Закрити
фото
logo

   
X

Пошук по сайту

Нові надходження до відділу краєзнавства


Шановні відвідувачі сайту!

Пропонуємо ознайомитися з новими книгами, які надійшли у фонд відділулипень 2023 року

Жванець – перлина на Дністрі

В6421 94(477.43-89Под)

М 87

Мошак М. І.. Жванець – перлина на Дністрі / худож. Ю. Стороженко. – Кам`янець-Подільський : Панькова А. С., 2023. – 108 с.

Живописні береги Дністра біля Жванця називають «Подільською Швейцарією». В усті Жванчика, що впадає у Дністер, з давніх-давен селилися люди, що залишили по собі сліди трипільської і давньоруської культур. Також тут збереглися залишки оборонних споруд: замку та вірменського монастиря. Цікавою історико-архітектурною пам’яткою є костел Непорочного Зачаття. Загалом, на історичні події багате XVII століття. Саме тут сталася знакова для України подія – жванецька облога, після якої Богдан Хмельницький подався до московитів на сумнозвісні перемовини.

Книга стане у пригоді усім, хто цікавиться історією та легендами Подільського краю.


Національна спілка письменників України

Б51896 013(477)

Н 35

Національна спілка письменників України : біобібліогр. довід. / ред. В. Клічак. – Київ : Укр. письменник, 2023. – 1008 с.

У довіднику подаються бібліографічні дані сучасних українських письменників – членів Національної спілки письменників України станом на 31.12.2022 року. В інформації про кожну обласну організацію НСПУ вказані контактні дані, за якими можна зв’язатися з керівництвом і отримати необхідну відповідь.


Маліївці : путівник

Б51895 94(477.43)

П 53

Полюхович Д. Маліївці : путівник / ред. Н. Ярова. – Кам`янець-Подільський : Буйницький О. А., 2022. – 32 с.

Село Маліївці – один із тих райських куточків, без яких картинка Поділля ніколи не буде повною. Прекрасний кам’яний палац родини Орловських в оточенні старовинного парку з-понад 200-річними деревами і мальовничою природою Подільських Товтр – це ніби портал у XIX століття, в епоху Романтизму.

Нині у палаці діє Малієвецький обласний історико-культурний музей, де у супроводі гіда можна пройтися його залами і підземеллями, побачити автентичні оздоблення і почути чимало цікавих історій про членів родини Орловських, серед яких були і справжні знаменитості.


Невигаданий друг : повість

А46207 821.161.2(477.43)

Т 48

Ткач О. М. Невигаданий друг : повість. – Київ : Ліра-К, 2023. – 270 с.

Хмельничанину Сергієві тринадцять. Здається, під цим нещасливим числом минає все його життя. Хлопець росте без тата, кепсько вчиться, а до всього, не вміє за себе постояти, чим охоче користуються розбишаки-однокласники.

Здавалося б, що могло змінитися в житті Сергія в день народження? Він і сам так думав, коли продавчиня з зоомагазину подарувала йому коробку з тим, хто, за її словами, мав стати першим у житті Сергія другом. Ще й попередила, що цей хтось – дракон!

Але того дня починається подорож, у якій дракон Вітер стане для хлопця не лише найкращим другом, але й своєрідним викликом. Бо саме від Сергія залежить, чи зможе Вітер навчитися дихати вогнем, літати і, нарешті, вирости.

Ця книга розпочинає серію «Дружба, що окрилює» про незвичайну дружбу, яка поєднує світи. 

© Хмельницька обласна універсальна
наукова бібліотека
e-mail: library.ounb.km@gmail.com