Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу мистецтв


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу



лютий 2021 року

Ілюстрована історія кіно

Б51113 791.61

Б82

Бордмен А. О. Ілюстрована історія кіно : наук.- попул. вид. / А. О. Бордмен ; пер. з англ. К. Міхаліциної. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 109 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Історія кіновиробництва – це, насамперед, історія видатних технічних інновацій та майстерності. Пориньте у цю захопливу книгу з вишуканими ілюстраціями Адама Оллсача Бордмена, і ви дізнаєтеся буквально про все – від того, як змінювалася стилістика костюмів та декорацій, до того, як удосконалювалися будова і функції самої кінокамери.


Історія традиційних українських прикрас

В6093 391.7(477)

В82

Врочинська Г. В. Історія традиційних українських прикрас = History of Traditional Ukrainian Adornments : альбом / Г. В. Врочинська, Г. Г. Стельмащук. – Київ : Балтія-Друк, 2020. – 182 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Відомі етнографи зі Львова, академік НАН України Галина Стельмащук і старший науковий співробітник Інституту народознавства НАН України Ганна Врочинська, розповідають про те, як з розвитком технологій розвивались і змінювались принципи виготовлення традиційних прикрас українців, які мали не тільки художньо-естетичний сенс, але і зберігали своєрідний культурний код нації. Цікаво, що прикрасами користувались не тільки переважно жінки, але й для чоловіків здавна існували власні традиції і системи визначених символів для позначення за допомогою прикрас в одязі, головних уборах, зброї тощо їхнього місця і становища в суспільстві.

Книга адресована широкому колу читачів, а також мистецтвознавцям, студентам, викладачам історії декоративно-прикладного мистецтва, етнографії, учням художніх коледжів.


Лицарі голодного Ренесансу

А44864 7.036(477)

Г67

Горбачов Д. О. Лицарі голодного Ренесансу : дослідження / Д. О. Горбачов ; упоряд. О. Сінченко. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2020. – 376 с. : іл. – (Постаті культури) (Державна програма – 2020).

Книга мистецтвознавця Дмитра Горбачова «Лицарі голодного ренесансу» присвячена митцям українського авангарду. Доповнена розлогими культурологічними студіями й особистими спогадами автора книжка покликана представити читачеві цілісну картину витоків і формування українського художнього авангарду.

Один за одним у книзі зринають портрети «найвірнішого сина України» Давида Бурлюка; поляка, який мав себе за українця, Казимира Малевича; професора Київського художнього інституту й бандуриста Володимира Татліна; засновниці української школи конструктивістської сценографії Олександри Екстер; майстрів «Культур-Ліги»; феноменального скульптора Олександра Архипенкаю.


Думай як Леонардо да Вінчі

Б51126 159.95

К23

Карзан Карло. Думай як Леонардо да Вінчі : наук.- попул. вид. / К. Карзан, С. Скалько ; пер. з італ. Л. М. Михайлова. – Харків : Ранок, 2020. – 96 с. : іл. – (Думай як) (Державна програма – 2020).

Леонардо да Вінчі – визнаний геній усіх часів. Він досяг успіху в науці, живописі, музиці і навіть кулінарії! Автори цієї книги дослідили біографію та рукописи Леонардо, щоб з`ясувати: як працював мозок майстра. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть кожному навчитися думати, як флорентійський геній.


Марко Кропивницький

А44832 792(477)

К61

Коломієць Р. Г. Марко Кропивницький : нариси / Р. Г. Коломієць. – Харків : Фоліо, 2019. – 119 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Фундатор українського професійного театру Марко Кропивницький (1840-1910) був на рідкість обдарованою людиною. Він створив понад 40 п`єс, заснував перший національний професійний театр на теренах Східної України (уславлений театр корифеїв), виховав ціле покоління українських акторів-професіоналів. Його чудові акторські дані (зіграв більше 500 ролей) доповнювалися прекрасним голосом – високим басом. Крім того, Марко Лукич написав мелодії для багатьох п`єс, розумівся на образотворчому мистецтві (це дозволяло йому керувати створенням декорацій), був тонким і спостережливим психологом, що постійно проявлялося у його роботі як режисера. Ще за життя Кропивницького називали «батьком українського театру», «українським Мольєром» і «українським Шекспіром», а його прогресивні ідеї актуальні й у наш час.


Лесь Курбас

А44830 792(477)

К61

Коломієць Р. Г. Лесь Курбас : нариси / Р. Г. Коломієць. – Харків : Фоліо, 2020. – 122 с. – (Державна програма – 2020) (Знамениті українці).

Шекспірівські слова «Весь світ – театр, і ми актори в ньому» були девізом життя Леся Курбаса, ім`я якого овіяно суцільними легендами і вигадками. Ще за життя його вважали титаном, творцем, пророком-інтуїтом. «Заручником вічності в полоні часу» вважає Леся Курбаса автор цього видання – режисер, театральний історик і критик, педагог, перекладач Р. Г. Коломієць, доктор філософії, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор. Ця книжка – остання робота автора у циклі видань «Вибрані сторінки сучасного театру», присвячених творчості провідних театрів, видатних акторів і режисерів.


Микола Лисенко

А44829 78(477)

К62

Коляда I. А. Микола Лисенко : дослідження / І. А. Коляда, Ю. І. Коляда, С. І. Вергун. – Харків : Фоліо, 2019. – 125 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Видатний піаніст, хоровий диригент, композитор Микола Лисенко (1842-1912) здобув блискучу освіту – закінчив природознавчий факультет Київського університету, потім захистив кандидатську дисертацію з біології, і йому пророкували блискучу кар`єру вченого. Але він обрав собі інший шлях, пов`язавши своє життя з музикою. Після навчання в Лейпцизькій консерваторії (клас фортепіано) Лисенко став піаністом-віртуозом. Він вчився у Римського-Корсакова в Петербурзькій консерваторії, однак усе своє життя присвятив пропагуванню саме української музики.


Казимир Малевич

A44831 7.071.1

К62

Коляда I. А. Казимир Малевич : дослідження / І. А. Коляда. – Харків : Фоліо, 2018. – 120 с. : іл. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Відомий художник і теоретик живопису, по праву і за походженням – художник української землі, приналежністю до якої він пишався, і саме від неї взяв увесь свій талант і самобутність. Один із лідерів авангардистської течії початку ХХ століття, засновник і гуру супрематизму, він був співзвучний часові, своїми роботами кидаючи виклик старому, замість віджилого пропонуючи нове, комбінуючи сміливу яскравість контрастних фарб і просту геометрію форм свого «абстрактного» бачення навколишнього світу. Феномен Казимира Малевича у тому, що його інтуїтивні мистецькі пошуки та теоретичні узагальнення стали тим всепланетарним пророцтвом, яке визначає інтелектуальні творчі здобутки й наукові відкриття XXI ст...


Соломія Крушельницька

А44868 782.1(477)

К62

Коляда I. А. Соломія Крушельницька : біографія / І. А. Коляда. – Харків : Фоліо, 2020. – 121 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Соломія Крушельницька (1872-1952) – видатна українка, яка прославилася на весь світ завдяки своєму оперному співу, адже її сопрано справляло гіпнотичний ефект на слухачів. Народившись у селі Білявинці на Тернопільщині, вона вже за п`ять років після початку виступів домоглася загального визнання власного таланту і ще за життя отримала титул найвидатнішої співачки світу, звання вагнерівської примадонни ХХ століття». Співати на одній сцені з уродженкою маленького українського села вважали за велику честь імениті тогочасні виконавці. І хоча талановита українка володіла вісьмома мовами, багато подорожувала, але українські пісні завжди виконувала в оригіналі й ніколи не забувала про Батьківщину.


Квітка Цісик

А44881 929

К62

Коляда I. А. Квітка Цісик : біографія / І. А. Коляда, Ю. І. Коляда. – Харків : Фоліо, 2019. – 121 с. – (Знамениті українці) (Державна програма – 2020).

Чарівною квіткою України, «легендою за океаном» називають представницю української діаспори Квітку Цісик, незабутній голос якої пронизує до глибин душі. Недарма ж бо весь американський шоу-бізнес захоплювався її неповторною манерою, адже з нею працювали Майкл Джексон, Вітні Х`юстон та інші світові зірки. Дивна, багато в чому трагічна доля випала маленькій симпатичній жінці, яку в 1998 році назвали найбільш упізнаваним голосом США: завдав болю ранній розрив із Батьківщиною, який Квітослава гоїла українськими піснями, а невиліковна хвороба привела за собою ранню смерть. Однак мрія усього життя чудової Квітки, яка могла би стати окрасою будь-якої сцени, все-таки здійснилася. Далекий голос України досі лунає між нас і продовжує зігрівати серця та душі людей на всій планеті.


Українська міфологія. Символіка

В6091 398.2(477)

К64

Кононенко О. А. Українська міфологія. Символіка : довідник / О. А. Кононенко. – Харків : Фоліо, 2020. – 217 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Книга знайомить з чарівним світом української міфології, з розмаїттям притаманних йому тваринних і рослинних символів. Пошанування тварин у слов`ян має прадавнє коріння. Люди, які жили в лісах і степах,часто стикалися з представниками тваринного світу. Деякі звірі ставали в нагоді у господарстві, за умов коли з ними вміли налагоджувати стосунки; інших поважали за силу і вважали їх захисниками, оберегами роду чи племені, такі тварини звалися тотемами. І до дерев, квітів та рослин слов`яни ставились з особливою пошаною, наділяючи їх надприродними властивостями. Саме тому з`явилися перекази про світове дерево, яке обіймає коренями землю, а гілками тримає небо.


Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди

В6092 392(477)

К64

Кононенко О. А. Українська міфологія. Фольклор, казки, звичаї, обряди : довідник / О. А. Кононенко. – Харків : Фоліо, 2020. – 159 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Книга знайомить з чарівним світом української міфології, з багатством фольклору, або усної народної творчості, що являє собою складову художньої культури народу. Слово, особливо поетичне, завжди високо шанувалося українцями, воно з давніх-давен пов`язане з традиціями, обрядами, ритуалами, з різними видами діяльності людини, з її переживаннями і настроями. Можна стверджувати, що фольклор узагальнює життєвий досвід, світогляд та естетичне ставлення людини до дійсності й донині залишається живильним джерелом для сучасної літератури та мистецтва.


Коpотка iстоpiя культуpи

Б51118 008

Л59

Ліндсі Дж. Коpотка iстоpiя культуpи. Вiд первісного суспільства до доби Відродження : дослідження / Дж. Ліндсі ; пер. з англ. В. Герасимчук. – Київ : Мистецтво, 2020. – 431 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Слово «культура» використовується для називання всього, що лежить в основі життя спільноти. Автора книги насамперед цікавили різні форми самовиразу в мистецтві, літературі, науці й філософії. Він взяв собі за мету показати появу і розвиток глибинних схем, архетипів, що надають різним формам і творам значущості та зв`язаності. У творчості визначних діячів культури Джек Ліндсі виокремлює сутні моменти, щоб визначити, завдяки чому талант включається до загального процесу поступу суспільства. Чимало уваги приділено питанням генези різноманітних форм осягнення дійсності людиною.


Олександр Довженко. Зачарований Десною

Б51116 791(477)

М28

Марочко В. І. Олександр Довженко. Зачарований Десною : біографія / В. І. Марочко ; НАН України, Ін-т іст. України. – Київ : Парлам. вид-во, 2019. – 576 с. : фото. – (Славетні постаті України) (Державна програма – 2020).

Книга Василя Марочка присвячена визначній постаті ХХ століття, всесвітньовідомому кінорежисеру Олександру Довженку.

У книзі автор намагається простежити життя і творчість О. Довженка в контексті його взаємин з владою, політичні форми якої змінювалися, виставляючи нові вимоги до суспільства і творчої інтелігенції. З`ясовує мотиваційну складову потрапляння художника у залежність до влади, простежує дивний механізм його соціальної та ментальної адаптації, збереження національної ідентичності українського режисера в умовах системної русифікації, його готовність до пожертви задля обстоювання української національної самобутності.

Для всіх, хто цікавиться історією України, українського кіно.


Олександр Довженко

А44875 791(477)

П16

Панасенко Т. М. Олександр Довженко : біографія / Т. М. Панасенко. – Харків : Бібколектор, 2020. – 120 с. – (Державна програма – 2020).

Олександр Довженко... Талановитий, харизматичний, натхненний, готовий у будь-яку мить до активної дії, до творчості... Добрий, легкий у спілкуванні, цікавий і приємний співбесідник, який лише своєю присутністю робив людей кращими, не допускав бруду в думках, у словах... Художник і письменник, захоплений красою й гармонією у житті, вражаючий широтою думки... Вимогливий і невтомний режисер із залізною силою волі, фільми якого стали новим словом у світовій кінематографії, а кінострічка «Земля» увійшла до десятки найкращих фільмів усіх часів і народів...


Ляльки власноруч. Перша колекція

В6109 745

П43

Погребняк Л. Ляльки власноруч. Перша колекція : поради / Л. Погребняк. – Київ : Альфа, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

У будь-які часи лялька була і залишається улюбленою іграшкою усіх дівчаток. Книга допоможе юним рукодільницям створити свою першу лялькову колекцію – надзвичайну та неповторну. Корисні поради, детальні описи, покрокові світлини, необхідні викройки та шаблони зроблять вашу роботу необтяжливою, а результат – видатним. Лялька, виготовлена власноруч, стане наймилішою подругою і втіленням заповітних фантазій.

Видання адресоване дітям молодшого та середнього шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто не байдужий до творчості та краси.


Ляльки власноруч. Казкові персонажі

В6110 745

П43

Погребняк Л. Ляльки власноруч. Казкові персонажі : поради / Л. Погребняк. – Київ : Альфа, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Лялька, виготовлена власноруч, займає виняткове місце серед іграшок, особливо, якщо це лялька з цікавої казки. На сторінках книги юні рукодільниці знайдуть просту та доступну технологію створення казкових персонажів, які полюбились дітлахам багатьох країн світу. А послідовні інструкції, яскраві фотографії, викройки в натуральну величину сприятимуть видатному результату та радості від натхненної праці.

Видання адресоване дітям молодшого та середнього шкільного віку, їхнім батькам і всім, хто не байдужий до творчості та краси.


Дерев`яні церкви України

Б51114 726(477)

П75

Прибєга Л. В. Дерев`яні церкви України : альбом / Л. В. Прибєга. – Київ : Мистецтво, 2020. – 192 с. : іл. кольор. – (Державна програма – 2020).

Видання присвячене унікальному явищу народної культури України – архітектурній творчості у будівництві дерев`яних церков. У стислій і доступній формі автор розкриває типологічні, конструктивно-технічні та мистецькі особливості традиційних дерев`яних храмів, висвітлює їх духовний зміст. На конкретних пам`ятках, що збереглися до наших днів, продемонстровано різнобарв`я творчих здобутків будівничих у зведенні храмових споруд в різних регіонах України. Кожна представлена у виданні пам`ятка супроводжується коротким історичним нарисом та архітектурно-мистецькою характеристикою. Оцінюючи значущість традиційних дерев`яних церков в історії української культури, автор звертає увагу сучасників на потребу в належній охороні та реставрації реліктових споруд, збереження їх для майбутніх поколінь як об`єктів пізнання минувшини й підґрунтя розвитку національної культури.


Марія Примаченко

Б51115 75(477)

Р82

Рубан М. Марія Примаченко : біографія / М. Рубан. – Київ : Агенція «ІРІО», 2020. – 128 с. : іл. – (Видатні українці. Люди, які творили історію) (Державна програма – 2020).

Марія Примаченко – це книга про любов. Любов до рідної землі, мистецтва, життя. Про незламний дух і неперевершений талант. Це історія про життя і творчість нашої славетної співвітчизниці. Як людині «з народу» стати відомою на весь світ? Що слід робити, аби про тебе знали у кожній країні? Навряд чи ці питання хвилювали легендарну українку, народну художницю Марію Примаченко. Адже всі свої картини вона писала не задля слави. Кожен її твір – то прояв безмежної любові до рідної землі.


33 найцікавіші споруди

В6095 725

С28

Секанінова Ш. 33 найцікавіші споруди : довідник / Ш. Секанінова, Я. Ценкл ; пер. з англ. О. Назарової. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Будівлі, що виглядають як кошик, супервисокі вежі, чудові кафедральні собори, дизайнерські вілли, підвісні мости – все це та ще безліч споруд ти побачиш, якщо приєднаєшся до лелеки Олеся та його друга жабеняти Стриба у спробах розгадати таємниці архітектури. Чи знайде Олесь натхнення, аби змостити новеньке гніздо для своєї коханої Василинки? Розгорни книгу та дізнайся! Готика, ренесанс, бароко, ар-нуво, функціоналізм – тут є все. Тож сідай на спину лелеці Олесю – вирушаймо до цікавих пригод серед неймовірних архітектурних стилів та будівель!


33 найвідоміші картини та скульптури

В6097 75

С28

Секанінова Ш. 33 найвідоміші картини та скульптури : довідник / Ш. Секанінова, Я. Ценкл ; пер. з англ. М. Каспарова. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл. – (Державна програма – 2020).

Хочеш дізнатися більше про загадкову красу Мони Лізи, дужого Давида, величезного Будду, Христа-Спасителя на горі й Маленьку Русалоньку чи помилуватися красою розквітлих соняхів? Хочеш? Тоді приєднуйся до кішки Міни та її подруг дівчаток-близнючок у подорожі до найвідоміших картин і скульптур.

Ти дізнаєшся їхню історію та дещо про митців, які їх створили. Хтозна, можливо, прочитавши цю книгу, ти й сам зажадаєш стати митцем?..


Кіно народжене Україною

В6100 791(477)

Т67

Тримбач С. В. Кіно народжене Україною. Ілюстрована історія : альбом антології українського кіно / С. В. Тримбач. – Київ : Саміт-книга, 2019. – 384 с. : фото. – (Державна програма – 2020).

Ця книга – не лише про кіностудію імені О. Довженко, вона про все українське кіно. Ювілей кіностудії став приводом оприлюднити матеріали, появи яких давно чекала Україна. Ці матеріали охоплюють період від становлення українського кіно на межі XIX-XX ст. (а починалося воно не в Києві, а в Одесі) до сучасної доби, коли відбувається справжнє відродження і оновлення кінематографу України.



 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com