Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.квітень 2021 року
Букова земля

А51138 821.161.2 М34

Матіос, Марія Василівна. Букова земля : роман - панорама завдовжки у 225 років / М. В. Матіос. - 5-те вид. - Львів : А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2020. - 928 с. - (Державна програма - 2020).

Книжку «Букова земля» Марія Матіос писала майже десять років: наприкінці солідного тому стоять дати: 17 вересня 2010 – 7 квітня 2019.

Новий роман української письменниці Марії Матіос «Букова земля» — це пронизлива, глибока сага завдовжки у 225 років, пропущена через перехресні історії п`яти родин різного суспільного рівня і статусу, а також історичних персонажів, так чи інакше пов`язаних з Буковиною. Землероби, скотарі, воїни, посли і міністри постають повноправними творцями не лише приватної, а й загальноєвропейської історії. Недаремно авторка означила жанр свого твору як роман-панорама. Географія його подій простягається від крихітного буковинського хутора Сірук — до Відня, Берліна, Бухареста, Москви і Берна. А обрамленням цього класичного роману виступає особливий сюжет зі Станиці Луганської літа 2014 року. І як завжди у книжках Марії Матіос, окремим персонажем є мова з її неповторною лексичною розкішшю і гуцульським чаром. У романі багато відсилань до конкретних документів, що робить твір історично достовірним: долі повстанських ватажків Василя Савчака («Сталь»), Юліана Матвіїва («Недобитий»), Миколи Кричуна («Черемшина») розкриваються через примітки, даються посилання на листи, виступи, протоколи, описується історія виїзду з Чернівців Павела Анчеля (Пауля Целана).


Галябезголови

А44973 821.161.2 Д21

Дашвар Л. Галябезголови: роман / Л. Дашвар. - Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. - 400 с. - (Державна програма - 2020).

Головна героїня 25-річна перукарка Галя Чорнобай, добра наївна дівчина, на яку звалюється низка життєвих випробувань. Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..


Яблуня

Б51133 821.161.2 Т19

Таран Л. В. Яблуня: книжка - діалог / Л. В. Таран. - Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. - 176 с. - (Державна програма - 2020).

«Яблуня» — книжка-діалог, у якій відомі в Україні й закордоном жінки — мами і доньки — говорять про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у житті. Це — інтригуючі сюжети, які дивовижним чином перегукуються між собою, як і самі долі матерів: особисте постає свідченням епохи. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Павличко та Мар`яна Савка розповідають про найрідніших, котрі суттєво вплинули на їхнє життя і творчість.


Заплутане павутиння

А44941 821.111(71) М77

Монтгомері Люсі-Мод. Заплутане павутиння: роман / Л. -М. Монтгомері; пер. з англ. О. Фири. - Київ: Знання, 2020. - 398 с. - (Державна програма - 2020).

“Заплутане павутиння” — одна з небагатьох книг для дорослих, написаних канадською письменницею Люсі Мод Монтгомері. Роман цікавий і захопливий, сповнений надзвичайної інтриги та водночас розповідає про життя як воно є, коли трагічне й комічне завжди опиняються поряд. Це історія великого клану, де за три покоління шістдесят членів родини Пенхеллоу одружилися із шістдесятьма Дарками, сплівши таким чином заплутане павутиння відносин та емоцій. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com