Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.січень 2022 року
Чорні водяні лілії

А45527 821.133.1 Б98

Бюссі, М. Чорні водяні лілії : роман / М. Бюссі ; пер. з фр. В. Барської. - Харків : Віват, 2019. - 400 с. - (Художня література) (Державна програма - 2021).

Мішель Бюссі - французьский письменник детективних романів, політолог, професор географії в Університеті Руана. Народився 29 квітня 1965 в Лув`є, Франція.

Місце дії роману - містечко Живерні, Франція, там знаходиться будинок відомого художника Клода Моне і легендарні сади, де він писав свої водяні лілії. Книга розпочинається розповіддю про таємниче вбивство, яке відбувається в знаменитих садах Клода Моне. Це історія тринадцяти днів, які починаються з одного вбивства і закінчуються іншим. Жером Морваль, людина, чию пристрасть до мистецтва можна порівняти тільки з його пристрастю до жінок, був знайдений мертвим в струмку, що протікає через сади. У його кишені знаходиться листівка з водяними ліліями Моне і словами: "Одинадцять років. З Днем народження". У цій таємниці виявилися замішані три жінки: молода дівчинка - художниця, спокуслива сільська шкільна вчителька і стара вдова, яка спостерігає за всім селом з млина біля струмка. Всі троє зберігають секрет. Але що вони знають про виявлення трупа Жерома Морваля? І який мають зв`язок з таємничою картиною «Чорні водяні лілії»?


Майстерня ляльок

А45353 821.111(410 М15

Макніл, Е. Майстерня ляльок : роман / Е. Макніл ; пер. з англ. Д. Огродник. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2019. - 336 с.

Елізабет Макніл народилась в Шотландії. Викладала англійську літературу в Оксфордському університеті, потім декілька років працювала в Сіті. В 2017 році вона закінчила магістратуру з творчого письма в UEA . Її дебютний роман «Майстерня ляльок» надрукований весною 2019 року.

Хто вона для тебе? Людина чи лялька? Айріс мріє стати художницею. Однак їй доводиться працювати лялькаркою на жорстоку, майже божевільну хазяйку пані Солтер. Цей будинок став для дівчини в`язницею. Колекціонеру Сайласу здавалося, що він може врятувати Айріс, перетворивши її на свою іграшку… І все склалося б так, як він хотів, якби не цей художник Луї. Якби не її кохання до нього. Кохання, яке мало належати тільки Сайласові… Кажуть, ляльки схожі на людей. От тільки єдина відмінність: ляльку можна навчити любити. А людину? Людину можна змусити…


Дюна

Б51111-1 821.111(73) Г37

Герберт, Ф. Дюна : роман / Ф. Герберт ; пер. з англ. А. Пітик. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2021. - 656 с. - (Державна програма - 2020).

З-поміж усіх книг із фантастики легендарна «Дюна» американського письменника Френка Герберта заслужила особливе визнання серед поціновувачів цього жанру. Ця фундаментальна фантастика про колонізацію планет принесла авторові славу та престижні літературні нагороди: премію Г’юґо та Неб`юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks у номінації «Книга року», а також багаторазове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Проте в чому ж полягає секрет “Дюни”?

Місце дії твору — планета Арракіс, або Дюна — безкрая пустеля із суворим кліматом, де майже немає рослин, вічні піски, бурі, мешкають величезні хробаки й майже немає води. Місцеві мешканці навіть навчились переробляти воду свого тіла на воду, придатну на споживання. Найбільша цінність на Дюні — це особлива приправа меланж, або прянощі, що має особливі властивості та діє як наркотик, змінює колір очей і впливає на свідомість. Для місцевого населення фрименів найбажанішим ресурсом є вода.

Події першої книжки із серії розгортаються довкола постаті Пола Атріда, сина Лето Атріда та відьми Бене Гессерит, якому судилося стати месією та пророком і врятувати планету.


Мовчазна пацієнтка

А44897 821.111(73) М14

Майклідіс, А. Мовчазна пацієнтка : роман / А. Майклідіс ; пер. з англ. Ю. Підгорної. - Харків : Віват, 2021. - 288 с. - (Художня література) (Державна програма - 2020).

Життя Алісії Беренсон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона. Аж поки одного вечора не всаджує п`ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання — протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Психотерапевт Тео Фабер переконаний, що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить — чи захоче лікар почути правду?


Психологія. 50 видатних книг

А45596 159.9 Б28

Батлер- Боудон, Т. Психологія. 50 видатних книг. Ваш путівник найважливішими роботами про мозок, особистість і людську природу : огляд книг / Т. Батлер- Боудон ; пер. з англ. Т. Микитюк. - Київ : Форс Україна, 2021. - 512 с. - (Державна програма - 2021).

Том Батлер-Боудон —всесвітньовідомий популяризатор науки — під однією обкладинкою зібрав основні ідеї, концепції та методики різних напрямків психології.

50 книг найвидатніших психологів — від Зиґмунда Фройда й Карла Ґустава Юнґа до Деніела Канемана й Керол Двек — автор переказав доступною мовою, зумівши на кількох сторінках викласти зміст твору, передати основні ідеї та концепції психології , викладені в 50 працях відомих учених.

Завдяки конспективному викладу творів класиків і сучасних вчених, можна осягнути розвиток психології як науки в розрізі історії. Ключові моменти книг відомих авторів, їх короткі біографії, «розкладені по поличках» концепції дадуть змогу ознайомитися з академічним курсом психології за досить короткий термін. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com