Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.липень 2022 року
Спитайте Мієчку

А45511 821.161.2 К89

Кузнєцова, Є. Спитайте Мієчку : роман / Є. Кузнєцова. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. - 272 с. - (Державна програма - 2021).

Книжка Євгенії Кузнєцової «Спитайте Мієчку» вийшла у 2021 році. Мієчка (Соломія) — молода жінка, яка повернулася з-за кордону до будинку свого дитинства, щоб вирішити, як будувати життя далі. Це — не «жіночий роман» і не ностальгічний твір. Події роману відбуваються у діапазоні між 2016 і 2019 роком. Героїні живуть у сучасності. Вони поєднані з Європою, але залишаються українками. Головним героїням хочеться поставити життя на паузу, хоча б до вересня, та повернутися у місце свого дитинства. Заплетені стіни старого будинку відгороджують від усього світу з його безліччю питань, а бабуся Тея нічого не запитує, зате завжди поруч. Але літо час не спиняє: на порозі будинку з`являються люди з колишнього, теперішнього і майбутнього життя. Всі у цьому домі — і самі сестри, і бабуся, і індійська кузина, і розгублена мама, і навіть рудий кіт без імені — на порозі змін.


Район Д

Б50655 821.161.2 Ч-56

Чех, А.Район Д : зб. есеїв / А. Чех. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2019. - 320 с. - (Державна програма - 2019).

«Район Д» – збірка об`єднаних спільним часом і простором історій, з яких поступово вимальовується портрет автора на тлі «інших берегів», де минули його дитинство, отроцтво і юність. Самокритичний портрет, у якому можна розгледіти риси хуторянства і космополітизму, дріб`язковості й великодушності та ще багато чого. Водночас це груповий портрет кількох десятків більш або менш прописаних мешканців згаданого черкаського району з їхніми більш або менш успішними спробами пережити несподіваний перехід від пізньорадянської до ранньонезалежної України.


Місячне сяйво

А44663 821.111(73) Ш36

Шебон, М.Місячне сяйво : роман / М. Шебон. - Харків : Фабула, 2020. - 448 с.

«Місячне сяйво» — шедевр від лауреата Пулітцерівської премії Майкла Шебона: роман про правду та брехню, сімейні перекази, неймовірні пригоди і сили, що прагнуть нас принизити і знищити. Оповідач — юне «друге я» автора — вирушає в Окленд (Каліфорнія), щоб відвідати свого смертельно хворого діда, чиє ім`я в романі залишається неназваним. Роман розгортається як серія зізнань цієї сильної, мужньої, але замкненої людини, чия свідомість збуджена близькістю неминучої смерті й потужними анальгетиками. Це розповідь про божевілля, війну та її найтемніші сторони, секс, шлюб і жадання, екзистенційні сумніви і руйнівну силу сімейних таємниць.


Доця

Б51132 821.161.2 Г69

Горіха Зерня, Т. Доця : роман / Т. Горіха Зерня. - Київ : Білка, 2019. - 288 с. - (Державна програма - 2020).

«Доця» — дебютний роман української письменниці Тамари Горіха Зерня, виданий 2019 року видавництвом «Білка» та відзначений премією Книга року BBC. Події в книзі відбуваються 2014 року під час російсько-української війни у Донецьку. Саме тут героїня втратила родину, дім, роботу, ілюзії - і саме тут зібрала уламки життя заново, віднайшла новий смисл і нову опору. Крок за кроком читач спостерігає процес її трансформації. Ця книга назавжди змінила того, хто її написав, і змінить кожного, хто її прочитає. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com