Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Бібліогурман


Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.
Ніл Гейман

Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.
Е.-Е.Шмітт

Бібліогурман

Шановні відвідувачі сайту!

Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.



червень 2020 року




Візерунок на камені:

А44339 821.161.2.09 А23

Агеєва, Віра Павлівна. Візерунок на камені: Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета [Текст] / В. П. Агеєва. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 496 с. - (Державна програма 2019).

Віра Агеєва - літературознавець та літературний критик. Доктор філологічних наук. Працювала в Інституті літератури НАНУ, була заступницею редактора журналу «Слово і час». Автор статей, рецензій, оглядів у журналах «Вітчизна», «Прапор», «Березіль», «Слово і час». Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка. З 1996 року - професор «Києво-Могилянської академії». Член журі «Книга року BBC». Автор понад 20-ти літературознавчих досліджень.

У книзі «Візерунок на камені: Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета» розповідається про таємні сторони життя поета і розкриваються його тексти з "подвійним дном", повідомляють у «Видавництві Старого Лева».

Серед цікавих фактів, про які розповість авторка, буде про те: як прадід Бажана зустрічався з Папою Римським, чому Микола Бажан бував у кабінеті Сталіна; чому Хрущов довірив доповідь на партконференції синові петлюрівського офіцера Платона Бажана; чому метр Хвильовий став на коліна перед дебютантом Бажаном.


Залишок дня:

А44414 821.111(410) І-97

Залишок дня: роман / К. Ішігуро; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 240 с. - (Державна програма 2019).

Ішігуро, Кадзуо - лауреат Нобелівської премії з літератури 2017 року. До найвідоміших його романів належить «Залишок дня» (1989). За цей твір Ішігуро отримав також Букерівську премію. Книга відома українським читачам завдяки екранізації роману в головній ролі з Ентоні Гопкінсом. В 2019 році роман «Залишок дня» з`явився в українському перекладі.

Улітку 1956 року Джеймс Стівенс, який усе життя прослужив у багатому маєтку під назвою Дарлінґтон-Голл, вирушає в автомобільну мандрівку південно-західною Англією. Коротка шестиденна відпустка перетворюється на подорож у минуле, що виринає на тлі розкішних англійських пейзажів, у минуле, в якому особисті драми розгортаються разом із драмами світовими. Оповідь ведеться у формі щоденника спогадів англійського дворецького. Автор показує нам світ очима дворецького: для нього робота є сенсом всього життя. Стівенс по-іншому не бажає жити, бо він у своєму служінні лорду Дарлінгтону стає «великим дворецьким». Всього себе він віддає роботі, не помічаючи важливіших речей. Це історія про невисловлені почуття і прихований відчай, про жаль, що затьмарює залишок дня, коли з гіркотою розумієш, що все могло скластися інакше...


Подорожі з Чарлі в пошуках Америки

А44377 821.111(73) С79

Стейнбек, Джон. Подорожі з Чарлі в пошуках Америки [Текст] : роман / Д. Стейнбек; пер. з англ. Р. Клочка. - Київ: КМ-БУКС, 2018. - 256 с. - (Державна програма 2019).

«Подорожі з Чарлі в пошуках Америки» - подорожній нарис американського письменника Джона Стейнбека, виданий у 1962 році. Книга описує мандрівку по США, здійснену Стейнбеком разом із французьким пуделем на прізвисько Чарлі в 1960 році. Він пише, що причиною цьому послужило жагуче бажання на власні очі побачити всю свою країну. Перед цим автор довгий час жив у Нью-Йорку та, крім невеликих виїздів до інших великих міст, давно ніде не був.

Вирушаючи в дорогу, Стейнбек сподівався знайти відповідь на безліч питань, головне з яких: «Які ж вони, американці, в наші дні?». Подорожує він на спеціально сконструйованій вантажівці з критим кузовом, названій «Росинант» на честь коня Дон Кіхота. З Лонг-Айленда, Нью-Йорк Стейнбек відправляється в Мен, звідти до тихоокеанського північного заходу, потім униз до рідного міста Салінас, Каліфорнія та через південні штати Техас і Луїзіану назад до Нью-Йорка. В цілому поїздка охопила 10 000 миль.


Дорослі зненацька

А44381 821.161.2 Г83

Гридін, Сергій. Дорослі зненацька [Текст] : повість / С. Гридін. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. - 144 с. - (Державна програма 2019).

«Сергій Гридін – символ нової української підліткової літератури, який чи не найперший наважився вголос говорити про теми-табу, які досі вкрай рідко проникали в українську дитячу літературу», – сказав перекладач Володимир Чернишенко.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. У Тимофія є, як мінімум, два приклади з життя. Перший – його батьки: мама завагітніла дуже рано, вони одружилися, але й розлучилися дуже швидко. Другий – історія Маринки: вона завагітніла і зробила аборт. Який варіант вибере Тимко? Читайте самі.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com