|
|
|
Пошук по сайту
Бібліогурман
Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.Ніл Гейман
Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.Е.-Е.Шмітт
Бібліогурман
Шановні відвідувачі сайту!
Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.
грудень 2020 року
А43487 821.161.2 М34 Матіос, Марія Василівна. Черевички Божої Матері вирвана сторінка з буковинської саги : повість / М. В. Матіос. - Львів : Піраміда, 2018. - 208 с. - (Державна програма "Інститут книги - 2018"). Нова повість письменниці – це трагічна буковинська історія червня-липня 1941 року. Іванка Борсук – головна героїня книжки, що перекочувала зі сторінок повісті «Москалиця», у свої дванадцять років розуміє найголовніше: що є Добро і що є Зло. Бездоганне знання народних традицій і гуцульських вірувань, людської психології та історичних фактів і на цей раз дозволили Марії Матіос відтворити особливу драму людини ХХ століття на території, яку історик Тімоті Снайдер назвав «кривавими землями».
Б49214 84(4УКР)6 Л89 Львів. Смаколики. Різдво : збірка / Д. Корній, А. Рогашко, В. Л. Гранецька, А. Хома та ін. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2016. - 254 с. Збірка оповідань відомих українських авторів. У кожній з цих історій – народження… Нового почуття, нової надії, нового змісту, нових спогадів… У святковій різдвяній колотнечі на площі Ринок вони можуть раптово опинитися поряд з вами – герої цих оповідань, що кохали, страждали, раділи. Це наче уривки сповіді, випадково підслуханої у затишній кав`ярні за філіжанкою духмяної кави та теплим марципаном… Наче святковий львівський пляцок, де яскравими начинками, з любов`ю зібраними добрими чарівницями-господинями, українськими письменницями Вікторією Гранецькою, Дарою Корній, Тетяною Белімовою, Нікою Нікалео та іншими, стануть надія, романтика, вірність та віра в народження нового життя.
А44663 821.111(73) Ш36 Шебон, Майкл. Місячне сяйво : роман / М. Шебон. - Харків : Фабула, 2020. - 448 с. «Місячне сяйво» — шедевр від лауреата Пулітцерівської премії Майкла Шебона: роман про правду та брехню, сімейні перекази, неймовірні пригоди і сили, що прагнуть нас принизити і знищити. Оповідач — юне «друге я» автора — вирушає в Окленд (Каліфорнія), щоби відвідати свого смертельно хворого діда, чиє ім’я в романі залишається неназваним. Роман розгортається як серія зізнань цієї сильної, мужньої, але замкненої людини, чия свідомість збуджена близькістю неминучої смерті й потужними анальгетиками. Це розповідь про божевілля, війну та її найтемніші сторони, секс, шлюб і жадання, екзистенційні сумніви і руйнівну силу сімейних таємниць. А ще про те, що біля витоків цілої низки космічних досягнень Америки ХХ століття стояла воістину демонічна особистість, чий шлях таємничим чином перетнувся зі шляхом дідуся оповідача.
Б48269 88.5 Ш12 Шаап, Сібе. Мстива отрута. Ріст невдоволення / С. Шаап; пер. з нід. С. Святенко. - Київ : Вид-во Жупанського, 2015. - 224 с. Доктор Сібе Шаап – відомий нідерландський філософ. Здобув економічну, соціологічну і філософську освіту. Його дисертацію було присвячено проблемам тоталітарного суспільства в умовах марксизму і філософії Ф.Ніцше. Наразі викладає філософію у Вільному університеті Амстердама і Карловому університеті Праги. Нова праця продовжує тему ресентименту. Мстивість проявляється у малому, потайки, у щоденних ситуаціях, коли люди залежать один від одного й змушені взаємодіяти. Вона діє, немов тонка отрута, що підриває стосунки та інфікує їх. Людина переживає внутрішнє пригнічення, однак дія ресентименту поширюється й назовні, спрямовуючись на інших. Будь-де, де взаємодіють люди, може виникнути ця отрута, здатна зруйнувати стосунки. Так відбувається у публічній сфері – там, де вирішуються питання співжиття, де мислення та дії людини формують політику.
|
|