Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.вересень 2022 року
А43670 84(4ВЕЛ) Ш44

Шеллі, Мері. Франкенштейн, або Сучасний Прометей: роман / М. Шеллі; пер. з англ. Г. Гнедкової. - Київ: Знання, 2017. - 255 с. - (Державна програма - 2018).

Мері Волстонкрафт Шеллі (1797–1851) — англійська романістка, авторка оповідань, драматург, есеїст, біограф. Найбільшого визнання Мері здобула як авторка готичного роману «Франкенштейн, або Сучасний Прометей» (1818), який вважають раннім прикладом наукової фантастики.

У цьому творі авторка порушує питання небезпеки пізнання і демонструє ймовірні наслідки спроби приміряти на себе роль Бога: у романі чудово передано страхи перед науковим прогресом і поширенням знань. Віктор Франкенштейн стає на одну сходинку з Богом, створюючи нове життя в подобі монстра. Віктор не зупиняється ні перед чим, щоб досягти мети, але зрештою залишається розчарованим результатом своєї праці — тягар відповідальності за створене життя руйнує всі його задуми.


Б51498 821.161.2 Б14

Багряна, Анна Юріївна. Вітрова гора: роман / А. Ю. Багряна ; худож. С. Музичко. - Київ : Наш формат, 2021. - 240 с. : іл. - (Фентезі) (Еспресо. Вибір читачів 2021).

Анна Багряна (автонім Ганна Багрянцева) – поетеса, прозаїк, драматург, перекладачка. Авторка 12 поетичних збірок і 16 книжок прози, виданих як українською, так і в перекладах болгарською, македонською, польською, французькою та іншими європейськими мовами. В її перекладах українською вийшли понад три десятки книжок болгарських і македонських письменників.

Лавреатка багатьох українських та міжнародних літературних премій. Мешкає в м. Софія (Болгарія).

Роман Анни Багряної «Вітрова гора» – глибоке, світле і дуже актуальне українське фентезі; хоч і базоване на стародавній українській міфопоетиці, та напрочуд сучасне. Ця робота отримала спеціальну відзнаку від Дари Корній і Тали Владмирової: «Сучасне українське фентезі» у номінації «Романи» Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова» (2020).


Б51205 821.112.2 П36

Пічман, Клавдія. Хмара: повість / К. Пічман ; пер. з нім. Н. М. Спесивцева. - Харків : Ранок, 2019. - 336 с. - (Державна програма - 2020).

16-річну Емму спіткає одна біда за іншою — помер її молодший брат, а батьки на межі розлучення. Тримати свій біль у собі немає сил. Але раптом з’являється Пол — невідомий хлопець із Фейсбук. Він допомагає дівчині пережити труднощі, бо знає, як це втрачати найрідніших. Емма закохується та вирішує познайомитися з хлопцем ближче. Вони листуються в чаті, розмовляють через скайп, та дівчині цього замало. Вона прагне побачити Пола, поспілкуватися з ним віч-на-віч. Зі своїм другом Метом, який також усіляко намагається підтримати Емму, вона вирушає до Шотландії, де мешкає її інтернет-приятель. Але там на неї чекає несподіванка...


А45520 821.133.1 М35

Матьє, Ніколя. Діти їхні: роман / Н. Матьє ; пер. з фр. І. Славінської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. - 624 с. - (Державна програма - 2021).

Невеличке провінційне містечко на сході Франції, в краю шахтарів і металургів, переживає свої «лихі дев’яності», ознаменовані відходом індустріальної епохи. Це місто спрацьованих батьків та їхніх дітей, які намагаються урвати собі місце в новому житті. Занедбані фабричні стіни, спальні райони, прокурені кафешки, вечірки, багато алкоголю, наркотиків та сексу — ось атмосфера, в якій дорослішають герої цього роману. Кожна сторінка — гімн вічним літнім канікулам. Спека, мотоцикли, гаряче шосе, і ти такий молодий і безсмертний. Чотирнадцятилітній Антоні, як ніхто інший, гостро проживає свою причетність до цього місця — як і потребу вирвати коріння та поїхати з рідного міста. За цей роман — другий у своєму доробку — Ніколя Матьє отримав Гонкурівську премію 2018 року. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com