Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.липень 2019 року
Ева спить

А43749 821.131. М47

Меландрі, Франческа. Ева спить [Текст] : роман / Ф. Меландрі; пер. з іт. М. Прокопович. - Київ : Нора-друк, 2017. - 400 с.

В основі сюжету – дуже «місцева» історія, про те, як провінція Альто-Адідже в Італії, де живе німецькомовне населення, знайшла свій нелегкий шлях до того аби після приєднання до Італії після Першої світової війни стати частиною цієї держави. Про історичні події розказано через життя родини Губер: батько, його донька Герда та онучка Ева. Головними героїнями є ці дві жінки. Герда в шістдесяті роки стала матір`ю-одиначкою, її життя було непростим. Вона мусить опікуватись Евою поки працює на кухні ресторану у найпопулярнішій туристичній зоні Альто-Адідже у горах на півночі Італії. Очима цих двох жінок, матері і дочки, ми бачимо дві історії: історію цієї території, де люди розмовляють німецькою, території, якій важко бути частиною Італії, та історію жінок в Італії.

Ева, що мешкає на Півночі Італії, отримує несподіване повідомлення з Півдня Італії від людини, яку вона знала ще у дитинстві. У цьому повідомленні йдеться, що Віто, колишній коханий її матері, який так і не став її чоловіком, важко хворий і хоче бачити Еву, щоб пролити світло на давні сімейні таємниці. Ева вирушає на південь, у Колабрію. Ця довга поїздка у потязі через всю Італію навіює їй спогади про дитинство, яке збіглося з важким періодом в історії Італії — боротьби і конфліктів у прикордонних районах Північної Італії і Австрії. Ева дізнається справжню історію своєї матері завдяки чому краще розуміє саму себе.


Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи

А43659 304 В43

Вікінг, Мік. Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи [Текст] / М. Вікінг; пер. з англ. К. Бабкіної. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 288 с. : іл, фото. - (Державна програма "Інститут книги - 2018") (Світовий бестселер).

Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода, день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань.

Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов`язане з хюґе, ніж Мік Вікінґ? Мік — засновник і керівник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, що роками досліджує данське життя.

У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, який робить данців найщасливішою нацією в світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців — завдання, що під силу лише Міку Вікінґу…


Інґа

Б50319 821.111(73) Ф43

Ферріс, Скотт. Інґа [Текст] : роман / С. Ферріс; пер. з англ. Д. В. Антонюка. - Київ : Yakaboo Publishing, 2017. - 488 с.

Інга Арвад, данська акторка й журналістка. Її роман із майбутнім президентом США Джоном Кеннеді не був єдиною захопливою історією: перемога у конкурсі «Міс Данія» й боротьба за титул «Міс Європа», журналістика та кіно, екзотичні подорожі, інтерв`ю з Гітлером, втеча від нацистів, підозри у шпигунстві, стеження ФБР, кілька шлюбів із визначними чоловіками. Її життя схоже на пригодницький роман, яке легко та цікаво виклав американський письменник-біограф Скотт Ферріс. Інга Арвад народилася 1913 року, виховувалася матір`ю як майбутня зірка, неважливо чого: балету, кіно чи світського життя. Володіла кількома мовами, мала талант слухати і викликати довіру у співрозмовника, що знадобилося Інзі у роботі журналісткою. Мала фігуру спортсменки, грацію танцівниці, зовнішність королеви краси, титул якої у своїй рідній Данії Арвад здобула у 1931 році. «Інга» - не просто біографія цікавої людини, а намагання показати історичних особистостей під іншим кутом зору - більш позитивним, бо «самі лише вади не визначають всього життя». Ферріс не виправдовує і не засуджує. Він безпристрасно розповідає ті подробиці, які допомагають перетворити кумирів на звичайних людей.


Сузір`я дів

А43478 821.161.2 К67

Корній, Дара (Замойська Мирослава). Сузір`я дів [Текст] / Д. Корній. - Харків : Віват, 2018. - 288 с.

Є таке сузір`я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини — представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист — то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? "Сузір`я Дів" — це плетиво жіночих доль, пов`язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров`ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою і справжнім коханням.


Амстердам

А43537 821.111(410) М15

Мак`юен, Ієн.Амстердам[Текст] : повість / І. Мак`юен; пер. з англ. О. Смольницької. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 224 с.

«Амстердам» — роман Ієна Мак`юена про дружбу і цінності в житті, виданий в Великобританії в 1998 году. Удостоєний Букеровскої премії. Холодного лютневого дня двоє старих друзів, успішний композитор Клайв Лінлі і головний редактор лондонської газети Вернон Холідей, зустрічаються на околиці Лондона в крематорії, щоб провести в останню путь Моллі Лейн. Вони обидва були колись її коханцями, й після похорону укладають угоду (про евтаназію), яка призведе до непередбачуваних наслідків. Їхня дружба зазнає серйозного випробування, і кожному з них доведеться приймати фатальне рішення. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com