Закрити
фото
logo

 
Бібліотека українського воїна Збережи довкілля Щодо неприйнятності ідей федералізації України
Як нас знайти:
29000, м. Хмельницький,
вул. Героїв Майдану, 28
тел./факс: (0382) 79-47-31
тел.: 65-80-84
e-mail: library@ounb.km.ua
 
X

Пошук по сайту

ОТГ Хмельницької областіПолонська міська ОТГ

мапа

Рішенням Хмельницької обласної ради від 13 серпня 2015 року №16-33/2015 утворено Полонську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Полонне Полонського району Хмельницької області. В Полонську ОТГ ввійшло 30 населених пунктів, в яких функціонує 15 бібліотек: Полонська центральна бібліотека, Полонська дитяча бібліотека, міська № 3, міська № 4, Великоберезнянська, Великокаленицька, Котелянська, Котюржинецька, Новолабунська, Новоселицька, Онацьковецька, Прислуцька, Роговичівська, Варварівська, Бражинецька бібліотеки-філії.

День героїв
День героїв

Відповідно до п.1.24, п.2.24 четвертої (позачергової) сесії районної ради VII скликання від 30 грудня 2015 року № 3 «Про безоплатну передачу об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Полонського району в спільну власність Полонської міської об’єднаної територіальної громади», Полонська районна рада передала право засновника та майно, а відповідно до п.1.24, п.2.24 третьої (позачергової) сесії І скликання від 22 січня 2016 року №8 «Про безоплатне прийняття об’єктів із спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Полонського району в спільну власність Полонської міської об’єднаної територіальної громади» міська рада об’єднаної територіальної громади ввійшла в склад засновників та прийняла право засновника та майно від Полонської районної ради комунальної організації Полонської районної ради «Полонська центральна районна бібліотека». Згідно п.1.24, п.2.24 рішення четвертої чергової сесії І скликання від 05 лютого 2016 року №6 «Про внесення змін та затвердження у новій редакції статутів навчальних та інших комунальних закладів, організацій Полонської міської об’єднаної територіальної громади» та рішення 6-ї чергової сесії І скликання від 30 березня 2016 року № 23 «Про внесення змін у назви комунальних закладів громади та затвердження у новій редакції Статутів комунальних закладів, організацій Полонської міської об’єднаної територіальної громади» змінено назву та затверджено статут центральної бібліотеки Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади та положення про бібліотеки-філії центральної бібліотеки Полонської міської ради ОТГ.

Європейська панорама
Європейська панорама

Протягом 2016 року покращилась матеріально-технічна база бібліотек. Проведено поточні ремонти: ЦБ (4045 грн), Бражинецькій (700 грн), Прислуцькій сільських бібліотеках (130 грн).

Придбано 9 стільців на суму 630 грн в Котелянську бібліотеку-філію, 1 комп’ютер в Онацьковецьку бібліотеку-філію на суму 2902 грн. В центральну бібліотеку придбано килимове покриття на підлогу на суму 3529 грн 71 коп., порохотяг – 1700 грн, тюль – 390 грн, карниз – 288 грн.

Протягом 2016 року до бібліотек Полонської ОТГ надійшло 4692 примірники друкованої продукції. Комплектування здійснювалось з обмінного фонду ХОУНБ та районного фонду, за Державною програмою, подарованих книг та придбання в книжкових магазинах.

Презентація полоні
Презентація полоні

У І півріччі 2017 року надходження до фондів бібліотек становило 341 прим. на суму 19551 грн. Надходження періодичних видань - на суму 15500 грн. Джерела надходжень літератури: обмінний фонд, подаровані, за державною програмою, взамін загублених.

В бібліотеках мережі налічується 22 комп’ютери, з яких 19 мають доступ до мережі Інтернет.

Важливою складовою іміджу сучасної бібліотеки в інформаційному просторі є наявність власного віртуального ресурсу (веб-сайту, блогу).

Полонська центральна бібліотека та Полонська дитяча бібліотека ведуть активну роботу по наповненню власних сайтів. Новоселицька сільська бібліотека-філія має власний блог. В 2016 році почав функціонувати блог Прислуцької сільської бібліотеки-філії, а в 2017 р. – блог Великокаленицької бібліотеки-філії.

Сторінки в соціальних мережах ведуть Полонська ЦБ, Новоселицька, Прислуцька та Великокаленецька бібліотеки філії.

Серед чисельних бібліотечних інновацій особливої уваги заслуговує робота філій за тематичними програмами діяльності. 8 бібліотек-філій в 2016 році працювали за визначеними програмами. Це бібліотеки народознавчого спрямування (с. Онацьківці), патріотичного виховання (міська № 2), духовного відродження (с. Варварівка), екологічного – (с. В.Каленичі), сімейного читання (с. В.Березна), молодіжний культурно-дозвіллєвий центр (міська № 3), краєзнавчого (с. Котелянка), по пропаганді літератури спортивної тематики та здорового способу життя ( Новолабунська). Відповідно до тематичних напрямків роботи філій розроблені програми: «Жива душа народу», «Безсмертна пам’ять», «Центр духовного відродження», «Краса землі моєї України», «Читаємо всією сім’єю», «Юність вчать – наука їй не шкодить», «В океані рідного народу відкривай духовні острови», «В здоровому тілі – здоровий дух».

Відкриття ЦЄІ
Відкриття ЦЄІ

У бібліотеках проведена робота по зонуванню. Результатом цієї роботи є створення у всіх філіях системи інформаційних зон, зон дитячого читання та навчання. Тематичні зони організовані у бібліотеках сіл: Велика Березна – (зона сімейного читання); Великі Каленичі – (зона екології); Онацьківці, Котюржинці, – (народознавчі зони); Котелянка – (краєзнавча зона); Варварівка – (зона духовного відродження), міська № 3 – (зона патріотичного виховання).

Створення та організація любительських об’єднань у бібліотеках – перспективна форма соціокультурної роботи бібліотек і має важливе значення для диференційованого обслуговування користувачів - по інтересах, здібностях, захопленнях. У сільських бібліотеках-філіях працює 14 клубів за інтересами, в ЦБ – 4, ДБ – 2, міські – 4. Всього в 2016 році в бібліотеках ОТГ працювало 24 клуби за інтересами.

Протягом 2016 року робота спрямовувалась на просування книги та читання. З цією метою в ЦБ підготовлено та проведено творчі акції: «Україна - нація героїв», «Книга повертається додому», «Подаруй книгу воїну». В літні місяці функціонувала послуга «Читальна зала на траві». Працівники підготували буктрейлери на книги Ю. Плаксюка «Все в минулому» та М. Жулинського «Він знав, як много важить слово». Відбувся сімейний конкурс «Книжковий хіт нашої родини». Популярністю серед жителів міста користується послуга «Буккросінг». В 2017 році на сайті вміщено буктрейлер на збірник «Полонь. Третій випуск».

У 6 бібліотеках діють інтернет-центри: ЦБ, ДБ, Новоселицькій, Прислуцькій, В.Каленицькій, Н.Лабунській філіях, де активно проводиться робота з е-урядування.

Спільні заходи ЦБ проводить з Полонським районним центром зайнятості та Шепетівським УТОС.

В 2017 р. проведено практикум на тему: «Е-урядування. Особливості інформування та обліку користувачів» з працівниками сільських бібліотек-філій.

Вікімарафон
Вікімарафон

Центральна бібліотека бере активну участь у наповненні онлайн енциклопедії «Вікіпедія». В 2017 році користувачі та працівники бібліотеки взяли участь у Вікімарафоні з написання статей.

В 2016-2017 рр. стали переможцями у проектах «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в бібліотеці» та у ІІ раунді проекту «Пульс» по темі «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» для бібліотек та громадських організацій. Взяли участь у третьому конкурсі мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», але набрали недостатньо коштів для реалізації свого проекту.

З 2017 року центральна бібліотека стала майданчиком для проведення тренінгів: «Підтримка реформи децентралізації в Україні», підбиття підсумків третього конкурсу мікрогрантів від ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли», «Електронне урядування в державних установах».

З нагоди відзначення Дня Героїв у читальній залі Полонської ЦБ відбувся круглий стіл за участі вчителів історії, працівників бібліотек та музею міста, місцевих поетів, учнів шкіл.

До 500-річчя Реформації в центральній бібліотеці пройшла науково-практична конференція «Вплив ідей Реформації на розвиток сучасної освіти і педагогічної науки», в якій взяли участь представники протестантських церков, методисти Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, вчителі історії, педагоги-організатори навчальних закладів, бібліотекарі.

Працівники читальної зали Полонської ЦБ провели вуличну акцію «Європейська панорама», яка пройшла у рамках загальноміського свята з нагоди Дня вишиванки.

В бібліотеці проводяться презентації книг місцевих авторів та відомих письменників. Так, відбулась презентація третього випуску збірки "Полонь", презентація книги нашого земляка, заслуженого працівника культури, члена Національної спілки журналістів України Плаксюка Юрія Олександровича. "Все в минулому: книга друга. Тропа на небеса", зустріч з українськими письменниками братами Капрановими. Віталій та Дмитро Капранови презентували нашій громадськості історичний роман «Забудь – річка».

Третій конкурс мікрогрантів
Третій конкурс мікрогрантів

Бібліотеки Полонської ОТГ в 2016 р. приймали участь в обласних конкурсах: «Найкращий читач Хмельниччини - 2016», «Бібліотеки на службі громади», Ярмарці інноваційних бібліотечних послуг та провели власний конкурс на кращий бук трейлер, приурочений 25-річчю Незалежності України. Дитяча бібліотека в 2017 р. перемогла у конкурсі «Фонтан казок».


Полонська бібліотека міської ради ОТГ в мережі:

сайт Facebook


Полонська бібліотека для дітей в мережі:

сайт


Великокаленицька сільська бібліотека-філія в мережі:

Блог Facebook


Новоселицька сільська бібліотека-філія в мережі:

Блог Facebook


Прислуцька сільська бібліотека-філія в мережі:

Блог Facebook


 

Сайт розробив: Гриняк Олександр
завідуючий відділом інформаційних технологій
Хмельницької ОУНБ
e-mail: cooler.green@gmail.com