Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.січень 2024 року
Ми всі живемо в умовах стресу, напруги, тривожності, страху… Такі наші реалії.

Як бути? Як знайти ту «золоту середину», коли байдужість не оволодіває серцем, а страх не затьмарює розум ? Ми переконані, що цей крихкий баланс допоможе зберегти книга. Книга про психологічну допомогу, про відновлення ментального здоров`я, про подолання труднощів та стресостійкість. І як результат – поліпшення якості життя.


Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя

А46615

159.94:355

Г79

Ґрейтенс, Ерік. Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя / пер. з англ. О. Тільна. – Харків : Ранок; Фабула, 2023. – 432 с.

Ерік Ґрейтенс, у минулому «морський котик», написав свою книжку насамперед для солдатів, які повернулись додому з війни й не знають, як жити далі. Автор показує, як протистояти болю, практикувати співчуття, розвинути покликання, знайти наставника і створити щастя. Його поради будуть також корисні кожному, хто хоч раз стикався з життєвими труднощами. «Стійкість: тяжко виборена мудрість для ліпшого життя» допоможе впоратися зі слабкістю, віднайти мужність і знову рухатися вперед.


Діти війни

А46048

159.9

З-67

Зливков, Валерій Лаврентійович Діти війни: теоретико- методичні і практичні аспекти психологічної допомоги / В. Л. Зливков, С. О. Лукомська. - Київ ; Ніжин : Лисенко М. М., 2022. - 96 с. : табл.

Посібник присвячено аналізу сучасних теоретико-методичних і практичних підходів щодо психологічної допомоги дітям війни. Визначено ключові поняття впливів війни на психічний стан дітей та підлітків і потенційні ресурси для їх відновлення. Окреслено особливості психосоціальної допомоги та психотерапевтичних втручань (основні моделі допомоги дітям війни, ефективні у різних країнах), а також можливості адаптації зарубіжних методик психосоціальної підтримки дітей війни до реалій України (у тому числі наведено психодіагностичні методики, що багато років використовуються з дітьми, які зазнали впливів війни і/або змушені були переселитися до безпечних місць із зон активних бойових дій). У посібнику поєднано сучасні теоретичні розвідки та адаптовані авторами практичні методики. Посібник адресовано широкому колу практичних психологів, педагогів, соціальних працівників та усіх, хто цікавиться психологічною допомогою дітям в умовах війни.


Стресостійкість. Прості поради, як жити в сучасному світі

615.85

С 82

Стороні, Міту. Стресостійкість. Прості поради, як жити в сучасному світі / М. Стороні ; пер. з англ. О. Замойська. - Київ : Книголав, 2022. - 272 с. - (Полиця нон- фікшн).

Надмір інформації з різних гаджетів, багатозадачність, існування в умовах пандемії та ізоляції ,а тепер і в умовах війни – як впоратись з невгамовним стресом у цьому шаленому світі?

Міту Стороні глибоко дослідила це питання і знайшла шлях до подолання стресу, пояснюючи його механізм на рівні нервової, гормональної, імунної систем. І її книжка – своєрідна інструкція як зберігати спокій і покращити своє життя. Це практичні поради, як протистояти стресу за допомогою зміни харчування, фізичної активності, сну, роботи над емоціями, медитації, сеансів масажу і навіть комп`ютерних ігор. Як стверджує автор - будь-який маленький крок наблизить нас до стресостійкості.


Психокорекція засобами малюнку

А33916

88.3

Т35

Терлецька, Лариса Гаріївна. Психокорекція засобами малюнку / Л. Г. Терлецька. - Київ : Главник, 2007. - 143 с. : мал. - (Психологічний інструментарій).

Дитячі малюнки можуть багато розповісти про дитину. Вони розкривають розуміння зв`язків особистості зі світом, особливості її поведінки, емоційного стану тощо. Також дозволяють дитині перейти від переживання, страждань до відновлення самоконтролю, самооцінки і гарного настрою. В цій роботі проаналізовано теорію і практику психодіагностики і корекції засобами малюнку та пропонується діагностично-корекційний підхід до застосування малюнка в роботі з дітьми різгого віку.


Психологічне здоров`я особистості

А43805

159.93

Т45

Титаренко, Тетяна Михайлівна Психологічне здоров`я особистості: засоби самодопомоги в умовах тривалої травматизації : монографія / Т. М. Титаренко ; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології. - Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2018. - 160 с.

Книгу присвячено дослідженню психологічного здоров`я особистості, що переживає наслідки тривалого воєнного конфлікту. Визначено особистісні чинники та індикатори психологічного здоров`я.

Розроблено концепцію соціально-психологічної реабілітації особистості в умовах травматизації. Запропоновано поетапну модель соціально-психологічної реабілітації травмованої особистості. Апробовано технології, техніку, способи і прийоми психологічної допомоги та самодопомоги, які сприяють підвищенню готовності особистості до зниження важких стресових перевантажень та профілактики психотравматизації різних верств населення.


Зберігайте спокій. 23 техніки життя без стресу

А46596

159.94

Т 66

Трентон, Нік. Зберігайте спокій. 23 техніки життя без стресу / Н. Трентон ; пер. з англ. О. Соломарська. - Харків : КСД, 2023. - 192 с.

Руки пітніють, коліна тремтять, думки розбігаються і складно зосередитися на поточних завданнях через великий рівень стресу ? На жаль, це щоденна реальність багатьох людей.

Тривожність може завадити повноцінному життю й самореалізації. Однак, на щастя, поведінковий психолог Нік Трентон знає, як вибратися з капкана панічних атак та страхів, перестати зациклюватися на негативних думках. Його книга допоможе відстежувати деструктивні емоції та локалізувати негатив, пропрацювати посттравматичний синдром і позбутися кошмарів пережитого, розпізнати внутрішні тривоги, навчитися долати стресові атаки завдяки перевіреним психологічним методикам.


Ми такі задовбані

Б52026

159.92

Ш 31

Шах, Емі. Ми такі задовбані. Перевірений спосіб подолати вигорання й відновити енергію / Е. Шах ; пер. з англ. Т. Олійник. - Київ : Yakaboo Publishing, 2022. - 360 с.

Насамперед книга адресована жінкам. Знайомі відчуття?: життя надто клопітне, дні короткі, а хотілося б понад 24 години в добі? Ми надміру працюємо, і стресу забагато, і чомусь важко позбутися втоми? А лікар каже, що це вікове, що це нормально, мовляв, усі тепер перевантажені клопотами й стресом, таке життя. Більше відпочивайте, менше стресуйте — і все налагодиться.

Ви не одні такі. Жінки різного віку страждають від утоми й вигорання, однак таке виснаження не має стати вашою новою нормою. У цій книжці докторка Емі Шах, спираючись на власний досвід, описує програму, яка допоможе відновити рівень енергії і стати здоровішою. Ключове в цій програмі — увага до енергетичної трійки: складних взаємозв`язків між шлунково-кишковим трактом, імунною системою і гормонами. Емі Шах обіцяє, що притримуючись її системи й порад, уже за два тижні ви помітите зрушення в ліпший бік. А через три тижні почуватиметеся зовсім іншою людиною. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com