Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.квітень 2020 року
Аутсайдери

А44340 821.111(73) Г49

Гінтон, С. Е.Аутсайдери[Текст] : роман / С. Е. Гінтон; пер. з англ. І. Серебрякової. - Харків : Віват, 2019. - 192 с.

Сьюзен Елоїз Гінтон народилася в місті Талса, штат Оклахома. «Аутсайдери» — її перший роман, який опубліковано 1967 року. С. Е. Гінтон була й залишається однією з найпопулярніших та найвідоміших письменників для молоді. Її книжки в одних школах рекомендують до вивчення, а в інших — досі забороняють. 1983 року з’явилася екранізація роману «Аутсайдери» від режисера Френсіса Форда Копполи.

Роман про виховання — про непросте дорослішання, непоборні соціальні конфлікти та проблеми формування особистості.

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб розв’язати проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди.


Вальс прощання

А44341 821.162.3 К91

Кундера, Мілан.Вальс прощання [Текст] : роман / М. Кундера; пер. з фр. Л. Кононовича. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 240 с.

Роман «Вальс на прощання» – один із найвідоміших творів Мілана Кундери, письменника, який народився в Чехії, а з 1975 року живе у Франції. Це історія восьми героїв, які зійшлися у містечку зі старосвітським чаром, поєднавшись у вальсі, що чимраз прискорюється: гожа медсестра, фантазер-гінеколог, заможний американець (святий і Дон Жуан заразом), славетний сурмач, колишній в’язень, жертва політичних чисток, що ось-ось має покинути цю країну… «Сон літньої ночі». «Чорний водевіль». Автор ставить у цьому романі дуже важливі питання, до того ж робить це з блюзнірською легкістю, яка дає нам змогу збагнути, що новітній світ позбавив нас права на трагедію, - так характеризує цей твір ЛітАкцент.


Іван Сила на острові Щастя

А44352 821.161.2 Г12

Гаврош, Олександр Дюлович. Іван Сила на острові Щастя [Текст] / роман / О. Д. Гаврош. - Тернопіль : Навч. книга-Богдан, 2019. - 312 с.

«Іван Сила на острові Щастя» — повість про нові пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці. Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі. Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані в несподіваній формі.


Нічний репортер

Б50776 821.161.2 В48

Винничук, Юрій Павлович.Нічний репортер[Текст] : роман / Ю. П. Винничук. - Харків : Фоліо, 2019. - 236 с.

Події повісті «Нічний репортер» відбуваються у Львові в 1938 році. Журналіст Марко Крилович, якого прозвали «нічним репортером» за його нічні репортажі з життя міського дна, береться розслідувати вбивство кандидата очільника міста. При цьому він потрапляє в різноманітні як любовні, так і кримінальні пригоди, інколи ризикуючи життям.

Маркові неофіційно допомагає комісар поліції Роман Обух, якого начальство відсторонило від розслідування вбивства. А тим часом у справу втручаються німецькі й совєтські шпигуни, розслідуванням зацікавлюється також польська контррозвідка. Окремий інтерес виявляють і кримінальні кола.

Перед нами постає мальовничий і яскраво описаний злочинний світ тогочасного Львова, шинки-мордовні, батяри, заклади для повій. Читачеві доведеться разом з героями розплутувати загадку за загадкою на тлі тривожного настрою львів’ян, які живуть у передчутті війни. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com