Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.березень 2019 року
Спокута

Б50038 821.111(410) М15

Мак`юен, Ієн. Спокута [Текст] : роман / І. Мак`юен; пер. з англ. О. Смольницької. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 416 с.

Тринадцятирічна Брайоні вигадує історію. І щоб ця вигадана історія таки справдилась, дівчинка з "найшляхетніших" міркувань відправляє до в`язниці невинну людину, а потім усе життя шукає собі виправдання. Вона стає письменницею і придумує щасливий фінал цієї історії...

Ієн Мак`юен - один з найкращих сучасних британських авторів, а "Спокута" - найвідоміший його роман. Екранізація цього роману стала подією світового значення. Фільм "Спокута" отримав головну нагороду Британської кіноакадемії, "Золотий Глобус" і став одним з лідерів "Оскара-2007" за кількістю номінацій.


Анна і король Сіаму

Б50039 821.111(410) Л45

Лендон, Маргарет.Анна і король Сіаму [Текст] : роман / М. Лендон; пер. з англ. Г. Яновської. - Харків : Фабула, 2018. - 576 с.

В основі цієї книги — біографія Анни Леоновенс, жінки, яка була наставницею 38 дружин і незліченної кількості дітей короля Сіаму Монгкута. Її обов`язком було допомагати в листуванні з іноземними урядами і навчати його дітей та улюблених дружин та наложниць. Англійка, чарівна і стримана шкільна вчителька, молода мати-вдова, запрошена до екзотичного східного двору у 1860-х роках, з перших кроків стикається з волею і бажаннями нічим не обмеженого східного владики. А тим часом в країні зріє політична змова, ситуація готова буквально вибухнути, і для Анни з королем залишається єдиний вихід — стати союзниками в боротьбі за порятунок країни від могутніх ворогів.

Роман «Анна і король Сіаму» переведений чотирнадцятьма мовами і п’ять разів екранізований, причому в екранізації 1999 року роль Анни виконала Джоді Фостер. Що цікаво — в Таїланді роман й досі перебуває під забороною — як такий, що розкриває таємниці королівського двору.


Ніжність

А43491 821.133.1 Ф74

Фоенкінос, Давід.Ніжність [Текст] : роман / Д. Фоенкінос; пер. з фр. І. Серебрякової. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 192 с.

Давід Фоенкінос — французький письменник та сценарист. Автор 15 романів, один з найпопулярніших франкомовних романістів. Книги Фоенкіноса перекладені на близько тридцяти мов та отримали більш, як 10 визначних нагород.

Роман «Ніжність» одразу після виходу став бестселером у Франції. Його номінували на усі п’ять найвідоміших літературних премій. А невдовзі Давід Фоенкінос разом із братом, режисером Стефаном Фоенкіносом екранізували книжку. Головні ролі у фільмі «Ніжність» виконали Одрі Тоту та Франсуа Дам?єн. Книжка, як і фільм, стали культовими. Її перекладено на понад 30 мов, а у себе на батьківщині, у Франції, вона пережила десятки перевидань і досі залишається одним із лідерів продажу.

Наталі пощастило зустріти ідеального чоловіка, але ідилія раптово уривається. Жінка загортається у кокон болю і страждання, повністю віддається роботі і, здається, вже ніколи не зможе бути щасливою. Будь-які прояви уваги вона сприймає нейтрально чи вороже. Але одного дня під впливом якогось химерного імпульсу Наталі цілує свого нудного колегу, найпересічнішого на світі чоловіка й миттєво забуває про цей дивний вибрик. Наталі і Маркус — на перший погляд, зовсім не пасують одне одному, та той випадковий поцілунок перевертає їхні життя.

«Ніжний, кумедний, оригінальний та витончений… Фоенкінос вправно керує сюжетом, додаючи до нього пісні, списки, нотатки та інші формальні елементи, які його роблять схожим на прозу Ніка Горнбі чи Ріка Муді, та водночас оригінальним», - видання Publishers Weekly.


Чорний принц

Б50074 821.111(410) М52

Мердок, Айріс.Чорний принц [текст] = The Black Prince : роман / А. Мердок; пер. з англ. Є. Даскал. - Харків : Віват, 2018. - 576 с.

Джин Айріс Мердок — британська письменниця і філософ, ірландського походження. Лауреат Букерівської премії, лідер за кількістю влучень у число фіналістів (short list) Букера (шість разів). Дама - командор Ордену Британської імперії. Вона авторка 26 романів, багатьох п`єс, книжок з філософії. Письменниця здобула багато нагород.

Бредлі Пірсон, немолодий письменник, у період творчої кризи мріє написати свій найвизначніший твір. Щойно він надумав податися в мандри в пошуках тиші, як опинився втягнутим у круговерть проблем. Оточений людьми, що вимагають постійної уваги, змучений докучаннями колишньої дружини, він втішається раптовим коханням до молодої дівчини, доньки друга-письменника, яку знав ще маленькою. Чи зцілить це кохання розтерзану душу, чи призведе до катастрофи?..

«Це досить складний багаторівневий екзистенціалістський твір, що за своєю атмосферою нагадує театральну виставу. «Чорний принц» наповнений ненав’язливими філософськими роздумами ( авторка викладала філософію в Оксфордському університеті, а її перша робота була присвячена Сартру) та діалогами про життя та його абсурдність. У своїх роздумах Бредлі порушує питання свободи та страху. Чи може людина бути абсолютно вільною, та чи не зробить це її ще більш самотньою? Чи здатна вона приймати рішення, не оглядаючись на інших? Герой зневірюється в інституті шлюбу (в чому його переконують історії сварок Рейчел і Арнольда, спогади про власну колишню дружину Крістін та розтерзане життя сестри Прісцилли): «Людська душа не створена для постійного сусідства з кимось, а в результаті цього примусового сусідства часто народжується жахлива самотність, боротися з якою забороняють правила гри». З’являються думки про проблему вибору та його відсутність у людини, про натхнення та все ж, куди без нього, про кохання. Кохання, яке і cтає для Бредлі тією найдоречнішою правдою», - вважає Олександра Дмитренко.


Мурахи

А43451 821.133.1 В31

Вербер, Бернар.Мурахи [Текст] : роман / Б. Вербер; пер. с фр. І. Серебрякової та В. Гусенок. - Львів : Terra Incognita, 2018. - 272 с.

Бернар Вербер — популярний сучасний французський письменник і філософ. Практично всі книги Б. Вербера поєднують у собі фантастику, психологію і філософію.

«Мурахи» — філософсько-фантастичний роман про тварин написаний Бернаром Вербером та виданий у Франції в 1991 році видавництвом Альбен Мішель. Роман є першим томом Трилогії мурахів.

Люди звикли вважати себе господарями планети. Однак поруч живуть істоти, здатні кинути їм виклик. Їх мільярди, але вони діють як один організм. Дві потужні цивілізації, два світи - і один біолог-мізантроп, захоплений неймовірною ідеєю. Життя його родини перетворюється на квест. Але, долаючи кілометри катакомб під Парижем, герої не знають, що справжні таємниці - на поверхні. Розгадка цих таємниць назавжди змінить обидва світи і забере чимало життів. Про це розповідає перша книга з трилогії Бернара Вербера "Мурахи" - і це лише початок. "От побачите, це геть не те, чого ви чекали", - застерігає сам автор. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com