|
|
|
Пошук по сайту
Нові надходження до відділу мистецтв
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
вересень 2024 року
Б52240 821.161.2 Б20 Балабко О. В. Кімоно для Баттерфляй. Із життя Соломії Крушельницької : роман / О. В. Балабко. – Чернівці : Букрек, 2022. – 320 с. : фот. Молодій солістці Варшавської опери Соломії Крушельницькій подарували кімоно, у якому вона наважилася виконати опереткову арію гейші. Цей епізод творчої долі співачки дозволив письменникові розгорнути захопливу оповідь про шлях до однієї з визначальних ролей – Мадам Баттерфляй. Читач спершу застає Крушельницьку у паризького кутюр`є, потім стає свідком тріумфів у «Опера Гарньє», неаполітанському «Сан-Карло» й потрапляє до театру в Брешії, де її успіх у «Мадам Баттерфляй» порятував нову оперу Пуччіні, що зазнала фіаско у «Ла Скала». Далі – 100 «Метеликів» Крушельницької, 100 вистав опери на трьох континентах з низкою карколомних подій за участі історичних постатей – від Верді, Пуччіні, Карузо, Д`Аннунціо до Франка, Грушевського і монарших родин. А чергове виверження Везувію дивним чином сприяло заміжжю головної героїні...
В6435-2 76.041(4) Є24 Європейський гравірований портрет XVI–XIX ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського : дослідж., іл. кат. у 2 кн. Кн. 2 / Г. М. Юхимець, Д. Д. Фоменко, І. І. Цинковська та ін. ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ : Академперіодика, 2023. – 664 с. : фот. Запропонований ілюстрований науковий каталог європейського гравірованого портрета XVI–XIX cт. (понад 800 од. опису) є першим довідковим виданням зібрання НБУВ, що презентує образи історичних осіб (імператорів, королів та можновладців, політичних, державних, релігійних діячів, військовиків, учених, філософів, істориків, письменників, поетів, композиторів, музикантів, акторів, художників, у т.ч. української еліти, в портретах, створених відомими і маловідомими граверами і рисувальниками європейських країн. Каталог адресовано широкому колу фахівців – історикам, культурологам, мистецтвознавцям, дослідникам європейської біографістики, працівникам музеїв, бібліотек і усьому колу шанувальників мистецтва.
6549 7.071.7(477+73) М65 Мистецька родина Татяни й Аполлінарія Осадців / упоряд. Н. Волинець. – Львів : Манускрипт-Львів, 2006. – 104 с. : фот. кольор. В альбомі розповідається про мистецьку родину Тетяни й Аполінарія Осадців – вихідців із Бережанщини, які своє життя присвятили служінню рідному народові. Проживаючи далеко за межами України, вони створили непересічну мистецьку спадщину, доклали чималих зусиль для розвитку культури і духовності на Батьківщині та за її межами. У книзі представлено репродукції творів та проектів, статті та відгуки на виставки, листи. Альбом адресовано широкому колу читачів та шанувальників мистецтва.
А47094 72 Н41 Негай Г. А. Співрозмірність в архітектурі-інформаційна теорія : монографія / Г. А. Негай. – Хмельницький : ХНУ, 2024. – 263 с. : фот. У книзі наведено гносеологічний аналіз моделей теорії інформації на предмет їх спроможності у дослідженні спів розмірності архітектурних об’єктів. Запропонована модель теорії інформації і на її основі метод дослідження та оцінки спів розмірності, виконані інформаційні дослідження видатних пам’яток архітектури. Для науковців, практикуючих архітекторі, здобувачів вищої освіти архітектурних спеціальностей.
В6550 7.031.2(477) П18 Парахін В. Лінія в традиційному народному мистецтві / В. Парахін ; худож. В. Парахін. – Луцьк : Терен, 2006. – 66 с. : іл. У книзі досліджується важлива роль лінії як елемента візуальної мови в традиційному народному мистецтві. Видання стане корисним джерелом для художників, педагогів та всіх, хто цікавиться культурною спадщиною та народним мистецтвом.
А47092 784(477) П85 Прядко О. М. Історія розвитку вокально-хорового мистецтва України : навч.-метод. посіб. / О. М. Прядко ; М-во освіти і науки України, Кам`янець-Поділ. нац. ун-т ім. Івана Огієнка. – Кам`янець-Подільський : Зволейко Д. Г., 2024. – 120 с. У посібнику висвітлено історичні та етнокультурні аспекти розвитку вокально-хорового мистецтва України. Розглянуто проблеми становлення національної школи співу, міжкультурні зв’язки та поліетнічні засади її розвитку, особливості формування основ професійного вокально-хорового мистецтва у творчості видатних українських композиторів, його сучасні напрями та перспективи. Вміщено робочу програму навчальної дисципліни «Історія розвитку вокально-хорового мистецтва України» з навчального плану підготовки фахівців другого рівня вищої освіти за ОПП Середня освіта (Музичне мистецтво). Для студентів та магістрантів музично-педагогічних та мистецьких спеціальностей вищих навчальних закладів, учителів музичного мистецтва шкіл різного типу навчання.
|
|