Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.травень 2019 року
Сірі бджоли

Б50236 821.161.2 К93

Курков, Андрій Юрійович. Сірі бджоли [Текст] : роман / А. Ю. Курков; пер. з рос. К. П. Ісаєнко. - Харків : Фоліо, 2018. - 300 с.

У селі Мала Староградівка, яке знаходиться в так званій сірій зоні, залишилися жити лише двоє - пенсіонер сорока дев`яти років Сергій Сергійович і його колишній однокласник Пашка. І вони, маючи абсолютно протилежні погляди на життя, змушені миритися, хоча до одного заходять в гості українські військові, а до іншого - сепаратисти. Головна турбота Сергійовича - як і куди з настанням весни відвезти подалі від війни своїх бджіл - всі шість вуликів. Відвезти туди, де не стріляють, щоб згодом у меду не було присмаку війни. Зібравшись у дорогу, бджоляр і сам поки не уявляє, які випробування чекають на нього і на його бджіл. Після не зовсім вдалої зупинки біля Запоріжжя він вирішує їхати з бджолами до Криму, до татарина, з яким познайомився понад двадцять років тому на з`їзді бджолярів. Він навіть уявити собі не може, що літо, проведене в Криму, навчить його не довіряти не тільки людям, а й власним бджолам.


Літо психіатра

А43625 821.161.2 Д31

Демська, Леся. Літо психіатра [Текст] : роман / Л. Демська. - 2-ге вид., без змін. - Київ : Легенда, 2019. - 176 с.

Демська-Будзуляк Леся (нар. 24 лютого 1972 року) — українська поетеса, прозаїк, літературознавець, літературний критик, перекладач. Живе і працює у Києві.

Детектив Лесі Демської "Літо психіатра" увійшов до Довгого списку літературної премії Книга Року BBC-2018.

Молодий, але відомий психіатр Андрій Левинський за порадою кардіолога перериває свою роботу у Львові й вирушає до нібито цілком спокійного села в Карпатах, де колись мешкали його дід і баба. Але не так сталося, як гадалося: до міського доктора спершу починає йти потік пацієнтів, а потім йому доводиться розслідувати одну підозрілу смерть за іншою. Неспокій починається вже в дідівській хаті. Причому не той неспокій, котрий мали б лікувати психіатри. В Андрієвих сінях то поночі, то за відсутності господаря хтось вештається. До того ж, як з`ясовується, непрохані гості — це зовсім різні особи. Спершу Левинський намагається розгадати загадки сам. Потім кличе на поміч зі Львова свого приятеля — слідчого Ростислава Белея і викриває довжелезний ланцюг злочинних таємниць.

Чи може бути відпочинком від практики психіатра практика детектива?


Спаситель

А43651 821.113.5 Н55

Несбьо, Ю. Спаситель [Текст] : скандинав. гостросюжет. роман / Ю Несбьо; пер. з норв. Ю. В. Григоренко. - Харків : Фоліо, 2018. - 510 с.

Спаситель (норв. Frelseren, 2005)- роман популярного норвезького автора детективів Ю Несбьо, шостий в серії романів про детектива Харрі Холе.

Невідомий міжнародний кілер на різдвяному благодійному концерті в Осло убиває офіцера норвезької Армії спасіння. Розслідуванням цього злочину займається поліцейський Харрі Холе. Тепер він залишився сам – колеги його недолюблюють, старий начальник пішов, новий – більш за все цінує дисципліну, а це слабке місце інспектора Холе. Він розуміє, що кілер - лише виконавець, а замовники набагато могутніші. Щоб розкрити цю справу Харрі доведеться розгадати багато таємниць…


Війни Міллігана

Б50254 821.111(73) К38

Кіз, Деніел. Війни Міллігана [Текст] : роман / Д. Кіз; пер. з англ. Т. Івченко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 384 с.

Деніел Кіз — всесвітньо відомий американський письменник. Це єдиний автор, що здобув дві найпрестижніші літературні нагороди (Г`юґо і Неб`юла) за два твори з однаковою назвою, героєм та сюжетом — оповідання «Квіти для Елджернона» та однойменний роман. Ще одна відома книжка Кіза — «Таємнича історія Біллі Міллігана» — стала культовою. В основу її продовження, роману «Війни Міллігана», так само лягли реальні події та факти.

Коли здавалося, що всі неприємності вже позаду, життя кидає Біллі нове випробування. На нього чекає курс лікування у психіатричній клініці для злочинців у Лімі. Це місце вважалося справдешнім пеклом на землі. Те, що коїли з пацієнтами у цих стінах, мало залишатися моторошною таємницею. І побиття та щоденні знущання було далеко не найжахливішим з того, що чекало тут на Біллі. Але він не такий, як інші хворі. Він має 24 особистості та безмежну волю до життя. У голові Біллі точаться запеклі війни, і його намагатимуться знищити, не розуміючи, що мають справу не з ним одним… Яка боротьба буде простішою — із системою чи із самим собою?


Французький роман

А43621 84(4ФРА) Б37

Бегбедер, Фредерик. Французький роман [Текст] : роман / Ф. Бегбедер; пер. з фр. Л. Г. Кононовича. - Київ : КМ-БУКС, 2017. - 256 с.

Це автобіографічний роман, отримав літературну премію «Ренодо», вважається кращим у творчості автора.

Після арешту за вживання кокаїну Бегбедер потрапляє в поліційну дільницю, де обіцяє собі написати книжку. Він починає пригадувати походження своєї родини, знайомство своїх батьків і їхнє швидке розлучення, своє життя то з матір`ю, то з батьком. Він пригадує власне розлучення, свої стосунки з донькою Хлоєю, переосмислює своє життя й виходить з в`язниці іншою людиною. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com