Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу виробничої літератури


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



грудень 2024 року

Вивільнення та концентрація відновлюваної енергії. Сонячні концентратори. Лазерні концентратори внутрішньої енергії

Б52269 620.9

С34

Сидоров, Василь Іванович. Вивільнення та концентрація відновлюваної енергії. Сонячні концентратори. Лазерні концентратори внутрішньої енергії / В. І. Сидоров. - Черкаси : Вертикаль, 2024. - 476 с.

Книга присвячена актуальним питанням сталого виробництва екологічно чистої енергії і структурно складається із двох взаємодоповнюючих частин.

Предметом розгляду першої частини є сонячні концентратори. Висвітлюються принципи роботи та характеристики рефракційних та дзеркальних сонячних концентраторів у вигляді звичайних збиральних лінз, лінз Френеля, параболічних тарілкоподібних дзеркал фацетного типу, здовжених параболо-циліндричних дзеркал кюветного типу а також рознесених оптичних систем, набраних із великої кількості дзеркальних дефлекторів. Аналізуються практичні схеми концентраторних сонячних систем генерації, накопичення й постачання тепла населеним пунктам, промисловим та агропромисловим об`єктам. Як альтернатива масивним концентраторам першого покоління розглядаються плоскі голографічні хвилевідні сонячні концентратори на зональних позаосьових пандирекційних голограмах (Габора) дифузно розсіючої поверхні протяжного об`єкта.

Друга частина є дослідженням лазерних технологій вивільнення та концентрації надлишку внутрішньої енергії, що розсіюється в нанопросторі активного середовища у вигляді квазічастинок: фотонів, екситонів, фононів, плазмонів, магнонів та їх змішаних тандемних ноєднань, наприклад, поляритонів – і може бути альтернативним джерелом відновлюваної енергії. Аналізуються двоканальні лазерні осмотичні та магнітогідродинамічні системи молекулярної енергетики, в яких вивільнення внутрішньої енергії та перетворення її в електричну енергію відбувається у двох контурах: лазерному за допомогою стимульованих електромагнітних випромінювань, та електродинамічному за допомогою гідротурбін та поєднаних з ними електрогенераторів в осмотичній системі, або ж у магнітогідродинамічному контурі за допомогою сегментованого генератора Фарадея чи генератора Холла (у магнітогідродинамічній системі).

Викладачам та студентам старших курсів енергетичних факультетів. Книга також корисна інженерам та спеціалістам у галузі відновлювальної енергії.


Особливості підготовки водіїв з порушенням слуху до виконання практичних вправ з керування транспортним засобом

А47093 656.017.2

О-75

Особливості підготовки водіїв з порушенням слуху до виконання практичних вправ з керування транспортним засобом : метод. рек. / МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ ; уклад.: М. О. Боровик, В. А. Євтушок та ін. - Камёянець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2024. - 28 с. : іл.

Методичні рекомендації призначені для інструкторів автошкіл для осіб з інвалідністю під час проведення ними теоретичних і практичних занять з особами, що мають порушення слуху, а також для самостійної підготовки під час вдосконалення навиків практичного керування транспортним засобом.

Розроблені у відповідності з вимогами діючих нормативно-правових актів, що регламентують підготовку осіб до отримання водійського посвідчення, а також соціальну адаптацію та навчання осіб з порушеннями слуху.


Речі і люди. Есей про споживання

А47177 366

Ш55

Шивельбуш, Вольфґанґ. Речі і люди. Есей про споживання : . / В. Шивельбуш; пер. з нім. О. К. Юдіна. - Київ : Ніка-Центр, 2024. - 191 с. - (Німецька полиця в Україні). - ISBN 978-966-521-803-6 : 110.00 грн

Ця праця найширша за історичним охопленням, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора. У центрі його нової розвідки поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні імплікації на рівні обміну речовин між людьми та промовами взагалі. У зв`язку з розглядом споживання у поле зору автора потрапляє філософія Платона, Геракліта, атомістів, Гегеля. Він виявляє зв`язок між економічною теорією та історією медицини, біологією, алхімією, хімією.

Простежуючи корені поняття споживання від античних мислителів до економічних теорій Нової години, Шивельбуш особливу увагу приділяє економічній теорії фізіократів, що програла в конкурентній боротьбі ідей з класичною політичною економією і стала історичним анахронізмом, але, на думку Шивельбуша, набуває нового значення умів.


Вступ до спеціальності. Лабораторний практикум

А47244 531.8

В85

Вступ до спеціальності. Лабораторний практикум : навч. посіб. для здобув. першого (бакалаврат.) рівня вищ. освіти спец. 131 "Прикладна механіка" / уклад.: М. П. Мазур, А. С. Соколан. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2024. - 188 с. : іл.

Метою вивчення дисципліни є формування початкових знань про виріб та виробництво в галузі машинобування, засвоєння основних відомостей про методи оброблення деталей на металообробному обладнанні, металорізальний інструмент, якість поверхні деталі, точність оброблення, стандартизацію та технічне нормування, види з’єднання деталей. Особливістю дисципліни є реалізація принципу зв’язку теорії з практикою, оскільки весь теоретичний матеріал подається виключно для того, щоб студенти могли виконати практичне завдання.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com