Пошук по сайту
Нові надходження до відділу виробничої літератури
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
лютий 2024 року
Б52082 001.1(477) П50 Поліщук О. Українські науковці та винахідники : розповіді для дітей / О. Поліщук ; худож. О. Черкун. - Харків : Основа, 2023. - 79 с.: іл. - (Державна програма - 2024). Книжка містить 28 оповідань біографічного змісту про українських науковців та винахідників різних часів (від XV ст. до початку ХХІ ст.). Обрані постаті не дуже відомі широкому загалу, ці люди працювали в різних галузях (астрономія, хімія, географія, медицина, історія, інформатика та ін.). Усіх їх об’єднує одне: свого часу вони створили або винайшли щось абсолютно унікальне.
Б52083 929 Г13 Гадз П. І. Хлібний капітан України / П. І. Гадз, М. М. Маслій. - Чернівці : Букрек, 2023. - 400 с.: фот. - (Державна програма - 2024). У книзі зібрано інтерв’ю рідних та друзів, колег, чиновників, відомих людей про Олексія Вадатурського, видатного українця, Героя України, засновника компанії «НІБУЛОН», який разом з дружиною трагічно, загинув у власному домі 2022 року внаслідок російської агресії.
В6473 929 Б48 Бережко- Камінська, Ю. Віктор Глушков- творець нових світів / Ю. Бережко- Камінська. - Київ : Саміт-книга, 2023. - 272 с.: фот. - (Державна програма - 2024). Віктор Михайлович Глушков є основоположником інформаційних технологій в Україні, генієм, що набагато випередив свій час. Західні ЗМІ називали його «богом кібернетики». Йому вдалось створити інститут, який став першим зразком «цифрової незалежності» у часи, коли про цифровізацію могли писати письменники-фантасти чи сміливі вчені. Саме Інститут кібернетики був таким закладом, де шість тисяч добре освічених науковців мали всі власні лабораторії для проведення досліджень, він стояв біля витоків створення комп’ютерів та інтернету.
В6483 614.8:355.43 О-56 Ольховська О.М. Основи мінної безпеки / О. М. Ольховська, Ю. В. Єрьоменко. - Харків: Ранок, 2023. - 64 с.: іл. кольор. - (Державна програма - 2024). Через активні бойові дії на території нашої країни повсюди можна натрапити на заміновану землю. Вибухонебезпечні предмети становлять неабияку загрозу для здоров`я і життя людей. Особливо це стосується дітей. Найголовніше - дати знання про правила безпечної поведінки у ризикованих ситуаціях. Це може мати вирішальне значення для безпеки, попередити нещасні випадки і травмування через необачне поводження з мінами та вибуховими предметами.
В6482 620.9:502.1 З-48 Зелена енергія / О. Казанська. - Київ : Фастбінд Україна, 2023. - 64 с.: іл. кольор. - (Державна програма - 2024). Книга прийде на допомогу та надасть відповіді на питання щодо заощадження природних ресурсів. Прості експерименти допоможуть зрозуміти, як використовувати безкоштовні види енергії ефективно та з користю для людини та світу.
Б52115 687 С50 Smart Fashion : гід у світі цифрової моди: монографія / О. В. Захаркевич, Ю. В. Кошевко, С. Г. Кулешова та ін. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 231 с. : граф., табл. - Бібліогр.: С. 211-229 . Видання про цифрові технології в індустрії моди пропонує новий комплексний погляд на діджиталізацію фешен-індустрії, адже в Україні не існує жодного паперового видання або вебресурсу, де системно зібрано матеріали з напрямів використання інформаційних технологій на всіх етапах життєвого циклу продукції модної індустрії. Для науковців, фахівців у галузі легкої промисловості, викладачів закладів вищої освіти.
В6485 621.81 П19 Пастух І. М. Деталі машин. Курсове проєктування: навч. посіб. / І. М. Пастух, В. О. Харжевський, В. П. Олександренко. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 242 с. : граф., табл. - Бібліогр.: С. 195-197 . Викладені розрахунки та методи проектування деталей машин на основі яких розробляються механічні приводи. Подані алгоритми та приклади розрахунків параметрів приводу основних передач, валів та їх опор, поради щодо виконання графічної частини проекту приводу. Для студентів ЗВО, освітні програми яких передбачають вивчення дисциплін «Деталі машин», «Основи конструювання», «Машинознавство», «Технічна механіка» тощо.
В6489 678.7 Т33 Теоретичні засади та практична реалізація комплексної переробки полімермістких відходів у вироби легкої промисловості : монографія / О. М. Синюк, Т. В. Іванішена, С. Г. Кулешова та ін. - Хмельницький : ХНУ, 2023. - 222 с. : табл., фот., граф. - Бібліогр.: С. 209-220 . Розглянуті технології комплексної переробки полімермістких відходів, їх хімічної модифікації у композиційні матеріали для використання у виробах легкої промисловості. Запропоновані технології механічного подрібнення полімермістких відходів та обладнання для їх реалізації, нові методи модифікації полімерної сировини та технології нанесення на деталі одягу та взуття, що покращує механічну і хімічну стійкість виробів. Для фахівців спеціальностей «Галузеве машинобудування», «Хімічні технології та інженерія», «Технології легкої промисловості», студентів ЗВО.
Б52049 378:629.3 К 19 Каньковський І. Є. Система професійної підготовки інженерів-педагогів автотранспортного профілю: монографія / І. Є. Каньковський ; ред. Н. Г. Ничкало ; М-во освіти і науки України, Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельницький : Цюпак А. А., 2014. - 562 с. У монографії висвітлено методологічні засади інженерно-педагогічної освіти і концепції розвитку в східноєвропейських країнах. Здійснено історико-педагогічний аналіз змісту професійної підготовки інженера-педагога. Теоретично обґрунтовано модель особистості інженера-педагога автотранспортного профілю та концепцію педагогічної системи його професійної підготовки. Розкрито дидактичні засади функціонування цієї системи та розроблено організаційно-методичне забезпечення педагогічного процесу підготовки такого фахівця. Рекомендується для науковців, педагогічних працівників вищої школи, працівників управлінь, освіти і науки, студентів та всіх, хто цікавиться проблемами професійної підготовки інженерно-педагогічних кадрів.
В6504 001 Е32 Еделен, Паскаль. Пастки науки / П. Еделен ; худож. Б. Стріклер ; пер. з фр. О. О. Колесникова. - Харків : Ранок, 2022. - 48 с. : іл. кольор. Книжка «Пастки науки» - це і енциклопедія, і вімельбух, і цікава забавка. Вона має на меті познайомити молодших школярів з видатними винаходами за допомогою гри в детектива. На десятьох історичних замальовках розставлені пастки - предмети з пізніших епох, як-то електронна книга в типографії Гутерберга. Озброївшись пильністю, логікою та критичним мисленням, дитина омине пастки й дізнається безліч фактів з історії науки.
Б52105 688.72 П27 Перконос К. В. Яся Непустуй, видатна дослідниця іграшок / К. В. Перконос ; худож. К. Борисюк. - Київ : Портал, 2023. - 80 с.: іл. кольор. - (Державна програма - 2024). Міська дівчинка Яся змушена провести літо в селі. Там немає інших дітей, мама вся в роботі, а мамин хлопець - найнудніший у світі чоловік, пан Зануда. Але Яся знайде собі справу навіть у купі мотлоху, а зрештою заснує цілий музей. Кухонний музей іграшок минулого століття. Ходімо до неї на екскурсію: ось різні-різні іграшки радянських і пострадянських часів, ось історичні довідки, а ось - влучний гумор на додачу.
Б52095 591.5 Х76 Хоменко Я. Такі, як ми. Про тварин та їхні характери / Я. Хоменко ; худож. О. -К. Прокопчук. - Київ : Час майстрів, 2023. - 176 с.: іл. кольор. - (Державна програма - 2024). Збірка нарисів втілює гіпотезу про те, що діти пізнаючи тварин, вчаться розуміти як власний характер, так і людей навколо. 20 тварин - як звичних свійських так і екзотичних диких - розповідають про себе читачеві, подаючи наукові факти в художньому стилі. У виданні використано технологію доповненої реальності, за допомогою спеціального застосунку читачі можуть переглянути короткі відео про тварин.
|