Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



липень 2024 року

Save Our Souls

Б52155 77

І-46

Ільїн М. Save Our Souls / М. Ільїн, Ю. Пісковський. – Київ : КВІЦ, 2023. – 240 с. : фот.

SOS – міжнародний сигнал лиха в радіотелеграфному зв’язку (з використанням азбуки Морзе). Фраза, яку часто пов’язують з цим сигналом, англійською «Save Our Souls» (Врятуйте наші душі). З 1 лютого 1999 року ухвалою Міжнародної морської організації сигнал SOS замінено автоматизованою системою повідомлення про лихо, замкненою на глобальну мережу космічних сателітів. Третє тисячоліття має стати новою епохою прозріння людства в історії його розвитку. Не нарощувати смертоносну зброю, а творити.

Головна мета цього видання – звернути увагу людства на нагальну потребу проявити вселенський розум, дії якого стануть актуальним імпульсом формування іншої системи взаємовідносин між людьми, націями, державами…


Мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору

В6526 726:27(477-25)

К66

Коренюк Ю. О. Мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору = Mozaics of St. Michaels Golden-Domed Cathedral : каталог / Ю. О. Коренюк. – Київ : АДЕФ-Україна, 2013. – 204 с. : іл. кольор., фот.

Каталог представляє збережені мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору (1108–1113 рр.), які нині знаходяться у Національному заповіднику «Софія Київська» у Києві, Державній Третьяковській галереї у Москві та Державному російському музеї у Санкт-Петербурзі. Історична частина каталогу присвячена долі Михайлівського Золотоверхого собору від часу побудови до руйнації 14 серпня 1937 р. та подальшій долі його мистецької спадщини. В цій частині використано світлини з фонду негативів Національного заповідника «Софія Київська», більшість яких публікується вперше. Принцип історизму покладено і в основу каталогової частини видання: в кожній статті наведена інформація про мозаїчні зображення до зняття зі стін собору, їх переміщення після демонтажу та сучасний стан збереженості. Статті супроводжуються іконографічним аналізом мозаїчного ансамблю та окремих зображень.

Для мистецтвознавців, істориків, реставраторів та усіх, хто цікавиться історією вітчизняного та світового мистецтва.


Мистецький всесвіт і поезія душі Миколи Панасюка

А46854 75.071.1(477.43)

М65

Мистецький всесвіт і поезія душі Миколи Панасюка / фот.: В. Поліханенка, П. Ігнатьєва. – Кам`янець-Подільський : Аксіома, 2020. – 39 с. : іл. кольор.

Альбом присвячений творчості подільського митця Миколи Панасюка. У виданні представленні гравюри, ксилографії, малюнки, офорти, живописні роботи художника.


Мусив узятися за бандуру як за останню зброю

А46813 94(477.43/.44)

М91

«Мусив узятися за бандуру як за останню зброю» : до 106-ої річниці Укр. революції 1917–1921 рр.; до 133-річчя від народж. Костя Місевича: іл. альб.-біогр. / Упр. культури і туризму Хмельниц. міськради, Музей іст. міста Хмельницького ; упоряд. О. Доронська-Собко. – Хмельницький : Федоченко С. О., 2023. – 112 с. : фот., фот. кольор.

«Мусив узятися за бандуру як за останню зброю» – це ілюстрований альбом-біографія про легендарного земляка, проскурівчанина Костя Місевича (1890–1943). Це перше хмельницьке ґрунтовне видання про відомого політичного та культурного діяча, державника, засновника проскурівської «Просвіти», учасника Української революції, активного діяча ОУН-УПА, бандуриста та засновника школи кобзарського мистецтва. Кость Місевич загинув у 1943-у в бою з енкаведистами на Волині. Але музейне дослідження не лише про особистість Костя Місевича, у книзі простежується широка картина життя і боротьби українців часів УНР у західних регіонах, зокрема й на Проскурівщині.


Мелодії графіки і слова

А44051 76(477.43)

П16

Панасюк М. І. Мелодії графіки і слова / М. І. Панасюк. – Кам`янець-Подільський : Буйницький О. А., 2019. – 116 с. : фото, іл.

Книга складається з живописних, графічних робіт (екслібриси, ксилографії, гравюри, офорти, літографії, ін.) та поетичних мініатюр, новел. Книга пронизана небайдужістю, любов’ю до подільського краю, до рідної України.

Читачу розповідається поетичною мовою, світлинами, картинами, про творчий світ художника.


Ваша святосте, любове

А45923 821.161.2(477.43)

П16

Панасюк М. І. Ваша святосте, любове / М. І. Панасюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2022. – 100 с. : фото, іл.

У книзі Миколи Панасюка «Ваша святосте, любове» крім нових поезій і малюнків надруковані твори, які публікувались раніше в попередніх виданнях автора. Художник у своїй творчості оспівує прекрасну половину людства – жінок. Кожна жінка несе в собі сімейний затишок, а саме головне – любов між чоловіком і жінкою. Про це написано у віршах автора, та зображено у живописі, гравюрах, ксилографіях, малюнках та офортах.


Барви життя

А46849 821.161.2(477.43)

П16

Панасюк М. І. Барви життя : поезія / М. І. Панасюк. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2023. – 83 с.

«Барви життя» – п’ята збірка поезій Миколи Панасюка. До збірки увійшли ліричні поезії, твори громадського звучання, історії із життя, вірші про силу любові до жінки, героїку українського народу.


Соломія Крушельницька

А46850 821.161.2

Я75

Ярмуш В. І. Соломія Крушельницька : драм. поема / В. І. Ярмуш. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2022. – 80 с.

У книзі на основі сюжетів драматичної поеми «Соломія Крушельницька» і новели «Соломія» відчутне поєднання життєвих шляхів талановитих українських митців Тернопільщини у царині «Пісні» та «Слова» – Соломії Крушельницької та Василя Ярмуша.

Проглядається незгасна мрія і непохитна віра в незалежну Україну, для якої вони жили, творили і служили людям до останнього подиху. Дві людські долі, наче два різних всесвіти, гармонійно доповнили історію української культури і мелодійно поєднались у часовому просторі сучасності.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com