Пошук по сайту
Нові надходження до відділу мистецтв
Шановні відвідувачі сайту!
Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділу
січень 2021 року
Б51033 738.3(477.44) Б26 Барська кераміка : фотоальбом / Укр. культ. фонд ; за ред. В. Титаренка. – Вінниця : Нілан-ЛТД, 2018. – 56 с. : фото. Дане видання демонструє найповніше зібрання зразків Барської кераміки кінця ХІХ-ХХ ст., які знаходяться в українських музеях та приватних колекціях.
Б51025 77.04(477.54) Б51 Бернар-Ковальчук Н. Харківська школа фотографії: гра проти апарату : дослідження / Н. Бернар-Крвальчук. – Харків : MOKSOP, 2020. – 368 с. : фото. Видання є цінним джерелом як для дослідників фотографії, так і для широкої публіки, пропонуючи не тільки розлогий аналіз контексту формування та існування ХШФ, але й великий довідковий апарат, з біографіями авторів та їх інтерв’ю, більшість з яких раніше ніде не публікувались.
А44754 738.3(477.44) В42 Відродження традицій Барської кераміки : фотоальбом / Укр. культ. фонд ; під ред. В. Титаренка. – [б. м.] : [б. в.], [2018]. – 24 с. : фото. В буклеті вміщені фото знайдених екземплярів Барської кераміки в музеях України. Буклет надрукований у рамках однойменного проекту «Відродження традицій Барської кераміки», що проводить Барська міська рада за підтримки Українського культурного фонду.
Б51028 7.071(477) В48 Винницька Я. Ковчег. Музика : путівник / Я. Винницька ; Укр. культ. фонд. – Львів : Ковчег, 2020. – 52 с. : іл. + 1 гра. Ця книга – путівник по українській музичній спадщині від архаїчних колядок до «Червоної Рути». Тут зібрані усі найзнаковіші постаті українського музичного пантеону, унікальні музичні артефакти, цікаві історії з життя українських композиторів. Книга є фактично програмою одноіменного концерту-хрестоматії, що містить найкращі шедеври української музичної спадщини – народні пісні, давні духовні наспіви, шедеври українського бароко, музику класиків і сучасних українських композиторів – під диригуванням Оксани Линів за участі найкращих українських етно-гуртів – «Даха Браха», «Хорея Козацька», «Курбаси», Уляни Горбачевської, Молодіжного симфонічного оркестру України, чоловічого хору «Дударик», Київського дівочого хору ім. М. Лисенка. За QR-кодами, розміщеними у книзі, можна буде прослухати усі головні музичні доріжки концерту.
В6088 75 І-42 Іконопис XIII – початку XX століття та давньоруське декоративно-прикладне мистецтво : каталог / Нац. музей «Київська картинна галерея», Укр. культ. фонд ; авт. вступ. ст. і кат. С. Левченко та ін. – Київ : Антиквар, 2020. – 344 с. : іл. У науковому каталозі представлено всю колекцію іконопису та давньоруського декоративно-прикладного мистецтва, що зберігається в Національному музеї «Київська картинна галерея». У вступній частині йдеться про історію формування та вивчення колекції, а кожна з 93 каталожних статей містить опис твору, аналіз його іконографії, дані про походження, надходження до музею, реставрацію, показ на виставках, а також посилання на видання, в яких він згадується. Довідковий апарат включає перелік скорочень, бібліографію та алфавітний покажчик творів. Видання адресовано фахівцям-мистецтвознавцям і всім, хто цікавиться іконописом і давнім декоративно-прикладним мистецтвом.
Б51039 75(470) К38 Київські адреси Михайла Врубеля (до 165-річчя від дня народження художника) : дослідження / Нац. музей «Київська картинна галерея» ; авт.-упоряд. Н. Агеєва та ін. – Київ : Антиквар, 2020. – 120 с. : іл. У цій книзі видатні пам`ятки київської архітектури, історичні місцевості та будинки представлено в контексті життя й творчості одного з найяскравіших майстрів Срібного віку Михайла Олександровича Врубеля (1856–1910). Розповідь про п’ятирічне перебування тоді ще нікому не відомого живописця в Києві доповнено інформацією про споруди, до реставрації та художнього оформлення яких він був причетний, про людей, з якими дружив, про роботи, створені в «київський період» (1884–1889). Видання адресовано широкому колу читачів.
В6075 016: 782 М89 Музична Шевченкіана у фондах Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського : наук. кат. / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського НАН України ; уклад. Л. Івченко та ін. – Київ : Академперіодика, 2019. – 992 с. Науковий каталог є продовженням серії видань відділу музичних фондів НБУВ. У праці представлено понад 4000 бібліографічних та аналітичних описів музичних творів і народних пісень, пов`язаних з іменем Великого Кобзаря. До нотобібліографії увійшли друковані видання та нотні рукописи. Робота містить п’ять розділів, іменний і систематичний покажчики. Видання призначене для дослідників української культури, мистецтвознавців, музикознавців, музикантів-виконавців, педагогів, істориків, етнографів, фольклористів, бібліографів, бібліотекознавців, працівників музеїв, нотних видавництв.
Б51037 069: 7(477-25) Н35 Національний музей «Київська картинна галерея» : путівник / Укр. культ. фонд ; упоряд. Ю. Вакуленко. – Київ : Антиквар, 2020. – 272 с. : іл. У книзі, виданій до 100-річчя Київської картинної галереї, розповідається про один з найстаріших художніх музеїв України, колекція якого нараховує понад 13 тисяч творів образотворчого та прикладного мистецтва. Вступна стаття містить інформацію про основні етапи розвитку музею, а кожний з семи розділів знайомить із художніми тенденціями певного часу, видатними майстрами та окремими роботами, що прикрашають постійну експозицію або демонструються на тематичних виставках. Видання адресовано широкому колу шанувальників мистецтва.
В6082 784(477) Р49 Рідна колисанка : зб. нар. колискових пісень (з нотним додатком і картою України) / Укр. культ. фонд ; упоряд. І. Т. Бойко та ін. – Київ : Веселка, 2019. – 31 с. : іл. Збірник «Рідна колисанка» – це частина однойменного інклюзивного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом, що мав на меті ознайомити дітей, їхніх батьків і педагогів з колисковими піснями народів, що з давніх часів проживають в Україні. У книзі зібрані колискові пісні народів, які з давніх часів проживають в Україні. Дізнатися, де саме розташовані основні місця розселення цих народів можна у спеціальному цікавому доповненні у вигляді карти. Сторінки книги наповнені яскравим світлом і теплом дитячих малюнків. Нотний додаток дарує можливість насолодитися чарівними мотивами пісень. Відсканувавши QR-коди на сторінках книги, ви отримаєте доступ до аудіоальбому колискових, записаного у професійній студії.
|