Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.грудень 2019 року
Самотній вовк (Елементал)

А43921 821.161.2(477) Ш66

Шкляр, Василь Миколайович.Самотній вовк (Елементал) [Текст] : роман / В. М. Шкляр. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 222 с.

Василь Шкляр — один із найтитулованіших та найулюбленіших письменників країни, «батько українського бестселера», автор знаменитого роману «Чорний Ворон», який приніс йому широку славу та найпрестижніші літературні нагороди. Саме за цю книжку 2011 року авторові було присуджено Шевченківську премію, однак Василь Шкляр, уперше в історії цієї державної нагороди, не прийняв її на знак протесту проти антиукраїнської гуманітарної політики тодішньої влади. Твори письменника перекладено багатьма мовами світу, зокрема англійською, португальською, болгарською, вірменською, шведською, словацькою та іншими.

«Самотній вовк» - це історія про українця, вояка французького іноземного легіону, який отримує завдання вивезти з окупованої Чечні дочку генерала. Роман вийшов у 2001 році під назвою «Елементал». Тоді отримав гран-прі «Коронації слова». Зараз його перевидали.

«З усіх моїх творів цей вийшов найдинамічнішим й найгостросюжетнішим, але не мав великого резонансу. Ми з видавцем подумали, що можливо назва декого відлякує. «Елементал» - важка і не зрозуміла. Читачі думають, що може щось про релігію. Через те вирішили назвати прозоріше», - каже Василь Шкляр.

В основу сюжету лягли реальні події порятунку дружини першого президента Чечні Алли Дудаєвої. З нею Василь Шкляр був знайомий особисто.


Вбивство п`яної піонерки

А43494 821.161.2 О-52

Оксеник, Сергій. Вбивство п`яної піонерки [Текст] : роман / С. Оксеник. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 352 с.

Справжнє ім`я автора цього роману – Сергій Іванюк. Український письменник, літературознавець, журналіст, критик і перекладач, кандидат філологічних наук, один із відроджувачів Національного університету «Києво-Могилянська академія», доцент кафедри літературознавства.

Сповнений іронії та ностальгії детективний роман «Вбивство п`яної піонерки» — це історія подвійного розслідування злочину, яке ведуть і дорослі, і діти. Несподівано тихе село Варварка стає центром загадкових подій, сплетених у кримінальний клубок, який доведеться розплутувати героям роману. За злочином стоїть не лише людина, за злочином — радянська система, що безнадійно загрузла в брехні. Хто ж залишається по-справжньому чесними, так це діти, приречені невпинно дорослішати в непростому, зрадливому світі дорослих. Це роман про маленьку людину на тлі доби, про дружбу, про стосунки в родині, яка так само підлягає впливу системи. А ще це свого роду квиток на 3D-фільм про життя кінця 1950-х, густо насичений запахами, звуками, плюскотом ріки, шурхотом босих ніг по річковому піску. Так ніби відкривається вікно в далеке минуле (а для молодого читача — в минуле батьків і дідусів), а звідти — запахи дитинства, смажених бичків, печеної картоплі, розпеченого пилу, зелених сусідських яблук.


Посол мертвих

Б50105 821.111(73) М48

Мельничук, Аскольд. Посол мертвих [Текст] : роман / А. Мельничук; пер. з англ. Г. Яновської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 296 с.

Аскольд Мельничук — американський письменник українського походження, поет, перекладач, видавець, професор Масачусетського університету в Бостоні.

«Посол мертвих» — не автобіографічний в буквальному сенсі слова роман, сповнений відчуттями й міркуваннями американця, який намагається осягнути, пояснити собі романтичну міфологію і болісну історію своїх предків. Його уявлення про них незвичні, тим цікавіше читати.

У романі «Посол мертвих», написаного 2001 року і вперше перекладеного Ганною Яновською для «Видавництва Старого Лева», українські емігранти, до межі обтяжені минулим, намагаються вписатися в нову реальність. І від того, які стосунки вони вибудовують зі своїм минулим та больовим досвідом померлих предків, залежить їхнє теперішнє, а отже – можливість майбутнього. Вони намагаються подолати труднощі, які чекають на пересаджене дерево на цьому ґрунті. І так – у тому ж Нью-Джерсі, але голосом і болем уже наступного покоління, до якого належить і Аскольд Мельничук, – покоління, народженого в США.


Зоряний пил

А43688 821.111(410) Г29

Гейман, Ніл (Ґейман).Зоряний пил [Текст] : роман / Н. Гейман; пер. з англ. Д. Кушніра. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 240 с.

Нiл Ґeймaн — aнглiйcький пиcьмeнник-фaнтacт, aвтop cepiй кoмiкciв DC Comiscs тa Vertigo, Marvel Comics, кiнocцeнapiїв. Лaуpeaт чиcлeнниx книжкoвиx пpeмiй. Гoлoвнoгo гepoя йoгo Книги Мaгiї, юнoгo чapiвникa Тiмa Xaнтepa, ввaжaють пpoтoтипoм Гappi Пoттepa.

Зоряний пил — фентезійний роман Ніла Геймана. Твір розповідає про пригоди юнака Трістрана Торна з селища Стіна, що межує з Чарівною країною, місцем, куди у пошуках впалої зірки й вирушає хлопець. Роман приніс автору Міфопоетичну премію (1999) та премію «Алекс» (2000) від Американської бібліотечної асоціації. 2007 року світ побачила однойменна екранізація роману — «Зоряний пил».


  Terra інклюзія 2018

Б50302 821.161.2 Т35

Terra інклюзія 2018 [Текст] : зб. інклюзивних оповідань / уклад. О. Осмоловська. - Київ : Вид. центр "12", 2018. - 206 с.

Збірка « Terra інклюзія 2108» – унікальний інструмент суспільної комунікації, вакцина порозуміння та сприйняття. Оповідання цієї збірки – абсолютно різні за літературним відтворенням, але вони об`єднані любов`ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волі. Життєві обставини у всіх літературних героїв різні, але всі вони прагнуть жити гідним повноцінним життям. Сила людини попри обставини та можливості, незалежно від віку та статі. Серед оповідань збірки читачи різного віку та літературних уподобань знайдуть собі «свій» твір. До збірки увійшли вісім оповідань переможців та фіналістів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у категорії спецвідзнаки «Інклюзивні оповідання « Terra інклюзія». 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com