Пошук по сайту
Бібліогурман
Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.Ніл Гейман
Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.Е.-Е.Шмітт
Бібліогурман
Шановні відвідувачі сайту!
Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.
жовтень 2024 року
Знайдіть задоволення в читанні та обирайте книги, які роблять вас щасливими! Наш черговий випуск «Бібліогурмана» присвячений книгам, які допомогають зрозуміти себе і світ навколо. Книги про самопізнання відіграють важливу роль у розвитку особистості, оскільки вони допомагають нам глибше зрозуміти свої думки, почуття та поведінку. Це, в свою чергу, дозволяє усвідомити свої сильні та слабкі сторони, визначити життєві цілі, більш усвідомлено будувати своє життя і приймати обґрунтовані рішення. Книги про самопізнання часто пропонують методи для роботи з емоціями та самооцінкою, що допомагає знизити рівень стресу, тривожності та покращити психічне здоров`я. Самопізнання допомагає вийти за межі своїх звичних рамок та стимулює до постійного вдосконалення. І погодьтеся, коли людина краще розуміє себе, їй легше будувати здорові стосунки з іншими. Отже, якщо ви прагнете гармонії в собі та в оточуючому світі, якщо ви готові до особистісного зростання та усвідомленого життя, то Хмельницька ОУНБ чекає саме на вас ! Читайте та насолоджуйтесь !
А43679 177.6 Ф91 Фромм, Еріх. Мистецтво любові / Е. Фромм; пер. з англ. В. Кучменко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 192 с. - (Державна програма - 2018). Еріх Фромм – психоаналітик, філософ, один з засновників неофрейдизму. «Мистецтво любові» - одна з найпопулярніших його книг. В ній Фромм розмірковує про любов не тільки як про почуття між двома людьми, а й як про взаємодію зі світом загалом. Психоаналітик переконаний, що любов – не миттєвий імпульс, а усвідомлена воля, якій можна навчитися; тільки цілісна та самодостатня особистість знає, що таке справжня любов. Книга була написана у 1961 році, але не втрачає своєї актуальності і сьогодні. «Мистецтво любові» вкотре нагадує: відповіді на питання про сенс життя та суть любові варто шукати не зовні, а всередині.
Б50679 159.9 Б51 Берн, Ерік. Ігри, у які грають люди. Світовий бестселер із психології стосунків / Е. Берн. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2019. - 256 с. Життя – це гра – думка, яку розглядали, пояснювали та підтверджували численні автори. Втім, Ерік Берн підійшов до цієї тези чи не найбільш системно та серйозно. Американський психолог та психіатр розробив транзакційний аналіз. На думку Берна, в основі відносин людей лежать транзакції, деякі з них мають приховані цілі (вони і називаються іграми). Про які саме ігри йдеться та як вони визначають наше життя автор і розповідає в своїй найвідомішій книзі. Ерік Берн описує понад 120 ігор та прагне звільнити людей від впливу нав’язаних сценаріїв та навчити менше «грати» у життя, а натомість – жити по-справжньому.
А44380 159.9 Ф83 Франкл, Віктор Еміль. Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі / В. Франкл; пер. з англ. О. Замойської. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2018. - 160 с. Три роки ув’язнення в концентраційних таборах Дахау і Освенцимі, голод, приниження, нелюдська жорстокість та страждання — не кожен зміг вижити в таких умовах, а написати про свій досвід життєстверджуючий твір наважився лише Віктор Франкл, австрійський психолог і філософ, засновник логотерапії. «Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» розійшлась накладом в 10 мільйонів екземплярів і переведена на 24 мови світу. Книга складається з двох частин: власне ув’язнення, опис життя в концтаборі та роз’яснення, спостереження та виведення нового психіатричного методу — логотерапії і введення поняття проактивності. Згідно його теорій між подіями, які випали на долю людини, і її ставлення до них лежить свободна воля. Інакше кажучи, ми самі вибираємо, як відноситись до свого життя і оточуючого світу. Сучасна психіатрія й досі спирається на тези, виведені Франклом, і визнає величезний внесок в пошук сенсу і мотивацію людського існування.
Б51961 612.82 С 24 Свааб, Дік. Ми - це наш мозок / Д. Свааб ; пер. з німю О. Коцюба. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля , 2017. - 496 с. : фот. Дік Свааб — нідерландський нейробіолог. Виступивши співавтором близько двохсот книжок, Дік Свааб написав «Ми — це наш мозок» — науково-популярну книгу про те, як мозок впливає на наше життя. Ця книга — справжня сенсація. Вона викликала шквал суперечок та за короткий час стала бестселером спочатку на батьківщині автора, у Нідерландах, а згодом і у всьому світі. Чим був спричинений ажіотаж? Темами, що вчений-нейробіолог порушив у своїй праці. Як і де ми відчуваємо щастя? Чи відчувають біль ембріони? З чого насправді починається статеве дозрівання підлітка? Як поведінка батьків може вплинути на дитину? Які еволюційні переваги надає релігія? Чи можливо протистояти хворобі Альцгеймера? Що таке «моральна схема» та яку роль вона відіграє у прийнятті рішень? Автор простежує наше життя від зачаття до самої смерті, щоб відповісти на ці та багато інших питань. У простій формі, проте не відходячи від наукової структурованості, ви багато дізнаєтеся про найвпливовіший орган людини.
Б52030 159.92 Ш 97 Шустер, Тара. Купи собі той довбаний букет, Та інші способи зібратись докупи від тієї, котрій вдалося / Т. Шустер ; пер. з англ. І. Вікирчак. - Київ : Yakaboo Publishing, 2023. - 320 с. В цій книжці авторка розповідає історію власного перевиховання та перетворення на чемпіонку з любові до себе. Завдяки простим щоденним ритуалам Тара змінила свою свідомість, тіло та стосунки і навчить вас, як: -вдавати вдячність, поки не відчуєте вдячності насправді; -розкопати та зцілити любов’ю свої приховані емоційні рани; -розпізнати несвідомі переконання-самообмеження і позбутися їх; -розвінчати внутрішнього недруга та захиститися від самокритики; -розпочинати кожен день наснажено, натхненно й з готовністю блищати; -створити собі життя, яке ви дійсно будете обожнюватимете.
Б50128 821.111(73) П37 Плат, Сильвія. Під скляним ковпаком : роман / С. Плат; пер. з англ. О. Любарської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 360 с. - (Державна програма - 2018). «Під скляним ковпаком» — єдиний роман американської письменниці Сильвії Плат, відомої насамперед як талановита поетеса. У цьому частково автобіографічному творі, опублікованому в 1963 році, зображено складний шлях молодої жінки, яка бореться з серйозним депресивним розладом. Головна героїня, Естер Ґрінвуд, проходить період стажування в Нью-Йорку, де на неї тиснуть очікування суспільства і власні високі вимоги. Всупереч успіхам, вона поступово занурюється у пітьму депресії, відчуваючи, як її життя проходить під невидимим скляним ковпаком. Роман відображає реалії становища жінок у першій половині ХХ століття та ілюструє, як суспільство тих часів недостатньо розуміло серйозність психічних розладів. Роман змушує задуматися про важливість любові до себе і розуміння власних переживань. «Під скляним ковпаком» став ключовим твором для розуміння психологічних глибин людської душі. Цей твір — прониклива, емоційна подорож у світ хворобливого самопізнання і боротьби за виживання у своєму розумі.
|