Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.жовтень 2023 року
Ви звернули увагу на те, як останнім часом наше суспільство приділяє багато уваги тваринам? Вони вчать нас чутливості та відповідальності, вони нас розважають та лікують, допомагають краще розуміти та поважати різноманіття життя на Землі, та й взагалі - без них ніяк. Саме тому у цьому випуску нашого блогу ми вирішили зосередитись на літературі про «братів наших менших». Просимо звернути увагу – це лише малесенька частинка з багатств фондів Хмельницької ОУНБ.


Б51291

59

Б 90

Булаховський, К. Розповіді про тварин та їх назви : наук.- попул. вид. / К. Булаховський, М. Гаврилюк. - Львів : Література та мистецтво, 2020. - 272 с. - (Державна програма - 2020).

Скільки ніг у восьминога, чи існують комахи-відьми, у яких комах ідеальна талія, хто такий монстр з дев’ятьма очима, які рептилії плачуть гіркими сльозами за своїми жертвами, чи реальний птах із країни чудес, у якого звіра заборонена назва — про все це та багато іншого йде мова на сторінках цієї цікавої та захопливої книги.


Б35707

84(0)

В52

Вірне серце звіра: оповідання про тварин для мол. та сер. шк. віку / Ред. Н.С. Павловська. - Київ : Інтерпрес ЛТД, 2005. - 303 с. : іл. - (Зарубіжні письменники - дітям)

До збірки увійшли твори відомих зарубіжних письменників – Джека Лондона, Ернеста Сетон-Томпсона, Чарлза Робертса, Джеймса Кервуда, Джералда Даррелла, Еріка Найта, Джерома Клапки Джерома, Віри Чапліної, Ольги Перовської та Яна Грабовського. Оповідання побудовані на реальних подіях, до того ж письменники тонко відчувають психологію звірів, добре знаються на їх характерах та звичках. Перед читачем відкриються незвідані таємниці звіриної душі, її закони, її загадки.


А12546

45

І-11

І назвали тварин домашніми : збірник / Б. М. Гопка, В. І. Костенко, А. І. Сривов. - Київ : Урожай, 1990. - 256 с.

Розповідається про походження та одомашнення тварин і роль людини у цьому тривалому й складному процесі. В книжку також ввійшли матеріали археологічних розкопок, цікаві факти з історії і розвитку та життя тварин.


Б49089-2

84(4УКР)6

К82

Кримчук, Г. П. Твори : у 3 т. Т. 2 : Дивовижні пригоди тварин : оповідання і повісті / Г. П. Кримчук. - Київ : Вид-во ім. Олени Теліги, 2013 - 576 с.

Автору вдалося поєднати гостросюжетну прозу з цікавими спостереженнями за світом тварин і природою. Книга оповита любов`ю до рідної землі, її багатств. Читач зрозуміє цінність кожного куточка української землі, сповниться любов`ю до Батьківщини, відчує відповідальність за неї і потребу її захищати


А44691

821.161.2

М57

Ми з ними - в одному човні : оповідки про тварин / упоряд. Г. І. Антипович (Дениско). - Полтава : Говоров С. В., 2018. - 320 с.

Збірка новел, бувальщин, мініатюр, віршів кількох авторів про домашніх і диких тварин, про радість співжиття з ними у відповідальності із законами Природи й заповідями добротворення – і біль від порушеної гармонії…


В4057

28.6

Н44

Незвичайні тварини. Риби. Інші морські тварини тварини / Ж. де Беккер. - Київ : Перо, 2009. - 72 с. : фото.цв. - (Фотоенциклопедія тварин).

Фотоенциклопедія тварин в інформативній формі розповідає про про незвичайних мешканців планети — риб та інших морських тварин. Кольорові фото доповнюють змістовність інформації.


А41620

84(4УКР)6

П18

Парфанович, С. Люди і тварини : оповідання і нариси / С. Парфанович ; Наук. т-во ім. Т. Шевченка. - Ню Йорк : [б. в.], 1969. - 244 с. - (Українська Літературна Бібліотека ; т. 11).

«Ця збірка в цілому присвячена тваринному світові та його взаєминам із людиною… Авторка виводить перед читача домашні, польові й лісові тварини, а також птахи, комахи, жуки, плазуни, і навіть рослини. Оцей світ тварин живе з людиною, чи то в близькому контакті, в приязні, чи то байдужий або й ворожий до людини. Авторка … „психіку“ тварин, їхній „спосіб думання“, або інстинкт.»


Б51206

821.111(71

С33

Сетон-Томпсон, Е. Оповідання про тварин : оповідання / Е. Сетон-Томпсон ; пер. з англ. І. Лемко. - Львів : Апріорі, 2018. - 160 с. : фото.

Цикл оповідань про тварин. До книги увійшли історії з життя пса Снапа, вовка Лобо й чорно-бурого лиса Доміно. Кожне з оповідань розкриває особливості непростого існування братів наших менших як у природному для них середовищі, так і поряд із людьми. Кожна з історій западає в душу як дорослим, так і дітям, знайомлячи нас з особливостями тваринного світу й непростого виживання у ньому. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com