Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



січень 2018 року




Б49216 84(4УКР) Ж15
Жадан С. Інтернат: роман. – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2017. – 336 с.

«Інтернат" – новий роман Сергія Жадана. Він розповідає про те, як змінилося життя людей, коли на Сході України почалась війна. Події роману відбуваються на Донбасі протягом трьох зимових днів 2015 року. Тридцятирічний вчитель української мови Паша вирушає в інше місто, щоб забрати звідти свого племінника, який живе в інтернаті. Час для здійснення такої мандрівки, однак, не зовсім підхожий, адже українська армія саме покидає місто, яке оточують сепаратисти.

За словами письменника: "Інтернат – це одна з локацій роману. Але, разом із тим – це ще й метафора. Метафора світовідчуття, метафора загубленості, недолюбленості врешті-решт".

На думку автора, "цю книгу добре було б прочитати людям, які ніколи не були на українському Сході, які складають своє враження про Донбас та українсько-російську війну виключно з повідомлень ЗМІ та загальних настроїв у соціальних мережах. Тим, хто готовий за електоральними відсотками побачити живі обличчя".


А42408 84(4УКР)6 П40
Плужник Є. Недуга: роман. – К.:КМ –БУКС, 2017. – 224 с.

Євген Плужник - український поет, драматург, перекладач зі Східної Слобожанщини. Жертва сталінського терору. Загинув в концтаборі на Соловках в 1936 р. Перший і єдиний прозовий твір автора — роман «Недуга» — з`явився друком 1928 р. у видавництві "Сяйво", був написаний на спір із Валер`яном Підмогильним.

У романі "Недуга" Євген Плужник в урбаністичній манері оповідає про життя київської інтелігенції 20-х років ХХ ст. Автор змальовує звички богеми, дає тонкий соціально-психологічний аналіз сім`ї та суспільства того часу.

На початку 1920-х років суспільство пережило рух до ідеї "вільного кохання", але невдовзі знову повернулось до сімейних цінностей. Але тоді їх більше розглядали як партійний обов`язок, не бажаючи мати нічого спільного із буржуазними міщанськими стосунками. Ось і роман "Недуга" розповідає історію захоплення зразкового партійного діяча Івана Семеновича "нікчемною" буржуйкою, співачкою Іриною. Впродовж усієї історії він мучиться, рефлексує, копирсається у собі, не викликаючи у читача співчуття.

«Кохання ми бачимо як щось таке, що суперечить здоровому глузду, що є справді "недугою", скоріше породженням тваринного потягу, який у житті набирає форму солодкаво-сентиментального водевіля». Героїв роману – Івана Семеновича Орловця, Звірятина і Сквирського – об’єднує почуття кохання до співачки, вродливої жінки Ірини Едуардівни Завадської. Герої - чоловіки уособлюють різні типи сексуальності, але кожен з них свій вияв почуття називає коханням. То ж природно виникають питання: чи існує аксіоматична формула кохання? Чи для кожного вона своя? Ці питання автор вирішує через спеціальний дискурс про людську сексуальність, що пронизує усю тканину роману. Його герої ведуть постійні балачки про кохання і речі, пов’язані з ним.


А42417 84(4УКР)6 К59
Кокотюха А. Втікач із Бригідок: роман. – Х.: Фоліо, 2017. – 283 с.

Львів, осінь 1916 року. Українського січового стрільця Захара Ладного підозрюють у вбивстві через ревнощі. Його тримають у тюрмі Бригідки. Звинувачення кидає тінь на всіх добровольців. Захистивши стрільця, колишній адвокат Климентій Кошовий може врятувати честь Легіону. Паралельно з цими подіями розпалюється кохання українця Кошового і полячки Магди Богданович.


Б46291 84(4УКР)6 Л69
Логвин Ю. Мої Дікамерони: роман. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 304 с.

Юрій Логвин здобув любов читачів і популярність ще в шістдесяті роки ХХ століття. У 2012 році отримав диплом «Золотого письменника України», дипломант Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв та п`єс «Коронація слова». Він є автором українських марок серій «Гетьмани України», «Етнографічні сюжети «Давня Україна»», «Історія війська в Україні».

Автобіографічно – гротескні замальовки відомого художника - графіка і письменника Юрія Логвина розкривають подробиці життя літературно-мистецької богеми другої половини ХХ століття. Письменник пропонує свої оповідки в чотирьох жанрах: натюрморт, пейзаж, портрет і оголена натура.


Б48302 84(4УКР)6 Т34
Теплі історії. Він і вона: збірка оповідань / за ред.. Ю. Шутенко. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 120 с.

Цю серію об`єднають добрі, теплі слова та історії людей. Хоча за вікном не завжди добра погода, у цих книгах затишно й тепло.

Кохання – вічний дар, життєдайна основа. Палке, пристрасне, лагідно-ніжне, таке, що спопеляє до тла і дарує крила. У цій книжці подано оповідання, етюди і замальовки різних авторів. Перед читачем розкриється чарівний калейдоскоп емоцій та вражень – від тремкої зав`язі першого знайомства чоловіка і жінки аж до потужної рушійної сили почуття, пронесеного крізь усе життя.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com