Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Територіальні громади Хмельницької областіАнтонінська селищна територіальна громада

мапа
Антонінська селищна територіальна громада

Антонінська територіальна громада створена 17 серпня 2017 року, до складу якої увійшли 34 населених пункти.

В липні 2022 року на базі Антонінської публічної бібліотеки було створено центральну бібліотеку – Комунальний заклад «Центральна бібліотека Антонінської селищної ради» з 12-ма сільськими бібліотеками-філіями: Васьківчицька, Великомедведівська, Великоорлинська, Великосалиська, Гриценківська, Закриницька, Корчівська, Кременчуківська, Малопузирківська, Севрюківська, Терешківська, Криворудківська.

Сьогодні Комунальний заклад «Центральна бібліотека Антонінської селищної ради» є складовою частиною громади та центром задоволення потреб громадян у публічній інформації, інформаційним посередником між владою та громадою, центром формування інформаційних мотивів для громади, соціокультурним центром. З метою заохочення до читання користувачів та полегшення пошуку необхідних видань в бібліотеках презентуються книжкові виставки, проводяться майстер-класи та організовуються різноманітні заходи.

Особлива увага у діяльності бібліотек громади приділяється таким основним напрямкам:


  • виконання основних показників роботи та залучення нових користувачів до бібліотек і читання;
  • співробітництво з органами місцевої влади та самоврядування;
  • сприяння позитивному іміджу бібліотек, розвиток реклами бібліотек та розширення їх послуг;
  • удосконалення довідково-інформаційної діяльності;
  • проведення різноманітних соціокультурних заходів.

Робота бібліотек Антонінської ТГ направлена на посилення ролі бібліотек як важливого культурного та інформаційного центру, центру духовної культури і популяризації загальнолюдських цінностей.

Антонінська селищна територіальна громада

Завдання, які поставлені перед бібліотеками громади – розширення бібліотечних функцій та подальша спеціалізація роботи бібліотек.

В усіх бібліотеках громади постійно ведеться робота з популяризації творів національної та світової літератури, культури, духовності, оформляються книжкові полиці новими книгами, тематичними виставками літератури.

Особлива увага приділяється вивченню і задоволенню потреб користувачів, посиленню дієвості активних форм і методів роботи з користувачами різних вікових та соціальних категорій. У зв’язку із цим у бібліотеках функціонують 4 клуби за інтересами різного тематичного спрямування, які покликані задовольняти читацькі інтереси в напрямках краєзнавства, духовності та естетики, розвитку дитячих творчих здібностей тощо.

Бібліотеки громади зосереджують свою увагу на роботі з дітьми та юнацтвом, особливо на розвитку особистості, здатної самостійно мислити, на проблемах соціалізації молоді, питаннях правового, екологічного та естетичного виховання, а також популяризації здорового способу життя, вивченні історії краю.

Значний внесок бібліотеки Антонінської територіальної громади вносять в забезпечення інформаційного простору, освітнього процесу тощо.

Серед перспективних завдань працівників бібліотек: розширення Інтернет-послуг, безперервна самоосвіта, постійне підвищення інформативності за допомогою соціальних мереж, залучення до проєктної діяльності.

Центральна бібліотека виступає партнером проєкту «Дія. Цифрова освіта», надаючи мешканцям громади цифрові послуги, організовує перегляди освітніх серіалів на платформі «Дія. Цифрова освіта», навчання користувачів бібліотеки цифровим навичкам.

Свою діяльність бібліотеки Антонінської ТГ висвітлюють на cайті Антонінської громади.

Створена сторінка бібліотеки у соціальній мережі Фейсбук.

 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com