Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



квітень 2022 року

Ікони на ящиках з-під набоїв

В6339 27-526(477)

А 92

Атлантова С. Ікони на ящиках з-під набоїв : альбом / С. Атлантова, О. Клименко ; Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія». – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2021. – 152 с.

Видання присвячене мистецькому проєкту «Ікони на ящиках з-під набоїв» Соні Атлантової та Олександра Клименка. Написані на фрагментах ящиків з-під озброєнь, привезених з фронту, ікони є мовчазними свідками війни на Сході України і водночас свідченням перемоги життя над смертю (не тільки символічної, але й реальної).


Актор №1

В6312 791.6(477)

Б 28

Батько-Ступка І. Актор №1 : біографія / І. Батько-Ступка ; ред. Н. Тимофєєнко. – Київ : Ваш автограф, 2021. – 224 с.

Книга презентує персональний космос генія акторства, генія перевтілення Богдана Ступки. Погляд митця на світ, спроба структурувати його перетворення, його філософію. Великий артист постає різноплановим, заглибленим у найфундаментальніші горизонти людського буття – від Землі до Неба, від Світла до Тіні. А все для того, аби в людях повсякчас стверджувався Ідеал, що є найбільшим дивом мистецтва, разом з тим і всього життя.


Художники України

В6319 7.071.1(477)

В 14

Вакуленко В. Художники України. 30 років свободи творчості : біографії / В. Вакуленко. – Київ : Поліпринт, 2021. – 224 с.

Книга відомого мистецтвознавця і галериста Владислава Вакуленка представляє біографії та творчі досягнення найкращих художників Києва періоду незалежності, які отримали заслужене визнання як всередині України, так і за її межами. Досягнення в мистецтві всіх героїв книги внесли вагомий вклад у культурний розвиток нашої держави.


Документи і матеріали спецслужб

Б51658-2 791.63(477

Д 58

Олександр Довженко. Документи і матеріали спецслужб : зб. архів. док. Т. 2. 194–1989 рр. / упоряд. Р. Росляк. – Київ : Ліра-К, 2021. – 623 с.

Основу збірника склали документи Галузевого державного архіву Служби безпеки України. Крім того, використано матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об`єднань України, Державного архіву Одеської області, Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, а також російських архівів. Це донесення і зведення агентів, записи телефонних розмов, перлюстрована кореспонденція, заяви різних осіб стосовно «антирадянської» діяльності кінорежисера; доповідні, службові записки, довідки, спецповідомлення, висновки, інформації, плани агентурно-оперативної розробки та ін. У комплексі ці документи дають доволі об’ємне уявлення про життєвий і творчий шлях О. П. Довженка.

Видання розраховане на дослідників, викладачів вищих навчальних закладів, студентів, усіх, хто цікавиться творчістю українського кіномитця.



Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні

В6347 908(477)

Л 64

Литовченко В. В. Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні / В. В. Литовченко. – Київ : Ваш автограф, 2021. – 180 с.

З метою збереження світової історико-культурної спадщини була створена міжнародна організація ЮНЕСКО.

Автор книги «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в Україні» Влада Литовченко розкриває суть цієї міжнародної організації та розповідає про взаємодію України з ЮНЕСКО з приводу збереження історико-культурної спадщини. ЮНЕСКО була створена в Лондоні у 1945 році, а вже починаючи з 1952 року Україна стає повноправним членом цієї організації. З метою збереження історико-культурних цінностей деякі особливо важливі об`єкти в Україні було взято під пильну охорону ЮНЕСКО.

В книзі міститься повний перелік таких об`єктів, окрім того читач може побачити ці пам`ятники на власні очі, адже в книзі міститься велика кількість кольорових ілюстрацій. Також важливо, що автор розповідає детальну інформацію про шлях включення історичної пам`ятки до світової спадщини, та відповідно піклуванням за нею ЮНЕСКО.

Видання адресоване широкому читацькому загалу, усім тим, хто цікавиться міжнародними відносинами, історією та культурою України.


Ар-нуво. Стилі українського мистецтва XX-го століття

В6327 7.038(477)

М 12

Магдиш І. Ар-нуво. Стилі українського мистецтва XX-го століття : дослідження / І. Магдиш. – Київ : Портал, 2021. – 120 с.

ХХ століття – період, який спровокував цілий вибух нових стилів у світовому мистецтві, серед яких хронологічно першим був ар-нуво. Україна вбирала в себе всі нові європейські творчі ідеї, наповнюючи їх власними смислами і формами. Для тих, хто досі не цікавився вітчизняним мистецтвом, ця книжка стане зручним і привабливим трампліном для входження до світу візуальної культури. А фахівці зможуть подивитися на свою царину з нового боку: побачити зображення рідкісних творів українського ар-нуво з обласних музеїв та простежити зв`язки національних і світових тенденцій у мистецтві ХХ століття.

Видання присвячене 30-й річниці Незалежності України, здійснене за сприянням Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.


Незрівнянний світ краси Назарія Яремчука

В6318 78.071.2(477)

М 31

Маслій М. М. Незрівнянний світ краси Назарія Яремчука : біографія / М. М. Маслій. – Чернівці : Букрек, 2021. – 400 с. : фот.

Юнак, до якого прийшла слава у неповні 20 років. Виконавець, з яким працювали багато композиторів і поетів України. Красень, в якого була закохана мало не вся жіноча аудиторія. Співак, голос якого зачаровував, зцілював, будив у душах і серцях найкращі почуття. Патріот, який до останнього дня не зрадив рідну землю – кохану Буковину. Багато ще можна розповісти про Назарія Яремчука. Він передчасно пішов у вічний світ, залишивши незагоєну рану в серцях шанувальників його таланту. Голос, який тепер співає у небесному хорі...

Ця книга – про Назарія. Про людину-легенду з надзвичайно скромною, щирою і відданою вдачею. Людину, наділену Талантом. Для залюблених в українську пісню, музику, слово...


Пісні Явдохи Зуїхи

Б51653 784.4(477)

П 34

Пісні Явдохи Зуїхи : збірник / Л. О. Єфремова ; записав Г. Танцюра ; ред. М. К. Дмитренко. – Київ : Літера ЛТД, 2021. – 784 с.

Видання покликане повернути в інформаційний простір України унікальне зібрання українських пісень – твори різних жанрів, записані в першій третині ХХ ст. знаним збирачем фольклору Гнатом Танцюрою. Весь масив (майже 1000 пісень) записаний в одному селі (с. Зятківці, нині Гайсинський р-н Вінницької обл.) і від однієї носійки – Явдохи Зуїхи (Сивак, Олійник, Жук) і являє собою унікальний, цілісний комплекс пісень майже усіх жанрів пісенної народної творчості: календарно-обрядові, весільні, родинно-побутові, історичні, соціально-побутові. Пісні згруповано за тематичними розділами. Уміщено абетковий покажчик творів, а також біографічний нарис Гната Танцюри про Явдоху Зуїху.

Видання розраховане на фольклористів-науковців, культурологів, викладачів, усіх, хто цікавиться українською усною народною творчістю, та для широкого кола читачів.


Україна на схилах Дніпра

В6336 728.6(477)

О-65

Орел Л. Г. Україна на схилах Дніпра: Національний музей народної архітектури та побуту України : зб. ст. / Л. Г. Орел ; ред. А. Сєриков. – Київ : ВД журн. «Пам`ятки України», 2021. – 608 с. : іл. – (Бібліотека жуpналу «Пам`ятки України»).

Книга «Україна на схилах Дніпра» заслуженого працівника культури України Лідії Орел містить відомості з історії створення Національного музею народної архітектури та побуту України. Подано короткі характеристики українських історичних, етнічних та етнографічних земель. Видання створено із залученням архівних та експедиційних матеріалів наукових працівників музею.

Авторка знайомить читачів із типовими традиційними пам’ятками різних історичних земель у їхньому природньому середовищі. Подано відомості про народні обряди та свята. Видання містить також добірку обрядових пісень з нотами, які звучать на музейних святах з 1976 року, інші додатки. Окремий розділ складають твори фотохудожника Максима Рітуса, більд-редактора журналу «Пам`ятки України. Історія та культура».


Романтичний портрет

В6342 72(477.41)

П 57

Попельнюх М. Київ. Романтичний портрет : фотоальбом / М. Попельнюх. – Київ : Основа-Принт Плюс, 2021. – 240 с. : фот.

Видання репрезентує найкращі зразки архітектурного мистецтва столиці України, починаючи від ХІ ст. і до сьогодення. Їхніми творцями були українські і зарубіжні архітектори. У виданні представлено еволюцію архітектурного образу міста, зумовлену соціально-економічними перетвореннями, урбанізаційними процесами, політичними, релігійними, культурними та іншими чинниками. Структурований за архітектурними стилями фотоальбом містить як загальні види споруд різноманітного функціонального призначення, так і світлини окремих фрагментів архітектурно-мистецького опорядження фасадів, а також анотації до них.

Видання розраховане на широке коло поціновувачів архітектурної краси міста.


Симфонія пекторалі

В6337 7.031.1(477.63)

С 37

Симфонія пекторалі : альбом / Ю. Білан, Є. Величко, І. Вітрик ; відп. ред., упоряд. Ю. Полідович ; М-во культури та інформ. політики України, Нац. музей історії України , Музей іст. коштовностей України, Ін-т археології НАН України. – Київ : Мистецтво, 2021. – 183 с. : іл.

Видання присвячене 50-річчю знайдення шедевра давнього мистецтва – золотої пекторалі у скіфському кургані Товста Могила на Дніпропетровщині. Короткі розвідки дають можливість дізнатися про неперевершене відкриття Бориса Мозолевського, який очолював археологічну експедицію, а також про історію дослідження Товстої Могили, технологію виготовлення пекторалі, пошуки науковців у розгадуванні її таємниць і сучасне сприйняття образу унікального твору мистецтва. Тексти супроводжуються фото, схемами, об`ємним переліком літератури та словником-довідником. В альбомній частині вміщено фото окремих сцен та деталей пекторалі.

Видання розраховане на широкий загал поціновувачів стародавнього мистецтва.


Здвиженська каплиця на Оскольдовій могилі

Б51648 726.81(477.411)

С 79

Степовик Д. В. Здвиженська каплиця на Оскольдовій могилі : дослідження / Д. В. Степовик ; худож. П. Дейлик ; М. Соченко. – Київ : Дніпро, 2021. – 128 с. : кольор. іл.

Про Оскольдову могилу чимало написано в минулому. Книга Дмитра Степовика «Здвиженська каплиця на Оскольдовій могилі. Малярство Петра Дейлика і Марини Соченко» є ще одною цікавою сторінкою про багатовікову історію цього урочища на схилах Дніпра у Києві, де у дев’ятому столітті був похований разом із своїм молодшим братом Діром київський князь Оскольд (820–882), підступно вбитий новгородським воєводою Олегом.

Навколо церкви святого Миколи Чудотворця, де був похований Оскольд (у хрещенні – Микола), з восьмого століття діяв цвинтар для поховання визначних киян. Частина могил мала вигляд склепів-каплиць. Серед них – визначного військовика, дворянина козацького походження, генерал-майора Миколи Демидовського (1824–1891) та його дружини Анастасії. Нині каплиця Демидовських названа на честь відомого свята Здвиження Чесного хреста Господнього – Здвиженською, – двідроджена, реставрована як каплиця Героїв України, зокрема і Героїв Небесної Сотні. Наші сучасники мистці Петро Дейлик і Марина Соченко дуже гарно розмалювали каплицю Здвиження і тепер вона доступна для відвідувачів. Відомий учений, мистецтвознавець Дмитро Степовик дослідив історію і мистецтво Здвиженської каплиці в контексті життя князя Оскольда, церкви св. Миколи на його могилі та, власне, сучасне настінне малярство в цій каплиці.

Книга розрахована на читачів, які цікавляться національними пам’ятками історії та культури.


30 нарисів археологічних досліджень Києво-Печерської лаври

Б51654 726(477.411)

Т67

30 нарисів археологічних досліджень Києво-Печерської лаври = 30 Essays on Archeological Studies of Kyiv-Pechersk Lavra : есеї / Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» ; упоряд. С. Тараненко ; відп. ред. К. Крайній. – Київ : Мистецтво, 2021. – 252 с. : фот.

До 30-річчя Незалежності України колектив авторів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» підготував унікальне видання – 30 нарисів про археологічні дослідження Києво-Печерської лаври.

У книзі представлено 30 сенсаційних та найбільш цінних археологічно зафіксованих об`єктів та віднайдених артефактів у період з 1991до 2021 рр. на території Києво-Печерської лаври. Кожен нарис складається з текстової та ілюстративної частини.


На полотні вічності. Таємниці вишивки і вишивання

Б51652 391.2(477)

Ч-90

Чумарна М. І. На полотні вічності. Таємниці вишивки і вишивання : дослідження / М. І. Чумарна. – Тернопіль : Богдан, 2021. – 144 с.

Ця книжка розкриває перед читачем потаємні «ключі» до розуміння древнього тайнопису наших предків, — вишивки, орнаментального мистецтва кераміки, писанки і настінного розпису. Авторка показує світ народної культури як оберегову систему для душі і тіла, як «книгу родоводу», записану на нетлінному «полотні» родової та генетичної пам`яті.

Для найширшого кола читачів.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com