри, і бабуся, і індійська кузина, і розгублена мама, і навіть рудий кіт без імені – на порозі змін. Літо іде, ростуть гарбузи на експорт, розмови не стихають, а проблеми і рішення біжать наввипередки.


Дюна

Б51111-1 821.111(73) Г37

Герберт, Френк. Дюна : роман / Ф. Герберт ; пер. з англ. А. Пітик. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2021. - 656 с. - (Державна програма - 2020).

Головний герой роману Пол Атрід – спадкоємець одного з Великих Домів, що ворогують. За наказом Імператора клан Атрідів переселяється на піщану планету Арракіс, яка має стати їхнім родинним феодом. Тут є найголовніша та майже священна речовина – прянощі. Від неї залежить життя Імперії. Якщо прянощі зникнуть, усі міжпланетні комунікації припиняться й мільярди людей загинуть. Раніше Арракісом володіли Харконнени, які накопичили запаси прянощів і зараз, змовившись з Імператором, спрямовують усі сили на те, щоб знищити Дім Атрідів. Їхня мрія – повернути Дюну… Чи зможе підлість і зрадництво побороти великий клан?


Інноватори

Б50126 004 А36

Айзексон, Волтер. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію : / В. Айзексон; пер. з англ. Д. Гломозди. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2017. - 488 с. - (Державна програма - 2018).

«Інноватори» — нова книжка Волтера Айзексона, автора бестселерів «Стів Джобс» (екранізована 2015 року) та «Альберт Ейнштейн». Визнана найкращою книжкою за версією New York Times, Financial Times, Washington Post.

Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні. Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Біла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства


Великий замисел

Б50259 524 Г59

Гокінґ, Стівен. Великий замисел : посібник / С. Гокінґ, Л. Млодінов; пер. з англ. М. Климчука . - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 208 с. - (Державна програма - 2018).

Книжка написана живою мовою й розрахована на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це історія Всесвіту, в контексті якої автори спростовують традиційну теорію його появи, по-новому осмислюють теорію Великого вибуху та заперечують думку про те, що Земля — єдина планета, на якій є життя. Що, як окрім нашої галактики та всесвіту існує безліч інших унікальних космічних об’єктів?


Століття змін.

Б50041 930.85 М80

Мортімер, Ієн.Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / І. Мортімер; пер. з англ. Я. Машико. - Харків : Фабула, 2018. - 448 с. - (Державна програма - 2018) (Нон-фікшн).

У сучасному суспільстві майже щодня відбуваються суттєві зміни. А чи було так завжди? Чи можна якимось чином визначити, яке століття зазнало найбільших змін? Виявляється, що так. І це з блиском удалося чудовому англійському історику і письменнику Ієну Мортімеру, який ретельно, але водночас дуже цікаво описав і порівняв десять століть європейської історії.

Виявляється, це дуже важливо для нас: адже, знаючи і розуміючи своє минуле, людство зможе більш упевнено спланувати майбутнє, яке може бути цілком щасливим.


Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах

Б50143 330.1 Г21

Гарфорд, Тім. Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах / Т. Гарфорд; пер. з англ. Р. Скакуна. - Київ : НАШ ФОРМАТ, 2018. - 352 с. - (Державна програма - 2018).

Прості винаходи можуть запускати глобальні процеси й фундаментальні перетворення. Вони зміщують баланс економічних сил, визначають переможців і переможених, змінюють соціальні відносини та відкривають тисячі нових можливостей. А ще розповідають історію про те, як змінюється й функціонує наш світ. Яким чином винайдення грамофона поглибило нерівність у статках? Який вплив на бізнес мав винахід бритви Gillette? Чому поява кондиціонерів для повітря стала не лише питанням комфорту в домівках, а й заселення цілих територій?


Homo Deus (Людина Божественна). За лаштунками майбутнього збірник

А44416 930.85 Х20

Харарі, Ювал Ной. Homo Deus (Людина Божественна). За лаштунками майбутнього збірник / Ю. Н. Харарі; пер. з англ. О. Дем`янчука. - 2-ге вид. - Київ : Форс Україна, 2019. - 512 с. : іл. - (Державна програма - 2019).

Протягом минулого століття людству вдалося зробити неможливе: приборкати голод, епідемії і війни. Здається, що в це важко повірити, проте, як пояснює Харарі в своєму фірмовому стилі - досконалому і захопливому - голод, епідемія і війна трансформувалися з незрозумілих і неконтрольованих сил природи у виклики, якими можна керувати. Вперше в історії більше людей помирає від переїдання, ніж від голодування; більше людей помирає від старості, ніж від інфекційних захворювань; і більше людей скоюють самогубство, ніж вбито солдатами, терористами і злочинцями взятими разом. У середнього американця в тисячу разів більше можливостей померти від харчування у МакДоналдсі, ніж бути вбитим Аль Каїдою.


Характерник       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

Середа 14 грудня

Історичний роман: А44946 821.161.2 Ш66

Шкляр, Василь Миколайович. Характерник : роман / В. М. Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2020. - 304 с. - (Державна програма - 2020). - ISBN 978-617-12-6841-8

У другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини. Та особливого чару ця пригода набуває під пером письменника, що на основі документальних джерел творить яскраву історичну реальність з життя «лицарів списа і шаблі». Кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі. Хто просуне голову в пащу скаженого звіра?


Дідо Иванчік

Б51542 821.161.2 Ш40

Шекерик-Доників, Петро. Дідо Иванчік : роман / П. Шекерик- Доників ; пер. І. Андрусяк. - Брустурів : Дискурсус, 2021. - 576 с. - (Державна програма - 2021) . - ISBN 978-617-7411-74-0

Історія «Діда Иванчіка» — шлях горянина, мисливця і мольфара. На кичерах і зарінках Иванчік, конкуруючи за право бути найкращим, практикує «замовляння», «обертини» й «чінки», відвідує весілля й похорони, церкву й полонину, має справи з бандитами й бісами, косарями й мольфарами, будує, танцює, рефлексує і курить люльку. «Дідо Иванчік» — це також проникнення у свідомість гуцула наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття, де градовий бог є не менш реальним за цісаря, а кохання до мавки може бути сильнішим за любов до власної дружини.


Куля для вовкулаки

А43322 821.161.2(477.43/.44) С65

Сорока, Юрій Володимирович. Куля для вовкулаки : роман / Ю. В. Сорока. - Харків : Фоліо, 2018. - 348 с. - (Ретророман) (Нотатки Семена Паливоди).-ISBN 978-966-03-8232-9

Дивні речі віднедавна відбуваються на околицях тихого подільського Меджибожа. Вихідці з розпечених глибин пекла все частіше з"являються поряд з переляканими мешканцями міста і збирають свій кривавий врожай. Хто вони, ці породження нічного мороку? Для яких цілей тримають у жаху фортецю і фільварки? Відповідь на ці питання надто складні, щоб хтось відшукав на них відповідь. Хіба що цей "хтось" - безстрашний фехтувальник, колишній курінний отаман Запорізької Січі, приватний детектив і просто непересічна людина - Семен Ольховський-Паливода. А коли за справу береться він - істина мусить бути встановленою. Хоча легко пану Семену і його вірному зброєносцю Микиті не буде. Про їхні пригоди, перемоги і поразки розповідають сторінки першого роману з серії "Нотатки Семена Паливоди". Зустрічайте детективний ретророман "Куля для вовкулаки".


Букова земля

А51138 821.161.2 М34

Матіос, Марія Василівна. Букова земля: роман- панорама завдовжки у 225 років / М. В. Матіос. - 5-те вид. - Львів : А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2020. - 928 с. - (Державна програма - 2020). -ISBN 978-617-585-179-1

Довгоочікуваний новий роман провідної української пись­мен­ниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока і зухвала сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п`яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов`язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексич­ною розкішшю і гуцульським чаром.


Осінні узори : новели та оповідання

Історична новела (оповідання): Б50162 821.161.2 І-19

Іваничук, Роман Іванович. Осінні узори : новели та оповідання / Р. І. Іваничук. - Харків : Орбіта, 2018. - 301 с. - (Державна програма - 2018).

«Осінні узори» – це книжка про звичайних людей, добірка новел і оповідань, написаних у різні роки, з сюжетами, вихопленими просто з життя. Це своєрідна сповідь письменника-життєлюба, літописця не тільки сивої давнини, але й своєї епохи. В його творах можна знайти атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. Тут є все – радість, печаль, краса, усмішка, кохання, надія і сміх. А головне – в оповідках (як їх називає автор) є мудрість. Справжня мудрість бачити світло навіть у сутінках і віддавати любов беззастережно і чесно. І цією мудрістю щедро ділиться людина чиста, глибока – і водночас дуже проста. Власне, яким і повинен бути справжній мудрець.


Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності

Популярна історія: Б50697 94(477) П39

Плохій, Сергій Миколайович. Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності/ С. Плохій; пер. з англ. Р. Клочка. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2019. - 496 с. - (Державна програма - 2019). - Бібліогр. с. 477-484. - ISBN 978-617-12-1056-1

Книга цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні. Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації. Дізнайтеся, як наші предки «призвали варягів на царювання», як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність. «Брама Європи» — це правдива історія нашої країни, наших прагнень та життя! Пориньте у спогади предків та їхні долі, що вирішили наше сьогодення!


наук.-краєзн. зб. Вип. 36

П1194-36(2022) 908(477.43) Х65

Хмельницькі краєзнавчі студії: наук.-краєзн. зб. Вип. 36 / Нац. спілка краєзнавців України, Хмельниц. обл. орг. Нац. сп. краєзнавців України, Центр дослідж. історії Поділля та ін. ; гол. ред. кол. Л. В. Баженов, ред. В. Г. Байдич, Ю. І. Блажевич та ін. - Хмельницький : Стрихар А. М., 2022. - 232 с. : фото.


Червоний Голод. Війна Сталіна проти України

Б50258 94(477) Е68

Епплбом, Енн. Червоний Голод. Війна Сталіна проти України : дослідження / Е. Епплбом. - Київ : HREC PRESS, 2018. - 440 с. : фото. - (Державна програма - 2018).

У книзі «Червоний голод. Війна Сталіна проти України» (Премія Фундації Омеля- на й Тетяни Антоновичів, 2017, Премія Лайонела Гелбера, Премія Даффа Купера, 2018) Енн Епплбом висвітлює історію Голоду 1932-1933 років та події, що цьому передували. На основі архівних документів, щоденників, усних свідчень, мемуарів, досліджень українських та зарубіжних науковців авторка доводить, що штучний голод в радянській Україні та репресії проти української інтелігенції на початку 1930-х стали складовими єдиного наміру Сталіна та його поплічників. Більшовицькі лідери добре пам`ятали, як майже втратили Україну в 1917 1920 роках. Коли з масовими виступами українських селян проти колективізації ця загроза виникла знову, комуністична влада вдалася до політики творення голоду, яка забрала життя майже чотирьох мільйонів людей. Проте, як зазначає Епплбом, в історичній перспективі Сталін програв війну проти України, котра врешті виборола незалежність. І хоча «Червоний голод» написано не у відповідь на сучасні події, розуміння причин, механізму та наслідків Голодомору можуть багато чого прояснити в нинішніх українсько російських відносинах і трактуваннях спільного радянського минулого.


Історія України від діда Свирида

Б51529-1 94(477) І90

Історія України від діда Свирида: попул. вид. - Київ : Сілаєва О. В.,2018 .- ISBN 978-966-97667-0-0.

Кн. 1 : З найдавніших часів до Ярослава Мудрого / "Свирид Опанасович" ; худож. О. Бондаренко. - 2018. - 272 с. : іл. колор. - ). - ISBN 978-966-97667-2-4

Перший том книги "Історія України від діда Свирида" українського блогера, відомого в соціальній мережі Фейсбук під ім`ям "Свирид Опанасович". Книга написана у стилі, найбільшим наближенням за подібністю до якого є Всесвітня історія в обробці "Сатирикону". Однак, авторське викладення матеріалу відрізняється більш науковим ставленням до історичних деталей, глибиною аналізу причинно-наслідкових зв`язків, тому може використовуватися як достовірний варіант історичного матеріалу не тільки для всіх, хто просто цікавиться історією, а й для учнів та студентів. Особливістю авторського жанру є "оживлення" історичних героїв в форматі діалогів та залучення читачів до аналізу історичних подій.

Том перший охоплює період від первісних людей і заселення території України до 1036 року.


Загублений острів

Репортажі: А44976 821.161.2 Г94

Гуменюк, Наталя. Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму: репортажі / Н. Гуменюк. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. - 312 с. : фото. - (Державна програма - 2020). - ISBN 978-617-679-594-0

Загублений острів — це збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда? Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися. Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.


30 років незалежності України

Соціально-політичні видання: Б51641-1 94(477) Б 77

Бойко О. Д. 30 років незалежності України : дослідження : в 2 т. Т. 1: До 18 серпня 1991 року / О. Д. Бойко; продюсер Д. Б. Яневський. – Харків : Фоліо, 2021. – 447 с. : фот. – (Великий науковий проект).

На початку 90-х років ХХ ст. сталася подія, що кардинально змінила хід світової історії – розпався Радянський Союз, а на політичній карті світу з`явилася низка нових самостійних держав, однією з яких і була Україна. Які події передували цьому розпаду, яку роль зіграли «перебудова», «гласність» та «демократизація», якими були перші кроки національного відродження, як ставала на ноги народна опозиція комуністичній владі та яким був шлях утвердження державного суверенітету, що став каталізатором розвалу СРСР? Розповідь зупиняється напередодні серпневого путчу 1991 року...

Ця книга не тільки для істориків, політиків чи журналістів, вона адресована усім читачам, які бажають зрозуміти, як і чому виникла на політичній карті світу Незалежна українська держава, дізнатися, що реально відбувалось за лаштунками динамічних та драматичних подій 1985 – 1991 років.


Вигнанець і перевертень       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

Вівторок 13 грудня

А45556 821.111(410) Г15

Кокотюха А. А. Вигнанець і перевертень : роман / А. А. Кокотюха. – Харків : Віват, 2021. – 304 с. – (Державна програма – 2021) (Художня література).

Зима 1913 року. Колишній київський слідчий, а тепер вигнанець Платон Чечель виконує в Харкові делікатне доручення. На запрошення господарів він приєднується до компанії гостей у їхньому маєтку. Починаються таємничі вбивства – один за одним гинуть гості. Здається, їхні смерті пояснити неможливо, адже загиблих нібито ніщо не пов’язує. Та що насправді криється за блискучим фасадом будинку мільйонерів?


Убивчий білий

А45848 821.161.2(477.43) С16

Галбрейт Р. Убивчий білий : роман / Р. Галбрейт ; пер. з англ. Н. Ференс. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 704 с. – (Державна програма – 2021).

Коли в офіс до приватного детектива Корморана Страйка приходить дивний юнак на ім’я Біллі Найт і просить розслідувати давнє вбивство дитини, свідком якого він начебто став Страйк не може вирішити, як йому вчинити. Вірити чи не вірити юнакові, адже він явно не при собі?

Та не встигає Страйк як слід розпитати Біллі, коли той налякано втікає. Намагаючись докопатися до правди, Страйк і Робін – колишня помічниця, а нині повноправна партнерка в детективній агенції – виходять на плутаний слід, який через лондонські задвірки приводить їх у святая святих британського парламенту й у чарівний, але зловісний сільський маєток, де на них чекають небезпеки, таємниці й несподівані відкриття.


Будинок на Аптекарській

А45789 821.161.2(477.43) Д21

Саліпа О. І. Будинок на Аптекарській : роман / О. Саліпа. – Харків : Фоліо, 2021. – 318 с. – (Ретророман).

У Хмельницькому за дивних обставин помирає антиквар. Його донька, яка багато років не бачила батька, мимоволі опиняється у вирі кримінальних подій: викрадення людей, обшуки у батьковій квартирі й магазині, навіть вбивства. Усі ниточки злочинів ведуть до старого будинку аптекаря Деревоєда, що жив у місті понад століття тому. Багато років стіни цього будинку приховують таємницю, яка колись змінила хід історії. А той, хто її розгадає, володітиме світом.

Проскурівський істеблішмент, масони, влади, що змінювали одна одну, вбивства євреїв, поляків-націоналістів, відомі історичні постаті... І будинок, який знає про все...


Пастка для різника

А45789 821.161.2(477.43) Д21

Даценко Ю. Пастка для різника : роман / Ю. Даценко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2022. – 320 с

Події відбуваються у Лондоні, 1888 року. Місто трусило від жаху. Таємничий незнайомець, прозваний у народі Джеком Різником, одну за одною вбиває жінок легкої поведінки, щоразу дивним чином вислизаючи від поліції. Кілька років по тому, молодий лікар-хірург Яків Ровнєр отримує від поліції запрошення на експертизу трупа дівчини-повії. Побачене вражає його. Поліція швидко оголошує справу розкритою. Проте відбувається ще одне вбивство. Яків розуміє: слідчі лише марнують час, і береться за власне розслідування. Куди воно заведе молодого хірурга? З певних причин Яків має підстави вважати, що у подільській провінції орудує той самий Джек Різник...


Володарка Понтиди

Пригоди: Б50500 84(4УКР)6 К71

Косач Ю. М. Володарка Понтиди : авантюрний роман-щоденник / Ю. М. Косач. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 528 с. – (Класика ХХ століття).

Цей літературний шедевр написаний 1987 року в Нью-Йорку українським автором, племінником Лесі Українки, Юрієм Косачем – видатним, хоча й досі, на жаль, маловідомим майстром української історичної прози.

«Володарка Понтиди» – це унікальна в українській літературі пригодницька мандрівка лабіринтами королівських дворів, ложами таємних товариств, феєричними маскарадами, капканами підозрілих дешевих корчомок та в’язничних келій у передреволюційній Європі 1770-х років. Герой цього авантюрного і глибоко філософського роману – український козак-шляхтич Юрій Рославець. Зачарований «дамою свого серця» і претенденткою на імператорський трон, він «женеться за з’явою» своєї пристрасті від Парижа, через Німеччину до Венеції, Неаполя, Риму й Пізи, переживаючи карколомні пригоди і сповнюючись життєвою мудрістю й дещо фаталістичним розумінням життя і світу.


Позивний Бандерас

Бойовик: А44111 821.161.2 Д43

Дзюба С. В. Позивний "Бандерас" : військ. детектив / С. Дзюба, А. Кірсанов. – Харків : Ранок: Фабула, 2019. – 240 с. – (Державна програма – 2019).

«Позивний “Бандерас”» – справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реальних подіях. У зоні АТО у вересні 2014 року за «наводкою» диверсанта скоєно теракт – сепаратисти знищили маршрутку, загинуло дванадцятеро дорослих і дитина. Стає відомо, що інформатор ворога – службовець української армії, водночас шляхом радіоперехоплення з’ясовується, що в цьому регіоні чекають на прибуття полковника російського ГРУ. Розпочинається операція зі знешкодження диверсанта, здійснення якої доручають групі контррозвідників на чолі з капітаном Антоном Саєнком…

На основі твору Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова знято військову кінодраму, міжнародна прем’єра якої вже відбулася в Торонто. В Україні прем’єра очікується з 11 жовтня 2018 року.


Ворошиловград

Вестерн: А44210 821.161.2 Ж15

Жадан С. В. Ворошиловград : роман / С. В. Жадан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 320 с. – (Державна програма – 2019).

За версією конкурсу «Книга року Бі-бі-сі» роман «Ворошиловград» став кращою книгою десятиліття! Пил доріг, іржаві бензоколонки, втомлені автобуси, старі «хрущовки»... Місто, що залишилось десь поза часом. Дивні люди, які займаються дивними справами. Абсурд – та водночас «справжність» існування... Герман повертається до містечка свого дитинства у степах Донбасу, щоб знайти зниклого брата і врятувати його бізнес. Проте реальність виявляється хиткою, майбутнє – невизначеним, а минуле викликає надто гостру ностальгію... Лірична і жорстка, соціальна і метафізична, меланхолійна і реалістична історія, сповнена безмежних просторів, спогадів, сновидь, мрій, джазу та духу справжньої дружби.


Любов і піраньї

Тревелоги: Б49281 821.161.2 Б49281 К38

Кідрук М. Любов і піраньї : роман / М. Кідрук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 288 с.

Будь-хто у житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою дівчиною та вирушивши у подорож Бразилією! Та цього разу у Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських «білих комірців», які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у Пантаналу більш екзотична, ніж пляжі Єгипту чи лижні траси Буковелі. І тепер найбезлюдніша у світі та водночас повна життям волога саванна щомиті насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями! І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою у житті! Бо ще є ті, для кого пригода – це нові мандри і нове кохання!


Рік хюґе по-данськи

А44376 304.3(489) Р24

Расселл Г. Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі / Г. Расселл; пер. з англ. О. Ліпської. – Харків : Віват, 2019. – 416 с. – (Державна програма – 2019) (Дозвілля).

Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар’єристки в данську провінцію, а ще про секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе – комфортного й безтурботного життя.

Гелен Расселл відверто пише про плюси й мінуси країни, досліджуючи найдрібніші нюанси: освіта і виховання дітей, баланс між роботою та дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду та змінити на краще світ і себе.


Спостерігаючи за англійцями

А44143 304.3 Ф75

Фокс К. Спостерігаючи за англійцями / К. Фокс; пер. з англ. М. Госовської. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 608 с. – (Державна програма – 2019).

«Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці?

Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору – усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.


Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи

А43659 304 В43

Вікінг М. Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи / М. Вікінг; пер. з англ. К. Бабкіної. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 288 с. : іл, фото. – (Державна програма – 2018)

(Світовий бестселер).

Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода, день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань.

Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов’язане з хюґе, ніж Мік Вікінґ? Мік – засновник і керівник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, що роками досліджує данське життя.

У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, який робить данців найщасливішою нацією в світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців – завдання, що під силу лише Міку Вікінґу…


У пошуках варварів.

Подорожі нотатки: Б51068 821.161.2 Л93

Любка А. С. У пошуках варварів. Подорож до країн, де починаються й не закінчуються Балкани : проза / А. С. Любка. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2019. – 384 с. – (Державна програма – 2020).

Нова книжка Андрія Любки – це розповідь про землі й народи між Одесою та Трієстом, про краї, де починаються й не закінчуються Балкани. Це приватний щоденник численних подорожей до популярних місць, столиць, але також до загублених у часі й просторі провінцій та невизнаних республік. Чому серби не люблять хорватів, а словенці не вважають себе балканцями, як Дунай не лише ділить, а й сполучає Європу, де й коли македонські даїшники видурюють хабарі, в яку дівчину з Бухареста автор міг би закохатися, скільки можна випити ракії в Сараєві й узо в грецькій таверні – про це та інше Любка розповідає інколи з гумором, а інколи й по-науковому ретельно, долає кордони і ставить під сумнів стереотипи, знайомиться й свариться, шукає нічліг і вдає із себе словака – одне слово, робить усе, що й треба робити, шукаючи варварів.


Моє життя та робота       В рамках другого Національного тижня читання, який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня, пропонуємо вашій увазі книги, найбільш популярні серед читачів нашої бібліотеки.

Понеділок 12 грудня

Б51487 629.33(73) Ф79

Форд Г. Моє життя та робота: автобіографія / Г. Форд; пер. з англ. У. Джаман. - 8- ме вид. - Київ: НАШ ФОРМАТ, 2019. - 343 с. : фото.

Про Генрі Форда ще за його життя складали легенди, та й досі певні факти його біографії не є остаточно підтвердженими чи спростованими. Проте, незаперечним залишається те, що сенсом його життя була робота. Понад усе Форд прагнув створити машину,яка працюватиме вічно. На шляху до втілення мрії він завдяки вірі у неможливе здійснив переворот у мисленні власного оточення й майбутніх поколінь, які теж змінили своє ставлення до грошей, успішного бізнесу й роботи. Форд вважав, що саме мислення є найважчою роботою, на яку здатна людина. Це, ймовірно, є причиною, чому ми маємо так мало мислителів. Форд невтомно шукав відповіді на складні питання людської історії, як-от: чому існує бідність; що робить гроші грошима і які можливі трюки в рамках нинішньої фінансової системи, через які різні нації й народи потрапляють під контроль небагатьох людей; чого очікувати від майбутнього... Про це, а також про те, як виглядає і працює ідеальний продавець у компанії Форда, чи справді нам потрібні автомобілі і навіщо привчати дітей інвестувати в себе прочитаєте на сторінках цієї унікальної книги.


Маркетер: коротка проза

А44784 821.161.2 С31

Сенцов О. Г. Маркетер: коротка проза / О. Г. Сенцов. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 376 с. - (Державна програма - 2020).

Ім`я Олега Сенцова, кінорежисера, сценариста, письменника, громадського активіста, ув’язненого 2014 року в Криму та засудженого до 20-ти років за звинуваченням у тероризмі, сьогодні відоме кожному українцеві. «Маркетер» — збірка малої автобіографічної прози Олега. Автор розповідає в ній здебільшого про свої студентські роки: складання іспитів, будні в гуртожитку і на квартирах, нестримні веселощі, безгрошів’я — звичні складові життя молоді, яка здобуває знання. Початок дев’яностих. Зміна цінностей. Руйнування стереотипів. Становлення. Загартовування душі й характеру. Любов, дружба, виживання і бізнес... Вдумливий та уважний читач знайде все це у новій книжці Олега Сенцова. Переклад українською мовою поданий поруч із оригіналом.


Коко Шанель

Б50092 821.133.1 Г46

Гідель А. Коко Шанель / А. Гідель; пер. О. Колесникова. - Харків: Ранок: Фабула, 2018. - 320 с. - (Біографія століття) (Державна програма - 2018).

Один із найбільш відомих арт-критиків Франції — про жінку, яка створила не тільки нечувані моделі одягу, драпіровок, парфумів, прикрас, але й унікальний стиль, що вплинув на кращих дизайнерів XX і XXI століть. Книга Анрі Гіделя спирається на солідний фактичний матеріал: інтерв’ю із сучасниками, документи, публікації, втім, це не документальна оповідь, а добротний роман про Габрієль Шанель, ту саму «Коко», чий вік практично нікому не відомий…


Заборонений

А44965 821.161.2 Д 43

Дзюба С. В. . Заборонений: Історія життя і боротьби Василя Стуса: біографія / С. Дзюба, А. Кірсанов. - Харків: Ранок : Фабула, 2020. - 176 с. - (Державна програма - 2020).

Сучасна проза України щодня поповнюється цікавими новинками різноманітних жанрів і на різноманітні теми. Серед них українські письменники не оминають тем, які стосуються українського минулого, зокрема варті уваги твори, в яких висвітлено радянську дійсність у біографічних романах про видатних українців. Не останнє місце серед таких персонажів посідає Василь Стус — відомий український поет, правозахисник та дисидент — ім’я якого останнім часом постійно на слуху. Роман Артемія Кірсанова та Сергія Дзюби «Заборонений» розповідає про життя Василя Стуса. Образ українського поета змальований без зайвої героїзації, він — жива людина, яка любить і ненавидить, розважається і сумує, але водночас має свої принципи, від яких не збирається нізащо відступати. У творі велику увагу приділено детальному описові життя поета як на волі, так і в концтаборі. Також у романі використано рядки з віршів Стуса, які насичують текст духом самого поета.


Фактор Черчилля.

А44417 32 Д42

Джонсон Б. Фактор Черчилля. Як одна людина змінила історію: . / Б. Джонсон; пер. з англ. Ю. Гірича. - Харків: Віват, 2019. - 400 с. - (Державна програма - 2019) (Біографії та мемуари).

Книжка Боріса Джонсона — це історія про те, як ексцентричний геній Черчилля, прем’єр-міністра Великої Британії, одного з найвизначніших лідерів ХХ століття, формував світову політику. Аналізуючи досягнення й помилки, а також міфи, які супроводжували цю видатну постать, Джонсон зобразив Черчилля як незрівнянного стратега, людину надзвичайно сміливу, красномовну й глибоко гуманну. Безстрашний на полі бою, один із найкращих ораторів усіх часів, лауреат Нобелівської премії з літератури, Вінстон Черчилль спростував думку, що історія — це місце дії великих знеособлених сил. Життя цього чоловіка є доказом того, що одна людина — відважна, геніальна, визначна — може впливати на світовий лад.


Ще одна з роду Болейн

Б51716 821.111(410) Г 79

Грегорі Ф. Ще одна з роду Болейн: роман / пер. з англ. І. Шагової. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. - 640 с. - (Література для внутрішньо переміщених осіб).

Вона не обирала свій шлях. Родина підштовхнула її стати коханкою короля Генріха VIII, сподіваючись на народження байстрюка-наступника. Тоді Марія Болейн принесла в жертву своє тіло, та не душу. Цей союз мав зміцнити вплив і становище спраглих влади Болейнів. Проте Марія не єдина представниця роду. Рідна сестра Анна починає плести проти неї інтриги, жадаючи відвернути увагу короля на себе. Дві сестри зійдуться в герці. Хто з них здобуде корону, а хто так і залишиться навіки просто ще однією з роду Болейн?


Щасливі люди читають книжки і п`ють каву

Б48566 84(4ФРА) М29

Мартен-Люган А. Щасливі люди читають книжки і п`ють каву : роман / А. Мартен-Люган; пер. з фр. Л. Г. Кононович. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. - 160 с. - (Державна програма - 2016).

Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган - сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.


Після тебе

Б49441-2 821.111(410) М74

Мойєс Дж. Після тебе: роман. Кн. 2 / Д. Мойєс; пер. з англ. Т. Івченко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. - 352 с.

Роман «Після тебе» є продовженням першої частини циклу «До зустрічі з тобою» з однойменною назвою. Знову Джоджо Мойєс запрошує читача розділити всі радощі й негаразди головної героїні Луїзи Кларк — щирої та простої дівчини, яка живе вірою у щастя і безмежне кохання. Роман продовжує історію Луїзи Кларк після смерті Вілла. Пішовши від неї, Вілл Трейнор наче забрав із собою ту Луїзу Кларк — звичайну дівчину, що жила звичайним життям… яке без Вілла пішло шкереберть. Вона повернулась додому зі зраненим тілом і душею, щоби спробувати почати все спочатку. Тіло загоїть батьківська турбота, та серце болітиме, як два роки тому… Серед друзів з групи психологічної підтримки Лу знайде ліки від цього болю, радощі, надію, поділені на всіх разом із жахливим печивом. І зустріне Сема, який знає все про життя і смерть, сильного, мужнього і до нестями закоханого… Та чи стане сили Лу покохати знову?


Кохання з першого погляду

А45191 821.161.2 Ф48

Шаблівська В. Кохання з першого погляду: роман / Н. І. Фіалко. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 352 с. : іл.

У романі «Кохання з першого погляду» тернопільська авторка Ніна Фіалко змальовує життя сучасної молоді, яка, будучи невдоволеною своїм становищем на рідній землі, шукає щастя за кордоном. Головний герой роману Олексій Шинкаренко, закохавшись у місцеву красуню, намагається створити для неї невеличкий рай, та вона прагне іншого життя. Зі сторінок твору читач отримає ще одне підтвердження, що кохання і зрада – дві сторони однієї медалі. Сюжет наповнений багатьма життєвими віражами у людських долях, тому захоплює з першої сторінки і не відпускає до останньої. Роман читається легко і залишає враження для роздумів. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com