Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.січень 2020 року
Добрі новини з Аральського моря

Б50622 821.161.2 К26

Карпа, Ірена Ігорівна.Добрі новини з Аральського моря[Текст] : роман / І. І. Карпа. - Київ : Книголав, 2019. - 592 с.

«Добрі новини з Аральського Моря» – це історії чотирьох жінок у Парижі. Рита, Хлоя, Богдана та Маша – всіх героїнь об`єднує українське походження і секрети минулого, але всі вони хочуть почати нове життя. І кожна намагається знайти своє місце у французькій столиці.

Cвоїх героїнь Ірена Карпа придумала як збірні образи українських емігранток, але дві із них виявилися реальними. Після виходу книжки на одну з виставок у Парижі прийшла білявка і заявила, що вона – як феменка Маша з «Аральського моря». А Богдана з`явилася у розповіді найманої няні дітей письменниці у Парижі.

"Французька мрія" вабить стилем і романтикою, ароматом випічки і смаком вишуканого вина. Здавалося б Париж - ідеальне місце для втечі, де легко все почати заново та паризькі вулички відкривають секрети лише "своїм", а від минулого не втечеш, поки воно живе в пам`яті... Кожна з героїнь роману шукає щось своє: юна красуня Богдана - пригод і розваг, досвідчена і виважена Рита - свободи й сімейного затишку, колишня рок-музикантка Хлоя прагне спокою, а енергійна "феменка" Маша - самореалізації та слави. Стосунки й секс, пошуки себе, травми, інтриги та вбивства - вир емоцій зашкалює. Та поки є справжні почуття, дружба і підтримка, вміння насолоджуватися життям, любити себе і своє місто - доти є і надія на "добрі новини", що неодмінно надходять навіть після найбільших катастроф.

В основу сюжету лягли реальні події порятунку дружини першого президента Чечні Алли Дудаєвої. З нею Василь Шкляр був знайомий особисто.


Місто з химерами

А44189 821.161.2 І-48

Ільченко, Олесь.Місто з химерами [Текст] : роман / О. Ільченко. - 2-ге вид., перероб. і доп. - Київ : Комора, 2019. - 264 с.

Роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття: зазирнути за лаштунки театру Соловцова, зустріти Ларису Косач в Музеї старожитностей, випити гарячого шоколаду в кафе «Семадені», поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу і навіть політати аеропланом разом із Ігорем Сікорським.

Читачі й читачки дізнаються про загадки життя відомого будівничого Владислава Городецького і разом з героями роману отримають можливість розкрити головну таємницю Києва. Що означає «зловісний трикутник»? Чому його було створено? Що знаходиться в центрі цього трикутника? Чому небезпека чатує над старим містом і чи справді вона вже в минулому?


Сніданок у

А44198 821.111(73) К20

Капоте, Трумен.Сніданок у «Тіффані»[Текст] : роман / Т. Капоте; пер. з англ. Т. Бойка. - Київ : Комубук, 2018. - 160 с.

Найвідоміша повість американського письменника Трумена Капоте, яка була видана у 1958 р.

Повість «Сніданок у Тіффані» – це маленька книжка про велику мрію та вічні пошуки людиною того місця у світі, яке вона цілком могла б назвати своїм. Але коли темною стіною нависло минуле, від якого з усіх сил намагаєшся утекти, як відрізнити цей пошук від розпачливої втечі з заплющеними очами? Життя Голлі Ґолайтлі, привабливої та вишуканої молодої дівчини, на перший погляд може видатися справжнім втіленням мрії. З вікон її квартири на Мангеттені щоночі лунає гучна весела музика і рікою ллється шампанське. Мільйонери, голлівудські бонзи та гангстери вважають за честь бути її гістьми. Де б вона не з`являлася, вона миттєво спричиняє справжню сенсацію. Здається, весь Нью-Йорк лежить біля її ніг… Але за блискучим фасадом успіху криється розгублена та налякана людська істота, яка наосліп женеться за фантомами щастя, сама до кінця не вірячи у них, аби лише уникнути необхідності зупинитись та озирнутись назад... Дія роману відбувається у Нью-Йорку, з осені 1943 до осені 1944 рр.


 Аптекар

А43688 821.111(410) Г29

Майєр, СтефаніАптекар[Текст] : роман / С. Майєр; пер. з англ. Ю. Григоренко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2019. - 528 с.

Від автора світового бестселера «Сутінки» Стефані Майєр!

Головна героїня роману працює на владу США, і про це майже нікому не відомо. Вона — одна з найкращих секретних агентів. Настільки секретних, що їй навіть не потрібне ім`я. Єдина людина, якій вона довіряла, — мертва. Незабаром помста має дійти й до неї…

Вона знає про всі загрози й розуміє: треба готуватися до найжорстокішого бою, де на кону — власне життя. Але несподівана зустріч порушить її плани…


Англійський пацієнт

А44177 821.111(71) О-58

Ондатже, МайклАнглійський пацієнт пацієнт [Текст] : роман / М. Ондатже; пер. з англ. Є. Даскал. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2019. - 304 с.

У напівзруйнованій віллі у Флоренції доля зведе чотирьох: колишнього крадія, а тепер героя війни Караваджо, сапера Кіпа, канадську сестру милосердя Хану і її безіменного, обгорілого до кісток останнього підопічного — англійського пацієнта. Після усіх побачених жахіть і смертей, після душевних мук і фізичних тортур, пережитих за цю війну, вони не втратили здатності кохати. Можливо, саме кохання і пам`ять про нього дають їм сили жити далі.

«Англійський пацієнт» — найвідоміший роман канадського письменника Майкла Ондатже — є одночасно і щемливою історією трагічного кохання та тлі Другої світової війни, і книжкою, яка приголомшує глибиною філософських роздумів. Нагороджений Букерівською премією, а також найвищою літературною відзнакою Канади — Премією генерал-губернатора — роман був з успіхом екранізований 1996 року й отримав дев`ять «Оскарів» із дванадцяти номінацій 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com