Пошук по сайту
Нові надходження до відділу мистецтв
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
червень 2022 року
Б51677 739.2(477.43) Л 86 Луць С. В. Класичний ювелірний дім Лобортас і українське ювелірство кінця ХХ – початку ХХІ століття : монографія / С. В. Луць. – Кам`янець-Подільський : Аксіома, 2021. – 280 с. : фото. – (Проєкт Енциклопедія художнього металу). У монографії досліджено особливості творчої провідної ювелірної компанії Класичний ювелірний дім Лобортас (КюД Лобортас) у просторі новітнього ювелірного мистецтва України на зламі ХХ–ХХІ століть. Уперше в українському мистецтвознавстві комплексно проаналізовано основні складові творчого становлення та прогресивного поступу митців окремої української ювелірної фірми, де головними пріоритетами є творче художньо-конструктивне експериментаторство та ексклюзивність рукотворних формотворчих процесів. Розглянуто генезис формування та головні чинники концепції конструктивного механізму художньої системи митців КюД «Лобортас» в загальному контексті розвитку українського ювелірства нової доби. Видання стане корисне художникам, мистецтвознавцям, культурологам, колекціонерам, поціновувачам ювелірного мистецтва, а також студентам художніх спеціальностей.
В6357 72.01(477.83-25) Н 63 Николишин Ю. І. Віч-на-віч зі Львовом : фотоальбом / Ю. І. Николишин. – Львів : Апріорі, 2017. – 184 с. : фото. Де б ти не був, завжди живеш зі Львовом, аби запалювати серце дивною незбагненною радістю від якогось магічного контакту з ним… Перед читачами – емоційно оповідь про вулиці і будівлі, про церкви і пам`ятники, про архітектуру та історію чудового міста – Львова. Книга призначена для всіх, хто любить Львів, і цікавиться його історією.
В6356 85.113(4УКР- 4ЗАК) П 15 Пам`ятники мистецтва в обіймах Карпат і Тиси. Історично пов`язані пам`ятники мистецтва області Сабольч-Сатмар-Берег та Закарпаття : фотоальбом / Ш. Чізмар, Б. Пушкаш. – [б. м.] : [б. в.], 2010. – 152 с. : фото. Видання надасть змогу розширити пізнання про видатні пам`ятки архітектури Закарпаття та Березького краю, що простилається вздовж українсько-угорської лінії кордону. Автори книги взяли до уваги тутешні творіння архітектури минулих століть з тою метою, щоб засвідчити, що залишені на нас пам`ятки архітектури, зведені на цих територіях, є гідною та невід`ємною частиною угорської історії та культури. Зібрані до видання фотознімки та віднесені до них статті описують достовірну картину краю, про проживаючих тут, вірних до рідної землі, угорців, які бережуть свою спадщину. Створений спільний витвір є оздобленим прикладом того, що історія та культура одного народу є спільною, і жоден кордон не може розчленити її.
В6332 929 Т 19 Тарасенко О. Благословенне жіноче ім`я – Україна (жіночі портрети країни) : біографії / О. Тарасенко. – Київ : Поліпринт, 2021. – 240 с. Українська жінка – це особливий та унікальний феномен, який не має аналогів у світі. Своїм талантом українські жінки внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, науку, політику, літературу та інші сфери життя рідної країни та світу. Без перебільшення і з гордістю можна констатувати, що про жінку-українку в світі ходять легенди. Українки ставали королевами, впливали на політику великих держав, з`являлися на картинах відомих художників і створювали відомі картини власноруч. Вони робили наукові відкриття, виступали на світових сценах, засновували школи і писали книжки. Тепер українська жінка з`являється на світових наукових конгресах, під українським прапором гордо стоять наші спортивні красуні, представляють свої мистецькі шедеври на світових майданчиках, входять у світові благодійні організації та перемагають на конкурсах краси. Про видатних українок повинен дізнатися весь світ Благословенне жіноче ім`я – Україна (жіночі портрети країни) – це книга, що створена як образ країни в портретах 30 видатних жінок, таких як Леся Українка, Катерина Білокур, Софія Окуневська, Ліна Костенко, Лілія Подкопаєва та інші.
|