Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



червень 2024 року




Знайдіть задоволення в читанні та обирайте книги, які роблять вас щасливими!

З війною ми стали вразливі, десь слабкі, а десь і зміцнілі, відкривши в собі нові риси – хтось став стійкішим та більш зосередженим, хтось вмотивованішим та креативнішим, комусь простіше адаптуватися до змін, а хтось розгубився і потребує підтримки. Але завжди в суспільстві були люди, яким і в мирний час було не просто жити «нормальним» життям. Люди з особливими потребами…. Як часто вам доводилось бачити їх? Чи пересікались ваші шляхи?

Вони стикаються з унікальними викликами та перешкодами в щоденному житті: фізичними, психологічними, соціальними. І дуже важливо, щоб суспільство ставилося до них з повагою, розумінням, толерантністю та співчуттям. Сподіваємось, що читання художньої літератури про людей з особливими потребами сприятиме цьому, і, як наслідок, світ стане кращим .

Читайте та насолоджуйтесь !


Загадковий нічний інцидент із собакою

Б49729

821.111(410)

Г28

Геддон, Марк. Загадковий нічний інцидент із собакою : роман / М. Геддон; пер. з англ. А. Рогоза. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 224 с.

Цей роман - історія 15-річного Крістофера, який страждає на синдром Аспергера (високофункціональна форма аутизму), написана від першої особи. Починаючись як детектив, "Загадковий нічний інцидент із собакою" все більше перетворюється на психологічний роман, де усі герої переживають неймовірно складні часи й невідомо, кому більше співчувати, – хлопцю, для якого нестерпним є будь-який дотик, матері, яка так виснажена, що кидає сім’ю й два роки мучиться докорами сумління, чи батькові, який робить необачну помилку й назавжди втрачає довіру єдиної дитини.

Крістофер дуже розумний, має хист до точних наук і пише книжку про своє розслідування вбивства собаки, однак будь-які соціальні взаємини є для нього справжньою мукою. "Звичайні" люди вважають дивацтвом те, що хлопець уникає жовтого й коричневого, а у страви додає червоний барвник. Те, наскільки світ несправедливий до особливих дітей, розумієш наприкінці, коли Крістофер розповідає читачам про свою найзаповітнішу мрію: щоб Землею поширився смертельний вірус, внаслідок якого живими лишилися б тільки такі, як він, особливі. Тоді б ніхто його не торкався, не потребував комунікації й всі жили б у злагоді, оскільки б розуміли потреби одне одного.

Попри все, книжка вийшла дуже життєствердна і її варто прочитати кожному бодай для того, щоб помічати інакшість і толерувати її.


Метелики в крижаних панцирах

Б48040

84(4УКР-4ХМЕ)6

Р15

Радушинська, Оксана Петрівна. Метелики в крижаних панцирах / О. П. Радушинська. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 160 с.

«Головна героїня повісті – тринадцятирічна дівчинка Ярина, яка після ДТП залишається сиротою, прикутою до інвалідного візка. Опіку над дівчинкою беруть на себе її дядько і тітка. Вони в тій аварії втратили й свого старшого сина. Разом покалічена родина навчається долати моральні бар’єри соціуму й навколишнього світу, не надто пристосованого до потреб візочників. І саме отакий “погляд зсередини” обдарованої і досвідченої письменниці, котра з дитинства послуговується візком, є інвалідом першої групи, викликає довіру, змушує читачів замислитися й подолати відповідні стереотипи. Однією з важливих рис книги О. Радушинської “Метелики в крижаних панцирах” є те, що її адресовано читачам підліткового віку. Адже саме в цьому віці формується система цінностей людини, головне, вчасно і чесно сказати про це дитині». (Мельник В.О. Короноване слово Оксани Радушинської. URL: https://chl.kiev.ua/key/Books/ShowBook/407 ).


Хто проти суперкрутих

Б48562

84(4НОР)6

С89

Сульберг, А. Аудгільд. Хто проти суперкрутих : повість / А. А. Сульберг; пер. з норв. Н. Іваничук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 205 с. : іл. - (Державна програма - 2016).

Головна героїня повісті "Хто проти суперкрутих?" – 12-річна школярка Анне Беа. У неї особлива зовнішність: дівчина страждає на альбінізм. Школярі поділені на "касти", і Анне Беа серед "упосліджених": з неї насміхаються через її зовнішній вигляд і дуже поганий зір. Найбільше бажання Анне Беа – стати "нормальною" або хоча б невидимою, не виділятися, не привертати уваги своєю зовнішністю. Симпатична й талановита дівчина стає зацькованою й тихою, невпевненою в собі істотою. Не помічає "вад" дівчини тільки Нільс, вірний і єдиний друг Анне Беа. Ця повість – про те, як перетворити свою особливість на родзинку: з того, чого соромишся, зробити те, чим пишаєшся. Допомагають три речі: 1) вдало підібрані аксесуари; 2) надійні друзі; 3) талант. Звісно, за всім цим стоїть потужна сила волі, адже дівчині доводиться подолати свої найбільші страхи, ще й кинути виклик "суперкрутим".


Гонихмарник

Б44659

84(4УКР)6

К67

Корній, Дара (Замойська Мирослава). Гонихмарник : роман / Д. Корній. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2013. - 334 с.


Зірка для тебе

Б47118

84(4УКР)6

К67

Корній, Дара (Замойська Мирослава). Зірка для тебе: роман / Д. Корній. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2014. - 304 с.

Ще одна представниця сучасної української літератури– володарка ІІІ премії літературного конкурсу «Коронація слова – 2010» в номінації «Романи» Дара Корній – теж не оминула осіб з інвалідністю в своїй творчості. Так, найкраща подруга головної героїні роману «Гонихмарник» має великі проблеми із зором, а батько головної героїні іншого роману – «Зірка для тебе» – пересувається на інвалідному візку. Але в обох випадках зрештою життя цих людей стає успішним – дівчина отримує «чарівний» засіб позбутися сліпоти, а старенького батька виліковують. Родзинкою творів авторки є те, що багато її персонажів мають прототипів з реального життя.

Із слів авторки: «Долі Назара і Марти списані з реальних людей, чиї імена я не можу розкрити з етичних міркувань. Мені подобається брати своїх героїв з реального життя. Воно часто буває набагато вигадливішим, ніж наша фантазія. Марта – моя знайома. Вона так і залишилася сліпою, живе зараз із мамою в селі. Звичайно, вона вже звикла до своєї сліпоти, але ті переживання, які у ній жили та описані в романі, справжні. І кохання чоловіка, яке допомогло їй боротися та перемогти – теж справжнє. Мені захотілося хоча б в романі, за допомогою Гонихмарника, повернути їй зір. А решта інформації – легенди щодо дитинства та батька, який покинув родину – все правда.

Образ Назара теж було списано, якщо так можна сказати, з реального чоловіка і мого дуже близького родича. Лише інвалідність його нарешті протверезила. Тут я нічого не вигадувала. Це приклад того, до чого може себе довести людина своїми нерозумними вчинками. І лише тоді, коли стається непоправне лихо, починає по-справжньому цінувати життя. Дещо, звісно, було змінено, бо вже надто впізнаваним був образ Назара» (Патра С. Образи людей з інвалідністю в художній літературі. URL: https://spilka.kiev.ua/obrazy-lyudej-z-invalidnistyu-v-hudozhnij-literaturi).


Біле на чорному

Б43302

84(4РОС=ІСП)4

Г17

Гальєго, Рубен. Біле на чорному : роман / Р. Гальєго. - Київ : Джерела М, 2011. - 158 с. - (За порогом) (Програма "Українська книга" 2011 року).

Рубен Гонсалес Гальєго – іспанець, народжений у СРСР, паралізований від народження, - усе своє дитинство провів у радянських дитбудинках для інвалідів. Онук колишнього генсека Комуністичної партії Іспанії, який народився з діагнозом ДЦП, перші роки свого життя провів у кремлівській клініці разом з мамою, юною студенткою МДУ. Якось їй було сказано, що дитина померла. Хлопчик потрапив у лещата радянської соціально-забезпечувальної системи, дивом вижив у неймовірних умовах. Через роки поневірянь по дитбудинках Рубен потрапив за кордон, де знайшов свою матір. Його особисте життя склалося : він став чоловіком і батьком. Крім того він став письменником. Своє дитинство він змалював у романі «Біле по чорному». Цю книгу, написану одним пальцем, не можна читати без сліз, але й не прочитати її не можна. Автор навчає нас любити людей, не бути байдужими, повертає до вічних цінностей. У книзі багато сумного, але й багато світла, надії, вдячності. Одним із висновків книги може стати фраза головного персонажа: «Ти приречений бути героєм до кінця своїх днів. Або померти. Я герой. У мене просто немає іншого виходу».


Солодка Даруся

Б35583

84(4УКР)6

М34

Матіос, Марія Василівна. Солодка Даруся : драма на три життя / М.В. Матіос. - 3-є вид. - Львів : Піраміда, 2005. - 175 с.

Марія Матіос – сучасна українська письменниця. Її найвідоміший роман «Солодка Даруся». «Солодка Даруся» – оповідь із сільського життя. Трагедія не тільки Буковини, але й усього українського народу показана на прикладі однієї родини, однієї людини – Солодкої Дарусі. Незважаючи на назву, життя головної героїні солодким не назвеш, вона мала серйозну проблему зі здоров’ям: навіть від думки про солодке у неї починається страшна мігрень. А ще вона не розмовляє, хоч і не німа. І через це люди вважають її ледь не божевільною. Чому так? Прочитайте.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com