Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.грудень 2023 року
#тижденьчитання2023

#бутисвоїми

Свято наближається!!!

Різдво – свято, що несе за собою багатий історичний та культурний контекст, а різдвяна література вражає своєю різноманітністю та теплотою. Від сучасних романів та оповідань, де розгортається чарівність Різдва, до поетичних творів, які віддзеркалюють вічні цінності, традиції, відносини -література пропонує безліч захоплюючих творів, які допомагають відчути атмосферу свята. І особливе місце займає дитяча література - ці захоплюючі та чарівні твори створюють неповторну атмосферу для маленьких читачів (здається, не лише для маленьких))), розкриваючи магію та доброту, пов`язану зі святом Різдва.


Велика різдвяна книжка

Б51568

398.3

Г37

Гербіш, Н. Велика різдвяна книжка : історичні факти, роздуми / Н. Гербіш, Я. Грицак. - Київ : Портал, 2020. - 200 с. : колор. іл. - (Державна програма - 2021)

Різдво — свято з особливою атмосферою надії та дива. В історії чимало зворушливих прикладів, як-от перемир`я під час Другої світової, коли по обидва боки фронту звучала та сама колядка. Голоси двох авторів переплітаються, щоразу додаючи нових смислів та інтонацій у розмову про найсвітліше свято. Історичні факти, роздуми про народження Бога, традиційні та комерційні символи, Різдво в маскультурі — мозаїка тем, що витворює особливе різдвяне співзвуччя.


Ніч напередодні Різдва

А45349

821.161.1

Г58

Гоголь, М. В. Ніч напередодні Різдва : повість / М. В. Гоголь; пер. з рос О. Кобелецької. - Київ : BookChelf, 2021. - 96 с.

Смішна, романтична, казкова та чарівна різдвяна повість Миколи Гоголя, якій вже понад 185 років. Видавництво BookChef у 2019 році порадувало своїх дорослих та малих читачів свіжим виданням «Ніч напередодні Різдва». Переклад Оксани Кобелецької цілком зберіг атмосферу саме тієї милої серцю Гоголя України, де пройшло його дитинство. Переплетення у повісті давніх легенд та реального життя простих людей того часу створюють неймовірну атмосферу присутності у казкових подіях. Події однієї різдвяної ночі, де чорт хотів посміятися з людей, але в результаті був ошуканий сам козаком Вакулою. Добро перемагає зло, а чорт спокійно вміщується у кишеню козацьких шароварів.


Різдвяна пісня в прозі

А45076

821.111(410)

Д45

Діккенс, Чарльз. Різдвяна пісня в прозі: святвечірнє оповідання з привидами : оповідання / Ч. Діккенс ; пер. з англ. М. Філоненко. - 2-ге вид. - Київ : Форс Україна, 2020. - 144 с.

Головний герой повісті «Різдвяна пісня в прозі» — жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки. Навіть у Святвечір він заміряється працювати, аби збагатитися ще більше. Утім у святкові дні частенько трапляються дива. Скруджа стрічають три Духи, які показують старигану його минуле, теперішнє, а також можливе майбутнє життя, якщо він не схаменеться й не опам`ятається від жадоби збагачення, якою просякнутий кожен його подих.


Рiздво-Коляда i Щедpий Вечip

А22861

63.52(45=УКР)

С66

Сосенко, К. Рiздво-Коляда i Щедpий Вечip : культурологічна оповідь / К. Сосенко. - Київ : Укр. письменник, 1994. - 286 с.

Оця глибинна і прониклива народознавча розвідка, написана видатним українським церковним діячем і вченим Ксенофонтом Сосенком, видана накладом автора у Львові 1928 року під назвою "Культурно-історична постать староукраїнських свят Різдва і Щедрого Вечора", а присвячена - "на честь усім, що потрудились для української етнографії і зберегли великі цінності української давньої культури". Знайти і нині та прочитати в академічних бібліотеках - удача рідкісна, майже неможлива. Тож видавнцтво "Український письменник" робить чудову для читачів послугу, повертаючи життя такому раритетові. Дана праця етнолога та священика Ксенофонта Сосенка присвячена аналізу таких давньоукраїнських свят, як Різдво та Щедрий Вечір. Розглядається походження української культури загалом та вплив на неї інших народів світу. Визначається походження свят, їх символіка, релігійна сторона (християнська та язичницька), головні образи, учасники святкування. Досліджуються колядки, щедрівки та їх іноземні аналогії.


Листи Різдвяного Діда

Б50314

821.111(410)

Т52

Толкін, Дж. Р. Р. Листи Різдвяного Діда : роман / Дж. Р. Р. Толкін; ред. Б. Толкін, пер. з англ. О. О`Лір, худ. Д. Р. Р. Толкін. - Львів : Астролябія, 2017. - 160 с. : іл. - (Державна програма - 2018).

Щороку в грудні дітям Дж. Р. Р. Толкіна приходив конверт зі штемпелем Північного Полюса, а всередині — лист, написаний химерним тонким почерком і оздоблений чудовими кольоровими малюнками. Всі ці листи були від Різдвяного Діда і розповідали дивовижні історії про життя на Північному Полюсі: як північні олені зірвалися з прив`язі й порозкидали подарунки по всій околиці; як безталанний Білий Ведмідь видерся на крижаний полярний шпиль і гепнувся звідти на будиночок Різдвяного Діда, провалившись крізь дах; як той Ведмідь розбив Місяць на чотири шматки, і через це Місячанин упав із неба в Дідів садок; як велися війни з полчищами капосних гоблінів, котрі жили в печерах під будинком. Часом якусь приписку надряпував Білий Ведмідь, а часом Ілберет Ельф дописував щось своїм елегантним плавним почерком, додаючи цим історіям ще більше життя і гумору.


Різдвяний сюрприз

Б50644

821.161.2

К93

Курков, А. Ю. Різдвяний сюрприз : оповідання, роман / А. Ю. Курков; пер. з рос. В. С. Бойко. - Харків : Фоліо, 2019. - 715 с. : іл. - (Державна програма - 2019)

До цієї книжки увійшли два різдвяні оповідання Андрія Куркова — «Різдвяний сюрприз» та «Моя улюблена різниця» — і великий роман «Шенгенська історія».

...21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рокфестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас — до Італії. Вони не знали, чим їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе...


Різдвяна містерія

А44152

821.113.5

Г68

Гордер, Ю. Різдвяна містерія : проза / Ю. Гордер; пер. з норв. Н. Іліщук. - Львів : Літопис, 2019. - 252 с. - (Державна програма - 2019).

Відомий норвезький письменник Юстейн Ґордер у своїй книжці майстерно передає неповторну атмосферу очікування великого дива Різдва Христового. Розповідь у формі передріздвяного календаря дає змогу читачам разом із хлопчиком Йоакимом прожити і пережити знову біблійну історію за до­помогою магічної мандрівки крізь час і простір у Вифлеєм, коли там сталася радісна новина – народилося Дитятко Ісус. Для сімейного читання і спільного проживання дивовиж­ної містерії Різдва.


Різдвяний янгол

А44886

821.161.2

Т35

Терлецька, Я. Різдвяний янгол : оповідки / Я. Терлецька, Г. Петросаняк. - Брустурів : Дискурсус, 2020. - 112 с. - (Державна програма - 2020).

Ці історії переносять у Карпати і на Різдво, як машина щастя. Адже саме там щастя було найоднозначнішим — у карпатському дитинстві Ярослави Терлецької і Галини Петросаняк. Тут органічно сплітаються казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні коляди. Ця книжка зігріє душу і дітей, і дорослих.


Замок у хмарах

821.112.2

Г51

Гір, К. Замок у хмарах : роман / К. Гір ; пер. з нім. М. В. Чабан. - Харків : Школа, 2019. - 464 с.

«Замок у хмарах» — старовинний люксовий готель у горах, що очікує гостей напередодні Різдва. Сімнадцятирічна покоївка Фанні разом із сином готельєра Беном та рештою персоналу мають повно роботи, аби зустріти відвідувачів на щонайвищому рівні. Та раптом їй впадає в око, що дехто з гостей є не тим, за кого себе видає… Які ж таємні плани ховаються за оксамитовими портьєрами? Чи справді коштовний діамант належить дружині олігарха? І чому привабливий хлопець Трістан дереться по стінах, а не користується сходами? Коли Фанні з Беном беруться розплутати цей клубок, вона й не підозрює, що незабаром опиниться в центрі небезпечної пригоди, через яку може втратити не тільки роботу, а й своє серце. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com