|
|
|
Пошук по сайту
Бібліогурман
Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.Ніл Гейман
Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.Е.-Е.Шмітт
Бібліогурман
Шановні відвідувачі сайту!
Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.
серпень 2022 року
Б51675 016: 811.161.2 П32 Пилипчук Д. П. Словники української мови : 1596 - 2018: бібліогр. покажч. / упоряд. та автор передм. Д. П. Пилипчук. - Київ: "Просвіта", 2020. - 1072 с. Дмитро Пилипович Пилипчук - український письменник, поет, публіцист, перекладач з польської, білоруської, російської мов. Член Національної спілки письменників України, Заслужений працівник культури України. «Покажчик «Словники української мови» подає інформацію не лише про словники у вузькому розумінні цього терміна, а й про інші джерела довідково-енциклопедичного характеру та обсягу, в яких в абетковому чи тезаурусному порядку систематизовано лексикографічний матеріал», - зазначає А. Зборовський у газеті «Кримська світлиця». «Це перший бібліографічний покажчик про паперові публікації словників української мови, укладений за принципом максимальної повноти. Видання не тільки філологічне, а й універсальне: адже в ньому ВПЕРШЕ описано ВСІ словники, енциклопедії, довідники, лексикони, глосарії, вокабулярії, тезауруси, атласи і т. п. видання, що вийшли друком українською мовою не лише в Україні, а й у 30-х країнах світу – від Аргентини й США до Китаю включно. Такого обсягу бібліографічних реєстрів словників національної мови інші мови народів Європи поки що не мають. Даний покажчик вміщує видання за період з 1596 до 2018 року включно. Загалом у покажчику 9244 бібліографічні нотатки. Книга призначена для фахівців УСІХ ГАЛУЗЕЙ ЗНАНЬ, бо за принципом МАКСИМАЛЬНОЇ ПОВНОТИ подає словниково-довідкові видання З УСІХ фундаментальних і прикладних природничих і гуманітарних наук», - пише автор у передмові. В розділі І «Книжкові видання в Україні: 1627-2018» описано 8036 словників, розділі ІІ «Книжкові видання в інших країнах світу: 1596-2018» - 556 словників, а в розділі ІІІ «Окремі публікації в періодичних і продовжуваних виданнях та прикнижкові словники: 1793-2018» зафіксовано 652 публікації. Бібліографічні записи систематизовано за хронологією, а в розділі ІІ - ще й за країнами видання. Тож запрошуємо вас до Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки для більш глибокого та детального ознайомлення з презентованим виданням та іншими працями Дмитра Пилипчука.
|
|