Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.серпень 2017 року
Б48869
63.3(4Укр)
Ф15

В. Шовкошитний. – К.: Український пріоритет, 2016. – 424 с. Фадєєв Олександр. Долітописна історія України / пер. з рос.

2004 року, намагаючись показати українцям, що західники і східняки – генетично різні етноси, кремлівські керівники замовили своїй РАН ДНК – дослідження 4-х груп українців: галичан і закарпатців, подолян, наддніпрянців і слобожанців. Результати шокували і дослідників, і замовників: українці – генетично єдиний народ! Генетичний аналіз вказує на Україну як на прабатьківщину для західних, східних і частини південних слов`ян. Литовці, латиші, молдовани й частково румуни – слов`яни, а серби й болгари – лише політично. Літописний Рюрик – не норман, а ятвяг! Ця книга перевертає з голови на ноги усі уявлення про давню історію України, Білорусі та індоєвропейської спільноти, адже біля її витоків стояла Кукутень-Трипільська Цивілізація, 60 % території якої – Україна. За допомогою методів ДНК-генеалогії, топонімії, археології, лінгвістики та логіки автор подає історію України з часів Чорноморського потопу до наших днів.


Б22162
84(2=Укр)7
С90

Сутковецький Володимир. Віск і криця: історична повість. – Хмельницький: Облполіграфвидав, 1990. – 63 с.

Шанувальникам історії подільського краю відома постать графа Ігнатія Сцибор-Мархоцького, реформатора та засновника «Миньковецької держави», яка проіснувала 30 років! Три десятиліття впертий Ігнатій воював з владою, сусідами-поміщиками, виграв не один судовий процес. Він скасував кріпосне право у своїх володіннях, будував нові села, проголосив принципи, на яких базувалася економічна основа «миньковецької держави». «Віск і криця» - плід кількарічних пошуків, старань та копіткої праці автора книги, низка свідчень, фактів, переказів. Ця краєзнавча розвідка розповідає про Ігнатія та його внука Гортензія Мархоцьких.


Б48235
84(4БЄЛ)6
А48

Алексієвич Світлана. ЧАС SECOND-HAND (кінець червоної людини) / пер. з рос. Л. Лисенко. - 2-е вид. –К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. – 464 с.

Ця книга стала останньою в циклі з п`яти праць Світлани Алексієвич під загальною назвою “Червона людина. Голоси утопії».

«Комунізм мав божевільний план, - пише авторка у передмові до книги, - переробити «стару» людину, «ветхого Адама». За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінізму створили окремий людський тип – «homo soveticus». Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його «совком». Вона – це я. Це мої знайомі, друзі, батьки».

Монологи, що потрапили до книги, авторка записувала протягом останнього десятиліття, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом. Цей твір – це діагноз автора тому, що зроблено за 20 років. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com