Закрити
фото
logo

 
Бібліотека українського воїна Збережи довкілля Щодо неприйнятності ідей федералізації України
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library@ounb.km.ua
 
X

Пошук по сайту

ОТГ Хмельницької області


ОТГ

Реформа в Хмельницькій області розпочалася наприкінці 2015 року. Волочиський, Полонський, Летичівський райони стали першими, де відбулася децентралізація. На кінець 2017 року в області було створено 26 ОТГ.

Протягом 2017 року створено ще 4 ОТГ, а саме: в Чемеровецькому (Чемеровецька селищна, Гуківська сільська) та Шепетівському (Ленковецька, Судилківська сільські ) районах. Станом на 1.06.2017 р., у Городоцькій міськраді отримали згоду від усіх голів сільських рад і прийняли спільне рішення про об`єднання в одну тергромаду – Городоцьку ОТГ.

Наразі в області створено 26 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), об’єднання пройшло в 12 районах з 20 (60%), з них:

 • міських ОТГ – 3;
 • селищних ОТГ – 11;
 • сільських ОТГ – 12.

До складу яких увійшли 315 бібліотек. Методичне забезпечення (підвищення кваліфікації, комплектування, обробка літератури) 172 бібліотек, які знаходилися в рамках району але не увійшли до складу ОТГ, здійснюють ЦРБ, як бібліотеки правонаступники.

При ОТГ створюються відділи/сектори освіти, молоді та спорту, культури та туризму.

Найменшою є Понінківська, Розсошанська сільські ОТГ, які налічують по 3 бібліотеки. Найбільша – Чемеровецька селищна – 26, Судилківська та Гуменецька сільські ОТГ – 13 бібліотек.

В рамках децентралізації повністю збережено межі Старосинявського та Летичівського районів, проте, якщо Старосинявський район повністю відповідає межам ОТГ, то Летичівський поділено на дві ОТГ– Летичівську та Меджибізьку селищні ОТГ.

Група оплати праці бібліотечних працівників майже в усіх бібліотеках не змінилася, окрім бібліотек ОТГ Славутського району (з 4 групи оплати праці на поза групою).

При створенні ОТГ деякі бібліотеки, які раніше мали статус ЦРБ стали: Волочиською центральною бібліотекою, Летичівською публічною бібліотекою, Полонською центральною бібліотекою, Дунаєвецька міська бібліотека.

Із загальної кількості бібліотек ОТГ:

 • 10 - центральних бібліотек ОТГ (Волочиська, Дунаєвецька, Полонська міські ОТГ, Чемеровецька, Старосинявська, Новоушицька, Летичівська, Понінківська, Меджибізька селищні ОТГ та Гуменецька сільська ОТГ);
 • 6 - центральних бібліотек для дітей;
 • 9 - міських філій;
 • 290 - сільських бібліотек. Крім того, для забезпечення обслуговування користувачів діють 55 бібліотечних пункти, та 9 клубів-бібліотек.

В 2017 році на утримання бібліотек ОТГ було виділено 25976,573 грн. (в середньому на 1 бібліотеку – 82,5 тис. грн.), з них 24424,054 грн. – кошти загального фонду (94 %). На комплектування бібліотечних фондів виділено – 555,465 тис. грн. (1763 грн. в середньому на 1 бібліотеку), в тому числі на передплату періодичних видань – 259,127 тис. (822 грн.– середній показник на 1 бібліотеку).

На поточні та капітальні ремонти виділено 500,674 грн., (в середньому на 1 бібліотеку – 1589 грн.).

В громадах гостро стоїть питання: фінансування бібліотечних закладів, в т.ч. на купівлю книг та передплату періодики); матеріально-технічний стан бібліотечних приміщень; комп’ютеризація; оформлення документації бібліотеки (стату, попоження, штати).


Корисні посилання:

 1. Децентралізація влади
  1. Децентралізація влади Хмельницька область
 2. НБУ ім. Ярослава Мудрого, сторінка «Бібліотечному фахівцю»
 3. Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади (Блог НБУ ім. Ярослава Мудрого)
 4. Міністерство культури України
  1. Децентралізація
  2. Нормативно-правові акти у сфері бібліотечної справи
 5. Хмельницький підрозділ установи Центр розвитку місцевого самоврядування

 

Сайт розробив: Гриняк Олександр
завідуючий відділом інформаційних технологій
Хмельницької ОУНБ
e-mail: cooler.green@gmail.com