Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.квітень 2017 року
А41733
63.3(4УКР)6
Ш95

Олександр Шульгин в українському державотворенні та міжнародній політиці: збірник наук. праць та документів / упоряд. В. Піскун. – К.: Ін-т укр. археології та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, 2016. – 432 с.

У збірнику висвітлюється постать Олександра Шульгина – першого міністра закордонних справ УНР, українського державного й громадського діяча, історика та дипломата. До наукового обігу надаються документи з біографії, дипломатична діяльність, взаємозв`язки з родиною Чикаленків (за мемуарними та епістолярними джерелами), документи із «Досьє» французької поліції на нього та особисте життя О.Шульгина.


Б48779
63.3(4)63
С53

Снайдер Т. Чорна земля. Голокост як історія і застереження / пер. з англ. П. Білак та ін.. – К.: Медуза, 2017. – 394 с.

Грунтовне дослідження історика Тімоті Снайдера, що вже стало світовим бестселером, пропонує новий погляд на великий злочин ХХ століття і одночасно розкриває ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті. Т. Снайдер завершив книгу на початку 2014 року, її український переклад вийшов на початку 2017-го. Снайдер привносить два свіжі елементи в історію Голокосту. Перший – це глибоке вивчення історій уцілілих свідків – це тема другої половини книги. Другий елемент – теза автора про те, що коріння Голокосту виростало із краху національних держав – скасування радянською владою та нацистами механізмів громадського, юридичного захисту для мільйонів людей, які стали вразливими перед депортацією та смертю. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Тому Гітлер намагався знищити інші країни. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв.


А39713
84(4УКР)6
Д65

Доляк Н. Чорна дошка: велика, страшна і голодна правда: роман. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. – 366 с.

Страшні видіння приходять до Сашка у снах. Висушені голодом жінка і маленькі діти зазирають йому в обличчя скляними очима, німотно благають про допомогу, простягають до нього руки…

Лесь Терновий, прадід Сашка, має що розповісти правнуку про цих людей. Бо він – один із них. Один з тих, хто вижив, пройшовши через пекло Голодомору 30-х років.


Б47767
84(4УКР)6
Г94

Гуменюк Н. Вересові меди: роман. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 316 с.

Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля…

Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого театру на Волині – та назустріч своїй долі… Попереду – довге й бурхливе ХХ століття. І складне, напружене і яскраве життя Богдани, у якому будуть справжня дружба і заздрість, втрати, перемоги, поразки, таємниці кохання…і медовий смак щастя.


Б47554
84(4УКР)6
Л63

Лис В. Камінь посеред саду: роман. – Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 252 с.

У житті головного героя цього психологічного детективу Андрія Трояна настав момент, коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш… Можна довго заплющувати очі і робити вигляд, ніби нічого не відбувається. А можна наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія? 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com