|
|
|
Пошук по сайту
Бібліогурман
Освічені люди повинні читати художню літературу. Література може показати вам інший світ. Вона може взяти вас туди, де ви ніколи не були.Ніл Гейман
Книга не може змінити світ, але може змінити наше серце.Е.-Е.Шмітт
Бібліогурман
Шановні відвідувачі сайту!
Відділ наукової інформації та бібліографії продовжує щомісячне інформування про книги у фондах бібліотеки, на які варто звернути увагу.
жовтень 2020 року
Б49778 84(4Укр)6 Є-97 Єщенко М. Бібліотекарки не виходять заміж: пригодн. повість / М. Ю. Єщенко; худ. Є. П. Плужник. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2017. – 120 с. - 312 с. Марина Єщенко – кандидат філологічних наук, талановита письменниця та поетеса, критик та публіцист, лауреат премій імені В. Коваля, імені О. Гончара, видавництва «Смолоскип», дипломант загальнонаціонального конкурсу «Троянди й виноград». За професією – бібліотекарка читального залу періодики в Науковій бібліотеці імені М. Максимовича. «Нова книга молодої, але вже знаної авторки Марини Єщенко знаменна у кількох моментах: по-перше, письменниця звернулась до жанру повісті (попередні збірки – новелістичні), по-друге, – до ексклюзивної в українській прозі теми життя-буття бібліотеки. Вже в анотації до цього тексту згадано про «величезні зали-склепи», суворих бібліотекарок, про те, що «змінюються епохи, цивілізація по спіралі рухається за визначеною траєкторією, і тільки в бібліотеці нічого століттями не змінюється». Отож, здавалося б, чим може зацікавити установа, життя якої розмірене, плавне, десятиліттями устатковане, а кадровий склад переважно жіночий? Проте вже в згаданій анотації зазначено, що йтиметься не про погляд зразкового читача на бібліотеку, який приходить до неї за книгами, а про те, що за ширмою парадного входу, а там – молодий і хтивий директор, бібліотекарки-жінки зі своїми успіхами і комплексами, різним життєвим досвідом і внутрішнім кодексом моральності» - так характеризує повість Ніна Бернадська, доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Б48048 84(4УКР)6 І-19 Іваничук Р. Серед повені книг: записки бібліофіла: про книги і про себе. Львів: Піраміда, 2016.- 160 с. У цій книжці Роман Іваничук розповідає про свою бібліотеку як про дуже близьку і дуже рідну душу. Раритетні і звичайні видання його бібліотеки тісно переплелися з цікавими історіями про українських письменників та перекладачів старшої і молодшої ґенерацій, спонукали до творчості та роздумів, були тим духовним вогнищем, яке зігрівало його у скрутні хвилини життя. Тож Роман Іваничук з великою приємністю запрошує своїх читачів помандрувати його книгозбірнею. Про свої домашні бібліотеки писали також Умберто Еко, Жан-Клод Кар`єр у книзі "Не сподівайтеся позбутися книжок", де автори страшенно переймалися долею своїх бібліотек.
Б48101 84(4УКР)6 І-23 Іванцова М. Живі книги. – Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 286 с. Господар кафе сподівався, що незвичайна акція «Живі книги» залучить відвідувачів, проте не очікував такого результату! Можливість відверто розповісти свою історію або послухати чужу сповідь зацікавила багатьох. Віктор, Женя і Амалія стали завсідниками кафе. У кожного з них є свої секрети... Такі різні люди є героями роману - письменниця з проблемами в особистому житті, яка шукає нові сюжети, сліпий чоловік, колишній військовий, молода дівчина на життєвому роздоріжжі... Але їхні шляхи перетнуться під час акції "Живі книги", що її проводить одна з київських кав`ярень-книгарень. Кожен охочий може розповісти історії зі свого життя, записавшись до відповідного каталогу Книгою, або стати Читачем і послухати чужі.
А38758 84(4УКР)6 Винничук Ю. Танго смерті : роман . - Харків: Фоліо, 2013.- 215 с. У творі йдеться про долю чотирьох родин: української, німецької, польської і єврейської. Дія книжки відбувається у двох паралельних площинах: Львів тридцятих-сорокових років і Львів дев`яностих - двотисячних . Головний герой – науковець Ярош. Захоплюючий сюжет, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця «Танга смерті», яке виконували в`язні Янівського концтабору у Львові. Ще один сюжет роману - подорож героя львівською бібліотекою міжвоєнних часів. Книгозбірня виявилася цілим окремим світом, де двері в одне зі сховищ ведуть у залу нескінченних розмірів, якою треба мандрувати кілька днів. Бібліотека живе своїм життям, стає небезпечною. «Ось навіть ці стелажі…навіть вони не зовсім тупі, як вам здається. І не такі вже й непорушні. Інколи вони мандрують. Міняються місцями. А зараз дослуховуються до наших слів. О, прошу дуже! – старий приклав вухо до сірої поверхні стелажа і прислухався. – Комусь може здатися, що це так шемраво шамкотить шашіль, а я вам скажу, що це не так. Це вони перешіптуються між собою своєю шурхотливою мовою» - розповідає директор цієї бібліотеки.
Б47724 84(4УКР)6 П14 Палинський В. Бібліотекар: новели й оповідання. Л.: Апріорі, 2013. – С.21-35. Віктор Іванович Палинський— сучасний український письменник, есеїст, літературний критик, публіцист, мистецький аналітик, культуролог. У новелі «Бібліотекар» йдеться про бібліотекаря Богудара : «називали його бібліотекар; власне – Бібліотекар». У свій час він очолював муніципальну бібліотеку. Книгозбірня – багата; налічувала понад сто тисяч томів, подекуди – й унікальних видань. Він знав цю книжкову колекцію, як свої п`ять пальців. І вправно допомагав книжникам, без зайвих копирсань в каталогах, знаходити потрібні томики. Сприймали цього колоритного книжника як доконче необхідну складову кам`янка-бузької заспокійливо – провінційної реальності» - оповідає нам автор книги. Герої інших оповідань і новел Віктора Палинського також екстравагантні та несподівані.
Б47115 84(4ККР)6 С14 Сайко О Кав`ярня на розі. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 172 с. Оксана Сайко «Кав`ярня на розі». Головна героїня, Лідка (дуже любить книжки), готується до вступу на економічний і підпрацьовує в кав`ярні кельнеркою. Їй пощастило познайомитись з колекціонером забутих книжок Арсеном (працівник видавництва). І це змінило життя обох: хтось зумів повернути собі давно втрачений сенс життя, а хтось зрозумів, чому не варто втілювати чужих мрій. Головна героїня твору каже: «Щотижня я відвідувала сільську бібліотеку, і це було справжньою подією. Я могла годинами блукати між стелажами та полицями! Обравши собі книжки, я поспішала додому, щоби знову зануритися у читання. Я читала захланно й швидко, кілька книжок одразу. Часто замість того, щоби готувати уроки, я читала, заховавши підручника під книжку». Колекціонер Арсен розповідає: «Бувало, завдяки брехні потрапивши у книгосховище якоїсь бібліотеки, де зберігали книги, які вже вилучили з користування, чи фонди, я швидко хапав усе, що привертало мою увагу, й засовував за пазуху…. Нерідко мені доводилося красти з бібліотек та читальних залів». Арсен збирається відкрити бібліотеку забутих книжок.
|
|